Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 13 θα στρώσει όπως έστρωσε και μένα.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


μακάρι.αυτό που δεν καταλαβαίνω γιατί η Google δεν διορθώνει αυτά τα προβλήματα με αναβαθμίσεις ΠΡΙΝ την μεγάλη αναβάθμιση android 13 ...κάθε φορά τα προβλήματα τα λύνει ένα χρόνο μετά στην μεγάλη αναβάθμιση !γιατί δεν βγάζει ενδιάμεσες αναβαθμίσεις να τα διορθώνει γρηγορότερα !
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο τίτλος. Θέλω αν κάποιος άγνωστος ή γνωστός πάρει τηλέφωνο το παιδί, να το μάθω άμεσα.

Πέραν όλων των άλλων (ασφαλή αναζήτηση, όρια χρήσης κλπ). Κάποιες που έχω δει μέχρι τώρα τύπου Kaspersky, ESET, Family Link κλπ δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω στο σπίτι τις παρακάτω συσκευές:

  • 2 κάμερες  Xiaomi (Xiaomi App)
  • 1 Καθαριστή αέρα  Xiaomi (Xiaomi App)
  • 1 Ρομποτική σκούπα  Xiaomi (Xiaomi App)
  • 1 τηλεοράση  Samsung (Smart things)
  • 1 τηλεοράση  LG (δεν την εχω βαλει σε app)
  • 1 τηλεοράση   Panasonic (μονο wifi για Netflix)
  • Πλυντήριο ρούχων Candy (Candy App)
  • Στεγνωτήριο  Candy  (hOn App)
  • A.C   Hisense (ConnectLife App)
  • Αφυγραντήρα  Rohnson (Rohnson App)
  • Google Nest Hub (Google Home)
  • 2 google Nest Mini (Google Home)
  • 4 wifi λάμπες (Smart Life App)
  • 1 wifi λαμπα (Wiz App)

Ξέρετε ή ποια θεωρείται ότι είναι η καλύτερη και με πιο σωστή επικοινωνία με τις παραπάνω; Δεν με νοιάζει να τις έχω στο κινητό μου απλά To Google Home δεν συνεργάζεται με όλες με αποτέλεσμα να ανοίγω κάθε φορά εφαρμογή για κάθε διαφορετικό. Ιδανικό θα ήταν να μπορούσα να τα συνδέσω στην Google ή στο SmartThings λόγω routines αλλά….

 

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία όταν πατάω να κάνω πχ ένα like σε ποστ στο fb κρατάω πατημενο το κουμπί εκεί και πριν προλάβω να διαλέξω ξανά κλείνει η επιλογή καρδιά ,like,κλπ το κάνει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ilka71 said:

τώρα τελευταία όταν πατάω να κάνω πχ ένα like σε ποστ στο fb κρατάω πατημενο το κουμπί εκεί και πριν προλάβω να διαλέξω ξανά κλείνει η επιλογή καρδιά ,like,κλπ το κάνει και σε εσάς;

Κάνει διάφορα όπως αυτό που λες.

Επίσης αν κάνω like από τον υπολογιστή δεν φαίνεται στην εφαρμογή, αλλά και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή εγγραφής κλήσεων που να υποστηρίζει και χρήση ακουστικού bluetooth?Δεν ψάχνω απαραίτητα δωρεάν.Όσες εχω δοκιμάσει οταν κανεις εγγραφή τη κλήση και χρησιμοποιείς bluetooth δεν καταγράφει τη φωνη του συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, theocharis0101 said:

Καλημέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή εγγραφής κλήσεων που να υποστηρίζει και χρήση ακουστικού bluetooth?Δεν ψάχνω απαραίτητα δωρεάν.Όσες εχω δοκιμάσει οταν κανεις εγγραφή τη κλήση και χρησιμοποιείς bluetooth δεν καταγράφει τη φωνη του συνομιλητή.

