Jump to content

Oppo Find 5


nikosnt74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγορασμένο Ιανουάριο από το επίσημο ευρωπαϊκό της Oppo, ούτε γρατσουνιά, ο τύπος το έχει πάντα με κάλυμμα και screen protector, το σκάλισα πριν λίγο.

 

του είπα ότι θα το πάρω, να μου το κρατήσει (το χρησιμοποιεί ακόμα σαν κύριο τηλέφωνο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 904
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε στα 200€ δε θα βρεις τιποτα καλυτερο! Μονο κανα Optimus G αλλα κατα 99% θα εχει χτυπηματακια :p

Εφυγες ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, το βρήκα από αγγελία στο intranet της δουλειάς 200EUR μεταχειρισμένο. να το πάρω ή αξίζει να δώσω τα ίδια για κάτι σε κινέζικ επίσης αλλά πιο νέo μοντέλο; (από Xiaomi ή Lenovo?)

Αν σκεφτείς ότι αυτή την στιγμή έχει του κουτιού ~210€ το xiaomi mi3, προσωπικά δεν θα το αγόραζα...

Link to comment
Share on other sites

Δε μας είπε και τι έκδοση είναι, 16 η 32... Αλλά προσωπικά μόνο και μόνο η εγγύηση θα με έπειθε :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

16GB δυστυχώς, αλλά χρειάζομαι κάτι σχετικά γρήγορα και δεν είμαι και android power user να μπλέγω με τις ROM κλπ του XIAOMI. αν αγόραζα καινούριο κινέζικο, το Xiaomi 1s θα έπαιρνα για να ρισκάρω λιγότερο σε περίπτωση που δεν μου άρεσε.

 

τέλος πάντων, αν δε μου αρέσει το πουλάω σε παρόμοια τιμή (είναι όντως αθικτο) και πάω για Xiaomi, αν μου αρέσει πάρα πολύ, πάλι το πουλάω και πάω για Oppo 7a :cool:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, αν πάρει και μια σωστή 2.0 όλα τέλεια θα είναι ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αν οντως ειναι σε τελεια κατασταση μην το σκεφτεσαι για μενα, σιγουρα τα χαρακτηριστικα του xiaomi mi3 επεξεργαστικα ειναι ανωτερα αλλα αν δεν εισαι power user οπως λες νομιζω οτι το oppo θα σε καλυψει..

παντως επειδη ετυχε να τα δω και τα δυο ανοιχτα και σε χρηση, κατασκευαστικα ειναι μερα με την νυχτα κυριολεκτικα..ημουν ετοιμος και γω για το xiaomi αλλα μολις το ειδα δεν μου κανε το κλικ,αρκετα μεγαλο και εντελως τετραγωνισμενο και ενα πλαστικο το οποιο δεν μου κανε εντυπωση.Τελοσπαντων επειδη το γουστο ειναι εντελως υποκειμενικο μακαρι να μπορουσες να τα συγκρινεις και συ απο κοντα.αν πραγματικα καποιος γνωστος σου το εχει κανονισε να το δεις ( το xiaomi)και μετα αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

αν οντως ειναι σε τελεια κατασταση μην το σκεφτεσαι για μενα, σιγουρα τα χαρακτηριστικα του xiaomi mi3 επεξεργαστικα ειναι ανωτερα αλλα αν δεν εισαι power user οπως λες νομιζω οτι το oppo θα σε καλυψει..

παντως επειδη ετυχε να τα δω και τα δυο ανοιχτα και σε χρηση, κατασκευαστικα ειναι μερα με την νυχτα κυριολεκτικα..ημουν ετοιμος και γω για το xiaomi αλλα μολις το ειδα δεν μου κανε το κλικ,αρκετα μεγαλο και εντελως τετραγωνισμενο και ενα πλαστικο το οποιο δεν μου κανε εντυπωση.Τελοσπαντων επειδη το γουστο ειναι εντελως υποκειμενικο μακαρι να μπορουσες να τα συγκρινεις και συ απο κοντα.αν πραγματικα καποιος γνωστος σου το εχει κανονισε να το δεις ( το xiaomi)και μετα αποφασιζεις

 

τωρα μολις διαβασα στο νημα του xiaomi οτι ειναι αλουμινιο με στρωσεις γραφιτη, τι να πω ισως επειδη το ειχε σε θηκη να μην το καταλαβα, παντως και με το huawei ascend p6 που ειναι αλουμινιο δεν μου φανηκε ιδιο.Οτι και να αποφασισεις παντως να ξερεις οτι θα κανεις μια πραγματικα καλη επιλογη και θα τη χαρεις και με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το xi3 είναι πλαστικό..το μέταλλο από που προέκυψε;;

