Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θυμάμαι εάν έχει απαντηθεί αλλά δεν μου βγάζει ειδοποίηση commute. που έλεγε πχ λίγο πριν είναι η ώρα να φύγω για δουλειά πόση κίνηση έχει άλλα και το απόγευμα το ίδιο όταν είναι να γυρίσω σπίτι. έχω ενεργή την επιλογή στις εφαρμογές Google maps και Google αλλά δεν... καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, HEO said:

Γιατί όχι το πρόγραμμα μηνυμάτων της google;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Δεν το υποστηρίζει, δεν κατάφερα να βρω τέτοια ρύθμιση 😞

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι εάν έχει απαντηθεί αλλά δεν μου βγάζει ειδοποίηση commute. που έλεγε πχ λίγο πριν είναι η ώρα ΝΔ φύγω για δουλειά πόση κίνηση έχει άλλα και το απόγευμα το ίδιο όταν είναι να γυρίσω σπίτι. έχω ενεργή την επιλογή στις εφαρμογές Google maps και Google αλλά δεν... καμία ιδέα;
Κι εμένα δεν το κάνει πλέον. Εδώ και καιρό.

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο gallery app που να δίνει δυνατότητα shared albums με Microsoft work account και onedrive;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει μετά από καιρό μια micro SD card στο κινητό. την βλέπει οκ αλλά φτιάχνει αντίγραφα - αλλά κενά-των φακέλων της εσωτερικής μνήμης. της κάνω format,δεν σβήνει μόνο ένας φάκελος android, γίνεται unmount, την κάνω mount ξανά δημιουργούνται οι φάκελοι όλοι. δεν γίνεται να σβήσει και ο android φάκελος; μου βγάζει αυτό

a3dc010b544960824720000d5d4b3047.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

έχω βάλει μετά από καιρό μια micro SD card στο κινητό. την βλέπει οκ αλλά φτιάχνει αντίγραφα - αλλά κενά-των φακέλων της εσωτερικής μνήμης. της κάνω format,δεν σβήνει μόνο ένας φάκελος android, γίνεται unmount, την κάνω mount ξανά δημιουργούνται οι φάκελοι όλοι. δεν γίνεται να σβήσει και ο android φάκελος; μου βγάζει αυτό

a3dc010b544960824720000d5d4b3047.jpg

Το ίδιο ακριβώς μου κάνει με usb που συνδέω στο τηλέφωνο. 

Επίσης, εάν προσθέσω κάποιο αρχείο από το τηλέφωνο στο usb, μετά σε pc μόνο ανάγνωση και αντιγραφή μπορώ να το πάρω, καμία άλλη επεξεργασία εκτός από διαμόρφωση όλου του μέσου. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστης δεν μου δειχνει τα περιεχομενα της sd card του κινητου στον windows explorer.

Χρειαζεται μηπως καποιο driver να εγκαταστησω;

Το κινητο ειναι android 11-samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστης δεν μου δειχνει τα περιεχομενα της sd card του κινητου στον windows explorer.
Χρειαζεται μηπως καποιο driver να εγκαταστησω;
Το κινητο ειναι android 11-samsung.
Το ίδιο κάνει κ σε εμένα. Μόλις όμως ξεκλειδώσω την οθόνη του κινητού, μου δείχνει τα πάντα κι ας κλειδώσει μετά μόνη της

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, karib said:

Ο υπολογιστης δεν μου δειχνει τα περιεχομενα της sd card του κινητου στον windows explorer.

Χρειαζεται μηπως καποιο driver να εγκαταστησω;

Το κινητο ειναι android 11-samsung.

Το κινητό έχει κάποιες επιλογές όταν το συνδέεις με pc, ψάχτο λιγάκι.

Επίσης δεν λειτουργούν όλες οι μάρκες το ίδιο.

Σε ένα honor που είχα μου έβγαζε επιλογή , στο samsung που έχω τώρα πάει αυτόματα στη λειτουργία explorer κλπ κλπ

 

Link to comment
Share on other sites

Με οσα λετε, καταλαβαινω οτι το φυσιολογικο, ειναι να βλεπω ολα τα αρχεια. Αρα κατι γινεται ή κατι κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να γράψω κάτι με φωνητικη πληκτρολογηση; θέλω να κρατήσω μικρές σημειώσεις σε κάποιες επαφές αλλά για να μην γράφω γίνεται να τις λέω; από πληκτρολόγιο έχω το SwiftKey αλλά και το Samsung, gboard.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει τρόπος να γράψω κάτι με φωνητικη πληκτρολογηση; θέλω να κρατήσω μικρές σημειώσεις σε κάποιες επαφές αλλά για να μην γράφω γίνεται να τις λέω; από πληκτρολόγιο έχω το SwiftKey αλλά και το Samsung, gboard.

