Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να ορίσω ως default εφαρμογή (σε andoid 12) το vanced ή κάποια άλλη ώστε να ανοίγει τα Youtube video...?
 
Είχα βρει ένα τρόπο πριν καιρό, και το δοκίμασα ξανά μόλις και δείχνει να δουλεύει. Πάω ρυθμίσεις, εφαρμογές, βρίσκω το YouTube, επιλέγω ορισμός ως προεπιλογής και στην οθόνη που ανοίγει κλείνω το διακόπτη (άνοιγμα υποστηριζόμενων συνδέσμων) έτσι ώστε όταν πας μια οθόνη πίσω ο ορισμός ως προεπιλογής να λέει σε άλλη εφαρμογή. Μετά εγκαθιστώ αυτή εδώ την εφαρμογή : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tasomaniac.openwith

Στη συνέχεια ανοίγω ένα βίντεο με το YouTube (το κανονικό όχι το vanced) και επιλέγω να το κοινοποιήσω. Βγάζει διάφορες επιλογές για εφαρμογές να το κοινοποιήσω και επιλέγω την εφαρμογή (open link with). Και τέλος εκεί επιλέγω το vanced. Από ότι βλέπω μετά σε video από αναζήτηση τα ανοίγει με το vanced κανονικά. Το επίσημο μπορεί να απενεργοποιηθεί στη συνέχεια.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει ένα τρόπο πριν καιρό, και το δοκίμασα ξανά μόλις και δείχνει να δουλεύει. Πάω ρυθμίσεις, εφαρμογές, βρίσκω το YouTube, επιλέγω ορισμός ως προεπιλογής και στην οθόνη που ανοίγει κλείνω το διακόπτη (άνοιγμα υποστηριζόμενων συνδέσμων) έτσι ώστε όταν πας μια οθόνη πίσω ο ορισμός ως προεπιλογής να λέει σε άλλη εφαρμογή. Μετά εγκαθιστώ αυτή εδώ την εφαρμογή : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tasomaniac.openwith

Στη συνέχεια ανοίγω ένα βίντεο με το YouTube (το κανονικό όχι το vanced) και επιλέγω να το κοινοποιήσω. Βγάζει διάφορες επιλογές για εφαρμογές να το κοινοποιήσω και επιλέγω την εφαρμογή (open link with). Και τέλος εκεί επιλέγω το vanced. Από ότι βλέπω μετά σε video από αναζήτηση τα ανοίγει με το vanced κανονικά. Το επίσημο μπορεί να απενεργοποιηθεί στη συνέχεια.

Sent from my Galaxy S10e

Πολύ χρήσιμο όλο αυτό φίλε και μας λύνει τα χέρια και για μελλοντικές εφαρμογές παρόμοιες του vanced. Να σαι καλά

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Mark_K said:

Είχα βρει ένα τρόπο πριν καιρό, και το δοκίμασα ξανά μόλις και δείχνει να δουλεύει. Πάω ρυθμίσεις, εφαρμογές, βρίσκω το YouTube, επιλέγω ορισμός ως προεπιλογής και στην οθόνη που ανοίγει κλείνω το διακόπτη (άνοιγμα υποστηριζόμενων συνδέσμων) έτσι ώστε όταν πας μια οθόνη πίσω ο ορισμός ως προεπιλογής να λέει σε άλλη εφαρμογή. Μετά εγκαθιστώ αυτή εδώ την εφαρμογή : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tasomaniac.openwith

Στη συνέχεια ανοίγω ένα βίντεο με το YouTube (το κανονικό όχι το vanced) και επιλέγω να το κοινοποιήσω. Βγάζει διάφορες επιλογές για εφαρμογές να το κοινοποιήσω και επιλέγω την εφαρμογή (open link with). Και τέλος εκεί επιλέγω το vanced. Από ότι βλέπω μετά σε video από αναζήτηση τα ανοίγει με το vanced κανονικά. Το επίσημο μπορεί να απενεργοποιηθεί στη συνέχεια.

