Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος θα μου εξηγησει τι παιζει με την δωροεπιταγη απο το πλαισιο.Το συγκεκριμενο κινητο το δινει το πλαισιο 399 με δωροεπιταγη.Τι σημαινει αυτο?Θα πληρωσω 399 αρχικα ή θα δωσω 399-100=299 ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιος θα μου εξηγησει τι παιζει με την δωροεπιταγη απο το πλαισιο.Το συγκεκριμενο κινητο το δινει το πλαισιο 399 με δωροεπιταγη.Τι σημαινει αυτο?Θα πληρωσω 399 αρχικα ή θα δωσω 399-100=299 ?

Νομίζω ότι μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σε επόμενη αγορά μιας και αναφέρει οτι τη λαμβάνεις σε 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σε επόμενη αγορά μιας και αναφέρει οτι τη λαμβάνεις σε 3 μέρες.

 

οκ σε ευχαριστω για την απαντηση.Το σκεφτομαι για αγορα αυτο το κινητο!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν δεν έχω το τηλέφωνο αλλά εισαγωγή απ τη Micro sd είμαι σίγουρος οτι εχει.

Όπως όλα τα Samsung που είχα απ τις επαφές μενού εισαγωγή, εξαγωγή, και πατάς εισαγωγή από κάρτα sd..

Αλλά. .. Γιατί δε κάνεις το πολύ απλό που κάνουν όλοι όσοι έχουν τέτοια κινητά.

sync με το λογαριασμό σου Google απ το active που έχεις και μετά θα τις έχεις παντού και πάντα έτοιμες να τις περάσεις όπου θες με πολλαπλά πεδία και όλα τα στοιχεία τους.

Τι πιο απλό και πρακτικό?

 

Καλημέρα..

και βέβαια υπάρχει η δυνατότητα αντιγραφής από/και στην sdcard...από'κει και πέρα,όπως λέει και ο φίλος Manan,αν έχεις λογαριασμό gmail,κάνεις ένα συγχρονισμό και είσαι έτοιμος..έτσι σε οποιαδήποτε συσκευή με λειτουργικό adroid,μέσα σε ελάχιστο χρόνο,θα έχεις περάσει τις επαφές σου :)

η ποιότητα συνομιλίας,ειλικρινά είναι άψογη,στο μισό η ένταση και ακούει ο άλλος απέναντι (που λέει ο λόγος) :p

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 παιδιά. Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου με τον Google λογαριασμό μου, καθώς μου φαίνεται πιο απλό ένα copy/paste στην SD. :rolleyes: Θα το δοκιμάσω πάντως, όταν έρθει η ώρα να αλλάξω συσκευή. :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα μου εξηγησει τι παιζει με την δωροεπιταγη απο το πλαισιο.Το συγκεκριμενο κινητο το δινει το πλαισιο 399 με δωροεπιταγη.Τι σημαινει αυτο?Θα πληρωσω 399 αρχικα ή θα δωσω 399-100=299 ?

 

Εγώ χρησιμοποίησα την δωροεπιταγή με την αγορά του κινητού και το πλήρωσα 299€!

:D

Οπότε αν δεν σκοπεύεις να αγοράσεις κάτι άλλο σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα την δωροεπιταγή με την αγορά του κινητού και το πλήρωσα 299€!

:D

Οπότε αν δεν σκοπεύεις να αγοράσεις κάτι άλλο σύντομα...

 

αυτο γινεται και για ηλεκτρονικες αγορες ή μονο σε καταστημα πλαισιο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται και για ηλεκτρονικες αγορες ή μονο σε καταστημα πλαισιο?

 

Εγώ το έκανα πηγαίνοντας στο κατάστημα. Υποψιάζομαι ότι αμιγώς ηλεκτρονικά δεν υπάρχει τρόπος να "καταχωρήσεις" και την δωροεπιταγή ως έκπτωση εκτός κι αν κάνεις την παραγγελία τηλεφωνικά! Σε κάθε περίπτωση φρόντισε να μιλήσεις με κάποιον εκπρόσωπο του ΠΛΑΙΣΙΟΥ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σημερινός κάτοχος και ήδη έτοιμος να περάσω την γαλλική 4.1.2 καθώς δεν θέλω root rom και είναι η μόνη που βρήκα unrooted. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Τελικά στο παρά τρίχα είδα ότι η rom ήταν για το 8190N που από ότι κατάλαβα σημαίνει branded και όχι για το 8910 που έχω εγώ. Επειδή λείπω και καιρό από το στρατόπεδο του Android είπα να μην το διακινδυνέψω και να ψάξω να βρω καμία 4.1.2 για 8910 με ελληνικά... αν κάποιος έχει κάποιο link για official 4.1.2 unrooted με ελληνικά, θα το εκτιμήσω δεόντως!

