Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά. Είχα γράψει και αναλυτικές οδηγίες σε προηγούμενο μήνυμα.

 

Οκ.Αυτό που λες να διεγράψω το .odex τι είναι?

 

 

ΥΓ. Τί είναι το deoxed ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να κλείνω όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο για να φορτίζει? Ή να κλείνω τελείως το κινητό? Δεν το κατάλαβα?

Όχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Πρώτη φορά το ακούω, δεν μπορώ να καταλάβω, κάποιος άλλος ίσως...

 

Επίσης δεν μπορώ να βρώ με ποιά εφαρμογή παίζει το DLNA που έχει το κινητό. Πρέπει να την κατεβάσω από το market?

Όχι πας Ρυθμίσεις και μετά Περισσότερες Ρυθμίσεις και έχει επιλογή για DLNA

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι ν αγορασω κι εγω το mini,.εχει διαφορα στην αξιοπιστια του αν το παρω απο το skroutz(παραεισαγωγης) η αν το αγορασω απο καποιο γνωστο πολυκαταστημα π.χ plaisio?ρωταω γιατι διαβασα αρκετες αρνητικες αξιολογισεις στο skroutz οπως για παραδειγμα οτι κολλαει το πληκτρολογιο..συμβαινει κατι τετοιο?αγορα η οχι απο skroutz της συγκεκριμενης συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι ν αγορασω κι εγω το mini,.εχει διαφορα στην αξιοπιστια του αν το παρω απο το skroutz(παραεισαγωγης) η αν το αγορασω απο καποιο γνωστο πολυκαταστημα π.χ plaisio?ρωταω γιατι διαβασα αρκετες αρνητικες αξιολογισεις στο skroutz οπως για παραδειγμα οτι κολλαει το πληκτρολογιο..συμβαινει κατι τετοιο?αγορα η οχι απο skroutz της συγκεκριμενης συσκευης?

 

Εγώ το πήρα από eshop προσφορά.Δεν έχω αγοράσει κινητό παραεισαγωγής για να σου απαντήσω.

 

@Τyxerakias όλα εντάξει με τις επαφές.Καλή δουλειά! :)

 

 

Υπαρχει καμια εφαρμογη η οποια οταν σου κλεψουν το κινητό να σου στέλνει σημα με τη χρηση gps?

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι ν αγορασω κι εγω το mini,.εχει διαφορα στην αξιοπιστια του αν το παρω απο το skroutz(παραεισαγωγης) η αν το αγορασω απο καποιο γνωστο πολυκαταστημα π.χ plaisio?ρωταω γιατι διαβασα αρκετες αρνητικες αξιολογισεις στο skroutz οπως για παραδειγμα οτι κολλαει το πληκτρολογιο..συμβαινει κατι τετοιο?αγορα η οχι απο skroutz της συγκεκριμενης συσκευης?

 

το δικο μου ειναι απο πλαισιαο και φυσικα κανενα προβλημα πουθενα. το τηλεφωνο πεταει:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό μου έχει το λογισμικό XXALK6. Το ερώτημα είναι που θα βρώ το αντίστοιχο αρχείο για να το κάνω root σύμφωνα με τον οδηγό του tyxerakias που υπάρχει στην αρχή του νήματος;
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι ν αγορασω κι εγω το mini,.εχει διαφορα στην αξιοπιστια του αν το παρω απο το skroutz(παραεισαγωγης) η αν το αγορασω απο καποιο γνωστο πολυκαταστημα π.χ plaisio?ρωταω γιατι διαβασα αρκετες αρνητικες αξιολογισεις στο skroutz οπως για παραδειγμα οτι κολλαει το πληκτρολογιο..συμβαινει κατι τετοιο?αγορα η οχι απο skroutz της συγκεκριμενης συσκευης?

 

το δικο μου ειναι απο πλαισιαο και φυσικα κανενα προβλημα πουθενα. το τηλεφωνο πεταει:)

 

Φίλε couros1 ο σύντροφος starnik ρώτησε αν υπάρχει διαφορά το να αγοράσει από κάποιο κατάστημα συσκευή παρεισαγωγής από μια συσκευή της ελληνικής αντιπροσωπείας που πουλούν τα μεγαλύτερα επώνυμα καταστήματα…

Το να του πεις ότι εσύ αγόρασες συσκευή ελληνικής αντιπροσωπείας (από το πλαίσιο) δεν τον βοηθάς… για παραεισαγωγή ενδιαφέρεται.

φιλικότατα :bow:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ το αγόρασα από σκρουντζομάγαζο και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Οι μόνες δυσκολίες να πω που προέκυψαν αλλά λύθηκαν είναι:

 

Όταν το άνοιξα είχε για γλώσσα τα ρουμανικά. Λίγο ο πανικός και δεν είδα αμέσως ότι έπρεπε να πατήσω το ΟΚ. Είχαμε και ένα άλλο samsung και βρήκα τι έπρεπε να κάνω. Η αλλαγή στα ελληνικά μετά έγινε εύκολα.

