Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ και 3 μέρες μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή της εθνικής κρασαρει συχνά και να την βάλω σε deep sleep. πράγμα που δεν γίνεται γιατί θέλω τις ειδοποιήσεις.
κατέβασα και την beta αλλά πάλι τα ίδια! 96a1d04c876d1386339e639712ae3a1a.jpg

Link to comment
Share on other sites

γράφουν και στα σχόλια. υπάρχει πρόβλημα και περιμένουμε να το φτιάξουν, ως τότε βάλε την προηγούμενη έκδοση από apkmirror.com

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να έχω widget μπαταρίας που πατώντας το να με πηγαίνει στο χρόνο ανοικτής οθόνης sot?

εάν έχουμε την εφαρμογή dynamic spot (island) αλλά και την επιλογή brief pop up ενεργή δεν θα γίνει μπέρδεμα; πως γίνεται να απενεργοποιησουμε τα μαμά pop up και να δείχνει μόνο το dynamic spot;

Link to comment
Share on other sites

έφτιαξε το θέμα του nova launcher με τα gestures μετά την αναβάθμιση σε Android 13 ;

έφτιαξε το θέμα του nova launcher με τα gestures μετά την αναβάθμιση σε Android 13 ;
απαντώ εγώ ναι έφτιαξαν λίγο
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα η https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=en&gl=US&pli=1 σταματησε να λειτουργεί μετά την σημερινή αναβάθμισή της ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χρειάζομαι μια εφαρμογή σημειώσεων που να μπορώ να μοιραστώ real time με ένα άλλο άτομο.

Να φτιάχνουμε μια λίστα για σούπερ μάρκετ και όταν ο ένας από τους δύο πάρει κάποια προϊόντα, να τα τικάρει ως αγορασμένα και άμεσα να ενημερώνεται η λίστα του άλλου, ώστε να ξέρει πως έχουν αγοραστεί.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Υπόψη ότι το ένα είναι android και το άλλο iPhone.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mplamplakas said:

Καλημέρα.

Χρειάζομαι μια εφαρμογή σημειώσεων που να μπορώ να μοιραστώ real time με ένα άλλο άτομο.

Να φτιάχνουμε μια λίστα για σούπερ μάρκετ και όταν ο ένας από τους δύο πάρει κάποια προϊόντα, να τα τικάρει ως αγορασμένα και άμεσα να ενημερώνεται η λίστα του άλλου, ώστε να ξέρει πως έχουν αγοραστεί.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Υπόψη ότι το ένα είναι android και το άλλο iPhone.

Ίσως θα είχε νόημα να δοκιμάσεις το Google Keep.

https://support.google.com/keep/answer/6101196?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid

https://apps.apple.com/us/app/google-keep-notes-and-lists/id1029207872

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2023 at 11:53 ΠΜ, taliban said:

Μόνο σε εμένα η https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=en&gl=US&pli=1 σταματησε να λειτουργεί μετά την σημερινή αναβάθμισή της ?

Βλέπω από τα σχόλια στην εφαρμογή ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα... Σε εμένα πάντως δουλεύει κανονικά. Τελευταία ενημέρωση έκανε 9/1. Έχεις ακόμα θέμα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, billphone said:

Βλέπω από τα σχόλια στην εφαρμογή ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα... Σε εμένα πάντως δουλεύει κανονικά. Τελευταία ενημέρωση έκανε 9/1. Έχεις ακόμα θέμα;

χτες εγινε νέα ενημέρωση και διορθωθηκε, δουλευει πλέον κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και η εφαρμογη της εθνικης που ειχε προβλημα ειχε χθες ενημερωση, αλλα μονο για android 8+,

εγω ειχα θεμα στο 7αρι μου (nougat), δεν ξερω ο συμφορουμιτης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

Υπαρχει καποιο app που να δειχνει live σε χαρτη,της κεραιες κινητης τηλεφωνιας που ειναι γυρω μας?

live εννοω να βρισκει της κεραιας αυτη την στιγμη στα σημεια που υπαρχουν,και οχι να εχουν περαστει σε καποιο χαρτη πριν χρονια.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Cellmapper. Για Cosmote είναι σχεδόν απόλυτα ενημερωμένο. Φτιάξε και λογαριασμό για να περνάς και εσύ δεδομένα στο χάρτη του.
Δεν είναι για iOS ενημερωτικά.
Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο dialer - επαφες, που να έχει και ελληνικους χαρακτήρες στους αριθμους?
Έχω τον exdialer pro, αλλά έχει σταματήσει η υποστήριξη εδω και χρονια κ πλέον δεν κανει ευκολα συγχρονισμό με google.
Παραθετω φώτο
IMG-95261aa9f4f2874357f1fa8a737cb4d5-V.jpg


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο dialer - επαφες, που να έχει και ελληνικους χαρακτήρες στους αριθμους?
Έχω τον exdialer pro, αλλά έχει σταματήσει η υποστήριξη εδω και χρονια κ πλέον δεν κανει ευκολα συγχρονισμό με google.
Παραθετω φώτο
IMG-95261aa9f4f2874357f1fa8a737cb4d5-V.jpg


Tapa


true phone κορυφή 7fcd5158662cc78d4aa9c5e1f222aefe.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χρησιμοποιούσα παλαιότερα τον exdialer μέχρι που με ένα update τον κάνανε... σαν τα μούτρα τους!