Edited by Starback
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Ερχεταιιιιιιιιιιιιιι οσονουπω........!!!!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σημερινός κάτοχος και ήδη έτοιμος να περάσω την γαλλική 4.1.2 καθώς δεν θέλω root rom και είναι η μόνη που βρήκα unrooted. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Τελικά στο παρά τρίχα είδα ότι η rom ήταν για το 8190N που από ότι κατάλαβα σημαίνει branded και όχι για το 8910 που έχω εγώ. Επειδή λείπω και καιρό από το στρατόπεδο του Android είπα να μην το διακινδυνέψω και να ψάξω να βρω καμία 4.1.2 για 8910 με ελληνικά... αν κάποιος έχει κάποιο link για official 4.1.2 unrooted με ελληνικά, θα το εκτιμήσω δεόντως!

 

Κατά πάσα πιθανότητα τα 8190Ν είναι οι συσκευές που έχουν ενεργό το NFC.

Προς το παρόν δεν υπάρχει ευρωπαϊκή έκδοση 4.1.2 αλλά αναμένεται σύντομα καθώς έχουν ήδη κυκλοφορήσει 4.1.2 σε Taiwan και Indonesia (αν θυμάμαι καλά).

Link to comment
Share on other sites

Το mini το πήρα από σπόντα... μέχρι τις 2-1-2013 είχα το 3GS το οποίο όμως έχασα άδοξα και βρέθηκα να χρειάζομαι κινητό με περιορισμένο budget... μου άρεσε το μεγάλο 3άρι αλλά πολλά τα χρήματα οπότε πήρα την bebe έκδοση!!! Mπλε χρωματάκι από Πλαίσιο σε συνδυασμό με δωροεπιταγή και χάρτες... μέχρι τώρα απροβλημάτιστο. Με ξεκουράζει η ευκολία συνδεσιμότητας σε ό,τι θέλω και η άψογη απόκριση του σε ό,τι ζητήσω...καμία σχέση με τα καταραμένα apple που για να δουλέψουν ήθελαν jailbreak και πάλι μη το ένα μη το άλλο και όλο παίδεμα... σκέφτομαι μέσα στο Σ/Κ να κάνω και ένα rooting και να αρχίσω να το ρυθμίζω... θα με δείτε συχνά να κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά είναι το πρώτο μου android και μπορώ να πω κατενθουσιάστηκα! :O
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Ερχεταιιιιιιιιιιιιιι οσονουπω........!!!!

 

Ηρθεεεεεεε...Λοιπον πρωτες εντυπωσεις παρα παρα πολυ καλες.Καταενθουσιασμενος :):)

Εκδοση 4.1.1

Ι8190ΧΧΑLJL

kernel 3.0.21-380934

Μου εμφανιζει εγκατασταση νεας εκδοσης λογισμικου.Τι λετε να την περασω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ηρθεεεεεεε...Λοιπον πρωτες εντυπωσεις παρα παρα πολυ καλες.Καταενθουσιασμενος :):)

Εκδοση 4.1.1

Ι8190ΧΧΑLJL

kernel 3.0.21-380934

Μου εμφανιζει εγκατασταση νεας εκδοσης λογισμικου.Τι λετε να την περασω?

 

Εγώ στο δικό μου έχω 3.0.31-380934. Οπότε λέω να την περάσεις.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου έχω 3.0.31-380934. Οπότε λέω να την περάσεις.

 

Ναι εκανα την αναβαθμιση.δεν αργησε καθολου.Και στην εκδοση κερνελ εχω οπως το δικο σου 3.0.31-380934.

Να ρωτησω κατι αλλο η συσκευη γινεται ροοτ μονο με τον οδηγο του τυχερακια ή υπαρχει και αλλος τροπος?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 4.1.2 ευρωπαϊκή ή όχι?

υπάρχει αυτή εδω,ελαφρώς modαρισμένη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2074514

προσωπικά έχω περασμένη την προηγούμενη ver και τώρα κατεβάζω την καινούργια...