Cube acr στο realme gt master edition λειτουργεί και δε την πειράζω, θέλω να μου εμφανίζει μετά το τέλος της κλήσης επιλογή για αποθήκευση ή μη αποθήκευση όπως μια παλιότερη που είχα, αλλά δε τολμώ να την "σκαλίσω" μη σταματήσει να καταγραφεί. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Cube acr στο realme gt master edition λειτουργεί και δε την πειράζω, θέλω να μου εμφανίζει μετά το τέλος της κλήσης επιλογή για αποθήκευση ή μη αποθήκευση όπως μια παλιότερη που είχα, αλλά δε τολμώ να την "σκαλίσω" μη σταματήσει να καταγραφεί. 

Εχω και εγώ το Cube acr αλλά δεν μου καταγραφεί τις κλήσεις από bluetooth. Αμα σου είναι εύκολο μπορείς να ανεβάσεις τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει? Η με π.μ ότι σε βολεύει. Ευχαριστώ. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mips said:

Εχω και εγώ το Cube acr αλλά δεν μου καταγραφεί τις κλήσεις από bluetooth. Αμα σου είναι εύκολο μπορείς να ανεβάσεις τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει? Η με π.μ ότι σε βολεύει. Ευχαριστώ. 

Αν μου πεις την ρύθμιση που ψάχνω..... 😂😂😂

Screenshot_2022-09-22-16-58-39-69_ab160f2a87ce5c02067195227253e5e7.jpg

Screenshot_2022-09-22-16-58-50-95_ab160f2a87ce5c02067195227253e5e7.jpg

Screenshot_2022-09-22-16-59-04-81_ab160f2a87ce5c02067195227253e5e7.jpg

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, andreasomageiras said:

Αν μου πεις την ρύθμιση που ψάχνω..... 😂😂😂

Τις ρυθμίσεις που εχω τις ειχε ανεβάσει εδω καποιο παιδι πριν απο αρκετό καιρο.  Δεν ξέρω που ακριβώς να σου πω να ψάξεις και με τον φόβο μην πειράξουμε κάτι και χαλάσουμε την σωστή λειτουργία του προγράμματος. Γιαυτό σου είπα αν μπορείς να ανεβάσεις όλες τις ρυθμίσεις. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι στις δικές σου ρυθμίσεις εκεί που λέει:Υπηρεσίες προς εγγραφη έχει τις κατηγορίες: Κινητές κλήσεις, messenger, Telegram,Viber. Εμένα έχει μόνο κινητες κλήσεις,viber και δεν έχει άλλες επιλογές. Όλες οι άλλες ρυθμίσεις είναι ίδιες. 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mips said:

Τις ρυθμίσεις που εχω τις ειχε ανεβάσει εδω καποιο παιδι πριν απο αρκετό καιρο.  Δεν ξέρω που ακριβώς να σου πω να ψάξεις και με τον φόβο μην πειράξουμε κάτι και χαλάσουμε την σωστή λειτουργία του προγράμματος. Γιαυτό σου είπα αν μπορείς να ανεβάσεις όλες τις ρυθμίσεις. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι στις δικές σου ρυθμίσεις εκεί που λέει:Υπηρεσίες προς εγγραφη έχει τις κατηγορίες: Κινητές κλήσεις, messenger, Telegram,Viber. Εμένα έχει μόνο κινητες κλήσεις,viber και δεν έχει άλλες επιλογές. Όλες οι άλλες ρυθμίσεις είναι ίδιες. 

Τι να σε πω, για; 

Το έβαλα, δούλεψε, δε το ακουμπώ ξανά... 

Τόσο απλά! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, andreasomageiras said:

Τι να σε πω, για; 

Το έβαλα, δούλεψε, δε το ακουμπώ ξανά... 

Τόσο απλά! 

Εννοείται ότι από την στιγμή που δουλεύει σωστά και κάνεις  την δουλειά σου δεν το αγγίζεις. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το δοκίμασα μόλις τώρα δεν καταγράφεται η φωνή του άλλου ακόμα και χωρίς bluetooth.

Μόνο η δική μου φωνή ακούγεται 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sothoms said:

Εγώ που το δοκίμασα μόλις τώρα δεν καταγράφεται η φωνή του άλλου ακόμα και χωρίς bluetooth.

