Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια είναι η επίσημη εφαρμογή;

 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

στον edge για android υπάρχει extension να μην με πρήζουν τα site να αποδεχτώ τα cookies? όπως υπάρχει στον edge για τα Windows.
Νομίζω μόνο με τον Kiwi browser και το extension "i don't care about cookies" μπορείς να το πετύχεις στο Android.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

και το adguard το έχει
Να σου πω την αλήθεια δεν το γνώριζα !!!

Και μόλις το δοκίμασα στο κινητό μου που έχω τo Adguard Pro, και μπήκα με Chrome σε sites και δεν εμφανίζεται το σπαστικό μήνυμα.

Αντίθετα στο tablet με το Adguard Free παρόλο που έχω ενεργοποιήσει το φίλτρο, το μήνυμα συνεχίζει να εμφανίζεται.



Edit: Μετά από 2 επανεκκινήσεις δεν εμφανίζονται πλέον ούτε στο tablet.



Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή wallet που μπορείτε να προσθέσετε τα πιστοποιητικά από τη νέα εφαρμογή gov.gr, ρίξτε μια ματιά στο Yourwallet

Είναι πανάλαφρη (5,3ΜΒ), δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις. Οι άδειες που ζητάει είναι ένα απαραίτητο κακό που έχουν όλες οι αντίστοιχες εφαρμογές. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, stelakis1914 said:

Για εφαρμογή wallet που μπορείτε να προσθέσετε τα πιστοποιητικά από τη νέα εφαρμογή gov.gr, ρίξτε μια ματιά στο Yourwallet

Είναι πανάλαφρη (5,3ΜΒ), δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις. Οι άδειες που ζητάει είναι ένα απαραίτητο κακό που έχουν όλες οι αντίστοιχες εφαρμογές. 

Αφού στην επίσημη εφαρμογή έχεις το πιστοποιητικό, γιατί να χρησιμοποιήσεις ένα third party wallet που δεν σου εξασφαλίζει καμία σιγουριά με τόσα δικαιώματα που του δίνεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι σωστό το σκεπτικό σου. Η απάντηση είναι η ευκολία που σου δίνει η καταχώρηση και άλλων καρτών, εισιτηρίων κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για Κάρτες, πιστοποιητικά και qr codes γενικά χρησιμοποιώ για χρόνια την Stocard, που υποστηρίζει wear os. Για όσους έχουν συμβατό ρολόι βολεύει πολύ, δεν χρειάζεται καν να βγάλεις το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Cadfael said:

Για κόψιμο διαφημίσεων ποια εφαρμογή προτείνετε;


Υπάρχει σχετικό θέμα όπου συζητιέται αυτό ακριβώς… 

https://myphone.gr/forum/topic/147729

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει κολλήσει πάνω δεξιά στο εικονίδιο του messenger ΜΈΣΑ στην εφαρμογή του Facebook να δείχνει ότι έχω ένα αδιάβαστο μήνυμα αλλά δεν έχω. έχω κοιτάξει και τα spam κλπ. πως δι@ολο φεύγει από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

έχει κολλήσει πάνω δεξιά στο εικονίδιο του messenger ΜΈΣΑ στην εφαρμογή του Facebook να δείχνει ότι έχω ένα αδιάβαστο μήνυμα αλλά δεν έχω. έχω κοιτάξει και τα spam κλπ. πως δι@ολο φεύγει από εκεί;
Κι εμένα μου συμβαίνει αυτό και φεύγει μόνο αν μπω μέσω pc στο fb, στην τελευταία "συνομιλία" από την οποία μου είχε έρθει μήνυμα στο messenger.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ikgamsu said:

Κι εμένα μου συμβαίνει αυτό και φεύγει μόνο αν μπω μέσω pc στο fb, στην τελευταία "συνομιλία" από την οποία μου είχε έρθει μήνυμα στο messenger.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 



 

το εκανα αλλα δεν φευγει!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δεν φευγει!
Νομίζω με επανεκκίνηση φεύγει!!

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2021 at 4:09 ΜΜ, tsiftsism said:

Εγώ έχω περάσει το πιστοποιητικό εδώ και πολύ καιρό στο Google Pay με το Pass2Pay.

