Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει εφαρμογή για σκάκι, τάβλι και ναυμαχία που να μπορώ να την κατεβάσω και εγώ και ο γιος μου στα κινητά μας και να παίζουμε online χωρίς να είμαστε κοντά;

Για σκάκι αυτή για τα άλλα δεν ξέρω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chess

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχω ενα poco x3 pro και έχω ένα θέμα με το messenger. Το έχω ορίσει ως προεπιλεγμένη εφαρμογη μηνυμάτων. Οταν διαλέγω μια επαφή να στείλω sms, αντί να μου δείχνει ότι το έστειλε στην επαφή που επέλεξα, αυτό δείχνει ότι το έστειλε σε εμένα. Εν τω μεταξύ αν στείλω μήνυμα και σε άλλη επαφή, δείχνει το μήνυμα που έστειλα στην ίδια καρτέλα με το προηγούμενο και δείχνει ολα τα sms ότι τα έστειλα σε εμένα. Και δεν ξέρω αν πηγαίνουν όντως στην επαφή που το στέλνω.

Ξέρει κάποιος κάτι;

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που χρησιμοποιεί YouTube Vanced να μου πει αν μπορεί να μπει στην εφαρμογή;

Και στο κινητό και στο tablet μού βγάζει "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο".

Στο κινητό δοκίμασα και με data εκτός του WiFi.


Edit: Μετά από 2 προσπάθειες uninstall και install ξανά, δείχνει να παίζει.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μπαίνει κανονικά. Έχω την έκδοση 15.05.54 σε android 10

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νήμα για το φβ.

Δώστου μια ευκαιρία! 😄

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsiftsism said:

Κάποιος που χρησιμοποιεί YouTube Vanced να μου πει αν μπορεί να μπει στην εφαρμογή;

Και στο κινητό και στο tablet μού βγάζει "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο".

Στο κινητό δοκίμασα και με data εκτός του WiFi.


Edit: Μετά από 2 προσπάθειες uninstall και install ξανά, δείχνει να παίζει.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


 

Εκδοση 16.29.39 μπαινει κανονικα, ειμαι χωρις microG ομως, δεν ξερω αν σου κανει προβλημα το microG.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση 16.29.39 μπαινει κανονικα, ειμαι χωρις microG ομως, δεν ξερω αν σου κανει προβλημα το microG.
Το χρησιμοποιώ πάρα πολλά χρόνια, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

1η φορά μού το έκανε, και με προβλημάτισε περισσότερο όταν είδα να μην παίζει και στο tablet.

Και πολύ περισσότερο όταν απεγκατέστησα και MicroG και Vanced, και δεν έπαιξε ούτε μετά την επανεγκατάσταση τους.
Με την 2η έπαιξε.

Ίσως να έφταιγε το MicroG όπως έγραψες, ίσως και άλλο. Δεν ξέρω.
Περίεργο.


Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κανονικά μου δουλεύει απλώς στις τελευταίες εκδόσεις δε μπορώ να κάνω cast στο chromecast

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κανονικά μου δουλεύει απλώς στις τελευταίες εκδόσεις δε μπορώ να κάνω cast στο chromecast

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μόλις δοκίμασα να στείλω εικόνα στο mi box που έχει ενσωματωμένο Chromecast, και μου έβγαλε μήνυμα: "Youtube Vanced won't run unless you update Google Play Services".

Αυτό κάνει και σ' εσένα;

Τελευταία φορά που έκανα cast πρέπει να ήταν πριν το Πάσχα, έστειλε εικόνα στην τηλεόραση μου κανονικά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα να στείλω εικόνα στο mi box που έχει ενσωματωμένο Chromecast, και μου έβγαλε μήνυμα: "Youtube Vanced won't run unless you update Google Play Services".

Αυτό κάνει και σ' εσένα;

Τελευταία φορά που έκανα cast πρέπει να ήταν πριν το Πάσχα, έστειλε εικόνα στην τηλεόραση μου κανονικά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Ναι το ίδιο μήνυμα μου εμφανίζει. Το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά εδώ και καιρό , δε θυμάμαι σε ποιο νήμα είναι η αλήθεια. Πάντως λύση δεν έχει βρεθεί. Όταν θέλω να κάνω cast ανοίγω κανονικό YouTube και βλέπω και τις διαφημίσεις του αναγκαστικά....

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το cast στο vanced το εχουν πει οι dev οτι ειναι στο microG και προτεινουν για cast να δουλευεις το Youtube αφου ουτως η αλλως το vanced δεν κοβει διαφημισεις οταν κανεις cast

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι, κάποιο add on στον edge για κινητά να μην πετάνε τα σαιτ το ΣΠΑΣΤΙΚΌ μήνυμα για αποδοχή των cookies και το να σου στέλνουν ειδοποιήσεις ;στο πισι υπάρχουν λύσεις αλλά στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι, κάποιο add on στον edge για κινητά να μην πετάνε τα σαιτ το ΣΠΑΣΤΙΚΌ μήνυμα για αποδοχή των cookies και το να σου στέλνουν ειδοποιήσεις ;στο πισι υπάρχουν λύσεις αλλά στο κινητό;
Νομίζω μόνο με τον Kiwi browser και το "I don't care about cookies" extension μπορείς να το κάνεις.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2021 at 4:06 ΜΜ, tsiftsism said:

Κάποιος που χρησιμοποιεί YouTube Vanced να μου πει αν μπορεί να μπει στην εφαρμογή;

Και στο κινητό και στο tablet μού βγάζει "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο".

