Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης κάτι άλλο που σκέφτηκα τώρα, όσον αφορά το πρόβλημα που έχεις με τα μηνύματα.

Μήπως και εσύ αλλά και όσοι σου στέλνουν μηνύματα έχετε ενεργοποιημένο στο Google Messages το Chat features μέσα από τις ρυθμίσεις, οι αποστολείς σού στέλνουν RCS message (και όχι sms), εσύ την ώρα που σου το στέλνουν δεν έχεις πρόσβαση στο internet οπότε λογικό να μην το λαμβάνεις, και το λαμβάνεις μόλις συνδεθείς στο internet;

Αν ισχύει κάτι τέτοιο δεν είναι πρόβλημα, είναι feature, έτσι λειτουργεί το RCS, οπότε αν δε σου αρέσει και θέλεις να στέλνεις/δέχεσαι μόνο SMS, δεν χρειάζεσαι κάποια 3rd party εφαρμογή αποστολής γραπτών μηνυμάτων, πήγαινε απλά στις ρυθμίσεις του Google Messages και απενεργοποίησε το Chat features. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

εμένα πάντως την προηγούμενη εβδομάδα ενώ μου είχαν στείλει sms (δεν ξέρω εάν ήταν rcs η chat) δεν έλαβα τίποτα. μπαίνω στις ρυθμίσεις των Google messages και βλεπω το chat features ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ μόνο του! μόλις το ενεργοποίησα ήρθαν τα μηνύματα της μέρας εκείνης πριν μια εβδομάδα! και έχω ΠΆΝΤΑ δεδομένα ενεργά στο κινητό!
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανενας σημειωσεις στις επαφες του;

απ οτι φαινεται το google contacts δεν μας αφηνει να ψαξουμε για σημειωσεις στο android, ενω δουλευει στο browser,

το true phone επισης επιτρεπει, αλλα δεν μου δουλευει στο tablet γιατι δεν παιρνει sim card,

οποτε εχετε καποια προταση;;

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανενας σημειωσεις στις επαφες του;
απ οτι φαινεται το google contacts δεν μας αφηνει να ψαξουμε για σημειωσεις στο android, ενω δουλευει στο browser,
το true phone επισης επιτρεπει, αλλα δεν μου δουλευει στο tablet γιατι δεν παιρνει sim card,
οποτε εχετε καποια προταση;;
ευχαριστω προκαταβολικα
Δουλεύω το exdialer και έχει.
Τσέκαρα κ το Google contacts, κ έχει κ αυτό.

Λες όμως "να ψάξουμε". Στο exdialer που δουλεύω "δεν ψάχνει στις σημειώσεις".

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μία ερώτηση όσον αφορά το google home .

Οταν χρησιμοποιω την εφαρμογη από το android κινητό μου μπορώ να κάνω cast την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση μέσω του chromecast , όταν όμως μπαίνω μέσω του iPhone μου στην εφαρμογή google home δεν υπάρχει η ίδια επιλογή . 

Αλλάζει αυτό;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος μία εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο που να μπορείς να κάνεις ζουμ στο βίντεο που παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος μία εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο που να μπορείς να κάνεις ζουμ στο βίντεο που παίζει?
Ξαναρωτήσες και σου απάντησαν.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stubu said:

Μήπως γνωρίζει κάποιος μία εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο που να μπορείς να κάνεις ζουμ στο βίντεο που παίζει?

XPlayer

Κάνει zoom και παίζει τα ΠΑΝΤΑ!

Με swipe δεξιά-αριστερά για φωτεινότητα-ένταση, με swipe στον οριζόντιο άξονα για seek κ.λ.π

Απίθανο πρόγραμμα.:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μία ερώτηση όσον αφορά το google home .
Οταν χρησιμοποιω την εφαρμογη από το android κινητό μου μπορώ να κάνω cast την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση μέσω του chromecast , όταν όμως μπαίνω μέσω του iPhone μου στην εφαρμογή google home δεν υπάρχει η ίδια επιλογή . 
Αλλάζει αυτό;
Στο οικοσύστημα της Apple πολλά είναι διαφορετικα.. Άσε που έχει airplay και όχι cast όπως το Android