Τώρα βέβαια έχει βγει και η επίσημη εφαρμογή, αλλά δεν βάζω ακόμη μία επιπλέον στο κινητό μου ιδίως από τη στιγμή που μου το έχουν σκανάρει με επιτυχία από το Google Pay.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Σωστός! Πολύ καλή λύση. Έκανα το ίδιο, και το δοκίμασα με την εφαρμογή που έχουν για να το ελέγχουν και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με επανεκκίνηση φεύγει!!

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ούτε με επανεκκίνηση! ε ρε κόλλημα! τι εφαρμογή είναι αυτή ρε!
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει μέσα στον Νοέμβριο, χρήστες να αναφέρουν ότι χρησιμοποιούσαν 3rd party app από το Google Play για να βλέπουν πληροφορίες σχετικά με την μπαταρία του κινητού τους, γιατί από Android 11 και μετά στο μενού Μπαταρία του Android δεν υπάρχουν πολλές.

Δεν θυμάμαι όμως σε ποιο thread συσκευής το είχα διαβάσει, ήταν κάποιου Samsung, ήταν του Pixel 6;
Δεν θυμάμαι, οπότε είναι και δύσκολο να το βρω.

Αν γνωρίζετε γράψτε εδώ, να δοκιμάσω.
Αναφέρονταν στο AccuBattery, σε κάποια άλλη εφαρμογή; Δεν μου χρειάζονταν τότε και δεν είχα δώσει σημασία.

Άλλαξα μπαταρία στο κινητό μου, και θέλω να δω αν μπαίνει σε deep sleep, αν κάποια εφαρμογή κάνει drain στην μπαταρία και διάφορες άλλες πληροφορίες.

Χρησιμοποιούσα για χρόνια το BetterBatteryStats, αλλά στην non rooted συσκευή μου δεν εμφανίζει πλέον σωστές πληροφορίες, ακόμη και μετά τα adb commands που έδωσα μέσω υπολογιστή, σύμφωνα και με τους οδηγίες από το XDA.


Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tsiftsism said:

Είχα διαβάσει μέσα στον Νοέμβριο, χρήστες να αναφέρουν ότι χρησιμοποιούσαν 3rd party app από το Google Play για να βλέπουν πληροφορίες σχετικά με την μπαταρία του κινητού τους, γιατί από Android 11 και μετά στο μενού Μπαταρία του Android δεν υπάρχουν πολλές.

Δεν θυμάμαι όμως σε ποιο thread συσκευής το είχα διαβάσει, ήταν κάποιου Samsung, ήταν του Pixel 6;
Δεν θυμάμαι, οπότε είναι και δύσκολο να το βρω.

Αν γνωρίζετε γράψτε εδώ, να δοκιμάσω.
Αναφέρονταν στο AccuBattery, σε κάποια άλλη εφαρμογή; Δεν μου χρειάζονταν τότε και δεν είχα δώσει σημασία.

Άλλαξα μπαταρία στο κινητό μου, και θέλω να δω αν μπαίνει σε deep sleep, αν κάποια εφαρμογή κάνει drain στην μπαταρία και διάφορες άλλες πληροφορίες.

Χρησιμοποιούσα για χρόνια το BetterBatteryStats, αλλά στην non rooted συσκευή μου δεν εμφανίζει πλέον σωστές πληροφορίες, ακόμη και μετά τα adb commands που έδωσα μέσω υπολογιστή, σύμφωνα και με τους οδηγίες από το XDA.


Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Gsam θα πρότεινα, μόνο μην ξεχάσεις την adb εντολή. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Gsam θα πρότεινα, μόνο μην ξεχάσεις την adb εντολή. 
Σ' ευχαριστώ πολύ.

1) H free edition αρκεί, ή είστε με την Pro;

2) Σε ποια adb εντολή αναφέρεσαι;
Σ' αυτή;

adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm android.permission.BATTERY_STATS

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsiftsism said:

Σ' ευχαριστώ πολύ.

1) H free edition αρκεί, ή είστε με την Pro;

2) Σε ποια adb εντολή αναφέρεσαι;
Σ' αυτή;

adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm android.permission.BATTERY_STATS

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Η free ειναι αρκετή, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις την Pro. 

Ναι γιαυτη την εντολή. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφερω τις φωτογραφίες και τα βίντεο από την εφαρμογή Φωτογραφίες της Google στην μνήμη της συσκευής μου;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο γενικό app με το οποίο να μπορούμε να δούμε όλες τις σειρές των ελληνικών καναλιών χωρίς να χρειάζεται κάποιο λογαριασμό ή να πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή του κάθε καναλιού;

Εννοειτε δωρεάν πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...