Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανένας πως μπορώ στον brave browser να ορίσω όποια σελίδα θέλω να διαβάζω στην αρχική οθόνη της εφαρμογής; Είναι εκνευριστηκο να πρέπει να γράφω στο search συνέχεια την σελίδα που θέλω να διαβάσω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανένας πως μπορώ στον brave browser να ορίσω όποια σελίδα θέλω να διαβάζω στην αρχική οθόνη της εφαρμογής; Είναι εκνευριστηκο να πρέπει να γράφω στο search συνέχεια την σελίδα που θέλω να διαβάσω. Ευχαριστώ
Δεν τον έχω, αλλά φαντάζομαι θα γίνεται όπως στους υπλοιπους browsers "ρυθμίσεις - αρχική σελίδα" κ εκεί βάζεις το λινκ που θες

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, coulis said:

Δεν τον έχω, αλλά φαντάζομαι θα γίνεται όπως στους υπλοιπους browsers "ρυθμίσεις - αρχική σελίδα" κ εκεί βάζεις το λινκ που θες

Tapa
 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έτσι νόμιζα και εγώ. Σε αυτόν τον browser εάν το κάνεις αυτό απλά μπορείς να βάλεις μόνο μια σελίδα και αυτή είναι και η σελίδα που αντικαθιστά την αρχική οθόνη σου. Πχ εάν βάλω εκεί το myphone τότε με το που ανοίγω τον browser μου ανοίγει και την σελίδα επιτόπου. Σπάω το κεφάλι μου να το βρω μιας και στο play store που τον διαφημίζει στις εικόνες που έχει τον δείχνει στην αρχική του σελίδα να έχει τικαρει διάφορες σελίδες. Παραθέτω και την φωτό.Screenshot_2022-10-19-15-04-57-593-edit_com.android.vending.thumb.jpg.a6b0b0918a2ffbfca21b9eb38ff8e460.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα χρησιμοποιησω ενα παλιο κινητο android με την εφαρμογη ευρεση κινητου και θα το βάλω στο αυτοκινητο  σαν ασφαλεια (μεχρι να αγορασω μια συσκευη gps) και θα λειτουργει με 4G και θα μπορω να βλεπω που βρισκεται. Θελω να ρωτησω αν γνωριζει κάποιος αν υπαρχει εφαρμογη που οταν αλλαζει θεση το κινητο ή κινηται να σε ειδοποιει;

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή με το ShareMe της Xiaomi για αποστολή/λήψη αρχείων μέσω Wi-Fi; Από εχθές σταμάτησε να μου εμφανίζει την επιλογή να περνάω αρχεία στην microSD παρά μόνο στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή να δοκιμάσω;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ikgamsu said:

Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή με το ShareMe της Xiaomi για αποστολή/λήψη αρχείων μέσω Wi-Fi; Από εχθές σταμάτησε να μου εμφανίζει την επιλογή να περνάω αρχεία στην microSD παρά μόνο στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή να δοκιμάσω;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το nearby share της Google που είναι ενσωματωμένο στα Google play services το δοκίμασες;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

superbeam εγώ έχω εδώ και χρόνια, δουλεύει μέχρι Android 10, πιο πάνω δεν ξέρω
Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ.
Το nearby share της Google που είναι ενσωματωμένο στα Google play services το δοκίμασες;
Ξέχασα να αναφέρω ότι το χρησιμοποιώ για να περνάω αρχεία από pc στο τηλέφωνο επειδή βαριέμαι να βγάζω/βάζω την κάρτα μνήμης ή καλώδια usb κάθε μέρα.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2022 at 7:35 ΜΜ, ikgamsu said:

Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ. Ξέχασα να αναφέρω ότι το χρησιμοποιώ για να περνάω αρχεία από pc στο τηλέφωνο επειδή βαριέμαι να βγάζω/βάζω την κάρτα μνήμης ή καλώδια usb κάθε μέρα.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ χρησιμοποιώ την δυνατότητα του FTP server που δίνει ο Solid Explorer αλλά και ο Files Explorer που έχει το MIUI.

Χαμηλές ταχύτητες αλλά μια χαρά γίνεται η δουλειά μου.

Screenshot 2022-10-22 184645.png

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την δυνατότητα του FTP server που δίνει ο Solid Explorer αλλά και ο Files Explorer που έχει το MIUI.
Χαμηλές ταχύτητες αλλά μια χαρά γίνεται η δουλειά μου.
368712314_Screenshot2022-10-22184645.png.959c258c17f20a2ab7d88f6ea6b7d923.png
Σε ευχαριστώ. Θα τα δοκιμάσω κι αυτά γιατί με το Superbeam και το SHAREit δεν έγινε δουλειά. Το ShareMe αν δεν κάνω λάθος μέσω FTP server δουλεύει κι αυτό κι εγώ από ένα Xiaomi που είχα κάποτε το έμαθα και με είχε βολέψει ως και προχθές που σταμάτησε να έχει την επιλογή για απευθείας αποστολή στη microSD. O αυθεντικός files explorer της Xiaomi είναι ο Mi File Manager ή κάποιος άλλος;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ikgamsu said:

Σε ευχαριστώ. Θα τα δοκιμάσω κι αυτά γιατί με το Superbeam και το SHAREit δεν έγινε δουλειά. Το ShareMe αν δεν κάνω λάθος μέσω FTP server δουλεύει κι αυτό κι εγώ από ένα Xiaomi που είχα κάποτε το έμαθα και με είχε βολέψει ως και προχθές που σταμάτησε να έχει την επιλογή για απευθείας αποστολή στη microSD. O αυθεντικός files explorer της Xiaomi είναι ο Mi File Manager ή κάποιος άλλος;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτός είναι.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την δυνατότητα του FTP server που δίνει ο Solid Explorer αλλά και ο Files Explorer που έχει το MIUI.
Χαμηλές ταχύτητες αλλά μια χαρά γίνεται η δουλειά μου.
368712314_Screenshot2022-10-22184645.png.959c258c17f20a2ab7d88f6ea6b7d923.png
Συν 1 για τον solid explorer και το ftp του.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συν 1 για τον solid explorer και το ftp του.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Τον κατέβασα και φαίνεται κομπλέ, έχει και επιλογή για απευθείας αποστολή σε microSD. Μετά τις 14 μέρες free trial που έχει, είναι ακόμη διαθέσιμη η ftp λειτουργία ή όχι;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ikgamsu said:

Τον κατέβασα και φαίνεται κομπλέ, έχει και επιλογή για απευθείας αποστολή σε microSD. Μετά τις 14 μέρες free trial που έχει, είναι ακόμη διαθέσιμη η ftp λειτουργία ή όχι;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι. Δεν θα ανοίγει καν. Μπορείς να κάνεις όμως την δουλειά σου όμως και με τον δωρεάν της Xiaomi.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν θα ανοίγει καν. Μπορείς να κάνεις όμως την δουλειά σου όμως και με τον δωρεάν της Xiaomi.
Εντάξει, θα κατεβάσω εκείνον. Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν πατάω σε εισερχόμενη κλήση να στείλω τα έτοιμα μηνύματα από τον true phone dialer πάω στην εφαρμογή των μηνυμάτων και είναι εκεί χωρίς να έχουν σταλεί. πρέπει να τα κάνω copy paste και να τα ξανά γράψω για να φύγουν. το έχετε και εσείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

όταν πατάω σε εισερχόμενη κλήση να στείλω τα έτοιμα μηνύματα από τον true phone dialer πάω στην εφαρμογή των μηνυμάτων και είναι εκεί χωρίς να έχουν σταλεί. πρέπει να τα κάνω copy paste και να τα ξανά γράψω για να φύγουν. το έχετε και εσείς αυτό;

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά είπα να το δοκιμάσω τώρα να δω τι θα κάνει σε μένα γιατί δουλεύω και εγώ true phone.
Λοιπόν, όταν έχω προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων τον Textra το sms δε πάει ποτέ.
Όταν έχω προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων τη μαμά εφαρμογή τότε φεύγει (και φτάνει) κανονικά το sms!
Έχω OnePlus.
Link to comment
Share on other sites


Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά είπα να το δοκιμάσω τώρα να δω τι θα κάνει σε μένα γιατί δουλεύω και εγώ true phone.
Λοιπόν, όταν έχω προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων τον Textra το sms δε πάει ποτέ.
Όταν έχω προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων τη μαμά εφαρμογή τότε φεύγει (και φτάνει) κανονικά το sms!
Έχω OnePlus.
ααα τότε και εμένα δεν φεύγει γιατί χρησιμοποιω για default μηνύματα την Google. θα δοκιμάσω με την μαμά sms του Samsung και θα αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως με συνδυασμό true phone dialer και Textra SMS λειτουργεί κανονικά.
δηλαδή εάν κάνεις rejected μια εισερχόμενη κλήση με το εικονίδιο του μηνύματος και μπεις μετά στην εφαρμογή μηνυμάτων θα λέει στάλθηκε /παραδόθηκε; είσαι σίγουρος;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εάν κάνεις rejected μια εισερχόμενη κλήση με το εικονίδιο του μηνύματος και μπεις μετά στην εφαρμογή μηνυμάτων θα λέει στάλθηκε /παραδόθηκε; είσαι σίγουρος;
Ναι. Απολύτως σίγουρος. Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Μάλιστα έχω διαμορφώσει τα κείμενα των μηνυμάτων όπως τα θέλω εγώ.
31c6860d03eefcc8ccc9d44570838e41.jpg
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Απολύτως σίγουρος. Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Μάλιστα έχω διαμορφώσει τα κείμενα των μηνυμάτων όπως τα θέλω εγώ.
31c6860d03eefcc8ccc9d44570838e41.jpg
ναι αλλά δεν φαίνεται από κάτω από το μήνυμα σου εάν παραδόθηκε κλπ. έτσι ήταν και σε εμένα μέχρι που πάτησα πάνω στο μήνυμα και είδα ότι έλεγε απλά sms. ούτε delivered ούτε read.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την είχα πατήσει αρκετές φορές νομίζοντας ότι το μήνυμα εστάλη αλλά δεν είχε πάει

μέχρι που ανακάλυψα ότι η εισερχόμενη κλήση που είχα ήταν από σταθερό το οποίο δεν λαμβάνει sms.

Για κοίταξε μήπως φταίει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

με την μαμά εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung δούλεψε η αποστολή μηνύματος όταν έχω εισερχόμενη κλήση και τους το κλείσω με μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στελνεται το μηνυμα και με αλλη πλην αμας εφαρμογης μηνυματων,απλα δεν λεει delivered και λεει απλα sms και νομιζα οτι δεν εφευγε!

τώρα τελευταία όταν κάλεσα κάποιον μου είπαν ότι φάνηκε η επωνυμία της επιχείρησης μου. αυτό πως γίνεται το έχω ενεργοποιήσει εγώ χωρίς να το καταλάβω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...