Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ παιδιά. στο Google keep έχει αντιγραφή της πρώτης λίστας που φτιάχνεις πχ Ιανουάριος 2022 και μετά το αντιγράφεις 11 φορές για τους επόμενους μήνες αλλάζοντας μόνο το όνομα. άλλο δεν με βολεύει... ότι όταν τσεκάρεις το κουτάκι σβήνει η υποχρέωση! θα ήθελα να μένει με τσεκαρισμένο κουτάκι! γίνεται αυτό στο keep ;αλλιώς θα δω τα άλλα προγράμματα που λέτε

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ilka71 said:

ευχαριστώ παιδιά. στο Google keep έχει αντιγραφή της πρώτης λίστας που φτιάχνεις πχ Ιανουάριος 2022 και μετά το αντιγράφεις 11 φορές για τους επόμενους μήνες αλλάζοντας μόνο το όνομα. άλλο δεν με βολεύει... ότι όταν τσεκάρεις το κουτάκι σβήνει η υποχρέωση! θα ήθελα να μένει με τσεκαρισμένο κουτάκι! γίνεται αυτό στο keep ;αλλιώς θα δω τα άλλα προγράμματα που λέτε

Κάτι τέτοιο μπορείς να κάνεις με το ticktick εκτός από πολλά άλλα. Λογικά και στη free έκδοση θα μπορείς να το κάνεις. Εγώ έχω την premium συνδρομή και δεν το έχω μετανιώσει. Η καλύτερη to do task εφαρμογή

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ilka71 said:

ευχαριστώ παιδιά. στο Google keep έχει αντιγραφή της πρώτης λίστας που φτιάχνεις πχ Ιανουάριος 2022 και μετά το αντιγράφεις 11 φορές για τους επόμενους μήνες αλλάζοντας μόνο το όνομα. άλλο δεν με βολεύει... ότι όταν τσεκάρεις το κουτάκι σβήνει η υποχρέωση! θα ήθελα να μένει με τσεκαρισμένο κουτάκι! γίνεται αυτό στο keep ;αλλιώς θα δω τα άλλα προγράμματα που λέτε

Δες και την Samsung notes, μπορείς να κλειδώνεις και σημειώσεις. Έχει και για λίστα. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Δες και την Samsung notes, μπορείς να κλειδώνεις και σημειώσεις. Έχει και για λίστα. 
εντάξει παιδιά Samsung notes διάλεξα! έχει όπως θέλω τα κουτάκια και την λίστα! ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μετά και την ανακοίνωση από τους devs του YouTube Vanced ότι σταματάνε την ανάπτυξη της εφαρμογής, για πείτε ποια εναλλακτική υπάρχει έτσι ώστε να βλέπουμε videos χωρίς διαφημίσεις, και αν γίνεται να έχουμε συνδεδεμένο και τον λογαριασμό μας για να 'κρατάει' το history.

Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την ανακοίνωση από τους devs του YouTube Vanced ότι σταματάνε την ανάπτυξη της εφαρμογής, για πείτε ποια εναλλακτική υπάρχει έτσι ώστε να βλέπουμε videos χωρίς διαφημίσεις, και αν γίνεται να έχουμε συνδεδεμένο και τον λογαριασμό μας για να 'κρατάει' το history.

Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk


Τι "βόμβα" μας πέταξαν κι αυτοί νυχτιάτικα...

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την ανακοίνωση από τους devs του YouTube Vanced ότι σταματάνε την ανάπτυξη της εφαρμογής, για πείτε ποια εναλλακτική υπάρχει έτσι ώστε να βλέπουμε videos χωρίς διαφημίσεις, και αν γίνεται να έχουμε συνδεδεμένο και τον λογαριασμό μας για να 'κρατάει' το history.

Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk


https://newpipe.net/
Αυτό είναι μία εναλλακτική

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι "βόμβα" μας πέταξαν κι αυτοί νυχτιάτικα...

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Άστα να πάνε.
Τον χρησιμοποιώ από το 2016, και παρόλο που δεν βλέπω όλη μέρα βίντεο, όταν χρειαζόταν να δω κάποιο ήταν η τέλεια λύση.

https://newpipe.net/
Αυτό είναι μία εναλλακτική

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καμία σχέση με το Vanced. Δεν μπορείς καν να κάνεις login με τον Google λογαριασμό σου !!

