Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, ilka71 said:

η TV δεν είναι καν smart!
Τα βήματα που κάνω είναι
εγκαθιστώ το microg, εγκαθιστώ το revanced extended. μετά κάνω login. το εικονίδιο του cast ΔΕΝ φαίνεται καταρχην. πρέπει από τους ρυθμίσεις να το κάνεις να φανει αλλά και πάλι δεν είναι λειτουργικό

Εμένα δεν είναι έτσι, είχα το εικονίδιο από την αρχή. Μήπως πρέπει να δώσεις κάποια δικαιώματα στην εφαρμογή; Σε τι τηλέφωνο το προσπαθείς;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι έτσι, είχα το εικονίδιο από την αρχή. Μήπως πρέπει να δώσεις κάποια δικαιώματα στην εφαρμογή; Σε τι τηλέφωνο το προσπαθείς;
Α72
από άδειες μόνο στην των notifications έχει ενεργή. εσένα ποιες έχεις; καταρχήν έχεις το revanced extended; γιατί και σε αυτό και στο απλό λέει ότι είναι κρυμμένο το εικονίδιο και μέσα από το μενού layout το ενεργοποιεις!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

η TV δεν είναι καν smart!
Τα βήματα που κάνω είναι
εγκαθιστώ το microg, εγκαθιστώ το revanced extended. μετά κάνω login. το εικονίδιο του cast ΔΕΝ φαίνεται καταρχην. πρέπει από τους ρυθμίσεις να το κάνεις να φανει αλλά και πάλι δεν είναι λειτουργικό

Το εικονίδιο ναι είναι κρυμμένο και ναι δεν δουλεύει το cast στο revanced γιατί φταίει το microg... Μόνο αν είσαι root που δεν χρειάζεται το microg μόνο τότε θα σου δουλέψει. Αν είχες smart tv που έχει το youtube app θα μπορούσες να πας στις ρυθμίσεις και με ένα πιν να συνδέσεις την tv και μετά θα δούλευε το cast.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ilka71 said:

Α72
από άδειες μόνο στην των notifications έχει ενεργή. εσένα ποιες έχεις; καταρχήν έχεις το revanced extended; γιατί και σε αυτό και στο απλό λέει ότι είναι κρυμμένο το εικονίδιο και μέσα από το μενού layout το ενεργοποιεις!

Εγώ έχω το Mi 9 Lite αλλά και εγώ από ότι βλέπω δεν έχει άδειες.... όσο για το εικονίδιο ίσως να μην θυμάμαι ότι το είχα ενεργοποιήσει.

Τώρα είδα την απάντηση του φίλου, έτσι εξηγείται γιατί έχω cast χωρίς να είμαι root. Η panasonic είναι smart

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Mi 9 Lite αλλά και εγώ από ότι βλέπω δεν έχει άδειες.... όσο για το εικονίδιο ίσως να μην θυμάμαι ότι το είχα ενεργοποιήσει.
Τώρα είδα την απάντηση του φίλου, έτσι εξηγείται γιατί έχω cast χωρίς να είμαι root. Η panasonic είναι smart
Το εικονίδιο ναι είναι κρυμμένο και ναι δεν δουλεύει το cast στο revanced γιατί φταίει το microg... Μόνο αν είσαι root που δεν χρειάζεται το microg μόνο τότε θα σου δουλέψει. Αν είχες smart tv που έχει το youtube app θα μπορούσες να πας στις ρυθμίσεις και με ένα πιν να συνδέσεις την tv και μετά θα δούλευε το cast.
οκ κατάλαβα, θα βάλω το πιν και όλα καλά





κάτι άσχετο προς όλους...
σαν dialer έχω τον true phone όταν μιλάω στο τηλέφωνο και σβήσει η οθόνη δεν ανάβει η AOD. η οποία κανονικά ανάβει όταν ΔΕΝ μιλάω στο τηλ. έτσι είναι η είναι κάποια ρύθμιση; δεν θυμάμαι να το έκανε πριν το Android 13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.

Ερωτηση: Μηπως γνωριζετε αν υπαρχει καποια εμπιστη εφαρμογη που να της προσθετεις μια φωτογραφια ενος ατομου και να βρισκει το προφιλ σε Facebook η στο instagram? Ειχε βγει παλιοτερα το Facezam αλλα πλεον ειναι μονο για επεξεργασια φωτογραφιων.

Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.
Ερωτηση: Μηπως γνωριζετε αν υπαρχει καποια εμπιστη εφαρμογη που να της προσθετεις μια φωτογραφια ενος ατομου και να βρισκει το προφιλ σε Facebook η στο instagram? Ειχε βγει παλιοτερα το Facezam αλλα πλεον ειναι μονο για επεξεργασια φωτογραφιων.
Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης
Με το Google lens φαντάζομαι θα μπορείς να το κάνεις. Βρίσκει οποιαδήποτε συσχέτιση υπάρχει στο Internet με την φωτογραφία που του δίνεις.

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, SERS1612 said:

Με το Google lens φαντάζομαι θα μπορείς να το κάνεις. Βρίσκει οποιαδήποτε συσχέτιση υπάρχει στο Internet με την φωτογραφία που του δίνεις.

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μονο αν μιλαμε για καποιον γνωστο, ειτε πρόσωπο ειτε τοποθεσία 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή με την οποία θα κάνω block τηλέφωνα που ξεκινάνε πχ. από 2111;

Έψαξα μήπως υπάρχει τέτοιο feature στο Google Phone που χρησιμοποιώ, και δεν βρήκα τέτοιο feature.

Δεν θέλω να εγκαταστήσω έναν επιπλέον dialer στο κινητό μου (που ίσως έχει built-in αυτό το feature).


Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δες το " σταμάτα να με καλείς" . Νομίζω μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου. Την χρησιμοποιώ καιρό για τις κλήσεις από forex κλπ και έχω ησυχάσει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τα lens αναγνωρίζουν σχεδόν τα πάντα, εκτός από πρόσωπα.
Δεν ισχύει.
Πολλές φορές έχω τσεκάρει διάφορα και δεν τα βρήκε σωστά.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δες το " σταμάτα να με καλείς" . Νομίζω μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου. Την χρησιμοποιώ καιρό για τις κλήσεις από forex κλπ και έχω ησυχάσει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θα το δοκιμάσω.
Σ' ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει εφαρμογή που ενώ καλώ από το νούμερο μου να δείχνει στον άλλον άλλο νούμερο όχι το δικό μου;

δεν ξερω εαν πρεπει να βαλω τα γελια ή τα κλαματα ...

επιλεγω το πρωτο και θυμαμαι τις ταινιες με τον james bond, που η aston martin .... αλλαζε πινακιδες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Υπάρχει εφαρμογή (η module) που να κάνει fake calls αλλά..Με συντόμευση η συνδιασμό πλήκτρων.(πχ πατώντας συνεχόμενα το volume -) και επίσης να χτυπάει σα τον 'μαμά' dialer με ίδιο ringtone+UI;Θέλω να τη σκαπουλάρω από ηλίθιες συζητήσεις στη δουλειά.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kostas_kanal0011 said:

Καλησπέρα παιδιά.Υπάρχει εφαρμογή (η module) που να κάνει fake calls αλλά..Με συντόμευση η συνδιασμό πλήκτρων.(πχ πατώντας συνεχόμενα το volume -) και επίσης να χτυπάει σα τον 'μαμά' dialer με ίδιο ringtone+UI;Θέλω να τη σκαπουλάρω από ηλίθιες συζητήσεις στη δουλειά.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε το call assistant από το play store

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το call assistant από το play store
Δεν έχει την επιλογή με κουμπιά που θέλω..

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που ενώ καλώ από το νούμερο μου να δείχνει στον άλλον άλλο νούμερο όχι το δικό μου;
Μέσω VOIP γίνεται.
Αλλάζεις το caller Id οπότε θες, αλλά πρέπει να έχεις δηλώσει στην αρχή όλα αυτά τα νούμερα.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή gpay έχω τρεις κάρτες περασμένες. Όλα ήταν κανονικά μέχρι το update στην 14.0.2 που έκανα προχθές. Από τότε χρεώνει μόνο την πρώτη κάρτα και όλες τις υπόλοιπες τις χρεώνει επίσης στην πρώτη κάρτα. Δηλαδή δεν χρεώνεται καμία άλλη κάρτα παρά μόνο η πρώτη. Χτυπάω δηλαδή την κάρτα της alpha και τα χρεώνει στην κάρτα της εθνικής.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό;
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

ΥΓ 1 έχω σβήσει όλες τις κάρτες και τις έχω περάσει Ξανά από την αρχή και το πρόβλημα πάλι υπάρχει.
ΥΓ 2 η συσκευή μου είναι η xiaomi 12 Τ

Στάλθηκε από το 22071212AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό;;

Στάλθηκε από το 22071212AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2023 at 11:30 ΠΜ, kostas_kanal0011 said:

Καλησπέρα παιδιά.Υπάρχει εφαρμογή (η module) που να κάνει fake calls αλλά..Με συντόμευση η συνδιασμό πλήκτρων.(πχ πατώντας συνεχόμενα το volume -) και επίσης να χτυπάει σα τον 'μαμά' dialer με ίδιο ringtone+UI;Θέλω να τη σκαπουλάρω από ηλίθιες συζητήσεις στη δουλειά.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aπλά να βρίσκεις το θάρρος, να τους δείχνεις την απόγνωσή σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Εχω ενα ταμπλετ της apple και θέλω να στέλνω διάφορα μικρά αρχεία από αυτο στο κινητό μου που ειναι αντροιντ.η ερώτηση μου ειναι η εξής,υπάρχει κάποια εφαρμογή ή τρόπος να τα στέλνω χωρίς να εχω Ίντερνετ;μιλάω για ενα μικρό excel ή pdf. Σας ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pazu said:

Καλησπέρα στην παρέα! Εχω ενα ταμπλετ της apple και θέλω να στέλνω διάφορα μικρά αρχεία από αυτο στο κινητό μου που ειναι αντροιντ.η ερώτηση μου ειναι η εξής,υπάρχει κάποια εφαρμογή ή τρόπος να τα στέλνω χωρίς να εχω Ίντερνετ;μιλάω για ενα μικρό excel ή pdf. Σας ευχαριστώ 

 

Κάτι τέτοιο πρέπει να σου κάνει...έχει και το αντίστοιχο σε android.

https://apps.apple.com/us/app/shareit-connect-transfer/id725215120

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, geotzia said:

Κάτι τέτοιο πρέπει να σου κάνει...έχει και το αντίστοιχο σε android.

https://apps.apple.com/us/app/shareit-connect-transfer/id725215120

Σε ευχαριστώ πολύ!! Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

πριν σταματήσει το δωρεάν google photos απεριόριστο είχα βάλει έναν φάκελο με φώτο που είχα στο πισι να φαίνεται στο google drive οπότε από το κινητό έβλεπα 160 γιγα φώτο όπως τις είχα σε φακέλους κλπ. έστω ότι τώρα αγοράσω χώρο πχ 200 γιγα γίνεται να βλέπω αυτόν φάκελο μέσω Google photos η να το κάνω όπως τότε μέσω Google drive;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...