Μόνο η δική μου φωνή ακούγεται 

Με τις ρυθμίσεις που έχει ανεβάσει ο φίλος μερικά post ποιο πάνω χωρίς bluetooth γράφει και τους δύο συνομιλητές. Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει. Εγώ μόνο με το bluetooth έχω πρόβλημα 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω στο αρχικό μου ερώτημα,υπάρχει τελικά καμία εφαρμογή δοκιμασμένη που να υποστηρίζει εγγραφή κλήσης μέσω bluetooth?ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, theocharis0101 said:

Για να επανέλθω στο αρχικό μου ερώτημα,υπάρχει τελικά καμία εφαρμογή δοκιμασμένη που να υποστηρίζει εγγραφή κλήσης μέσω bluetooth?ευχαριστώ

Και με bluetooth καταγράφω. 

Cube acr. 

Δε ξέρω αν παίζει ρόλο η συσκευή, είμαι με realme gt master edition. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Το νέο κινητο που ειμαι κατοχος, στερείται ηχους κλησης και ειδοποιησεων. εννοω οτι αυτα που εχει προεγκατεστημενα δεν ειναι και τα καλυτερα. 1-2 εφαρμογες που δοκιμασα δεν ειδα κατι αξιολογο. εχει κανεις να προτεινει καποια που να αξιζει ;

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Το νέο κινητο που ειμαι κατοχος, στερείται ηχους κλησης και ειδοποιησεων. εννοω οτι αυτα που εχει προεγκατεστημενα δεν ειναι και τα καλυτερα. 1-2 εφαρμογες που δοκιμασα δεν ειδα κατι αξιολογο. εχει κανεις να προτεινει καποια που να αξιζει ;
Κατέβασε το Zedge

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να δείχνει τα σωσμενα Wi-Fi passwords σε Android 12?
Έχω ροοτ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σε Android 10 ποια τα δείχνει; διάβασα ότι είχες
Αυτή δούλευε καλά.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simonedev.wpv

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να δείχνει τα σωσμενα Wi-Fi passwords σε Android 12?
Έχω ροοτ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Από τη στιγμή που έχεις root, υποθέτω μπορείς με έναν file explorer να δεις το αρχείο wpa_supplicant.conf στο οποίο είναι αποθηκευμένα τα SSID των router που έχεις συνδεθεί, και τα password αυτών.

Το location του αρχείου πρέπει να βρίσκεται στο path:
/data/misc/WiFi.


Εκεί μέσα θα πρέπει να δεις κάτι τέτοιο:
network={
ssid=”WiFi Network Name”
psk=”password”
key_mgmt=WPA-PSK
priority=
}

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί όταν έχω το adguard ενεργοποιημένο (και αγορασμένο) δεν μου ανοίγει ιστοσελίδες με κανέναν browser όταν είμαι με data; Με wifi τις ανοίγει κανονικά... (S22U)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις root, υποθέτω μπορείς με έναν file explorer να δεις το αρχείο wpa_supplicant.conf στο οποίο είναι αποθηκευμένα τα SSID των router που έχεις συνδεθεί, και τα password αυτών.

Το location του αρχείου πρέπει να βρίσκεται στο path:
/data/misc/WiFi.


Εκεί μέσα θα πρέπει να δεις κάτι τέτοιο:
network={
ssid=”WiFi Network Name”
psk=”password”
key_mgmt=WPA-PSK
priority=
}

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Δεν υπάρχει τέτοιο folder κάτω από το data.
Διάβασες κάπου ότι υπάρχει αυτό σε Android 12?

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 9:56 ΠΜ, junglist said:

Εφαρμογή που να δείχνει τα σωσμενα Wi-Fi passwords σε Android 12?
Έχω ροοτ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Αν πας internet,saved networks,και διαλέξεις αυτό που θες δεν σου δείχνει τον κωδικό στο share?

Τωρα είμαι με Α13 αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχει αλλάξει απο το Α12

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...