Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτος τοπικ αλλα χρειαζεται πλεον 2 δικηγορους 1 για τον καθενα συν συμβολαιογραφο συν παραβολα... Εκμεταλλευση.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτος τοπικ αλλα χρειαζεται πλεον 2 δικηγορους 1 για τον καθενα συν συμβολαιογραφο συν παραβολα... Εκμεταλλευση.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


1 κοινό δικηγόρο βάζετε και τέλος.
Παθων
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει η νομοθεσια τους τελευταιους μηνες δυστυχως.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι οιωνός! μην το αμελείς! θα πρέπει να μείνετε μαζί , till death do you part! 😄

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο app που να μπορώ να δω ποιο είναι το πιο δυνατό wifi καναλι(1-13) στα 2.4ghz και πιο στα 5ghz γιατί ενώ πριν φύγω για διακοπές ήταν μια χαρά το wifi στο κινητό μετά τις διακοπές μερικές φορές αποσυνδέεται από το WiFi ακόμα και αν είμαι δίπλα στο ρουτερ.

Ειδα στης ρυθμησεις του ρουτερ ότι είναι στην επιλογή auto σε ότι αφορά τα κανάλια του wifi και λογικά θα άλλαξε το κανάλι μετά από κάποιο restart του ρουτερ. 

 

Το wifi analyzer δεν νομίζω να σου λέει αυτή τη πληροφορία για το ποιο κανάλι του wifi 2.4ghz είναι το καλύτερο για τη δική μου περίπτωση. 

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας. 

Link to comment
Share on other sites

είναι οιωνός! μην το αμελείς! θα πρέπει να μείνετε μαζί , till death do you part!
Εχει φαση η κουβεντα αλλα μαλλον πρεπει να συνεχιστει στο θεμα των διαζυγιων.
Ο πρωτος οιωνος και μαλλον ισχυροτερος ηταν οτι εχασα τη βερα μου το βραδυ του "καυγα" που αρχισε ο χωρισμος....

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, adais said:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο app που να μπορώ να δω ποιο είναι το πιο δυνατό wifi καναλι(1-13) στα 2.4ghz και πιο στα 5ghz γιατί ενώ πριν φύγω για διακοπές ήταν μια χαρά το wifi στο κινητό μετά τις διακοπές μερικές φορές αποσυνδέεται από το WiFi ακόμα και αν είμαι δίπλα στο ρουτερ.

Ειδα στης ρυθμησεις του ρουτερ ότι είναι στην επιλογή auto σε ότι αφορά τα κανάλια του wifi και λογικά θα άλλαξε το κανάλι μετά από κάποιο restart του ρουτερ. 

 

Το wifi analyzer δεν νομίζω να σου λέει αυτή τη πληροφορία για το ποιο κανάλι του wifi 2.4ghz είναι το καλύτερο για τη δική μου περίπτωση. 

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας. 

Μια χαρα δουλεια θα σου κανει το wifi analyzer απλα θα πρεπει να παρεις διαφορες μετρησεις απο διαφορα σημεια του σπιτιου σου αλλα κυριως απο τα προβληματικα. Θα δεις τι καναλι προτεινει και ποση παρεμβολη εχεις σε καθε σημειο και θα επιλεξεις αυτο που ειναι γενικα καλυτερο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ποιο wifi analyser λες ακριβώς;

Πες μου λινκ του app και τι πρέπει να προσέξω για να δω πιο κανάλι είναι καλύτερο για το σπίτι μου; 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να σημειώνω τις ωρες που κανει φροντιστήριο το παιδί μου ώστε να ξέρω πόσο πρέπει να πληρώσω; Κάτι σαν ημερολόγιο και έξοδα μαζί...

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19 minutes ago, balakof said:

υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να σημειώνω τις ωρες που κανει φροντιστήριο το παιδί μου ώστε να ξέρω πόσο πρέπει να πληρώσω; Κάτι σαν ημερολόγιο και έξοδα μαζί...

