Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφει και voip κλησεις;

Χρησιμοποιώ wifi calling και θυμάμαι ότι δεν έγραφε.

Το ίδιο συνέβαινε και με κλήσεις viber

Link to comment
Share on other sites




Καραγκιοζιλίκια της Νέας Τάξης..


Το ότι είναι παράνομο να με καταγράφεις, γιατί είναι καραγκιοζιλίκι;


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsiftsism said:


 

 


Το ότι είναι παράνομο να με καταγράφεις, γιατί είναι καραγκιοζιλίκι;


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Συμφωνώ, αλλά πολλοί, πχ πωλητές, περνούν παραγγελίες έτσι, είτε οδηγώντας είτε κάνοντας κάτι άλλο.

Κάποιοι άλλοι καταγράφουν σημαντικά πράγματα για την δουλειά τους.

Καλό θα ήτανε να έχει ένα μικρό ηχητικό μπιπ που να υποδηλώνει ότι η κλήση καταγράφεται.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά πολλοί, πχ πωλητές, περνούν παραγγελίες έτσι, είτε οδηγώντας είτε κάνοντας κάτι άλλο.
Κάποιοι άλλοι καταγράφουν σημαντικά πράγματα για την δουλειά τους.
Καλό θα ήτανε να έχει ένα μικρό ηχητικό μπιπ που να υποδηλώνει ότι η κλήση καταγράφεται.
Το γνωρίζω αυτό που γράφεις.

Το είχα απορία γιατί έχετε μανία με την ηχογράφηση κλήσης, και μου δώσατε την απάντηση εδώ μέσα, μετά από ερώτηση μου.

Απλά κι εγώ έγραψα το παραπάνω, επειδή σας βλέπω να σιχτιρίζετε το γεγονός ότι δεν μπορείτε πλέον να το κάνετε. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, tsiftsism said:


 

 


Το ότι είναι παράνομο να με καταγράφεις, γιατί είναι καραγκιοζιλίκι;


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Παράνομη ΔΕΝ είναι η ηχογράφηση αλλά η "χρήση" της, δεν γίνετε δεκτή στο δικαστήριο, στην αμφισβήτηση τηλεφωνικής συμφωνίας κ.α.

Απιωτην άλλη δεν απαγορεύεται πουθενά για ιδία χρήση, κάνω απομαγνητοφωνηση μετά και διαγράφω το ηχητικό αρχείο, αν έχω ανοιχτή ακρόαση και στενογραφεί η γραμματέας μου το επιτρέπει ή το απαγορεύει κάποιος; 

Ακόμη ποιο τραβηγμένο οδήγηση και καταγραφή ή οδήγηση και γραπτές σημειώσεις; 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites



Παράνομη ΔΕΝ είναι η ηχογράφηση αλλά η "χρήση" της, δεν γίνετε δεκτή στο δικαστήριο, στην αμφισβήτηση τηλεφωνικής συμφωνίας κ.α.
Απιωτην άλλη δεν απαγορεύεται πουθενά για ιδία χρήση, κάνω απομαγνητοφωνηση μετά και διαγράφω το ηχητικό αρχείο, αν έχω ανοιχτή ακρόαση και στενογραφεί η γραμματέας μου το επιτρέπει ή το απαγορεύει κάποιος; 
Ακόμη ποιο τραβηγμένο οδήγηση και καταγραφή ή οδήγηση και γραπτές σημειώσεις; 


Αν δεν ενημερώνεις τον συνομιλητή σου ότι η χρήση ηχογραφείται, ΝΑΙ, είναι παράνομο.

Ο Νόμος λέει: "Είναι παράνομο να ακούτε, να ηχογραφείτε, να ενισχύετε ή να μεταδίδετε μια συνομιλία χωρίς να έχετε τη συγκατάθεση του εν λόγω προσώπου."


Και για να μην το πάω επί προσωπικού, πιστεύω πως οι περισσότεροι ΔΕΝ ενημερώνετε τους ανθρώπους που βρίσκονται στην άλλη γραμμή ότι τους καταγράφετε.


Όσον αφορά το τελευταίο σκέλος, μπορείς κάλλιστα να κάνεις στην άκρη του δρόμου και να κρατήσεις τις σημειώσεις σου.
Το ότι θα χάσεις χρόνο όμως αν κάνεις κάτι τέτοιο, ή το ότι δεν μπορείς να σταματάς όποτε σου τηλεφωνούν, είναι φυσικά άλλο θέμα.


Αν με ρωτήσεις βέβαια, ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι προτιμώ να ηχογραφήσεις μία κλήση την ώρα που είσαι στο τιμόνι, από το να πάρεις χαρτί και στυλό για να κρατήσεις σημειώσεις.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καποια εφαρμογή που να γυρνάει την lock screen του κινητού σε landscape mode ? (redmi note 10 pro το κινητο )

Link to comment
Share on other sites

τα έπαιξε η εφαρμογή efood. δεν βλέπει καν τον λογαριασμό μου. ακόμα και μετά από απεγκατασταση ούτε νέα εγγραφή δέχεται

Link to comment
Share on other sites

τα έπαιξε η εφαρμογή efood. δεν βλέπει καν τον λογαριασμό μου. ακόμα και μετά από απεγκατασταση ούτε νέα εγγραφή δέχεται
Δοκίμασε εκκαθάριση cache, απεγκατάσταση, επανεκκίνηση της συσκευής και εκ νέου εγκατάσταση.
Επίσης δες αν έχεις περάσει κάποιο νέο private DNS το οποίο ενδεχομένως μπλοκάρει την οποιαδήποτε σύνδεση στις IP του efood.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εκκαθάριση cache, απεγκατάσταση, επανεκκίνηση της συσκευής και εκ νέου εγκατάσταση.
Επίσης δες αν έχεις περάσει κάποιο νέο private DNS το οποίο ενδεχομένως μπλοκάρει την οποιαδήποτε σύνδεση στις IP του efood.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

τίποτα. ούτε στο πισι ανοίγει η σελίδα!
Link to comment
Share on other sites

Στον chrome που δοκίμασα ανοίγει κανονικά

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 12:41 ΠΜ, tsiftsism said:


Διότι, όταν μιλάω στο κινητό μου, πρέπει να έχω το δικαίωμα να καταγράφω ότι θέλω.