 

Το κινητό είχε επιλεγμένη τη λειτουργία δικτύου GSM/WCDMA και δεν είχε καλό σήμα. Όταν έβαλα μόνο GSM έφτιαξε και αυτό.

 

Το αγόρασα 305+6 μεταφορικά ευρώ, όταν στο Πλαίσιο είχε 350 ή 399 + δωροκάρτα (δεν ήξερα ότι μπορούσα να χρησιμοποιήσω τη δωροκάρτα αμέσως).

 

Το αγόρασα από το μαγαζί που το έχει πιο φτηνά αυτή τη στιγμή στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας,απλα ηθελα να μαθω αν τα προβληματακια που αναφερονται στις αξιολογισεις στο skroutz(μαλιστα ενας λεει οτι αγορασε 2 συσκευες και οι δυο του βγηκαν ελλατωματικες!) οφειλονται στο οτι ειναι παραεισαγωγης η ειναι ενα τυχαιο γεγονος...(?)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας,απλα ηθελα να μαθω αν τα προβληματακια που αναφερονται στις αξιολογισεις στο skroutz(μαλιστα ενας λεει οτι αγορασε 2 συσκευες και οι δυο του βγηκαν ελλατωματικες!) οφειλονται στο οτι ειναι παραεισαγωγης η ειναι ενα τυχαιο γεγονος...(?)[/quote

 

 

Το κομμάτι των αξιολογήσεων μέσω των comments για το συγκεκριμένο κινητό το κοίταξα αρκετά, όντας υποψήφιος αγοραστής. Η αλήθεια είναι πως δεν υπήρχε ομοφωνία στα σχόλια των αγοραστών... Για τα άκρως θετικά σχόλια στο skroutz, μου δημιουργήθηκε μια αμφιβολία γιατί το ίδια ακριβώς κάτι σαν copy-paste υπάρχουν και σε review μιας άλλης σελίδας.

Όπως και να χει στο Web 2.0 είμαστε, ο οποιοσδήποτε μπορεί να ανεβάσει το οτιδήποτε.... οπότε δε μπορείς να εμπιστευτείς τέτοιου είδους αξιολογήσεις, αρνητικές ή θετικές. Πάντως τα παιδιά στο forum, δε φαίνεται να αντιμετωπίζουν ιδιαίτερα προβλήματα και αυτό είναι θετικό.

 

Επίσης μετά το 269 του πλαισίου και του mediamarkt την προηγούμενη κυριακή το κιν δεν είναι πωλείται πλέον σε αυτά τα μαγαζιά.

Ίσως περιμένουν την έλευση του premier... who knows.....

 

Μια ερώτηση πως καταλαβαίνεις ότι είναι παραεισαγωγής? Με κριτήριο την τιμή?

 

Όπως και να έχει άποψή μου είναι ότι εάν δε το πιάσω στα χέρια μου για να σιγουρευτώ, δεν προχωράω στην αγορά του, διότι τα 280 δεν είναι λίγα λεφτά στις μέρες μας...

Link to comment
Share on other sites

συνηθως τα skroutzoμαγαζα εχουν συσκευες παραεισαγωγης,ενας δεικτης νομιζω οτι ειναι και η τιμη...συμφωνω μαζι σου στο οτι αν δε δουλεψεις αρκετα κατι,παντα θα εχες αμφιβολιες..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από eshop προσφορά.Δεν έχω αγοράσει κινητό παραεισαγωγής για να σου απαντήσω.

Είσαι σίγουρος ότι το κινητό σου δεν είναι παραεισαγωγής; Γιατί κι εγώ είχα παραγγείλει από eshop και μου ήρθε μια συσκευασία με ένα εγχειρίδιο απ' έξω (που δεν υπάρχει στο πακέτο της αντιπροσωπείας) και όλα αυτά μέσα σε σελοφάν το οποίο επίσης δεν υπάρχει στις συσκευές της αντιπροσωπείας. Επίσης είχε σκισμένη ταινία ασφαλείας και από πάνω κολλημένη μια δεύτερη. Μ' αυτά και μ' αυτά, το πακέτο επιστράφηκε όπως ακριβώς μου ήρθε, έγινε επιστροφή χρημάτων και αγοράστηκε από άλλο κατάστημα που πλέον πουλούσε στην ίδια τιμή και ήταν σίγουρα αντιπροσωπείας..

 

Μια ερώτηση πως καταλαβαίνεις ότι είναι παραεισαγωγής? Με κριτήριο την τιμή?

