Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας internet,saved networks,και διαλέξεις αυτό που θες δεν σου δείχνει τον κωδικό στο share?
Τωρα είμαι με Α13 αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχει αλλάξει απο το Α12
Ναι το κάνει, αλλά ψάχνω μια εφαρμογή όπως υπάρχει με Android 11, 10 κλπ που σε μια λίστα βγάζει όλα τα σωσμενα Wi-Fi και από κάτω από το καθένα έδειχνε το.password.κατευθείαν.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Φαντάζομαι πως η ερώτηση μου θα είναι χαζή αλλά είπα να την κάνω μπας και υπάρχει κάτι. Είμαι Ναυτικός και όπως καταλαβαίνετε ο αριθμός μου τον περισσότερο καιρό είναι κλειστός μιας και ταξιδεύω εκτός Ευρώπης συνέχεια. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος, κάποιο κόλπο ή κάποια εφαρμογή που όταν μου στέλνουν ένα μήνυμα να μου έρχεται ή στο βαιμπερ ή γενικά κάπου αλλού που να χρειάζεται μόνο ίντερνετ και όχι σήμα τηλεφώνου. Το κυριότερο πρόβλημα είναι από μηνυματα από δημόσιες υπηρεσίες που πρέπει να λάβω και τις χάνω. Υπάρχει λέτε καμία λύση; Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pazu said:

Γεια σε όλους! Φαντάζομαι πως η ερώτηση μου θα είναι χαζή αλλά είπα να την κάνω μπας και υπάρχει κάτι. Είμαι Ναυτικός και όπως καταλαβαίνετε ο αριθμός μου τον περισσότερο καιρό είναι κλειστός μιας και ταξιδεύω εκτός Ευρώπης συνέχεια. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος, κάποιο κόλπο ή κάποια εφαρμογή που όταν μου στέλνουν ένα μήνυμα να μου έρχεται ή στο βαιμπερ ή γενικά κάπου αλλού που να χρειάζεται μόνο ίντερνετ και όχι σήμα τηλεφώνου. Το κυριότερο πρόβλημα είναι από μηνυματα από δημόσιες υπηρεσίες που πρέπει να λάβω και τις χάνω. Υπάρχει λέτε καμία λύση; Ευχαριστώ πολύ 

Ο μόνος τρόπος είναι να εγκαταστήσετε το viber σε ένα τάμπλετ ή φορητό υπολογιστή που θα έχετε μαζί σας στα ταξίδια, εφόσον πρώτα ενεργοποιήσετε το viber γι αυτή την συσκευή κάποια στιγμή που θα είσαστε στην Ελλάδα. Μετά θα παίρνετε κανονικά τα μηνύματα εκεί, ασχέτως αν το κινητό σας στην Ελλάδα είναι κλειστό. Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίρνετε το τηλέφωνο μαζί σας. Μπορείτε να το έχετε ανοικτό μόνο σε wifi και να λαμβάνετε τα μηνύματα του viber.

Edited by alexphoto
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, alexphoto said:

Ο μόνος τρόπος είναι να εγκαταστήσετε το viber σε ένα τάμπλετ ή φορητό υπολογιστή που θα έχετε μαζί σας στα ταξίδια, εφόσον πρώτα ενεργοποιήσετε το viber γι αυτή την συσκευή κάποια στιγμή που θα είσαστε στην Ελλάδα. Μετά θα παίρνετε κανονικά τα μηνύματα εκεί, ασχέτως αν το κινητό σας στην Ελλάδα είναι κλειστό. Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίρνετε το τηλέφωνο μαζί σας. Μπορείτε να το έχετε ανοικτό μόνο σε wifi και να λαμβάνετε τα μηνύματα του viber.

Αυτό που κατάλαβα ότι θέλει να κάνει είναι να προωθούνται τα SMS στο Viber και όχι να παίρνει αυτά που του στέλνουν απ' ευθείας στο Viber

