Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, katergaris1979 said:

Υπάρχει περίπτωση να έχεις υπερβεί το ημερήσιο όριο αγορών ή να έχεις ορίσει όριο χαμηλότερο από το ποσό που πας να ξοδέψεις στην αγορά αυτή.

Μα δεν έχω θέσει τέτοια παράμετρο άσε που τα 90Ε δεν είναι πολλά. Για να δω θα το βρω από browser nbg.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Α μήπως συμβαίνει όλο αυτό επειδη για λόγους ασφαλείας ήρθε η ώρα να αλλάξω τους κωδικούς μου;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει, αλλά αν ήταν αυτός ο λόγος μάλλον δε θα σου προχωρούσε καν την έγκριση από το app. 

Link to comment
Share on other sites

1)Μπορεί να μην λειτουργούσε το pos - skroutz εκεινη τη στιγμή.
2)μηπως έχεις κάνει κι άλλες αγορές - πληρωμές κ έχεις ξεπεράσει το όριο?

-----------
Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, coulis said:

1)Μπορεί να μην λειτουργούσε το pos - skroutz εκεινη τη στιγμή.
2)μηπως έχεις κάνει κι άλλες αγορές - πληρωμές κ έχεις ξεπεράσει το όριο?

 

κάνενα όριο δεν εχω ξεπεράσει αφού δεν έχω αγοράσει κάτι από αρχες Οκτώβρη που να υπερβαίνει αυτό ( που το αλλάζω το όριο και γενικότερα το βλέπω γιατί το εχουν αλλάξει και δεν βρισκεται ευκολα).

-----------
Tapa


 

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Inevar said:

Προχωρώ σε αγορά στο skroutz.gr , βάζω τα στοίχεια της κάρτας μου (εθνικής τραπέζης) και όταν πάω να δώσω έγκριση από την εφαρμογή nbg για την πληρωμή , ενώ γίνεται δεκτή μετά μου γράφει στο σάητ του skroutz.gr ότι η τράπεζα δεν αφησε να γίνει η συναλλάγη. Έχω λεφτά μέσα. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Είναι ενεργές οι online αγορές στην κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλει και ενεργοποίηση; Παλιά δηλαδή γιατί αγόραζα μια χαρά και δε το ζητούσε; Τώρα τι άλλαξε; Επειδή μου στείλανε καινούργια κάρτα;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχεις ενεργοποιήσει τη νέα κάρτα?
Πρέπει να το κάνεις σε atm.
Το γράφει κ στο χαρτί που ηταν στο φάκελο

-----------
Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ενεργοποιήσει απ'την εφαρμογή και έχω κάνει συναλλαγή σε ΑΤΜ.

Δεν μιλάει για ενεργοποίηση ο φίλος πάνω αλλά για ενεργοποίηση online συναλλαγών.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά τ ακούω.
Τουλάχιστον, όσες φορές έχω ανανεώσει της Alpha, δεν έχει χρειαστεί να κάνω ενεργοποίηση ονλινε συναλλαγών

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, coulis said:

Πρώτη φορά τ ακούω.
Τουλάχιστον, όσες φορές έχω ανανεώσει της Alpha, δεν έχει χρειαστεί να κάνω ενεργοποίηση ονλινε συναλλαγών

----------
Tapa
 

 

Ούτε εγώ χρειάζεται να το ενεργοποιήσω αφού το τσεκαρα και είναι ανοικτό, επίσης το ημερήσιο όριο συναλλαγών είναι μια χαρά. Κάτι παίζει με skroutz.gr θα δούμε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Inevar said:

Την έχω ενεργοποιήσει απ'την εφαρμογή και έχω κάνει συναλλαγή σε ΑΤΜ.

Δεν μιλάει για ενεργοποίηση ο φίλος πάνω αλλά για ενεργοποίηση online συναλλαγών.

Στην εφαρμογή της Εθνικής επέλεξε την κάρτα και στην συνέχεια πήγαινε διαχείριση, για να δεις μήπως κάτι δεν είναι ενεργοποιημένο.

Διαφορετικά, μίλησε με την υποστήριξη της Εθνικής για να σου πουν για ποιο λόγο αποτυγχάνει η συναλλαγή.

5 minutes ago, coulis said:

Πρώτη φορά τ ακούω.
Τουλάχιστον, όσες φορές έχω ανανεώσει της Alpha, δεν έχει χρειαστεί να κάνω ενεργοποίηση ονλινε συναλλαγών

----------
Tapa
 

Δεν σημαίνει ότι όντως εκεί είναι το πρόβλημα, απλά ένα ενδεχόμενο να έχει ξεφύγει κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites



Δεν σημαίνει ότι όντως εκεί είναι το πρόβλημα, απλά ένα ενδεχόμενο να έχει ξεφύγει κάποια ρύθμιση.


Οπως ειπα κ παραπάνω, μπορεί να είναι πρόβλημα του σκρουτζ

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stefan_city said:

Στην εφαρμογή της Εθνικής επέλεξε την κάρτα και στην συνέχεια πήγαινε διαχείριση, για να δεις μήπως κάτι δεν είναι ενεργοποιημένο.