Δικό μου είναι το κινητό, δική μου και η συνομιλία.

Δεν έστησα μικρόφωνο στο αποπάνω διαμέρισμα, για να ακούσω πως τσακώνονται.

 


Το ότι είναι παράνομο να με καταγράφεις, γιατί είναι καραγκιοζιλίκι;


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει κανένα καλό vpn που να έχει καλύτερες ταχύτητες από τα free αλλά να είναι χωρίς συνδρομή, να το πληρώσω μια και έξω δλδ. Εάν υπάρχει βέβαια και αυτό που ζητάω😂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εφαρμογή παρόμοια με Elixir 2 - widgets (play store), μάλλον δεν την υποστηρίζει πλέον ο προγραμματιστής της και έχει κάποια θεματάκια. 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

στο Facebook σε iPhone γίνεται τα λινκ να ανοίγουν σε άλλον browser εκτός του fb?

Δεν γνωρίζω για iPhone, αλλά στο άντροιντ το βρίσκεις Settings/Media και κάτω κάτω έχει ειδικό τικ.

Screenshot_2022-10-16-19-21-28-239_com.facebook.katana.jpg

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για iPhone, αλλά στο άντροιντ το βρίσκεις Settings/Media και κάτω κάτω έχει ειδικό τικ.
Screenshot_2022-10-16-19-21-28-239_com.facebook.katana.thumb.jpg.9e26d0b2169ea9f748ac07613afb50c9.jpg
ναι στα δικά μας "νορμάλ" κινητά ισχύει αλλά στα iPhone; εκεί δεν έχει αυτή την επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θέλουν να γίνεται. Το είχανε αφαιρέσει ένα φεγγάρι από παντού, αλλά τουλάχιστον στο άντροιντ επέστρεψε και τελικά έμεινε.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να βάζω κατηγορίες σέρβις αμαξιού πχ λαδια/φίλτρο η ιμάντας εκκεντροφορου η όποια κατηγορία θέλω και από κάτω να σημειώνω τις ημερομηνίες που έκανα το σέρβις τους;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να βάζω κατηγορίες σέρβις αμαξιού πχ λαδια/φίλτρο η ιμάντας εκκεντροφορου η όποια κατηγορία θέλω και από κάτω να σημειώνω τις ημερομηνίες που έκανα το σέρβις τους;
Fuelio., τα πάντα όλα κ για ιστορικό ανεφοδιασμού καυσίμων
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kajda.fuelio

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Fuelio., τα πάντα όλα κ για ιστορικό ανεφοδιασμού καυσίμων
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kajda.fuelio

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλησπέρα σε ποιο σημείο του μενού γράφω τα χλμ, ημερομηνία και το είδος του σέρβις /ανταλλακτικου που έκανα/άλλαξα; cc1b2656055240ae774ff85bae7d5095.jpg
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει εφαρμογή που να βάζω κατηγορίες σέρβις αμαξιού πχ λαδια/φίλτρο η ιμάντας εκκεντροφορου η όποια κατηγορία θέλω και από κάτω να σημειώνω τις ημερομηνίες που έκανα το σέρβις τους;

Δοκίμασε την Drivvo

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

καλησπέρα σε ποιο σημείο του μενού γράφω τα χλμ, ημερομηνία και το είδος του σέρβις /ανταλλακτικου που έκανα/άλλαξα; cc1b2656055240ae774ff85bae7d5095.jpg

Πρέπει να φτιάξεις ένα όχημα, και μετά πατώντας κάτω δεξιά το + θα σου βγάλει New Cost 

Πάνω πάνω από το drop down menu διαλέγεις ότι θέλεις...

 

 

Screenshot_2022-10-17-14-13-59-429_com.kajda.fuelio.jpg

1 ώρα πριν, ilka71 said:

καλησπέρα σε ποιο σημείο του μενού γράφω τα χλμ, ημερομηνία και το είδος του σέρβις /ανταλλακτικου που έκανα/άλλαξα; cc1b2656055240ae774ff85bae7d5095.jpg

Πρέπει να φτιάξεις ένα όχημα, και μετά πατώντας κάτω δεξιά το + θα σου βγάλει New Cost 

Πάνω πάνω από το drop down menu διαλέγεις ότι θέλεις...

 

 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πας κάτω και πατάς "οχήματα". Προσθέτεις όσα οχήματα θες να κρατάς ινφο.
Αφού τα προσθέσεις, πατάς πάλι home κ η αρχική οθόνη είναι η επιλογή των οχημάτων σου.
Διαλέγεις το όχημα κ κατω δεξιά σου βγάζει ένα +. Το πατάς κ προσθέτεις κατανάλωση, συντήρηση, υπενθύμιση.
Τις κατηγορίες της συντήρησης μπορείς να τις ονομάσεις όπως θες

Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...