Ευχαριστώ πάντως. ;)


Νομίζω η μόνη λύση που μπόρεσα να βρω (για τα δικά μου θέλω, αν και πάλι δεν αντικαθιστά το Vanced, μάλλον τίποτα δεν θα το κάνει εκτός και αν κάποιος άλλος dev αναστήσει την εφαρμογή κάτι που είναι δύσκολο μιας και δεν πρόκειται ποτέ να γίνει ο κώδικας της εφαρμογής open source) είναι η χρήση κάποιου web browser που μπορεί να δεχτεί extensions (πχ. Kiwi), και να εγκαταστήσεις τα Unlock Origin, Sponsorblock και Return Dislikes extensions.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites



Καμία σχέση με το Vanced. Δεν μπορείς καν να κάνεις login με τον Google λογαριασμό σου !!

Ευχαριστώ πάντως. ;)


Νομίζω η μόνη λύση που μπόρεσα να βρω (για τα δικά μου θέλω, αν και πάλι δεν αντικαθιστά το Vanced, μάλλον τίποτα δεν θα το κάνει εκτός και αν κάποιος άλλος dev αναστήσει την εφαρμογή κάτι που είναι δύσκολο μιας και δεν πρόκειται ποτέ να γίνει ο κώδικας της εφαρμογής open source) είναι η χρήση κάποιου web browser που μπορεί να δεχτεί extensions (πχ. Kiwi), και να εγκαταστήσεις τα Unlock Origin, Sponsorblock και Return Dislikes extensions.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk



Δεν τό έχω τό newpipe αλλά θυμάμαι σίγουρα υπήρχε τρόπος να συνδεθεί με λογαριασμό.

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το ασφαλιστηριο για το αυτοκινητο και ειχε και ενα qr code  για επισημη εφαρμογη της ασφαλιστικης. Αρχικα εψαξα μεσω play αλλα δεν ειχε την εφαρμογη. Σκαναρα το QR Code  και μου βγαζει το παρακατω σε ελληνικο κινητο και με ελληνικο play store...

Screenshot_20220314-152732_Google Play Store.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εφαρμογή της Ergo για να βλέπεις πληροφορίες για ότι έχεις ασφαλίσει.
Στο play την βλέπω κανονικά την εφαρμογή.
Μήπως έχεις αλλάξει χώρα στις ρυθμίσεις του play? κ γι αυτο σου βγάζει οτι  "δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας"?

Κλικάροντας ERGO forMe στο google, μου το βγάζει και στο play store και μέσα από το site τους

spacer.png

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, coulis said:

Ειναι η εφαρμογή της Ergo για να βλέπεις πληροφορίες για ότι έχεις ασφαλίσει.
Στο play την βλέπω κανονικά την εφαρμογή.
Μήπως έχεις αλλάξει χώρα στις ρυθμίσεις του play? κ γι αυτο σου βγάζει οτι  "δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας"?

Κλικάροντας ERGO forMe στο google, μου το βγάζει και στο play store και μέσα από το site τους

spacer.png

Δεν έχω συναλλαγές με την εταιρεία, μπήκα στο store απλά για δοκιμή. 

Την "βλέπω" κι εγώ την εφαρμογή! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλαξει τιποτα σε region settings. Το βρηκα και το κατεβασα μεσω 3rd party apk site.

 

Ουτε στο ταμπλετ μου την εμφανιζει παντως. Και κινητο και ταμπλετ ειναι Samsung   

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σαν αντικατάσταση του vanced το pure tuber.. Δεν το έχω ψάξει περισσότερο όμως, αν ξέρει κάποιος ας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες 

Link to comment
Share on other sites

https://smartyoutubetv.github.io/
Κανείς δεν το δοκίμασε;;
Πολύ καλό.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 14/3/2022 at 10:50 ΜΜ, junglist said:

https://smartyoutubetv.github.io/
Κανείς δεν το δοκίμασε;;
Πολύ καλό.

