Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε pc πως το έβαλες?
Υπάρχει exe?
Στο pc δεν το έχω το έχω μόνο στο βασικό μου κινητό. Απλά όταν το φορτίζω κάνω χρήση το δεύτερο χωρίς να αλλάζω σιμ.

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθά λίγο εδώ

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβάζεις στο 2ο κινητό την εφαρμογή.
Την εγκαθιστάς, βάζεις νούμερο τηλεφώνου, κ σου βγάζει ένα qr για να το κάνεις επιβεβαίωση (φώτο) από την συσκευή που έχεις καρτα.
Αυτό ήταν.

Tapatalk
Σε pc πως το έβαλες?
Υπάρχει exe?
Ναι υπάρχει exe.
Πας στο σιτε του Viber https://www.viber.com/en/download/ και κατεβάζεις από το pc το "Viber for desktop".
Μετά ακολουθείς την διαδικασία του πιο πάνω ποστ μου

Tapatalk

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για την ρύθμιση της ένστασης σε ταμπλετ; αυτό που θέλω είναι να υπάρχει μεγαλύτερη αυξομείωση στην ένταση και όχι τα στάνταρ "σκαλοπάτια" από τα πλαϊνά κουμπιά.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, coulis said:

Ναι υπάρχει exe.
Πας στο σιτε του Viber https://www.viber.com/en/download/ και κατεβάζεις από το pc το "Viber for desktop".
Μετά ακολουθείς την διαδικασία του πιο πάνω ποστ μου

Eυχαριστώ αδερφέ.

Το είχα πιό παλιά αλλά θυμάμαι ότι σταμάτησε να δουλεύει και το παράτησα.

Και απ' ότι είδα τώρα μάλλον βγάλανε νέο exe για 64bit και δείχνει να δουλεύει καλά:classic_smile:

 

Σόρυ απ' τους υπόλοιπους για το οφτόπικ που ίσως φανεί χρήσιμο και σε κάποιους:classic_wink:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί δεν βρίσκω πουθενά άκρη. 

Είχα το tik tok στο note 20 ultra και ενεργοποίησα να βλέπω ποιος είδε το προφίλ μου. Πήρα τώρα το s22 ultra κι ενώ είναι ενεργοποιημενη δεν μου εμφανίζει τίποτα. Έσβησα, ξαναέβαλα την εφαρμογή, απενεργοποιηση και ενεργοποίησα την επιλογή ξανά αλλά τίποτα. Τσέκαρα το Note 20 κι εκεί συνεχίζει να δουλεύει σωστά. Την έσβησα από το Note μήπως ξεκινήσει να δουλεύει σωστά στο S22 αλλά τίποτα. Την ξαναέβαλα στο note και πάλι δουλεύει σωστά εκεί.... 

Τι να κάνω; Να δώσω το s22 και να κρατήσω το Note?? 🙂

Sorry για το off topic αλλά με έχει τρελάνει. 

Ευχαριστώ 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί δεν βρίσκω πουθενά άκρη. 
Είχα το tik tok στο note 20 ultra και ενεργοποίησα να βλέπω ποιος είδε το προφίλ μου. Πήρα τώρα το s22 ultra κι ενώ είναι ενεργοποιημενη δεν μου εμφανίζει τίποτα. Έσβησα, ξαναέβαλα την εφαρμογή, απενεργοποιηση και ενεργοποίησα την επιλογή ξανά αλλά τίποτα. Τσέκαρα το Note 20 κι εκεί συνεχίζει να δουλεύει σωστά. Την έσβησα από το Note μήπως ξεκινήσει να δουλεύει σωστά στο S22 αλλά τίποτα. Την ξαναέβαλα στο note και πάλι δουλεύει σωστά εκεί.... 
Τι να κάνω; Να δώσω το s22 και να κρατήσω το Note??
Sorry για το off topic αλλά με έχει τρελάνει. 
Ευχαριστώ 
που είναι η ρύθμιση αυτή στο τικτοκ;
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ilka71 said:
19 ώρες πριν, montoya_42 said:
Μια βοήθεια γιατί δεν βρίσκω πουθενά άκρη. 
Είχα το tik tok στο note 20 ultra και ενεργοποίησα να βλέπω ποιος είδε το προφίλ μου. Πήρα τώρα το s22 ultra κι ενώ είναι ενεργοποιημενη δεν μου εμφανίζει τίποτα. Έσβησα, ξαναέβαλα την εφαρμογή, απενεργοποιηση και ενεργοποίησα την επιλογή ξανά αλλά τίποτα. Τσέκαρα το Note 20 κι εκεί συνεχίζει να δουλεύει σωστά. Την έσβησα από το Note μήπως ξεκινήσει να δουλεύει σωστά στο S22 αλλά τίποτα. Την ξαναέβαλα στο note και πάλι δουλεύει σωστά εκεί.... 
Τι να κάνω; Να δώσω το s22 και να κρατήσω το Note?? emoji846.png
Sorry για το off topic αλλά με έχει τρελάνει. 
Ευχαριστώ 