 

 

δεν ξερω και εγω ετσι νομιζα αλλα απο αυτα που διαβαζω στο νημα για το συγκεκριμενο κινητο αυτο λενε

 

κατι αλλο, ποιοι απο εσας εχετε την stable color os 1.0.9? εγω εχω την beta και δεν σκεφτομαι να την αλλαξω αμεσα εκτος αν εχει τεραστιες διαφορες (που απο οτι διαβασα δεν εχει)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σταθερή και αρκεί πιστεύω :) κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα ίσα ίσα μια χαρά όλα, οπότε την αφήνω λίγο ακόμα και βλέπουμε. Για την os 2 νομίζω ότι 4.3 android είναι και μάλιστα λένε για τέλος του μήνα. Ίδωμεν
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω και εγω ετσι νομιζα αλλα απο αυτα που διαβαζω στο νημα για το συγκεκριμενο κινητο αυτο λενε

 

κατι αλλο, ποιοι απο εσας εχετε την stable color os 1.0.9? εγω εχω την beta και δεν σκεφτομαι να την αλλαξω αμεσα εκτος αν εχει τεραστιες διαφορες (που απο οτι διαβασα δεν εχει)

Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά σταθερή και την προτείνω ανεπιφύλακτα :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως σημερα μου καηκε ο φορτιστης....

Μικρο το κακο βεβαια μια και εχω αρκετους σπιτι αλλα....

Να τους το στειλω αραγε η δεν αξιζει ο κοπος;

Link to comment
Share on other sites

σου καηκε το ανταπτορακι εννοεις?η εχεις και θεμα με τη usb?Αν φορτιζει κανονικα δε νομιζω να αξιζει τον κοπο να στειλεις τη συσκευη πισω (αυτο εννοεις μαλλον)

και γω καπου εχασα τον φορτιστη της συσκευης και το φορτιζω με αλλον ανταπτορα και ολα μια χαρα (φυσικα ιδιων προδιαγραφων με τον εργοστασιακο)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

να κανω κ γω μια ερωτηση..εχεις κανεις σας δοκιμασει την cyanogenmod 11 στο 5αρι του?αν ναι αξιζει η θα χασω τα καλουδια της color os (gestures κλπ)?

κανει καλυτερη διαχειριση μπαταριας (αν και οπως το χρησιμοποιω το κινητο) το φορτιζω ανα 2 μερες.Οποιος εχει δοκιμασει omni ας γραψει και αυτος, ολες οι γνωμες δεκτες και σεβαστες :)

Link to comment
Share on other sites

Root στην 1.0.9 πως; :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Root στην 1.0.9 πως; :p

 

σε μενα απευθυνεσαι φιλε μου??

εννοεις αν το εχω ρουτ η πως θα το κανω??καπου διαβασα οτι το ειχε καποιος με cm και σκεφτηκα να ρωτησω τους εδω κατοχους αν εχουν καποια εμπειρια..

το δικο μου ειναι ρουτ με 1.0.9 beta (ναι δεν εχω βαλει την stable ακομα :rolleyes:). Βεβαια περιμενω μηπως κ εδεησουν για την 2 os αλλα ειπαμε oppo κ τελευταια εκδοση android δεν πανε μαζι..( για αυτο εχω το nexus 7)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως το κάνουμε, γενική ερώτηση :)

 

Τελικά με την τρίτη προσπάθεια με το Framaroot έγινε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως το κάνουμε, γενική ερώτηση :)

 

Τελικά με την τρίτη προσπάθεια με το Framaroot έγινε

 

ωραιος :)

αν και αμα μπεις στο επισημο φορουμ της oppo στα εχουν ολα αναλυτικα (νομιζω οτι και σε καποια εχουν ακομα κ βιντεο)

α και φυσικα ειναι εταιρια που υποστηριζει το ρουτ χωρις χασιμο εγγυησης (μη σου πω οτι το υποστηριζει κιολας) οπως καποιες αλλες (ονοματα δε λεμε εταιριες δεν θιγουμε :whistle: βλεπε knox)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα επίσημα θέματα αλλά οδηγό δεν βρήκα...Καλά, έτσι και αλλιώς και την 1.0.2 ρουτ από την πρώτη μέρα την είχα.. :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...