Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπάρχει ασφαλέστερος browser από τον chrome .....αυτά που γράφονται πιο πάνω είναι για γέλια πραγματικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Υπάρχει και λέγεται "brave"

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ασφαλέστερος browser από τον chrome .....αυτά που γράφονται πιο πάνω είναι για γέλια πραγματικά

 

Υπάρχει και λέγεται "brave"

 

ή vivaldi ή edge ή opera ή firefox

Link to comment
Share on other sites

χρονια και εγω με chrome και σε pc και σε κινητο ! κανενα απολυτως προβλημα πουθενα και με εχει βολεψει απιστευτα !
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και λέγεται "brave"
επειδή είναι more private δεν τον κάνει ασφαλέστερο,μην μπερδεουμε αυτά τα δύο ,ότι είναι γρήγορος για τους γνωστούς λόγους συμφωνώ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ή vivaldi ή edge ή opera ή firefox

Μάλλον δεν κατάλαβες για ποιο λόγο πρότεινα το brave ειδικά.

Γιατί έχει ενσωματωμένο adblock δεν χρειάζεται απολύτως τίποτα άλλο για να σου μπλοκάρει τις διαφημίσεις όπως χρειάζονται οι άλλοι browser που πρότεινες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή είναι more private δεν τον κάνει ασφαλέστερο,μην μπερδεουμε αυτά τα δύο ,ότι είναι γρήγορος για τους γνωστούς λόγους συμφωνώ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Εγώ δεν μίλησα ποτέ για το αν είναι γρήγορος ή όχι. Αυτό το λες εσύ όχι εγώ.

Δες το παραπάνω μου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Opera έχει ad Block.

Συμφωνώ όμως, ότι ο brave είναι πολύ καλός

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί η εφαρμογή μηνύματα αλλά και η εφαρμογή phone (τηλέφωνο) της Google επιμένει να δείχνει τα χρώματα των σιμ ανάποδα; ενώ στις εφαρμογές της Samsung αλλά και στην true phone είναι σωστά; έχω της wind 1η σιμ μπλε και της κοσμοτε 2η σιμ πράσινη

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο Google Dialer παίρνει τις ρυθμίσεις από το Android, του οποίου τις ρυθμίσεις έχει κρυμμένες η Samsung.

Με κάποιο Shortcut maker μπορείς να ανοίξεις τις ρυθμίσεις του Android για τις SIM αλλά δεν θυμάμαι ποια διεργασία είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

στον kiwi browser που είναι το sync του για να συγχρονίζει αρχική οθόνη, bookmarks; μου είχε πει πέρσι ο dev ότι το έκανε αλλά πως ενεργοποιειται;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο OnePlus 5t ο dialer έχει την πατέντα να πατάω σε οποιοδήποτε αριθμό στα recent call και να ανοίγει μια καρτέλα με όλες τις κλήσεις που έγιναν, εισερχόμενες & εξερχόμενες, ημερομηνία και διάρκεια! Ο Google Dialer δεν το έχει. Καμία ιδέα;

 

Edit: Το έχει αλλά πιο κρυμμένο!

Edited by Exposed_Bone
Edit
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο Google Dialer παίρνει τις ρυθμίσεις από το Android, του οποίου τις ρυθμίσεις έχει κρυμμένες η Samsung.

Με κάποιο Shortcut maker μπορείς να ανοίξεις τις ρυθμίσεις του Android για τις SIM αλλά δεν θυμάμαι ποια διεργασία είναι αυτή.