Διαφορετικά, μίλησε με την υποστήριξη της Εθνικής για να σου πουν για ποιο λόγο αποτυγχάνει η συναλλαγή.

Δεν σημαίνει ότι όντως εκεί είναι το πρόβλημα, απλά ένα ενδεχόμενο να έχει ξεφύγει κάποια ρύθμιση.

Ξέρω εκεί είχα πάει να τσεκάρω, θα δοκιμάσω πάλι μπας και άλλαξε κάτι.

 

Κάποιο θέμα είχε το Σκρουτζ εντάξει ξεσκαλωσε.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ψάχνω μια εφαρμογή (media player) που να μπορεί να τρέξει ένα συγκεκριμένο βίντεο αυτόματα με το start up της (τη θέλω για android tv για κατάστημα). Έχετε κάτι κατά νου;

Edited by KostasSTi
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα

Υπάρχει εφαρμογή η άλλος τρόπος μια συνομιλία στο βαιπερ να μετατραπεί σε αρχείο κειμένου, PDF, η κάτι παρόμοιο;

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά βλέπω πως αυτά σήμερα δουλεύουν αύριο όχι, ψάχνω εφαρμογή εγγραφή κλήσεων που να δουλεύει σωστά αυτή τη στιγμή, υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνετε μία δωρεάν εφαρμογή για SMS για να αντικαταστήσω την εφαρμογή της Google, καθώς μου έρχονται μηνύματα με καθυστέρηση ημέρας. Θα ήταν καλό να μην έχει και διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνετε μία δωρεάν εφαρμογή για SMS για να αντικαταστήσω την εφαρμογή της Google, καθώς μου έρχονται μηνύματα με καθυστέρηση ημέρας. Θα ήταν καλό να μην έχει και διαφημίσεις

Δουλεύω χρόνια τον textra:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra
Πολύ καλός, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι γίνεται με τις διαφημίσεις γιατί εγώ είμαι root και έχω AdAway!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνετε μία δωρεάν εφαρμογή για SMS για να αντικαταστήσω την εφαρμογή της Google, καθώς μου έρχονται μηνύματα με καθυστέρηση ημέρας. Θα ήταν καλό να μην έχει και διαφημίσεις
Εγώ πάλι νομίζω ότι δεν ευθύνεται η εφαρμογή Google Messages για την καθυστέρηση των μηνυμάτων.

Πιο πολύ για κάποια ρύθμιση της συσκευής σχετικά με τις ειδοποιήσεις μού κάνει, παρά για πρόβλημα της εφαρμογής που θα λυθεί με την χρήση άλλης, 3rd party εφαρμογής από το Google Play.


Από εκεί και πέρα νομίζω από τις εφαρμογές που χρησιμοποιούνται περισσότερο είναι το Textra που αναφέρθηκε σε προηγούμενο post, τα Chomp SMS και Handset, ή το Signal που τόσος ντόρος έχει γίνει γι' αυτό μετά και τα όσα γράφτηκαν για το WhatsApp, το οποίο Signal μπορεί να 'στηθεί' σε κάποια συσκευή και για την αποστολή/παραλαβή μηνυμάτων sms.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνετε μία δωρεάν εφαρμογή για SMS για να αντικαταστήσω την εφαρμογή της Google, καθώς μου έρχονται μηνύματα με καθυστέρηση ημέρας. Θα ήταν καλό να μην έχει και διαφημίσεις
Δεν είναι θέμα εφαρμογής, αλλά του παρόχου σου.
Στις ρυθμίσεις SMS, έχεις τα σωστά στοιχεία του παρόχου? (κέντρο SMS)..
Μηπως έκανες voip, επικοινωνία μέσω Internet και άλλαξαν οι ρυθμίσεις ήδεν υποστηρίζει η συσκευή?
Περνά από ένα κατάστημα να δουν επιτόπου τις ρυθμίσεις.

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνετε μία δωρεάν εφαρμογή για SMS για να αντικαταστήσω την εφαρμογή της Google, καθώς μου έρχονται μηνύματα με καθυστέρηση ημέρας. Θα ήταν καλό να μην έχει και διαφημίσεις
Επίσης κάτι άλλο που σκέφτηκα τώρα, όσον αφορά το πρόβλημα που έχεις με τα μηνύματα.

Μήπως και εσύ αλλά και όσοι σου στέλνουν μηνύματα έχετε ενεργοποιημένο στο Google Messages το Chat features μέσα από τις ρυθμίσεις, οι αποστολείς σού στέλνουν RCS message (και όχι sms), εσύ την ώρα που σου το στέλνουν δεν έχεις πρόσβαση στο internet οπότε λογικό να μην το λαμβάνεις, και το λαμβάνεις μόλις συνδεθείς στο internet;

Αν ισχύει κάτι τέτοιο δεν είναι πρόβλημα, είναι feature, έτσι λειτουργεί το RCS, οπότε αν δε σου αρέσει και θέλεις να στέλνεις/δέχεσαι μόνο SMS, δεν χρειάζεσαι κάποια 3rd party εφαρμογή αποστολής γραπτών μηνυμάτων, πήγαινε απλά στις ρυθμίσεις του Google Messages και απενεργοποίησε το Chat features. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...