Στο swiftKey (εξαιρετική επιλογή το χρησιμοποιώ από την πρώτη στιγμή που βγήκε) αριστερά από το space έχει το κόμμα. Αν κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο παρατεταμένα σου ανοίγει την φωνητική πληκτρολόγηση. 

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στο swiftKey (εξαιρετική επιλογή το χρησιμοποιώ από την πρώτη στιγμή που βγήκε) αριστερά από το space έχει το κόμμα. Αν κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο παρατεταμένα σου ανοίγει την φωνητική πληκτρολόγηση. 
Τώρα σου γράφω με φωνητική πληκτρολόγηση πολύ καλό τέλεια! πως βάζω τελεία η κομμα;νούμερα;
από ότι βλέπω υποστηρίζει ελληνικά μέσω google. γιατί στο Google assistant δεν υποστηρίζει ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ilka71 said:

Τώρα σου γράφω με φωνητική πληκτρολόγηση πολύ καλό τέλεια! πως βάζω τελεία η κομμα;νούμερα;
από ότι βλέπω υποστηρίζει ελληνικά μέσω google. γιατί στο Google assistant δεν υποστηρίζει ακόμα;

Με το χέρι αυτά. Παλιά του τα έλεγα και τα πέρναγε αλλά ίσως να χρησιμοποιούσα άλλη φωνητική και όχι της google. Όταν έχω χρόνο θα το ψάξω. 

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites




Τώρα σου γράφω με φωνητική πληκτρολόγηση πολύ καλό τέλεια! πως βάζω τελεία η κομμα;νούμερα;

Το λειτουργώ χρόνια κ έχω γλιτώσει πολύ γράψιμο.
Δεν εχω βρει τρόπο για τα σημεία στίξης.
Όλα τα κείμενα που υπαγορευω, μετά τα επεξεργαζομαι για να τους βάλω τελείες, ερωτηματικά, εισαγωγικά κλπ


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites






Το λειτουργώ χρόνια κ έχω γλιτώσει πολύ γράψιμο.
Δεν εχω βρει τρόπο για τα σημεία στίξης.
Όλα τα κείμενα που υπαγορευω, μετά τα επεξεργαζομαι για να τους βάλω τελείες, ερωτηματικά, εισαγωγικά κλπ


Tapa
για νούμερα; στα ελληνικά η αγγλικά;
Link to comment
Share on other sites

για νούμερα; στα ελληνικά η αγγλικά;
Ούτε αυτό έχω βρει. τα γράφει με αριθμούς (123 και λοιπά). Έτσι σου γράφω τώρα που περπατάω. Κ εννοείται πως σταμάτησα για να βάλω τις τελείες

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σημεία στίξης έβαζε το Swype στην φωνητική πληκτρολόγηση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σημεία στίξης έβαζε το Swype στην φωνητική πληκτρολόγηση.
πως τις έβαζε; τι έλεγες για την τελεία; η το κομα για να μην νομίζει θες να γράψεις κόμμα;
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, akilleas said:
Σημεία στίξης έβαζε το Swype στην φωνητική πληκτρολόγηση.

πως τις έβαζε; τι έλεγες για την τελεία; η το κομα για να μην νομίζει θες να γράψεις κόμμα;

Ναι, σωστά. Το swype το έκανε. Του έλεγες "κόμμα" και έγραφε ",".

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά. Το swype το έκανε. Του έλεγες "κόμμα" και έγραφε ",".
και εάν ήθελες να πεις πολιτικό "κόμμα" πως το καταλάβαινε;
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

και εάν ήθελες να πεις πολιτικό "κόμμα" πως το καταλάβαινε;

Μονο αν του πεις συγκεκριμενο κομμα θα καταλαβει οτι λες για πολιτικο κομμα και οχι ,.....

Αρα λοιπον λες ΝΔ ΠΑΣΟΚ ΣΥΡΙΖΑ ΚΚΕ και γραφει κομμα αλλα και τον αρχηγο μαζι για να μην ξεχναμε ποιοι μας κυβερνανε....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:

και εάν ήθελες να πεις πολιτικό "κόμμα" πως το καταλάβαινε;

Νομίζω το καταλάβαινε από τα συμφραζόμενα. Δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akilleas said:

Νομίζω το καταλάβαινε από τα συμφραζόμενα. Δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

Είχε ωραία μηχανή φωνητικής πληκτρολόγησης πάντως. 

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε android 11, υπαρχει καποιος τροπος, να ηχογραφηθει κληση;

Θελω να πω, δε μπορει, καποιος τροπος πρεπει να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...