Τώρα είμαι σε True Phone και εγώ. Αρκετά καλός!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

True Phone Dialer Και απο μένα. 

Κορυφή και τέρμα παραμετροποιήσιμος για να τον φέρεις όπως ακριβώς θέλεις 

 

 

IMG_20230125_053003.jpg

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστήσω πολύ. Τον εγκατέστησα ηδη τον true phone.
Απορίες
1) . Επανω υπαρχουν καρτέλες. Η καρτελα τηλέφωνο (προσφατες κλήσεις φανταζομαι πως εννοεί), εχει ολες τις πληροφορίες της κάθε επαφης.
Πως μπορω να το κανω να ειναι οπως οι αλλες καρτελες? (όνομα, τηλεφωνο.)

2) κουμπί επεξεργασίας επαφης υπάρχει? ή κανω ενα ενα τα πεδία μιας επαφης edit save?
Σας ευχαριστώ



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστήσω πολύ. Τον εγκατέστησα ηδη τον true phone.
Απορίες
1) . Επανω υπαρχουν καρτέλες. Η καρτελα τηλέφωνο (προσφατες κλήσεις φανταζομαι πως εννοεί), εχει ολες τις πληροφορίες της κάθε επαφης.
Πως μπορω να το κανω να ειναι οπως οι αλλες καρτελες? (όνομα, τηλεφωνο.)

2) κουμπί επεξεργασίας επαφης υπάρχει? ή κανω ενα ενα τα πεδία μιας επαφης edit save?
Σας ευχαριστώ



Tapa


στο call history/additional contact info και στο contacts/additional contact info αλλάζεις τι θες να φαίνεται στην λίστα κλήσεων σε κάθε επαφή και τι θες στην λίστα επαφών (στην καρτέλα επαφές)

στο μενού behaviour/quick actions μπορείς να βάλεις πχ πατώντας την εικόνα της επαφής να σου ανοίγει η καρτέλα της και να την τροποποιήσεις. η κρατώντας πατημενη την εικόνα να σου δείχνει όλες τις κλήσεις με αυτή την επαφή. έτσι το έχω εγώ.

έχει πολλά ψαξτο d1dbf68472b9c6588a525a7dcd6d4756.jpg1271b6f1df697a871cc4e0e39ed9bfe5.jpg0f073c49402cebaaa809ca7b5989ecd9.jpgf4e98f8b94f42c29d277bb37464b33a5.jpg
Link to comment
Share on other sites



.. .....έχει πολλά ψαξτο.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφοριες σου.
Το έφερα στα μέτρα μου.



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

και η εφαρμογη της εθνικης που ειχε προβλημα ειχε χθες ενημερωση, αλλα μονο για android 8+,
εγω ειχα θεμα στο 7αρι μου (nougat), δεν ξερω ο συμφορουμιτης
Είμαστε σε Android 13.
Κάποιες εφαρμογές λογικό να έχουν θέμα σε πολύ παλιά Android.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μια ίσως χαζή ερώτηση. με το Android auto συνδέεται το κινητό ασύρματα με το σύστημα του αμαξιού. εκεί μπορούμε να εγκαταστήσουμε όποια εφαρμογή θέλουμε από το play store όπως στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

μια ίσως χαζή ερώτηση. με το Android auto συνδέεται το κινητό ασύρματα με το σύστημα του αμαξιού. εκεί μπορούμε να εγκαταστήσουμε όποια εφαρμογή θέλουμε από το play store όπως στο κινητό;
Στο κινητό θα κατεβάζεις τις εφαρμογές και θα εμφανίζονται στην οθόνη του αυτοκινήτου. Δεν υποστηρίζουν όμως όλες οι εφαρμογές Android auto.

Sent from my Nothing Phone 1 using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με το viber... Ενώ στην εφαρμογή έχω επιλέξει ως γλώσσα τα αγγλικά τα μισά μου τα βγάζει αγγλικά (τα "κουμπιά" chats, call, pay, more...) ενώ το υπόλοιπο μενού καθώς και τα στοιχεία σύνδεσης μιας επαφής (πχ σε σύνδεση ή ενεργός πριν 5 λεπτά) μου τα εμφανίζει στα ελληνικά... Υπάρχει τρόπος να τα δείχνει όλα αγγλικά; 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 12:02 ΠΜ, junglist said:

Είμαστε σε Android 13.
Κάποιες εφαρμογές λογικό να έχουν θέμα σε πολύ παλιά Android.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

οχι βεβαια, σαφως και δεν παει ετσι, αν δεν θελει να υποστηριζει android 7, ας βαλει 8+ στην εφαρμογη του ο καθενας,

απ τη στιγμη που λεει οτι ειναι και για android 7 οφειλει να το υποστηριζει φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...