Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διαβάζει τα folders και files της εσ ή εξ μνήμης και να τα σώζει σε κάποιο αρχείο κειμένου ή άλλο;   δεν έχω μπορέσει να βρω κάτι

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει κάνει pair το Google Messages μεταξύ του κινητού του και του tablet/pc του;

Κατά τη διαδικασία του pairing, υπάρχει ένα toggle button κάτω από το QR code το οποίο ενεργοποιείς έτσι ώστε το tablet/pc να θυμάται συνέχεια το pairing, αλλά στην περίπτωση μου το tablet 'χάνει' το pairing και χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο να σκανάρω το QR code με το κινητό μου.


Έχετε κι εσείς αυτό το πρόβλημα;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα τα παιχνίδια στο cloud.
Επίσης login όλων των εφαρμογών, δλδ να την επαναφέρεις και απλά να μπεις όπως έμπαινες.
Δεδομένα εφαρμογών δεν νομίζω να μπορεί να αποθηκεύσει.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και τρεις μέρες στο Twitter όταν ακούω κάποιο Space και κλείσει η οθόνη μου κάνει αποσύνδεση και από το space που ακούω. συμβαίνει μόνο σε μένα αυτό; είναι θέμα κινητού γενικά; το έχετε κι άλλοι το πρόβλημα; μπορείτε να το τσεκάρετε λίγο και να μου πείτε; αν είναι θέμα της εφαρμογής να μην το ψάχνω στο κινητό για αυτό ρωτάω. (έχω redmi note 10 pro σαν βασική συσκευή δεν είχα κανένα θέμα μέχρι τώρα)!

edit 

το δοκιμασα και στο LG 8 που εχω συμβαινει ακριβως το ιδιο ! γνωριζει κανεις παιδια αν υπαρχει καμια λυση ? 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Αφού το κάνει σε δύο συσκευές τότε ή είναι απόφαση των developers της εφαρμογής ή πρόκειται περί bug που τους ξέφυγε και περιμένεις νέα αναβάθμιση της εφαρμογής.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ilka71 said:

Με το Gboard μπορούμε να γράψουμε με την φωνή μας ελληνικά η όχι ακόμα; γιατί με τον Google assistant δεν μπορούμε ακόμα.

Εδώ και αρκετά χρόνια μπορούμε να κάνουμε φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά, ακόμα κι από την σουίτα της google στον υπολογιστή.

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετά χρόνια μπορούμε να κάνουμε φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά, ακόμα κι από την σουίτα της google στον υπολογιστή.
πάτησα το εικονίδιο με το μικρόφωνο είπα κάτι στα ελληνικά αλλά το έγραψε στα αγγλικά άσχετο με ότι είπα. τι πρέπει να κάνω; φωνητική ελληνική λειτουργία του google assistant δεν γίνεται πάντως
Link to comment
Share on other sites

πάτησα το εικονίδιο με το μικρόφωνο είπα κάτι στα ελληνικά αλλά το έγραψε στα αγγλικά άσχετο με ότι είπα. τι πρέπει να κάνω; φωνητική ελληνική λειτουργία του google assistant δεν γίνεται πάντως
Πρώτα γύρνα το πληκτρολόγιο στα ελληνικά
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

πάτησα το εικονίδιο με το μικρόφωνο είπα κάτι στα ελληνικά αλλά το έγραψε στα αγγλικά άσχετο με ότι είπα. τι πρέπει να κάνω; φωνητική ελληνική λειτουργία του google assistant δεν γίνεται πάντως
Άλλαξε τη γλώσσα πληκτρολογίου στα ελληνικά και μετά πάτησε το εικονίδιο του μικροφώνου.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τη γλώσσα πληκτρολογίου στα ελληνικά και μετά πάτησε το εικονίδιο του μικροφώνου.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Πρώτα γύρνα το πληκτρολόγιο στα ελληνικά
οκ τώρα! αφού καταλαβαίνει ελληνικά γιατί στον google assistant δεν έχει ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! Είχα μια εφαρμογή την insights για να βλέπω ινσταγκραμ ποιοι κάνουν unfollow κλπ.. Μου έβγαλε ειδοποίηση το Google play όμως ότι την αδρανοποιησε γιατί ήταν επικίνδυνη. Ισχύει στα αλήθεια η  είναι λίγο υπερβολικό? Ξέρετε κάποια άλλη ασφαλή εφαρμογή γι αυτή την χρήση? 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ilka71 said:

οκ τώρα! αφού καταλαβαίνει ελληνικά γιατί στον google assistant δεν έχει ελληνικά;

Γιατί άμα ρωτήσεις κάτι όχι μόνο θα πρέπει να το καταλάβει, που το κάνει, αλλά θα πρέπει να έχει και τα δεδομένα για να απαντήσει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άμα ρωτήσεις κάτι όχι μόνο θα πρέπει να το καταλάβει, που το κάνει, αλλά θα πρέπει να έχει και τα δεδομένα για να απαντήσει.
ξέρουμε πότε θα υποστηρίζει ελληνικά ο assistant?
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για ανάκτηση διαγραμμενων αρχείων έχουμε;
Παλιότερα θυμάμαι μια εφαρμογή που το έκανε αυτό σε Android. Νομίζω λεγόταν diskdigger και είχε ένα φτιαρι στο εικονίδιο...

