Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πάω να γράφω κάτι μου εμφανίζεται ήχος στα πλήκτρα ενώ τον έχω απενεργοποιήσει... Πώς απενεργοποιώ τον ήχο από τα πλήκτρα για να δω αν το έχω κάνει σωστά?

 

Aπό τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, όχι από τις ρυθμίσεις ήχων.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο οδηγός μου δεν έχει πουθενά cwm, μη λέμε ότι θέλουμε :p Σύνδεσε το στο Kies και θα πάρεις την αναβάθμιση.

 

Φίλε έκανα λάθος, δεν το ήξερα :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπάθησα 2 φορές με το kies να αναβαθμιστώ και τις 2 φορές με πέταξε έξω!!!

Τώρα προσπαθώ με wi-fi αλλά κατεβάζει πολύυυυυυυ αργά. Μάλλον έχει πολύ traffic...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γειά σας και καλωσόρισα στο forum μας.

 

Λοιπόν είχα και εγώ τρομερό πρόβλημα με το σήμα του κινητού. Μέσα στο σπίτι και το γραφείο 1 ή 2 παύλες. Μάλιστα στο γραφείο πολύ συχνά έχανα κλήσεις. Πήρα στο service και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ευτυχώς δεν το έκανα.

 

Η λύση για εμένα και μάλλον και για εσένα φίλε είναι να πας: Ρυθμίσεις > Περισσότερες Ρυθμίσεις > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > Λειτουργία δικτύου. Εκεί διάλεξε Μόνο GSM (στο δικό μου ήταν από την αρχή διαλεγμένο GSM/WCDMA (Αυτόματη λειτουργία).

 

Αυτό έλυσε τα προβλήματα. Το κινητό έχει σήμα σχεδόν πάντα 4 παύλες. Ειδικά στο γραφείο που ουσιαστικά βλέπω την κεραία της Cosmote. Δεν ξαναέχασα κλήση.

 

Φίλε Namor... άπαιχτος! Πραγματικά έλυσε το πρόβλημα.

thanks

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι κι εγώ: αν κάνω την αναβάθμιση παίζει να χάσω τις ρυθμίσεις που έχω κάνει στο κινητό?

 

Στο δικό μου δεν χάθηκε καμμιά ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αναβαθμιση και μεχρι στιγμη δεν εχω παρατηρησει να εχω χασει καποια ρυθμιση, ευτυχως γιατι δεν ειχα κανει backup
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος με την καινούργια έκδοση ότι πάει λίγο πιο αργά στο άνοιγμα εφαρμογών? Έχω την εντύπωση ειδικά τα contacts αργουν πολύ το ίδιο και τα messages. Υπάρχει τρόπος για official downgrade? ( μέσω kies κλπ).
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος με την καινούργια έκδοση ότι πάει λίγο πιο αργά στο άνοιγμα εφαρμογών? Έχω την εντύπωση ειδικά τα contacts αργουν πολύ το ίδιο και τα messages. Υπάρχει τρόπος για official downgrade? ( μέσω kies κλπ).

 

περνας την παλια εκδοση με odin και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος με την καινούργια έκδοση ότι πάει λίγο πιο αργά στο άνοιγμα εφαρμογών? Έχω την εντύπωση ειδικά τα contacts αργουν πολύ το ίδιο και τα messages. Υπάρχει τρόπος για official downgrade? ( μέσω kies κλπ).

και πριν το ιδιο εκανε.τζαμπα θα το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

μήπως έχετε παρατηρήσει κακή ποιότητα ήχου στο μικρόφωνο. ο συνομιλητής με ακούει κάπως βραχνά.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τώρα τελειώσαμε με τις αναβαθμίσεις; Δεν θα ξαναβγάλουν άλλη;

 

:lol::lol:

 

οχι ρε φιλε, γιατι να μην παρει αλλη?? 3-4 μηνες κυκλοφορει η συσκευη...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

και πριν το ιδιο εκανε.τζαμπα θα το κανεις.

