Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως οι συσκευές σας την τερματίζουν στο παρασκήνιο για οικονομία της μπαταρίας; Εγώ εφαρμογές μηνυμάτων όπως messenger viber κτλ τις έχω αφαιρέσει από το έλεγχο της μπαταρίας ώστε να μη τερματίζεται αυτόματα. 
Αυτό τους είπα κ πιο πανω.
Το έκανα σε φίλο που είχε το ίδιο θέμα με το viber


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εγω για ειδοποησεις γενικα εχω το aodNotify .Αρκετα καλο  με πολλες ρυθμισεις ανα εφαρμογη κλπ .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.aod.notificationlightled&hl=el&gl=US 

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Γιάννης said:

Εγω για ειδοποησεις γενικα εχω το aodNotify .Αρκετα καλο  με πολλες ρυθμισεις ανα εφαρμογη κλπ .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.aod.notificationlightled&hl=el&gl=US 

αυτες οι εφαρμογες παντα το ειχα απορια δεν τρωνε μπαταρια ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freddaras said:

αυτες οι εφαρμογες παντα το ειχα απορια δεν τρωνε μπαταρια ? 

Δεν υπαρχειε εφαρμογη χωρις καταναλωση μπαταριας .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες για να δουμε λιγο το AI, τι θα προτεινατε;

Μου ειπε ενας φιλος για το 'ask ai' αλλα ειπα να ακουσω και τις δικες σας προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι γιατί δεν το βρίσκω: Στο default πληκτρολόγιο Google Board, πως ρυθμίζω να μπαίνει αυτόματα κενό μετά από το κόμμα σε μία πρόταση;

POCO X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι γιατί δεν το βρίσκω: Στο default πληκτρολόγιο Google Board, πως ρυθμίζω να μπαίνει αυτόματα κενό μετά από το κόμμα σε μία πρόταση;

POCO X5 5G via Tapatalk
 

Ρυθμίσεις - διόρθωση κειμένου -αυτόματο κενό μετά την στίξη. Όμως δουλεύει μόνο στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, άρα δεν δουλεύει στα ελληνικά, οπότε δεν κάνουμε τίποτα και επιστροφή στο Microsoft SwiftKey.

POCO X5 5G via Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, topmar said:

Ευχαριστώ, άρα δεν δουλεύει στα ελληνικά, οπότε δεν κάνουμε τίποτα και επιστροφή στο Microsoft SwiftKey.

POCO X5 5G via Tapatalk


 

Θεωρώ το Microsoft SwiftKey το καλύτερο πληκτρολόγιο. Το δουλεύω εδώ και πολλά χρόνια πριν το πάρει η microsoft. Σκέψου ότι το είχα βάλει ακόμα και σε ένα iphone που είχα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αυτό χρησιμοποιώ κι εγώ εδώ και χρόνια, απλά είπα μπας και δοκιμάσω το Google.... Δεν βολεύει τελικά...

POCO X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ το Microsoft SwiftKey το καλύτερο πληκτρολόγιο. Το δουλεύω εδώ και πολλά χρόνια πριν το πάρει η microsoft. Σκέψου ότι το είχα βάλει ακόμα και σε ένα iphone που είχα. 
Κ γω χρόνια κάτοχος, πριν το πάρει η μικροσοφτ.
Ειναι σούπερ


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, coulis said:

Κ γω χρόνια κάτοχος, πριν το πάρει η μικροσοφτ.
Ειναι σούπερ


Tapa
 

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγώ στο ΟP9 Pro με Android 13 δουλεύω ακόμα το Swype και παίζει ακόμα τέλεια παρόλο που δεν έχει υποστήριξη ή backup λέξεων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Έχω μια εφαρμογή που δεν θέλω να την αναβαθμίσω.. Υπάρχει τρόπος μεσα από το play store να μην μου την εμφανίζει καθόλου στη λίστα με τις υπόλοιπες εφαρμογές που είναι για αναβάθμιση; φοβάμαι μην ξεχαστώ καμία μέρα και πατήσω αναβάθμιση όλων και γίνει κ αυτή.. 
Μόνο αν είσαι root.Πχ με το temefi.
https://forum.xda-developers.com/t/app-tool-temefi-comprehensive-system-administration.3806260/ Αν και τωρα που το σκέφτομαι.. Αυτη η επιλογή δε σου λειτουργεί; (3 τελείες πάνω δεξιά)3413768abe788c4ca5828f25acb4652e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγώ στο ΟP9 Pro με Android 13 δουλεύω ακόμα το Swype και παίζει ακόμα τέλεια παρόλο που δεν έχει υποστήριξη ή backup λέξεων.
άμα αλλάξεις κινητό όμως τι γίνεται το λεξικό; . πάλι από την αρχή να μάθει;
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, junglist said:
Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγώ στο ΟP9 Pro με Android 13 δουλεύω ακόμα το Swype και παίζει ακόμα τέλεια παρόλο που δεν έχει υποστήριξη ή backup λέξεων.