Sent from my Galaxy S10e
 

Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αυτή η εφαρμογή του Facebook έτσι καταναλώνει τόση μπαταρία; δεν το χρησιμοποιώ το fb πολύ κανένα 10 λεπτό την ημέρα μόνο a2b99b15c0b7520c94622bd3d1c3e85d.jpg
Τι είναι αυτό το Facebook app manager;
Γιατί το κανονικό Facebook δεν είναι.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το Facebook app manager;
Γιατί το κανονικό Facebook δεν είναι.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

δεν έχω ιδέα. το Facebook σαν εφαρμογή έχω μόνο. κινητό Samsung A72. και στην λίστα με τους λογαριασμούς φαίνονται 2 από Facebook. οποίος ξέρει τι γίνεται ας μας πει

894e7f78fe421b0095c03d2c1f3ae93e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!
Αρχίσατε κ' άλλοι να έχετε "προβλήματα" με το YouTube Vanced;
Έχει σταματήσει η ανάπτυξη του απ' τους dev's αλλά δεν περίμενα να αρχίσουν κιόλας τα προβλήματα! Από προχθές και σε μένα και στα παιδιά μου που έχω το Vanced μας έβγαλε "Πρόβλημα διακομιστή" και "Error 400", χωρίς να μπορεί να ανοίξει. Τα κινητά μας είναι διαφορετικές μάρκες, διαφορετική έκδοση android και διαφορετική έκδοση Vanced.
Στο δικό μου έχω Android 8.1 με παλιά έκδοση Vanced και δεν την αναβάθμισα γιατί δούλευε απροβλημάτιστα εδώ και πάρα πολύ καιρό που το έχω.
Σε μένα έκανα διαγραφή δεδομένων και δουλεύει πλέον χωρίς όμως να μπορώ να συνδέσω άλλο λογαριασμό εκτός του βασικού μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάιδες είχα κάνει την τρίμηνη δωρεάν για το sportify. Αρκεί η αφαίρεση πληρωμής pay pal που έκανα η θέλει οριστική διαγραφή και αν ναι πως γίνεται; Ευχαριστώ
Το κατάφερα, άκυρον

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το Facebook app manager;
Γιατί το κανονικό Facebook δεν είναι.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

https://grouphowto.com/facebook-app-manager/

Γενικά το Facebook πίνει την μπαταρία για πλάκα. Εγώ εφαρμόζω 2 λύσεις. Είτε το καταργώ σαν εφαρμογή και το τρέχω από σελίδα με συντόμευση, είτε αν έχω την εφαρμογή κλείνω ότι μπορώ που τρώει αισθητά πολλή μπαταρία. Δηλαδή κλείνω ειδοποιήσεις, push, άδειες για τοποθεσία κλπ, απενεργοποιώ δεδομένα παρασκηνίου και κλείνω την αυτόματη αναπαραγωγή στα βίντεο. Αν δεν κάνω κάτι από αυτά τα δύο, η συσκευή μου έχει εμφανώς μικρότερη αυτονομία ενώ συνήθως ζεματάει, ακόμα και με σχετικά όχι τόσο έντονη χρήση...

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε πόστ στο Instagram που έχει μια φώτο πως στο κόρακα κάνουμε ζουμ;; κάνω pinch to zoom αλλά δεν ΜΈΝΕΙ ζουμαρισμενη η φώτο πρέπει να την κρατάω με τα 2 δάκτυλα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε πόστ στο Instagram που έχει μια φώτο πως στο κόρακα κάνουμε ζουμ;; κάνω pinch to zoom αλλά δεν ΜΈΝΕΙ ζουμαρισμενη η φώτο πρέπει να την κρατάω με τα 2 δάκτυλα!
Μόνο έτσι γίνεται

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το Instagram σαν σελίδα στον browser και όχι στην εφαρμογή, και κάνεις όσο zoom τραβάει η ψυχή σου, χωρίς την ενοχλητική επαναφορά που έχει μόλις αφήσεις τα δάχτυλά σου η εφαρμογή.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα παιδιά!
Αρχίσατε κ' άλλοι να έχετε "προβλήματα" με το YouTube Vanced;
Έχει σταματήσει η ανάπτυξη του απ' τους dev's αλλά δεν περίμενα να αρχίσουν κιόλας τα προβλήματα! Από προχθές και σε μένα και στα παιδιά μου που έχω το Vanced μας έβγαλε "Πρόβλημα διακομιστή" και "Error 400", χωρίς να μπορεί να ανοίξει. Τα κινητά μας είναι διαφορετικές μάρκες, διαφορετική έκδοση android και διαφορετική έκδοση Vanced.
Στο δικό μου έχω Android 8.1 με παλιά έκδοση Vanced και δεν την αναβάθμισα γιατί δούλευε απροβλημάτιστα εδώ και πάρα πολύ καιρό που το έχω.
Σε μένα έκανα διαγραφή δεδομένων και δουλεύει πλέον χωρίς όμως να μπορώ να συνδέσω άλλο λογαριασμό εκτός του βασικού μου.