Κάτι σαν το money manager εννοείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, balakof said:

υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να σημειώνω τις ωρες που κανει φροντιστήριο το παιδί μου ώστε να ξέρω πόσο πρέπει να πληρώσω; Κάτι σαν ημερολόγιο και έξοδα μαζί...

Ίσως το "Ημερολόγιο εργασίας με βάρδιες" απλά εσύ θα βάζεις τα μαθήματα από το φροντιστήριο. Μπορείς να ρυθμίζεις και πόσες ώρες είναι το κάθε μάθημα, πόσο κοστίζει η ώρα και άλλα. Κάνε μια δοκιμή, νομίζω θα είσαι εντάξει. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, _dimdim_ said:

Ίσως το "Ημερολόγιο εργασίας με βάρδιες" απλά εσύ θα βάζεις τα μαθήματα από το φροντιστήριο. Μπορείς να ρυθμίζεις και πόσες ώρες είναι το κάθε μάθημα, πόσο κοστίζει η ώρα και άλλα. Κάνε μια δοκιμή, νομίζω θα είσαι εντάξει. 

ποιο ακριβώς εννοείς γιατί μου βγάζει πολλά.

Πάντως, αυτη είναι η ιδεα. Μια καταγραφή ημερομηνιών, των ωρών και υπολογισμός συνολικου κόστους εάν είναι δυνατόν!!!

1 hour ago, athanaso77 said:

Κάτι σαν το money manager εννοείς;

δεν το έχω δοκιμάσει για να είμαι σίγουρος ότι κανει αυτά που θέλω...

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, balakof said:

ποιο ακριβώς εννοείς γιατί μου βγάζει πολλά.

Πάντως, αυτη είναι η ιδεα. Μια καταγραφή ημερομηνιών, των ωρών και υπολογισμός συνολικου κόστους εάν είναι δυνατόν!!!

δεν το έχω δοκιμάσει για να είμαι σίγουρος ότι κανει αυτά που θέλω...

Ο κατασκευαστής είναι ο LRHSoft. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lrhsoft.shiftercalendar

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 minutes ago, balakof said:

δεν το έχω δοκιμάσει για να είμαι σίγουρος ότι κανει αυτά που θέλω...

Δοκίμασε το τότε... 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adais said:

Ποιο wifi analyser λες ακριβώς;

Πες μου λινκ του app και τι πρέπει να προσέξω για να δω πιο κανάλι είναι καλύτερο για το σπίτι μου; 

Υπάρχουν μπόλικα στο playstore, εγώ είχα δουλέψει αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=el&gl=US&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dwifi+analyzer&pcampaignid=APPU_1_R8ZQYaK3ErCC9u8Pi5KwoAU 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν νομίζω να κάνει γιατί πρέπει να εχεις ανοιχτό και το GPS αλλιώς δεν ξεκινάει καν. 

 

Εμένα με ενδιαφερει να βρω ποιο από τα 11 κανάλια του 2.4ghz και ποια από τα 5ghz είναι τα καλύτερα για το σπίτι μου και αυτό όχι με βάση το gps

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν νομίζω να κάνει γιατί πρέπει να εχεις ανοιχτό και το GPS αλλιώς δεν ξεκινάει καν. 
 
Εμένα με ενδιαφερει να βρω ποιο από τα 11 κανάλια του 2.4ghz και ποια από τα 5ghz είναι τα καλύτερα για το σπίτι μου και αυτό όχι με βάση το gps
Δεν είναι τα πράγματα έτσι όπως τα λες. Το wifi analyzer δε δουλεύει με βάση το gps. Σκανάρει ανά συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα που μπορείς να ορίσεις εσύ, τα κανάλια και βλέπει σε ποια από αυτά υπάρχουν εκπομπές. Τα κανάλια με τις λιγότερες εκπομπές παίρνουν και τα περισσότερα αστεράκια γιατί είναι πιο καθαρά και με λιγότερες παρεμβολές. Βαλ'το και κάνε βόλτα στα σημεία του σπιτιού σου που σε ενδιαφέρει να έχεις καλό wifi και πάρε τις αποφάσεις σου για το ποια κανάλια θα σε εξυπηρετήσουν περισσότερο.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως το εγκατέστησα και κου ζητάει να ενεργοποιήσω το gps(Εικονα) στο κινητό για να τρέξει αλλιώς με πετάει έξω από το app.και ακόμα με το gps ανοιχτό δεν σκαναρει απολύτως τίποτα ενώ το βάζω να σκαναρει