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πότε θα υποστηρίζει ελληνικά ο assistant?
Όταν ανοίξει η Google επίσημο κατάστημα στην Ελλάδα. Έτσι γίνεται και με τις υπόλοιπες χώρες.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις την εφαρμογη xender απο πουμπορω να την κατεβασω γιατι δεν την βρισκω στο playstore?

Μιλαω για την συγκεκριμενη: http://www.xender.com/

Υπαρχει καποια καλυτερη απο αυτη για μεταφορα αρχειων?

Δεν χρειαζεται και συνδεση στο ιντερνετ απ'οτι διαβασα.

Υπαρχει καποια καλυτερη απο αυτη την εφαρμογη?

 

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για ανάκτηση διαγραμμενων αρχείων έχουμε;
Παλιότερα θυμάμαι μια εφαρμογή που το έκανε αυτό σε Android. Νομίζω λεγόταν diskdigger και είχε ένα φτιαρι στο εικονίδιο...

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εδώ κάνεις;

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις την εφαρμογη xender απο πουμπορω να την κατεβασω γιατι δεν την βρισκω στο playstore?
Μιλαω για την συγκεκριμενη: http://www.xender.com/
Υπαρχει καποια καλυτερη απο αυτη για μεταφορα αρχειων?
Δεν χρειαζεται και συνδεση στο ιντερνετ απ'οτι διαβασα.
Υπαρχει καποια καλυτερη απο αυτη την εφαρμογη?
 

Από το link που έβαλες σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις το apk!
Τώρα που είμαστε σε περίοδο μαθητικών εκδρομών θέλω να ρωτήσω αν προτείνετε κάποια εφαρμογή να μπορώ να βλέπω που βρίσκονται τα παιδιά μου ανά πάσα στιγμή μέσω του android κινητού τους. Αν είναι δυνατόν με gps και Internet! Δοκίμασα με την "Εύρεση συσκευής" της google μέσω του gmail τους, κάνει μια χαρά τη δουλειά της αλλά αν τα παιδιά δεν έχουν σήμα κινητής δεν μπορούσα να τα βρω!
Link to comment
Share on other sites


Από το link που έβαλες σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις το apk!
Τώρα που είμαστε σε περίοδο μαθητικών εκδρομών θέλω να ρωτήσω αν προτείνετε κάποια εφαρμογή να μπορώ να βλέπω που βρίσκονται τα παιδιά μου ανά πάσα στιγμή μέσω του android κινητού τους. Αν είναι δυνατόν με gps και Internet! Δοκίμασα με την "Εύρεση συσκευής" της google μέσω του gmail τους, κάνει μια χαρά τη δουλειά της αλλά αν τα παιδιά δεν έχουν σήμα κινητής δεν μπορούσα να τα βρω!
Χωρίς σήμα καμία εφαρμογή δεν θα λειτουργήσει. Όλες χρειάζονται ίντερνετ, άρα σήμα.
Πάντως εγώ έχω βολεύει το family link της Google.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gx2 said:

Χωρίς σήμα καμία εφαρμογή δεν θα λειτουργήσει. Όλες χρειάζονται ίντερνετ, άρα σήμα.
Πάντως εγώ έχω βολεύει το family link της Google.

Ευχαριστώ για την απάντηση! 

Το φαντάστηκα και εγώ αλλά είπα να ρωτήσω μήπως υπήρχε κάτι που λειτουργεί με βάση τους δορυφόρους. 

Επίσης ευχαριστώ για την πρόταση, θα τη δοκιμάσω! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω εγκαταστήσει σε κινητό Android την εφαρμογή web2sms από εδώ:

https://web2sms-gr.apk.gold/android-6.0.1

Δυστυχώς τις τελευταίες εβδομάδες (μάλλον μετά από ενημέρωση του λογισμικού Android) ανοίγει κανονικά και βλέπω το ιστορικό των μηνυμάτων/συνομιλιών αλλά δεν μπορώ να την ορίσω ως προεπιλεγμένη εφαρμογή αποστολής sms ώστε να την χρησιμοποιήσω...

Μήπως γνωρίζει κάποοιος αν μπορεί να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα ή έχει να μου προτείνει κάποια άλλη εφαρμογή για Android απ' όπου μπορώ να στέλνω sms σε ελληνικά κινητά?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! 
Το φαντάστηκα και εγώ αλλά είπα να ρωτήσω μήπως υπήρχε κάτι που λειτουργεί με βάση τους δορυφόρους. 
Επίσης ευχαριστώ για την πρόταση, θα τη δοκιμάσω! 
Μισό να καταλάβουμε.
Πιστεύεις ότι μέσω δορυφόρων μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μισό να καταλάβουμε.
Πιστεύεις ότι μέσω δορυφόρων μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων;
Για γονικό έλεγχο μιλάει
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...