που είναι η ρύθμιση αυτή στο τικτοκ;

Πατάς δεξιά στο προφίλ, επάνω αριστερά τις 3 γραμμές ρυθμίσεις απορρήτου, απόρρητο, τέρμα κάτω προβολές προφίλ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ανοίγει η εφαρμογή της Πειραιώς; Εμένα δε με αφήνει, μήπως επειδή έχω το κινητό ρουταρισμενο; Στην εφαρμογή της εθνικής όμως δεν υπάρχει θέμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Inevar said:

Σας ανοίγει η εφαρμογή της Πειραιώς; Εμένα δε με αφήνει, μήπως επειδή έχω το κινητό ρουταρισμενο; Στην εφαρμογή της εθνικής όμως δεν υπάρχει θέμα.

Δεν δουλεύει σε root η εφαρμογή της Πειραιώς. 

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Inevar said:

Σας ανοίγει η εφαρμογή της Πειραιώς; Εμένα δε με αφήνει, μήπως επειδή έχω το κινητό ρουταρισμενο; Στην εφαρμογή της εθνικής όμως δεν υπάρχει θέμα.

Με ποιο τρόπο είσαι ρουτ;

Βάλε/ενεργοποίησε magisk hide

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σημερα, για ενα λογο που μονο η Πειραιως ισως γνωριζει,

η εφαρμογη δεν μου ζητησε ως συνηθως το quickpin,

αλλα τα κανονικα credentials που δινω στον υπολογιστη/browser, δηλαδη username και password.

Δεν τα θυμομουν απεξω, κι ετσι απλα δεν εκανα τη δουλεια μου!

Μπραβο Πειραιως!

😞

Link to comment
Share on other sites

Σας ανοίγει η εφαρμογή της Πειραιώς; Εμένα δε με αφήνει, μήπως επειδή έχω το κινητό ρουταρισμενο; Στην εφαρμογή της εθνικής όμως δεν υπάρχει θέμα.

Εγώ έχω ρουταρισμένο κινητό και δουλεύουν όλες οι εφαρμογές τραπεζών που έχω (Πειραιώς, Εθνική, Alpha και Eurobank) αλλά έχω κρύψει το root μέσω του magisk.
Στις νέες εκδόσεις του magisk έπαψε να υπάρχει το magisk hide, αλλά γίνεται με άλλο τρόπο πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Με magisk είμαι 

 

Μου συμβαίνει να μη με αφήνει να καταθέσω χρήματα στο ΑΤΜ της Πειραιώς, βγάζει η μήνυμα " η συναλλαγή ακυρώθηκε" δε μπορώ να βγάλω άκρη και σκέφτηκα μήπως αυτό είναι προέκταση της εφαρμογής.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2022 at 11:05 ΜΜ, Inevar said:

Με magisk είμαι 

 

Μου συμβαίνει να μη με αφήνει να καταθέσω χρήματα στο ΑΤΜ της Πειραιώς, βγάζει η μήνυμα " η συναλλαγή ακυρώθηκε" δε μπορώ να βγάλω άκρη και σκέφτηκα μήπως αυτό είναι προέκταση της εφαρμογής.

Ενεργοποίησε το magisk hide, τίκαρε την εφαρμογή της Πειραιώς και μετά τρέξε την.