Το SmartTubeNext το δουλεύω καιρό σε Android TV. Είναι το καλύτερο δεδομένων των επιλογών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το SmartTubeNext το δουλεύω καιρό σε Android TV. Είναι το καλύτερο δεδομένων των επιλογών.
Γιατί θα πρέπει να να ψαχτώ κι εγώ όταν σταματήσει να λειτουργεί το Vanced, σε κινητό και tablet πιστεύω θα προβώ στην λύση του Kiwi browser με Unlock Origin + Sponsorblock + Return Dislike extensions.

Επειδή όμως δεν γνωρίζω πόσο πρακτικό θα είναι και στο TV box μου, στα features του SmartTubeNext γράφει: "runs without Google Services".
Αυτό σημαίνει ότι τρέχει ΜΟΝΟ χωρίς Google Services, ή μπορεί να τρέξει ΚΑΙ χωρίς Google Services;


Εγώ που θέλω να κάνω login με τον Google account μου για να έχω synced το ιστορικό, μπορώ να το κάνω;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα πρέπει να να ψαχτώ κι εγώ όταν σταματήσει να λειτουργεί το Vanced, σε κινητό και tablet πιστεύω θα προβώ στην λύση του Kiwi browser με Unlock Origin + Sponsorblock + Return Dislike extensions.

Επειδή όμως δεν γνωρίζω πόσο πρακτικό θα είναι και στο TV box μου, στα features του SmartTubeNext γράφει: "runs without Google Services".
Αυτό σημαίνει ότι τρέχει ΜΟΝΟ χωρίς Google Services, ή μπορεί να τρέξει ΚΑΙ χωρίς Google Services;


Εγώ που θέλω να κάνω login με τον Google account μου για να έχω synced το ιστορικό, μπορώ να το κάνω;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Μπορείς να κάνεις login κανονικά με το λογαριασμό σου.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ορίσω ως default εφαρμογή (σε andoid 12) το vanced ή κάποια άλλη ώστε να ανοίγει τα Youtube video...?

 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ορίσω ως default εφαρμογή (σε andoid 12) το vanced ή κάποια άλλη ώστε να ανοίγει τα Youtube video...?
 
το vanced κλείνει δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:
12 minutes ago, zoid70 said:
Πως μπορώ να ορίσω ως default εφαρμογή (σε andoid 12) το vanced ή κάποια άλλη ώστε να ανοίγει τα Youtube video...?
 

το vanced κλείνει δυστυχώς

Ναι οκ το ξέρω....απλά ρωτάω πώς μπορεί να γίνει η προεπιλογή ως default εφαργογή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση στις προεπιλογες της μαμά εφαρμογής YouTube, και μετά δοκίμασε να ανοίξεις ένα βίντεο. Νομίζω την πρώτη φορά θα σε ρωτήσει με ποια εφαρμογή θες να το ανοίξεις, επιλέγεις το vanced και το ορίζεις να ανοίγει πάντα με αυτή την εφαρμογή. Δεύτερη επιλογή, είναι να απενεργοποιήσεις την κανονική εφαρμογή youtube, οπότε θα ανοίγουν τα βίντεο μόνο με το vanced.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά.

Επίσης όταν απενεργοποιήσω την κανονική εφαρμογή YouTube και έχω μόνο το vanced μου ανοίγει τα youtube video από τον chrome...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zoid70 said:

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά.

Επίσης όταν απενεργοποιήσω την κανονική εφαρμογή YouTube και έχω μόνο το vanced μου ανοίγει τα youtube video από τον chrome...

Δοκίμασε το παρακάτω: ρυθμίσεις-> εφαρμογές-> YouTube και εκεί μέσα λογικά θα το βρεις. Θα λέει και 3 για προεπιλογή. Ίσως χρειαστεί να πας αντίστοιχα στο vanced. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zoid70 said:
Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά.
Επίσης όταν απενεργοποιήσω την κανονική εφαρμογή YouTube και έχω μόνο το vanced μου ανοίγει τα youtube video από τον chrome...

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ από χθες και νόμιζα έφταιγε το κινητό μου

https://myphone.gr/forum/topic/187709/page/63/#comments

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...