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να εγκαταστήσετε το viber σε ένα τάμπλετ ή φορητό υπολογιστή που θα έχετε μαζί σας στα ταξίδια, εφόσον πρώτα ενεργοποιήσετε το viber γι αυτή την συσκευή κάποια στιγμή που θα είσαστε στην Ελλάδα. Μετά θα παίρνετε κανονικά τα μηνύματα εκεί, ασχέτως αν το κινητό σας στην Ελλάδα είναι κλειστό. Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίρνετε το τηλέφωνο μαζί σας. Μπορείτε να το έχετε ανοικτό μόνο σε wifi και να λαμβάνετε τα μηνύματα του viber.
Νομίζω πως αυτό που ρωτάει είναι το, αν και πως μπορεί να προωθούνται τα SMS με κάποιο τρόπο στο Viber ή κάποια άλλη εφαρμογή.
Δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, εκτός αν κάποια από τις εταιρίες κινητής έχει κάποια online εφαρμογή διαχείρισης του κινητού. Γιατί δε δηλώνεις το email αντί για το κινητό, στις δημόσιες υπηρεσίες που σε ενδιαφέρουν;
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή την εφαρμογή τη γνωρίζει κανείς?
Product me λέγετε.
Την έχω δει στα κινητά που έχει σε έκθεση στο Κωτσόβολο.
Κλειδώνει τις ρυθμίσεις του κινητού και δεν μπορείς να μπεις να αλλάξεις κάτι και όντως δουλεύει με μικρό θεματάκια.
Στο play store όπως είπα δεν υπάρχει, τη βρήκα στο google αλλά είναι ασφαλές?
Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει γιατί ζητάει άδεια administrator.58ab9d2b93d48160cf45a7092723dd22.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gkokki said:

Αυτό που κατάλαβα ότι θέλει να κάνει είναι να προωθούνται τα SMS στο Viber και όχι να παίρνει αυτά που του στέλνουν απ' ευθείας στο Viber

Ναι αυτό θέλω. Πχ τώρα έχασα το επίδομα σπιτιού γιατί μου έστειλε μήνυμα το gov ότι πρέπει να ανανεώσω αλλά εγώ δεν το έλαβα ποτέ αυτό το μήνυμα. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και συγνώμη που καθυστέρησα να απαντήσω αλλά έχω ένα θέμα με το ίντερνετ εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος με τα sms, αλλά δεν ξέρω πόσο πρακτικός είναι...
Βάζεις το messages της google που είναι για SMS στο κινητό το οποίο πρέπει να είναι κάπου ανοιχτό σε δίκτυο και θα λαμβάνει τα sms.
Και βάζεις και το messenger σε ένα tablet και συγχρονίζονται αυτά τα δύο, όποτε διαβάζεις τα SMS στο tablet μέσω wi-fi. Το μειονέκτημα είναι ότι το κινητό πρέπει να είναι ανοιχτό κάπου και από καιρό σε καιρό χάνεται ο συγχρονισμός Και πρέπει να ξανά σκανάρεις από το κινητό το QR code του tablet.
Υπάρχουν βέβαια και οι twin sims, που είναι δύο simακια με τον ίδιο αριθμό, που λειτουργεί ή το ένα ή το άλλο.
Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να έχεις το ένα simακι στο κινητό που είναι συνέχεια ανοιχτό σε κάποιο μέρος και συγχρονίζει με το tablet sms και το άλλο simακι σε κινητό που έχεις μαζί σου και όποτε θέλεις να χρησιμοποιείς το κινητό σου να κάνεις την εναλλαγή των sim.

Στάλθηκε από το M2007J22G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε επίσης στο Google για receive SMS to email. Υπάρχουν διάφορες πλατφόρμες που το υποστηρίζουν. Δεν γνωρίζω όμως το κόστος και αν σε συμφέρει.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο folder κάτω από το data.
Διάβασες κάπου ότι υπάρχει αυτό σε Android 12?

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Όχι, δεν έχω διαβάσει, γνωρίζω ότι το αρχείο με τα αποθηκευμένα WiFi passwords υπήρχε στο συγκεκριμένο path σε προηγούμενες εκδόσεις του OS, όταν και είχα root τις συσκευές μου, και γι' αυτό σου το έγραψα.

Πίστευα ότι το αρχείο αποθήκευσης των κωδικών θα παραμένει το ίδιο, όπως επίσης και το path του.

Για να μην το βρίσκεις σημαίνει πως αυτό έχει αλλάξει στο Android 12, οπότε μη δίνεις σημασία στο post μου.


Sorry...

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2022 at 2:05 ΜΜ, pazu said:

Γεια σε όλους! Φαντάζομαι πως η ερώτηση μου θα είναι χαζή αλλά είπα να την κάνω μπας και υπάρχει κάτι. Είμαι Ναυτικός και όπως καταλαβαίνετε ο αριθμός μου τον περισσότερο καιρό είναι κλειστός μιας και ταξιδεύω εκτός Ευρώπης συνέχεια. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος, κάποιο κόλπο ή κάποια εφαρμογή που όταν μου στέλνουν ένα μήνυμα να μου έρχεται ή στο βαιμπερ ή γενικά κάπου αλλού που να χρειάζεται μόνο ίντερνετ και όχι σήμα τηλεφώνου. Το κυριότερο πρόβλημα είναι από μηνυματα από δημόσιες υπηρεσίες που πρέπει να λάβω και τις χάνω. Υπάρχει λέτε καμία λύση; Ευχαριστώ πολύ 

Υπάρχουν προγράμματα "sms forwording" αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάποιο. Νομίζω κι ολας ότι για να τα χρησιμοποιήσεις θέλουν και συνδρομή. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, al_exis said:

Υπάρχουν προγράμματα "sms forwording" αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάποιο. Νομίζω κι ολας ότι για να τα χρησιμοποιήσεις θέλουν και συνδρομή. 