μήπως ξέρει κανείς πως το κάνω αυτό;
ξέρει κανείς γιατί η εφαρμογή μηνύματα αλλά και η εφαρμογή phone (τηλέφωνο) της Google επιμένει να δείχνει τα χρώματα των σιμ ανάποδα; ενώ στις εφαρμογές της Samsung αλλά και στην true phone είναι σωστά; έχω της wind 1η σιμ μπλε και της κοσμοτε 2η σιμ πράσινη

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καμία εφαρμογή για καθαρισμό cache  που να δουλεύει σωστά έχουμε ;

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θέμα με το toktok. Στο Sony δεν μπορώ με κανένα τρόπο να κάνω log in στον λογαριασμό μου, ενώ σε μια "κινεζιά" ένα παλιό honor 8 κανένα πρόβλημα. Τι μπορεί να παίζει; είναι μήπως θέμα κοινής καταγωγής; 😄😄😄. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, vastegial_74 said:

Ρε παιδιά έχω θέμα με το toktok. Στο Sony δεν μπορώ με κανένα τρόπο να κάνω log in στον λογαριασμό μου, ενώ σε μια "κινεζιά" ένα παλιό honor 8 κανένα πρόβλημα. Τι μπορεί να παίζει; είναι μήπως θέμα κοινής καταγωγής; 😄😄😄. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. 

Μπορείς να προσπαθήσεις να συνδεθείς με το gmail σου?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το vlc για να βλεπω διαφορα βιντεο.

Εχω μονιμως στο κινητο, το ενσυρματο handsfree.

Υπαρχει τροπος, να μπορω να επιλεξω, ΧΩΡΙΣ να βγαλω το handsfree, να παιζει τον ηχο απο το ηχειο; Πχ στις κλησεις, μπορω να το κανω, εχει επιλογη για 'speaker'. Στο vlc ομως, δεν μπορω να το βρω αν εχει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, guy_fawkes said:

Μπορείς να προσπαθήσεις να συνδεθείς με το gmail σου?

Ναι, με το Gmail κανονικά από άλλες συσκευές συνδέομαι αλλά στο Sony δεν συνδέεται με το Gmail (βγάζει ένα μήνυμα που λέει πολλές προσπάθειες δοκιμάστε αργότερα) αλλά ούτε με κανέναν άλλο τρόπο. Δεν μπορώ ούτε λογαριασμό άλλο να κάνω... Ακόμα και την ηλικία που πάω να βάλω μου λέει μη έγκυρες τιμές.... Σε άλλες συσκευές δεν έχω θέμα. 

11 hours ago, karib said:

Χρησιμοποιω το vlc για να βλεπω διαφορα βιντεο.

Εχω μονιμως στο κινητο, το ενσυρματο handsfree.

Υπαρχει τροπος, να μπορω να επιλεξω, ΧΩΡΙΣ να βγαλω το handsfree, να παιζει τον ηχο απο το ηχειο; Πχ στις κλησεις, μπορω να το κανω, εχει επιλογη για 'speaker'. Στο vlc ομως, δεν μπορω να το βρω αν εχει κατι τετοιο

Από τις ρυθμίσεις του Bluetooth της συσκευής θα το κάνεις, από εκεί που το ενεργοποιείς πατημένο παρατεταμένα και ψάξε εκεί τις ρυθμίσεις. Έχει επιλογή για να ακούς ή οχι πολυμέσα από το ακουστικό

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, karib said:

Χρησιμοποιω το vlc για να βλεπω διαφορα βιντεο.

Εχω μονιμως στο κινητο, το ενσυρματο handsfree.

Υπαρχει τροπος, να μπορω να επιλεξω, ΧΩΡΙΣ να βγαλω το handsfree, να παιζει τον ηχο απο το ηχειο; Πχ στις κλησεις, μπορω να το κανω, εχει επιλογη για 'speaker'. Στο vlc ομως, δεν μπορω να το βρω αν εχει κατι τετοιο

Πράγματι δεν υπάρχει επιλογή μέσα στην εφαρμογή του vlc. Δοκίμασε όμως μήπως σου παίξει κάποια εφαρμογή όπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sparkapps.earphonespeakerswitcher.sp

https://play.google.com/store/apps/details?id=crystal.app.studio.audioswitch

εκτος απο αυτές αν γράψεις στο playstore disable headphone ή audio switch output θα σου βγάλει κάμποσες για δοκιμή..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, vastegial_74 said:

Ναι, με το Gmail κανονικά από άλλες συσκευές συνδέομαι αλλά στο Sony δεν συνδέεται με το Gmail (βγάζει ένα μήνυμα που λέει πολλές προσπάθειες δοκιμάστε αργότερα) αλλά ούτε με κανέναν άλλο τρόπο. Δεν μπορώ ούτε λογαριασμό άλλο να κάνω... Ακόμα και την ηλικία που πάω να βάλω μου λέει μη έγκυρες τιμές.... Σε άλλες συσκευές δεν έχω θέμα. 