Screenshot_20210927-002507_Wifi Analyzer.jpg

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως το εγκατέστησα και κου ζητάει να ενεργοποιήσω το gps(Εικονα) στο κινητό για να τρέξει αλλιώς με πετάει έξω από το app.και ακόμα με το gps ανοιχτό δεν σκαναρει απολύτως τίποτα ενώ το βάζω να σκαναρει
996073668_Screenshot_20210927-002507_WifiAnalyzer.thumb.jpg.ca09c3e85552a71c6e26111c047a6f62.jpg
Το ξέρω ότι στο ζητάει λόγω περιορισμών του android. Τώρα γιατί δε σου βγάζει τα δίκτυα; Του έχεις δώσει τις άδειες που χρειάζεται κατά την εγκατάσταση; Το wifi το έχεις ανοιχτό στο κινητό σου ε;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε αυτό. 
Ωραία. Έχεις προσπαθήσει να σκοτώσεις την εφαρμογή και να την ξανατρέξεις με ανοιχτή την τοποθεσία αυτή τη φορά;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  

12 minutes ago, adais said:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να μου πείτε πια εφαρμογή είναι για την μεταφορά εικόνων, επαφών κ.τ.λ. από ένα xiaomi redmi not 5a prime σε ένα samsung a21s.

Η εφαρμογή κάνει την μεταφορά μόνο μέσω bluetooth ή μπορώ και μέσω usb flash disc που θα συνδέσω στη usb θήρα του κινητού xiaomi?

Και θα έχω κάποιο πρόβλημα από τη στιγμή που το κινητό που θέλω να μεταφέρω ότι έχω στο redmi not 5a prime δεν είναι xiaomi?

Δεν μιλάω για το πως θα είναι η αρχική οθόνη αλλά για τα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.


Δίνω κι εδώ ένα λινκ το ποστ που έκανα στο xiaomi topic γιατί δεν ξέρω πιο από τα 2 τοπικ είναι το σωστό στο οποίο πρέπει να γράψω το παραπάνω ερώτημα.

 

Πέρα από την επίσημη εφαρμογή της Samsung smart switch που λέει ότι είναι γι' αυτό που ψάχνω βρήκα από λίγο google search και αυτές τις δυο: Cloneit & shareit.

Εσείς ποια απ' όλες λέτε ότι είναι η καλύτερη(Αν είναι δυνατόν από προσωπική σας πείρα με τις εφαρμογές) και γιατί?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2021 at 12:16 ΠΜ, adais said:

Κι όμως το εγκατέστησα και κου ζητάει να ενεργοποιήσω το gps(Εικονα) στο κινητό για να τρέξει αλλιώς με πετάει έξω από το app.και ακόμα με το gps ανοιχτό δεν σκαναρει απολύτως τίποτα ενώ το βάζω να σκαναρει

Screenshot_20210927-002507_Wifi Analyzer.jpg

Δεν χρησιμοποιεί το GPS, απλά το Android φταίει που έχει το δικαίωμα χρήσης WiFi μαζί με το δικαίωμα τοποθεσίας

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποια εφαρμογή που αυτόματα να ενεργοποιεί σε μια συγκεκριμένη ώρα την κάρτα Sim 2 σε δικαρτο τηλέφωνο,και να την απενεργοποιεί σε μια άλλη ώρα;
Προσπάθησα με το Bixby routines μιας κι έχω Samsung αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...