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Ξεκινάω να τα ψάχνω όλα ενα ένα. Να είστε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εδώ γνωρίζει κανείς κάτι?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά αυτή την εφαρμογή τη γνωρίζει κανείς?
Product me λέγετε.
Την έχω δει στα κινητά που έχει σε έκθεση στο Κωτσόβολο.
Κλειδώνει τις ρυθμίσεις του κινητού και δεν μπορείς να μπεις να αλλάξεις κάτι και όντως δουλεύει με μικρό θεματάκια.
Στο play store όπως είπα δεν υπάρχει, τη βρήκα στο google αλλά είναι ασφαλές?
Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει γιατί ζητάει άδεια administrator.58ab9d2b93d48160cf45a7092723dd22.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για αυτό εδώ γνωρίζει κανείς κάτι

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ίντερνετ ράδιο που να παίζει τον lyra fm 91.4; εγκατέστησα μερικές αλλά ή δεν υπήρχε ο σταθμός ή δεν έπαιζε, αν παίζει σε κάποια, πειτε

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, theocharis0101 said:

Kαλησπέρα,υπάρχει μήπως καποια εφαρμογή μεταφοράς mirroring της οθόνης του κινητού στην smart  tv?

https://play.google.com/store/apps/details?id=miracast.of.all.tv

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, theocharis0101 said:

Kαλησπέρα,υπάρχει μήπως καποια εφαρμογή μεταφοράς mirroring της οθόνης του κινητού στην smart  tv?

Συνήθως τα κινητά π.χ. samsung το κάνουν αυτό που ζητάς χωρίς κάποια εφαρμογή. Ψάξε και το δικό σου

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Προτείνεται εφαρμογή για εγγραφή κλήσεων.

Δοκίμασα τις τρεις που βγαίνουν στο Play πρώτες-πρώτες, αλλά δεν κατάφερα να τις δουλέψω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα κάνουν τόσο δύσχρηστα και πολύπλοκα...

Edited by BASSstarlet
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, BASSstarlet said:

Προτείνεται εφαρμογή για εγγραφή κλήσεων.

Δοκίμασα τις τρεις που βγαίνουν στο Play πρώτες-πρώτες, αλλά δεν κατάφερα να τις δουλέψω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα κάνουν τόσο δύσχρηστα και πολύπλοκα...

Προφανώς δεεεεννν γνωρίζεις τι συμβαίνει. Την εγγραφή κλήσης (δυστυχώς) την "σταμάτησε" η Google και η ΕΕ (αν κάνω λάθος διορθώστε με) 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Cube acr σε μενα και στο realme μου δουλεύει άψογα.
γμτ όντως δουλεύει αλλά όχι όταν μιλάς με Bluetooth! δοκίμασα σε Samsung A72 όλες τις επιλογές εγγραφής που έχει άλλα σε καμία δεν καταγράφει την φωνή του συνομιλητή μου όταν μιλάω μέσω Bluetooth! την δική μου ναι.
χωρίς bt όλα καλά!
το θέλω ειδικά όταν οδηγαω μην γράφω!
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nikos_kallithea said:

Cube acr σε μενα και στο realme μου δουλεύει άψογα.

To έβαλα και δεν κατάφερα τίποτα :/

1 ώρα πριν, alex61 said:

Προφανώς δεεεεννν γνωρίζεις τι συμβαίνει. Την εγγραφή κλήσης (δυστυχώς) την "σταμάτησε" η Google και η ΕΕ (αν κάνω λάθος διορθώστε με) 

Kάποια εφαρμογή που δοκίμασα, έλεγε απλώς, πως δεν θα καταγράφει το όνομα του καλούντος.

Καραγκιοζιλίκια της Νέας Τάξης..

Link to comment
Share on other sites

μου απάντησε ο προγραμματιστής ότι λόγω google δεν έχουν καταφέρει να ηχογραφείται ο συνομιλητής με bt. αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως και έκοψε μόνο μέσω bt τον συνομιλητή και όχι μέσω κινητού όπου ηχογραφείται κανονικά το δοκίμασα!
τελικά αυτό που κάνω στο αμάξι εάν θέλω να ηχογραφήσω γυρίζω τον ήχο στο speaker και ηχογραφεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...