δουλεύει απροβλημάτιστα!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα, παρακαλώ

Μετά από κάποιες προσθήκες που έκανα σε 2 εφαρμογές ημερολογίου η επιφάνεια εργασίας δεν ξεκινάει, εννοώ την TouchWiz. Πάει να ξεκινήσει και βγάζει το μήνυμα "Η αρχική TouchWiz διακόπηκε" και γυρίζει ή στην προηγούμενη εφαρμογή που ήμουνα ή κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις η TouchWiz. Πάει να ανοίξει, βγάζει το μήνυμα, σβήνει και ξανά από την αρχή. Έκανα επανεκκίνηση της συσκευής τα ίδια, έβγαλα την μπαταρία τα ίδια. Οι εφαρμογές και το τηλέφωνο μέσα δουλεύει κανονικά, αλλά η αρχική δεν εμφανίζεται. Ευτυχώς πήγα στις ρυθμίσεις και έβαλα στην αρχική οθόνη την Εύκολη Λειτουργία (είχα την Βασική). Έτσι ανοίγει η αρχική οθόνη. Υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα είναι στο widget του ημερολογίου της Samsung, το S Planner. Αλλά τι να κάνω; Υπάρχει τρόπος να σβήνονται οι ρυθμίσεις της Βασικής λειτουργίας από κάπου αλλού; Υπάρχει τρόπος να κάνω το S Planner να μην βγάζει widget;

Έχει κανείς καμιά ιδέα; please

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα, παρακαλώ

Μετά από κάποιες προσθήκες που έκανα σε 2 εφαρμογές ημερολογίου η επιφάνεια εργασίας δεν ξεκινάει, εννοώ την TouchWiz. Πάει να ξεκινήσει και βγάζει το μήνυμα "Η αρχική TouchWiz διακόπηκε" και γυρίζει ή στην προηγούμενη εφαρμογή που ήμουνα ή κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις η TouchWiz. Πάει να ανοίξει, βγάζει το μήνυμα, σβήνει και ξανά από την αρχή. Έκανα επανεκκίνηση της συσκευής τα ίδια, έβγαλα την μπαταρία τα ίδια. Οι εφαρμογές και το τηλέφωνο μέσα δουλεύει κανονικά, αλλά η αρχική δεν εμφανίζεται. Ευτυχώς πήγα στις ρυθμίσεις και έβαλα στην αρχική οθόνη την Εύκολη Λειτουργία (είχα την Βασική). Έτσι ανοίγει η αρχική οθόνη. Υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα είναι στο widget του ημερολογίου της Samsung, το S Planner. Αλλά τι να κάνω; Υπάρχει τρόπος να σβήνονται οι ρυθμίσεις της Βασικής λειτουργίας από κάπου αλλού; Υπάρχει τρόπος να κάνω το S Planner να μην βγάζει widget;

Έχει κανείς καμιά ιδέα; please

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις/διαχείριση εφαρμογών/όλα, βρες το touchwiz home και την εφαρμογή του ημερολογίου που πείραξες, και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cache. Αν δεν είναι της Samsung τα ημερολόγια και πιστεύεις ότι αυτά δημιούργησαν το πρόβλημα, απεγκατέστησε τα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετά απο μια εβδομαδα χρήσης απο optimus black με 2.3 νομιζω ότι σε θέμα smoothness έχω κάνει άλμα. Πολύ γρήγορη η JB σε συνδυασμο με το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γνωρίζει κάποιος πως μπορουμε να συγχρονισουμε το ημερολόγιο και τες υπενθυμίσεις απο το το κινητό στο Gmail?

Τες επαφες τες περασα κανονικα και πολυ ευκολα αλλα με την ιδια διαδικασια δεν εμφανιζονται πουθενα στο calendar του Google.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις/διαχείριση εφαρμογών/όλα, βρες το touchwiz home και την εφαρμογή του ημερολογίου που πείραξες, και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cache. Αν δεν είναι της Samsung τα ημερολόγια και πιστεύεις ότι αυτά δημιούργησαν το πρόβλημα, απεγκατέστησε τα.

 

Το έκανα αλλά δεν έγινε κάτι. Όμως άνοιξα το S Planner και έκανα μη εμφανίσιμα κάποια νέα ημερολόγια που είχα φτιάξει και τελικά το πρόβλημα λύθηκε. Εννοείται πως το widget πήρε δρόμο. Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...