Στο κινητό δοκίμασα και με data εκτός του WiFi.


Edit: Μετά από 2 προσπάθειες uninstall και install ξανά, δείχνει να παίζει.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


 

Σε Huawei Honor 8 (Android 7.0) είχα τις τελευταίες μέρες το ίδιο πρόβλημα μπαίνοντας στην εφαρμογή YouTube Vanced v16.29.39 βγάζοντας μήνυμα "Σύνδεση στο διαδίκτυο. Είστε εκτός σύνδεσης. Ελέγξτε τη σύνδεσή σας."
Το έλυσα πηγαίνοντας Ρυθμίσεις συσκευής > Μπαταρία > Κλείσιμο των εφαρμογών μετά το κλείδωμα της οθόνης > Vanced microG επιλέγεις να μην κλείσει.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites



Σε Huawei Honor 8 (Android 7.0) είχα τις τελευταίες μέρες το ίδιο πρόβλημα στην εφαρμογή YouTube Vanced v16.29.39 με μήνυμα "Σύνδεση στο διαδίκτυο. Είστε εκτός σύνδεσης. Ελέγξτε τη σύνδεσή σας."
Το έλυσα πηγαίνοντας Ρυθμίσεις συσκευής > Μπαταρία > Κλείσιμο των εφαρμογών μετά το κλείδωμα της οθόνης > Vanced microG επιλέγεις να μην κλείσει.


Το πρόβλημα δείχνει να έχει λυθεί με απεγκατάσταση και εγκατάσταση (με τη 2η φορά) του Vanced και του MicroG.

Θα έχω στα υπόψη αυτό που έκανες για το αν μου παρουσιαστεί πάλι το πρόβλημα.

Σ' ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια βοηθεια στο Viber. Πριν καιρο η γυναικα μου ειχε βαλει στο viber μια φωτο που ειμασταν μαζι να εμφανιζεται σε μενα οταν μου στελνει.
Πλεον ειναι πρωην γυναικα μου και προσπαθω να αλλαξω αυτη τη φωτο αλλα οτι φωτο και να βαλω σαν φωτογραφια επαφης της συνεχιζει να δειχνει την παλια μονο στο viber.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, GMF80 said:

Θελω μια βοηθεια στο Viber. Πριν καιρο η γυναικα μου ειχε βαλει στο viber μια φωτο που ειμασταν μαζι να εμφανιζεται σε μενα οταν μου στελνει.
Πλεον ειναι πρωην γυναικα μου και προσπαθω να αλλαξω αυτη τη φωτο αλλα οτι φωτο και να βαλω σαν φωτογραφια επαφης της συνεχιζει να δειχνει την παλια μονο στο viber.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

διέγραψε την επαφή τελείως απο το κινητό,τσέκαρε στο viber ότι δεν υπάρχει και ότι δεν αναγνωρίζει τον αριθμό και ξαναπρόσθεσε την επαφή στην συσκευή εκ νέου!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαγραψει την επαφη αλλα οταν την ξαναπροσθεσα στο viber συνεχιζε να εμφανιζει τη φωτο.

Edit: Το εκανα και η φωτο συνεχιζει να εμφανιζεται!
Και επανεγκατααταση της εφαρμογης ενω ειχα διαγραψει την επαφη!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να το ρυθμίσει εκείνη στο δικό της viber?

 

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαται πως το ειχε κανει. Εχω ψαξει τα παντα και δεν βρισκω την επιλογη.
Σε εκεινη δεν εμφανιζει καποια φωτο γιατι εγω δεν εχω φωτο στο προφιλ στο viber.
Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αποθηκευμένη επαφή στο Google και στην εμφανίζει παντού?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αποθηκευμενη στο google. Θα δοκιμασω να τη σβησω και να αποθηκευσω αλλου.
Edit: Ουτε αυτο επιασε!
Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ειναι αποθηκευμενη στο google. Θα δοκιμασω να τη σβησω και να αποθηκευσω αλλου.
Edit: Ουτε αυτο επιασε!
Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Πρέπει να γίνει αλλαγή φωτογραφίας από το κινητό στο οποίο είναι ενεργός ο αριθμός κινητής της συγκεκριμένης επαφής. Αν δεν γίνει αλλαγή μάλλον θα εμφανίζεται αυτή που έχει κασάρει στον server της Viber.

Βέβαια συγκεκριμένα στο Viber μου έχει τύχει σε άλλον να εμφανίζεται κάποιος με την παλιά φωτογραφία και σε εμένα με τη νέα... μόνο κακό χιούμορ για να τα ξαναβρείτε έχω να προσθέσω ως σίγουρη λύση!

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Δεν βαριεσαι.... Ετσι και αλλιως στα χαρτια ακομα νυν ειναι καθως δεν υπαρχει καμια διαθεση προς το παρων να τα σκασουμε για ενα χαρτι.... 2200 παει ενα συναινετικο διαζυγιο πανω κατω

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Δεν βαριεσαι.... Ετσι και αλλιως στα χαρτια ακομα νυν ειναι καθως δεν υπαρχει καμια διαθεση προς το παρων να τα σκασουμε για ενα χαρτι.... 2200 παει ενα συναινετικο διαζυγιο πανω κατω

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


2200 ;;τι διάολο πληρώνεται με τόσα χρήματα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...