Προς το παρών δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Γιατί όμως δεν περίμενες να αρχίσουν τόσο γρήγορα τα προβλήματα;
Το θέμα είναι πότε θ' αλλάξει η Google το key στο API του YouTube.
Μόλις το κάνει και αναβαθμιστούν οι λογαριασμοί, θα σταματήσει να λειτουργεί το παλιό key και έτσι λογικά θα μείνει "εκτός" σύνδεσης το Vanced.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θα αλλάξω κινητό. Από xiaomi σε xiaomi. υπάρχει εφαρμογή ώστε να μεταφέρω όλα τα προγράμματα στο νέο κινητο απευθείας χωρίς να τα μεταφέρω ένα ένα από το google play?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
Θα αλλάξω κινητό. Από xiaomi σε xiaomi. υπάρχει εφαρμογή ώστε να μεταφέρω όλα τα προγράμματα στο νέο κινητο απευθείας χωρίς να τα μεταφέρω ένα ένα από το google play?
Δες το mi mover

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2022 at 12:36 ΜΜ, tsiftsism said:


 

 


Προς το παρών δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Γιατί όμως δεν περίμενες να αρχίσουν τόσο γρήγορα τα προβλήματα;
Το θέμα είναι πότε θ' αλλάξει η Google το key στο API του YouTube.
Μόλις το κάνει και αναβαθμιστούν οι λογαριασμοί, θα σταματήσει να λειτουργεί το παλιό key και έτσι λογικά θα μείνει "εκτός" σύνδεσης το Vanced.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk
 

 

Τελικά διέγραψα το παλιό Youtube Vanced που είχα, κατέβασα το Vanced manger και κατέβασα από εκεί τη νεότερη έκδοση και προς το παρών δουλεύει τέλεια! Σε root κινητό!

Στα παιδιά μου επίσης διέγραψα τα Vanced που είχαν και βρήκα στο διαδίκτυο άλλες εκδόσεις που δουλεύουν ΟΚΕΥ. Σε μη root τηλέφωνα. 

Για να δούμε μέχρι πότε.....

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί τα widget πολλές φορές δεν ενημερώνονται; μιλάω για widget sofascore, aquamail, touch calendar. έχω Samsung A72 με nova launcher και φυσικά έχω βγάλει όλες αυτές τις εφαρμογές από το περιορισμό της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

περί Bixby εφαρμογή

έχω ανοιχτό το WiFi. όταν μπαίνω γραφείο ανοίγω το Hotspot με ρωτάει να κλείσει το WiFi λέω ναι και ανοίγει το Hotspot. όταν κλείσω το Hotspot ΜΌΝΟ του ανοίγει πάλι το WiFi.

προσπαθώ μέσω Bixby και το πετυχαίνω μέχρι που φεύγοντας από το γραφείο κλείνει μεν το Hotspot αλλά ΔΕΝ ξανά ανοίγει το WiFi! κάνω κάτι λάθος;

στις ρυθμίσεις του Hotspot έχει επιλογή να μην κλείνει το WiFi όταν ανοίξω το Hotspot. έχει καμία σημασία αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19 ώρες πριν, ilka71 said:

περί Bixby εφαρμογή

έχω ανοιχτό το WiFi. όταν μπαίνω γραφείο ανοίγω το Hotspot με ρωτάει να κλείσει το WiFi λέω ναι και ανοίγει το Hotspot. όταν κλείσω το Hotspot ΜΌΝΟ του ανοίγει πάλι το WiFi.

προσπαθώ μέσω Bixby και το πετυχαίνω μέχρι που φεύγοντας από το γραφείο κλείνει μεν το Hotspot αλλά ΔΕΝ ξανά ανοίγει το WiFi! κάνω κάτι λάθος;

στις ρυθμίσεις του Hotspot έχει επιλογή να μην κλείνει το WiFi όταν ανοίξω το Hotspot. έχει καμία σημασία αυτό;

Γιατί δε ρωτάς στο σχετικό θέμα; https://myphone.gr/forum/topic/191077/?do=getNewComment

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει εφαρμογή της Google σαν το Bixby routines της Samsung?

Εγώ χρησιμοποιώ Macrodroid.

Κάνει πολλά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που να ελέγχει την κατάσταση της micro SD?  Έχω 3 κάρτες που θέλω να τσεκάρω, πχ πόσες εγγραφές έχουν γίνει, που δείχνει τη χρήση και γενικά αν βγάζει και ένα status καλό θα ήταν. Αλλά δεν έχω βρει κάτι 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. έχω ΤΟ XIAOMI 11T ANDROID 12 και θέλω να βρω app καταγραφής κλήσεων που να ακούγονται και οι δύο συνομιλητές. 

γνωρίζει κάποιος ποιο APP να επιλέξω; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...