Από τις ρυθμίσεις του Bluetooth της συσκευής θα το κάνεις, από εκεί που το ενεργοποιείς πατημένο παρατεταμένα και ψάξε εκεί τις ρυθμίσεις. Έχει επιλογή για να ακούς ή οχι πολυμέσα από το ακουστικό

Δεν εχω bluetooth αλλα ενσυρματο.

5 hours ago, bbbb said:

Πράγματι δεν υπάρχει επιλογή μέσα στην εφαρμογή του vlc. Δοκίμασε όμως μήπως σου παίξει κάποια εφαρμογή όπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sparkapps.earphonespeakerswitcher.sp

https://play.google.com/store/apps/details?id=crystal.app.studio.audioswitch

εκτος απο αυτές αν γράψεις στο playstore disable headphone ή audio switch output θα σου βγάλει κάμποσες για δοκιμή..

Δεν ηξερα οτι υπηρχαν εφαρμογες ειδικα γι'αυτο το σκοπο! Θα ριξω μια ματια. thanks!

Link to comment
Share on other sites

----

Αν ξερει κανεις κανεναν video player που να εχει απο μονος του τετοια δυνατοτητα, επιλογης δηλαδη για speaker ή handsfree, ας το πει. Σιγουρα ειναι πιο ευχρηστο αν υπαρχει ρυθμιση εντος εφαρμογης, απο το να πηγαινω ισως στα settings της συσκευης, μεσω μιας τριτης εφαρμογης, και να κανω αλλαγη καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, karib said:

----

Αν ξερει κανεις κανεναν video player που να εχει απο μονος του τετοια δυνατοτητα, επιλογης δηλαδη για speaker ή handsfree, ας το πει. Σιγουρα ειναι πιο ευχρηστο αν υπαρχει ρυθμιση εντος εφαρμογης, απο το να πηγαινω ισως στα settings της συσκευης, μεσω μιας τριτης εφαρμογης, και να κανω αλλαγη καθε φορα.

Και στον MX Player που χρησιμοποιώ, μόλις δοκίμασα και είδα ότι δεν έχει επιλογή η εφαρμογή για να στείλεις τον ήχο στο ηχείο του κινητού.

Μπορώ να κάνω την εναλλαγή κατεβάζοντας την status bar και μπαίνοντας στο μενού του Bluetooth (με 3 κλικ).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Mε το bluetooth όντως γίνεται αλλά ο @karib ζητάει για ενσύρματα ακουστικά. Το έψαξα σε διάφορους players και κανένας δεν δίνει την δυνατότητα αυτή δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bbbb said:

Mε το bluetooth όντως γίνεται αλλά ο @karib ζητάει για ενσύρματα ακουστικά. Το έψαξα σε διάφορους players και κανένας δεν δίνει την δυνατότητα αυτή δυστυχώς

Λάθος δικό μου (και δεν μπορώ να κάνω edit πλέον).

Με ενσύρματα ακουστικά έκανα την δοκιμή, και κατεβάζοντας την status bar υπήρχε η σύνδεση των ακουστικών όπως υπάρχει και η αντίστοιχη όταν έχεις συνδεδεμένα τα Bluetooth ακουστικά.

Έκανα κλικ πάνω της και μου έβγαλε επιλογή για το αν θέλω να κάνω εναλλαγή από τα ακουστικά στο ηχείο του κινητού. 😉

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έκανε update το Facebook στο Galaxy Tab και άλλαξε η εμφάνιση σε light mode.

Κοίταξα στα Settings και δεν υπάρχει επιλογή για dark mode !!

Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...