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μία ερώτηση όσον αφορά το google home .
Οταν χρησιμοποιω την εφαρμογη από το android κινητό μου μπορώ να κάνω cast την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση μέσω του chromecast , όταν όμως μπαίνω μέσω του iPhone μου στην εφαρμογή google home δεν υπάρχει η ίδια επιλογή . 
Αλλάζει αυτό;
στο shield media player που είναι Android για να στείλει η γυναίκα μου από το iPhone έπρεπε να κατεβάσω στο shield την εφαρμογή apple play (η κάπως έτσι)
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια εφαρμογή για ελληνική τηλεόραση αλλά να έχει ΌΛΑ τα ελληνικά κανάλια; εννοείται μέσω ίντερνετ. Το Greek TV ας πούμε δεν χει ΑΝΤ1. Έχετε κάποια πρόταση;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια εφαρμογή για ελληνική τηλεόραση αλλά να έχει ΌΛΑ τα ελληνικά κανάλια; εννοείται μέσω ίντερνετ. Το Greek TV ας πούμε δεν χει ΑΝΤ1. Έχετε κάποια πρόταση;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk


Ο ΑΝΤ1 από το καλοκαίρι, από την μέρα που ξεκίνησε το Euro και 'έκλεισε' το web TV του προς χάριν της επίσημης εφαρμογής του, δεν έχω δει να να παίζει σε καμία εφαρμογή για ελληνική τηλεόραση.

Την τελευταία βδομάδα που είμαι χωρίς τηλεόραση γιατί την έχω για επισκευή, για ΑΝΤ1 η μόνη λύση που έχω βρει είναι μέσω της επίσημης εφαρμογής του ή μέσω Kodi.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤ1 μονο μεσω της εφαρογης του και θελει λογαριασμο για να παιξει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί καποιος youtube vanced με κινητό miui? Ενώ δουλεύει μια χαρά, ειδικά στο θέμα adblock, προσπάθησα σήμερα να κάνω λήψη ένα βίντεο και μου πέταξε να κάνω δωρεάν δοκιμή στο yt premium... Δεν γίνεται πια λήψη;; να πω οτι είναι update και το yt vanced και το MicroG και το vanced manager... To κινητό είναι poco f2 pro. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, thansof_7 said:

Χρησιμοποιεί καποιος youtube vanced με κινητό miui? Ενώ δουλεύει μια χαρά, ειδικά στο θέμα adblock, προσπάθησα σήμερα να κάνω λήψη ένα βίντεο και μου πέταξε να κάνω δωρεάν δοκιμή στο yt premium... Δεν γίνεται πια λήψη;; να πω οτι είναι update και το yt vanced και το MicroG και το vanced manager... To κινητό είναι poco f2 pro. Καμία ιδέα;

Έχω την εντύπωση πως ποτέ το Vanced δεν υποστήριζε τη λήψη βίντεο στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;; νομίζω υποστήριζε και μάλιστα αν ήθελες κατέβαζες και μόνο ήχο (mp3)... νομίζω όταν το είχα βάλει στο κινητό έπαιζε η λήψη αλλά δεν το χρειάστηκα μέχρι σήμερα.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, stefan_city said:

Έχω την εντύπωση πως ποτέ το Vanced δεν υποστήριζε τη λήψη βίντεο στη συσκευή.

Όχι, ένα από τα «χαρίσματα» του είναι κι αυτό.

8 ώρες πριν, thansof_7 said:

Χρησιμοποιεί καποιος youtube vanced με κινητό miui? Ενώ δουλεύει μια χαρά, ειδικά στο θέμα adblock, προσπάθησα σήμερα να κάνω λήψη ένα βίντεο και μου πέταξε να κάνω δωρεάν δοκιμή στο yt premium... Δεν γίνεται πια λήψη;; να πω οτι είναι update και το yt vanced και το MicroG και το vanced manager... To κινητό είναι poco f2 pro. Καμία ιδέα;

Βάλε το newpipe. Μικρό, ελαφρύ (όχι σαν το Vanced που είναι πλέον πολύ βαρύ), open source, safe και κάνει πολύ καλά και αυτό που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, DjTony said:

Έχουμε κάποια εφαρμογή για ελληνική τηλεόραση αλλά να έχει ΌΛΑ τα ελληνικά κανάλια; εννοείται μέσω ίντερνετ. Το Greek TV ας πούμε δεν χει ΑΝΤ1. Έχετε κάποια πρόταση;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή που τα έχει και τα παίζει όλα: Greece Tv & Radio

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

 

Βάλε το newpipe. Μικρό, ελαφρύ (όχι σαν το Vanced που είναι πλέον πολύ βαρύ), open source, safe και κάνει πολύ καλά και αυτό που θέλεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι έχω βολεύει το vanced γιατί έχει ακριβώς ίδιο ui με το YouTube. Αυτό που με μπερδεύει είναι πως αφού πιο παλιά έκανε λήψη τώρα μου πετάει το yt premium?? Έχω κάνει την διαδικασία ακριβώς όπως πρέπει.. (με miui optimization, microG κλπ...) 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, thansof_7 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι έχω βολεύει το vanced γιατί έχει ακριβώς ίδιο ui με το YouTube. Αυτό που με μπερδεύει είναι πως αφού πιο παλιά έκανε λήψη τώρα μου πετάει το yt premium?? Έχω κάνει την διαδικασία ακριβώς όπως πρέπει.. (με miui optimization, microG κλπ...) 

Μήπως είχες ενεργή κάποια trial-δοκιμαστικη του premium ή κάποια προσφορά όπως της Samsung που έδινε κάποιους μήνες premium με τα note;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, PapaDarxon said:

Μήπως είχες ενεργή κάποια trial-δοκιμαστικη του premium ή κάποια προσφορά όπως της Samsung που έδινε κάποιους μήνες premium με τα note;

Όχι όχι τίποτα από τα δύο.... 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Έχω κατεβάσει στο κινητό μου το popcorn time. Το κινητό είναι με miui. Όταν το ανοίγω μου ζητάει άδεια στον αποθηκευτικό χώρο και την δίνω. Ανοίγει η εφαρμογή και δουλεύει άψογα. Όμως εάν κλείσω την εφαρμογή και πάω να μπω ξανά με πετάει έξω, δεν ανοίγει όσες φορές και να προσπάθησα. Εάν κάνω εκκαθάριση δεδομένων ξανά επαναλαμβάνεται ότι είπα πιο πάνω. Ανοίγει την πρώτη φορά όλα καλά και μετά πάλι τα ίδια. Έσβησα και κατέβασα την εφαρμογή ξανά και ξανά αλλά πάλι τα ίδια. Μέχρι που έστειλα το apk του popcorn από το παλιό μου κινητό στο καινούριο και πάλι τα ίδια. Στο παλιό μου κινητό nokia 8 δουλεύει άψογα ενώ στο καινούριο poco f3 έχω το πρόβλημα που σας περιέγραψα. Εάν μπορεί κάποιος έχει καμία ιδέα ή μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος, μιας και είμαι Ναυτικός και λείπω αρκετούς μήνες και το να βλέπω καμιά ταινία με κάνει και ξεχνιέμαι που λείπω. Ξέχασα να αναφέρω πως είμαι καινούριος στο miui και έχω την εντύπωση πως εκεί πρέπει να υπάρχει το θέμα. Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος καποια εφαρμογη τυπου wallet γιανα βαλω μεσα καρτες/πιστοποιητικα εμβολιασμου κτλ?

 

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, serkos said:

ξερει καποιος καποια εφαρμογη τυπου wallet γιανα βαλω μεσα καρτες/πιστοποιητικα εμβολιασμου κτλ?

 

Για covid, την επισημη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.gov.dcc.wallet

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Pass2u
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.passesalliance.wallet

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites



Με αφορμή το post, πείτε μου οποίος γνωρίζει σας παρακαλώ πού ακριβώς βλέπει το κινητό/Google Play τι διεύθυνση/χώρα έχω βάλει, και μου λέει στην εφαρμογή αλλά και σε άλλες (πχ. ΑΝΤ1 app) ότι δεν είναι διαθέσιμες;

Δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ.

https://ibb.co/xHBmHmf
https://ibb.co/r2qPcVq


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...