 

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο. ;)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις τις διαφορες της I8190XXAMA2 απο την I8190XXAMA1;

Εχω την I8190XXAMA1 rooted by infected απο xda και θελω να δω αν υπαρχει λογος να βαλω την I8190XXAMA2 του τυχερακια :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι ν αγορασω κι εγω το mini,.εχει διαφορα στην αξιοπιστια του αν το παρω απο το skroutz(παραεισαγωγης) η αν το αγορασω απο καποιο γνωστο πολυκαταστημα π.χ plaisio?ρωταω γιατι διαβασα αρκετες αρνητικες αξιολογισεις στο skroutz οπως για παραδειγμα οτι κολλαει το πληκτρολογιο..συμβαινει κατι τετοιο?αγορα η οχι απο skroutz της συγκεκριμενης συσκευης?

 

Το βρήκα στο skroutz 100euro πιο κάτω από τη τιμή που έπαιζε στα "επώνυμα" καταστήματα. Δεν ξέρω τι εννοείς "παραεισαγωγής". Έψαξα τη πιο συμφέρουσα τιμή και τη βρήκα στο skroutz (295euro τότε όταν αλλού είχε γύρω στα 400). Το κινητό πάει σφαίρα... είναι super. Μία αμφιβολία για τη μνήμη που ενώ στις προδιαγραφές λέει για 8G δείχνει κοντά στα 4,5G την έλυσα εδώ μέσα. Συμπέρασμα, κανένα πρόβλημα. Τουλάχιστο στη περίπτωσή μου.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτό που μπορώ σίγουρα να πω σαν παρατήρηση είναι ότι η εναλλαγή των οθονών ήταν πολύ πιο smooth στην προηγούμενη έκδοση

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτό που μπορώ σίγουρα να πω σαν παρατήρηση είναι ότι η εναλλαγή των οθονών ήταν πολύ πιο smooth στην προηγούμενη έκδοση

 

Join the club...Ιδιαίτερα όταν πατάς το κεντρικό κουμπί για επαναφορά στην αρχική οθόνη εκει τα πράγματα είναι ολοφάνερα :(

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Root για την MA2 έκδοση εδώ... enjoy :)

Επειδή το κινητό αυτή τη στιγμή πάει μια χαρά αξίζει το root αυτη τη στιγμή?Μπορείς να μου πεις τα δυο τρία ποιο βασικά που θα βελτιώσω με το root?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό αυτή τη στιγμή πάει μια χαρά αξίζει το root αυτη τη στιγμή?Μπορείς να μου πεις τα δυο τρία ποιο βασικά που θα βελτιώσω με το root?Ευχαριστώ.

 

Backup στις εφαρμογές σου, λιγότερες διαφημίσεις, επιλεκτική εκκίνηση εφαρμογών. Αυτά είναι 3 βασικά, και για μένα άκρως απαραίτητα. Διάβασε για το root στην ενότητα android, υπάρχει θέμα με ορολογίες. Από μόνο του δεν κάνει τίποτα. Δε θα βελτιωθεί τίποτα απλά κάνοντας root. Το κινητό θα πάει ακριβώς το ίδιο (μια χαρά). Αν θέλεις μπορείς εσύ να κάνεις προσθήκες και βελτιώσεις για να πάει καλύτερα (δύο χαρές). Από μόνο του δε θα πάει πουθενά... :p

Γενικά πάντως μην πειράζεις το κινητό αν δεν ξέρεις γιατί το κάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

4.1.2 και εδώ παιδιά. Μετά το update το τηλέφωνο έγινε αισθητά πιο αργό κρίμα.. και το νεράκι στο ξεκλείδωμα ήταν τόσο ωραίο, στο SIII το έχουν ακόμη. Edited by Georg600
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 4.1.2 απο χθες. ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ! Τσάμπα ασχολήθηκα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να βγάλουν καμια΄άλλη official γρήγορα ή κάποιο μικρό update να διορθώσουν τα bugs....και πιστεύω δεν θα αργήσει. Σε αναμονή λοιπόν ή downgrade...
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...