Δύσκολο να έχουν σχέση ΑΤΜ και ρουτ συσκευή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας...
Ψάχνω εφαρμογή διαχείρισης εξόδων, bill reminder, (πείτε το όπως θέλετε) η οποία όμως να πληρεί κάποιες προδιαγραφές του τύπου:
Λειτουργία και από windows
Ενσωμάτωση των καταγραφών σε ημερολόγιο

Ξέρει κάποιος κάτι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από TeamViewer που δεν μπορώ να το βολευτω καθόλου,με ποια άλλη εφαρμογή θα μπορούσα να ελέγχω απομακρυσμένα ένα κινητό android με ένα αλλο κινητό android;
Ήθελε ο πεθερός να μπει στον κόσμο των smartphones στα γεράματα και του φαίνονται όλα βουνό.Με μηνύματα και τηλέφωνα δεν κάνουμε δουλειά,δεν καταλαβαίνω και τι μου λέει,κι έλεγα κάπως να μπαίνω απομακρυσμένα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από TeamViewer που δεν μπορώ να το βολευτω καθόλου,με ποια άλλη εφαρμογή θα μπορούσα να ελέγχω απομακρυσμένα ένα κινητό android με ένα αλλο κινητό android;
Ήθελε ο πεθερός να μπει στον κόσμο των smartphones στα γεράματα και του φαίνονται όλα βουνό.Με μηνύματα και τηλέφωνα δεν κάνουμε δουλειά,δεν καταλαβαίνω και τι μου λέει,κι έλεγα κάπως να μπαίνω απομακρυσμένα.
Για δοκίμασε το AnyDesk.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το AnyDesk.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Συνδέθηκε στην οθόνη του κινητού αλλά δεν μπορούσα να έχω τον έλεγχο.Απλα παρακολουθούσα τι έκανε.
Κι αυτό καλό είναι βέβαια αν δεν υπάρχει άλλη λύση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω το τηλέφωνο στο service για αλλαγή ακουστικού. (Realme GT master edition). Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει ένα backup, να το κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις, και όταν μου το στείλουν να κάνω μια επαναφορά σε όλα; Δηλαδή να μην χρειαστεί να κατεβάσω πάλι εφαρμογές, να ξαναβάλω κωδικούς, ρυθμίσεις και όλα αυτά τα βαρετά; 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, al_exis said:

Θέλω να στείλω το τηλέφωνο στο service για αλλαγή ακουστικού. (Realme GT master edition). Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει ένα backup, να το κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις, και όταν μου το στείλουν να κάνω μια επαναφορά σε όλα; Δηλαδή να μην χρειαστεί να κατεβάσω πάλι εφαρμογές, να ξαναβάλω κωδικούς, ρυθμίσεις και όλα αυτά τα βαρετά; 

Δυστυχώς εάν δεν είσαι ρουτ δεν γίνεται.

Πάντως το ίδιο κινητό το πήρε φίλος πριν λίγες ημέρες και του έβγαλε πρόβλημα στο ακουστικό το πρώτο 3ημερο...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akilleas said:

Δυστυχώς εάν δεν είσαι ρουτ δεν γίνεται.

Πάντως το ίδιο κινητό το πήρε φίλος πριν λίγες ημέρες και του έβγαλε πρόβλημα στο ακουστικό το πρώτο 3ημερο...

Κι έμενα άμεσα το έβγαλε αλλά νόμιζα ότι ήταν από συγκεκριμένες επαφές και ότι είχε θέμα το μικρόφωνό τους. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εάν δεν είσαι ρουτ δεν γίνεται.
Πάντως το ίδιο κινητό το πήρε φίλος πριν λίγες ημέρες και του έβγαλε πρόβλημα στο ακουστικό το πρώτο 3ημερο...
Τα Oneplus τα κάνουν όλα αυτά από εργοστάσιο μόλις συνδεθεί το Google account. Χωρίς ροοτ φυσικά.
Δηλαδή η Realme δεν έχει αντίστοιχη δυνατότητα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, junglist said:

Τα Oneplus τα κάνουν όλα αυτά από εργοστάσιο μόλις συνδεθεί το Google account. Χωρίς ροοτ φυσικά.
Δηλαδή η Realme δεν έχει αντίστοιχη δυνατότητα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Επαναφέρει και κωδικούς;

Και γενικά τα δεδομένα μιας εφαρμογής/παιγνιδιού;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρει και κωδικούς;
Και γενικά τα δεδομένα μιας εφαρμογής/παιγνιδιού;
Κωδικούς Wi-Fi ναι.
Δεδομένα παιχνιδιού τι εννοείς;
Αν είναι στο cloud, στάνταρ σώζεται η πρόοδος.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα τα παιχνίδια στο cloud.

Επίσης login όλων των εφαρμογών, δλδ να την επαναφέρεις και απλά να μπεις όπως έμπαινες.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...