άμα αλλάξεις κινητό όμως τι γίνεται το λεξικό; . πάλι από την αρχή να μάθει;

Όπως ανέφερα δεν υπάρχει backup πια.

Οπότε ναι από την αρχή, αλλά δε το θεωρώ τόσο πρόβλημα μπροστά στη λειτουργικότητα που προσφέρει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν είσαι root.Πχ με το temefi.
https://forum.xda-developers.com/t/app-tool-temefi-comprehensive-system-administration.3806260/ Αν και τωρα που το σκέφτομαι.. Αυτη η επιλογή δε σου λειτουργεί; (3 τελείες πάνω δεξιά)3413768abe788c4ca5828f25acb4652e.jpg

Πρώτη φορά το ακούω το temefi.
Εγώ που είμαι root ξέρεις πως μπορεί να γίνει αυτό που ρώτησε ο φίλος. Να μην φαίνονται δηλαδή στο Play οι εφαρμογές που δεν θέλω να ενημερωθούν;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.
Έβαλα πριν λίγες μέρες για δοκιμή το play pass που σου δίνει τη δυνατότητα να δοκιμάσεις εφαρμογές στο play store.
Το θέμα είναι ότι βρήκα δύο εφαρμογές με έκπτωση που μου αρέσουν αλλά τις έχει και αυτό στο μενού του το οποίο όμως play pass δεν το θέλω και έκανα ακύρωση συνδρομής με σκοπό να τις αγοράσω αλλά δεν μου δίνει δυνατότητα αγοράς τους καθώς ισχύει μέχρι 22 Μαΐου η συνδρομή του παρόλο που την ακύρωσα.
Και εφόσον τις έχει μέσα δωρεάν ενώ ήταν επί πληρωμή τις βλέπει σαν αγορασμένες μάλλον.
Το θέμα είναι ότι 22 Μαΐου θα θέλουν διπλή τιμή για να τις αγοράσω.
Και οτιδήποτε άλλο βγει σε προσφορά μέχρι τότε δεν θα μπορώ να το πάρω σε τιμή προσφοράς.
Ξέρει κανένας κάποιο τρόπο, κάποια λύση?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα δεν υπάρχει backup πια.
Οπότε ναι από την αρχή, αλλά δε το θεωρώ τόσο πρόβλημα μπροστά στη λειτουργικότητα που προσφέρει.
από που το κατεβάζουμε πλέον; δεν κατεβαίνει άλλη γλώσσα πλην των αγγλικών
3ca5b56f2c3fbcc1f7e9ae29bd5f0d07.jpg
Link to comment
Share on other sites


Πρώτη φορά το ακούω το temefi.
Εγώ που είμαι root ξέρεις πως μπορεί να γίνει αυτό που ρώτησε ο φίλος. Να μην φαίνονται δηλαδή στο Play οι εφαρμογές που δεν θέλω να ενημερωθούν;
Temefi:Application info/Manage-Detach package from playstore-DETACH select package then protection level-εφαρμογη-Επιλογη 3 Invalidate the data block any attempted...-yes
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

από που το κατεβάζουμε πλέον; δεν κατεβαίνει άλλη γλώσσα πλην των αγγλικών
3ca5b56f2c3fbcc1f7e9ae29bd5f0d07.jpg

Βρίσκεις το apk απο apkmirror κλπ.

Και μια χαρά έχει ελληνικά, το δουλεύω χρόνια σε όλες τις τελευταίες συσκευές μου με αγγλικ'α και ελληνικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω αντικαταστήσει το gmail δε με ειδοποιούσε αμεσα ) με το spark 

Ολα καλα με τις αμεσες ειδοποιησεις κλπ εκτος απο τα email που εχω ορισει στο gmail να πηγαινουν με ετικετες σε φακελους και οχι να μενουν στο inbox. Γι αυτα δε με ειδοποιεί καθολου 

Υπαρχει λύση σε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να κόβω τις διαφημίσεις από μια εφαρμογή, ποιο ad Block υπάρχει για κινητό που δεν είναι root;

Τελικα ειδα οτι το adaway βολευει

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Teo010 said:

Για να κόβω τις διαφημίσεις από μια εφαρμογή, ποιο ad Block υπάρχει για κινητό που δεν είναι root;

Τελικα ειδα οτι το adaway βολευει

Δοκιμασε αυτό dnsforge.de. Το αλλάζεις μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής σου. Εκεί που λέει προσωπικό DNS βάζεις αυτό. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...