Παίρνεις ένα τηλέφωνο ή στέλνεις ένα mail και ρωτάς αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας κι αν όχι από πού είναι, τόσο απλά...;)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το κινητό σου δεν είναι παραεισαγωγής; Γιατί κι εγώ είχα παραγγείλει από eshop και μου ήρθε μια συσκευασία με ένα εγχειρίδιο απ' έξω (που δεν υπάρχει στο πακέτο της αντιπροσωπείας) και όλα αυτά μέσα σε σελοφάν το οποίο επίσης δεν υπάρχει στις συσκευές της αντιπροσωπείας. Επίσης είχε σκισμένη ταινία ασφαλείας και από πάνω κολλημένη μια δεύτερη. Μ' αυτά και μ' αυτά, το πακέτο επιστράφηκε όπως ακριβώς μου ήρθε, έγινε επιστροφή χρημάτων και αγοράστηκε από άλλο κατάστημα που πλέον πουλούσε στην ίδια τιμή και ήταν σίγουρα αντιπροσωπείας..

 

Κοίτα το κουτί είχε την συσκευασία και την ταινεία ασφαλείας όπως προβλέπεται,έχει ελληνικό firmware και τέλος έχει manual και στα ελληνικά αλλά και βιβλιαράκι εγγύησης.Τι να πω άμα είναι παραεισαγωγής με όλα αυτα?!?!

 

Κάτι άλλο το κουτί του πως είναι?Μ'γεθος κτλ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει το εξής. όταν γράφω ένα μεγάλο μήνημα σαν απάντηση σε κάποιο φόρουμ, μου πετάει κάποιες φορές ειδοποίηση ότι το πληκτρολόγιο βγήκε εκτός λειτουργίας, πατάω ΟΚ και κλείνει το πληκτρολόγιο και μετά ξαναπατάω το πλαίσιο της απάντησης του φόρουμ και το παιδευω λίγο μέχρι να εμφανιστεί και πάλι πληκτρολόγιο. Μπορώ να το λύσω αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τό galaxy III mini παίρνει κανονική κάρτα sim,η θέλει micro sim σαν το galaxy III ?

 

Κανονικη ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το Samsung Nexus S και σκεφτομαι να παρω το mini. Υπαρχει καποιος που να εκανε ακριβως αυτη την αλλαγη να μου πει εντυπωσεις και αν αξιζει η μεταβαση αυτη;; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

κατι πατησα και τ γραμματα στα μηνυματα ειναι μονο μικρα...ενω στο πληκτρολογιο τα δειχνει μεγαλα...πιοσ θα μου πει τι εγινε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το Samsung Nexus S και σκεφτομαι να παρω το mini. Υπαρχει καποιος που να εκανε ακριβως αυτη την αλλαγη να μου πει εντυπωσεις και αν αξιζει η μεταβαση αυτη;; ευχαριστω

 

Σε καμία περίπτωση!!!! Μένεις στην ίδια οθόνη, παίρνεις λιγότερη μνήμη, θα έχεις (προς το παρόν) ίδια έκδοση android κτλ.

 

Όταν κυκλοφορήσει Ελλάδα το premiere, μπορείς να δεις τα συν και πλην. Αλλά να αγοράσεις το mini για αντικατάσταση του nexus S, νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

μαγκες βγηκε η 4.1.2 για ελλαδα στο http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I8190&pcode=0&os=1&type=1#firmware

 

 

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I8190&pcode=0&os=1&type=1#http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I8190&pcode=0&os=1&type=1#

 

βασικη διαφορα με την 4.1.1 ειναι οτι πλεον υπαρχουν ελληνικα γραμματα στις επαφες δεξια που βοηθαει στην ευκολη ευρεση μιας επαφης

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η ενημέρωση. Είναι 145ΜΒ. Ίσως να είναι η 4.1.2

Είναι απαραίτητο το backup πριν;

Και ποια είναι η διαφορά μεταξύ "Εγκατάστασης" και "Εγκατάστασης όλων;"

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει κάτι εμένα ακόμα :wacko:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση το πρωί και την πέρασα (4.1.2)

Δεν βλέπω κάποιες εμφανείς διαφορές πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βάλεις wifi βγάζει ενημέρωση λογισμικού.Πατάς ενημέρωση, το κατεβάζει σε 10 λεπτά (145MB) και μετά κάνεις εγκατάσταση όλων και σε 2 λεπτά είναι έτοιμο.Έιχα δίκιο για τα χρώματα ότι ήταν πολύ έντονα και σε κούραζαν.Τώρα με την νέα έκδοση το διόρθωσαν.Διόρθωσαν και τη μπάρα στις επαφές να δείχνει ελληνικά.Τώρα μάλιστα.Έγινε κινητάρα.
Link to comment
Share on other sites

Στην ενημέρωση λογισμικού από τις ρυθμίσεις μου λέει ότι η συσκευή μου έχει τροποποιηθεί.Μάλλον επειδή έχω κάνει ροοτ.Να κάνω unroot και να ξαναπροσπαθήσω?

Τα αρχεία και οι εφαρμογές να φανταστώ δεν χάνονται έτσι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...