Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα εφαρμογή (και την απεγκατέστησα), γιατί αρχίσαν να πετάγονται διάφορες σελίδες ίντερνετ όταν ανοίγω chrome ή samsung internet.

Δίεγραψα απο τις 2 πιο πάνω εφαρμογές, ιστορικο, cookies, κλπ

Εγκατέστησα την εφαρμογή "Malwarebytes Security: Virus Cleaner, Anti-Malware" μηπως βρει κάτι, αλλά τζίφος.

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που μπορει να σκαναρει και να βρει κάτι?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή για το fn όπως το instander του istangram όπου βλέπεις τα story χωρίς να σε βλέπουν?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα εφαρμογή (και την απεγκατέστησα), γιατί αρχίσαν να πετάγονται διάφορες σελίδες ίντερνετ όταν ανοίγω chrome ή samsung internet.

Δίεγραψα απο τις 2 πιο πάνω εφαρμογές, ιστορικο, cookies, κλπ

Εγκατέστησα την εφαρμογή "Malwarebytes Security: Virus Cleaner, Anti-Malware" μηπως βρει κάτι, αλλά τζίφος.

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που μπορει να σκαναρει και να βρει κάτι?

 

Δε λες και ποια εφαρμογή και από πού; Δεν είναι κακό να αναφερθεί, ίσα ίσα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δε λες και ποια εφαρμογή και από πού; Δεν είναι κακό να αναφερθεί, ίσα ίσα.
Παλιά έκδοση του Tapatalk από άσχετο site.

Εχεις κάποια πρόταση για αυτό που προέκυψε?

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παλιά έκδοση του Tapatalk από άσχετο site.

Εχεις κάποια πρόταση για αυτό που προέκυψε?

 

-------

Tapa

 

Δυστυχώς δεν έχω να σου πω κάτι, το ιστορικό θα σου έλεγα αλλά είδα πως το καθάρισες. Τα περισσότερα antivirus που βάζεις στο PC σου δίνουν τη δυνατότητα να το περάσεις και σε παραπάνω συσκευές ανάλογα την άδεια που έχεις αγοράσει. Για δες και αυτό το ενδεχόμενο. Εγώ έχω στα PC το bitdifender για πέντε συσκευές και έχω κατεβάσει και την εφαρμογή στο κινητό. Ψάξου τι έχεις για antivirus στο PC μήπως και κάνεις έτσι δουλειά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια υπάρχει και η λύση της επαναφοράς εργοστασιακων, αλλά θα πρέπει να ξαναστηθει από την αρχή το τηλέφωνο.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια υπάρχει και η λύση της επαναφοράς εργοστασιακων, αλλά θα πρέπει να ξαναστηθει από την αρχή το τηλέφωνο.

 

Το χω σκεφτεί, μιας κ παει χρόνος από το τελευταίο φορματ.

Μου ανοίγει κ μπλοκαρονται αυτόματα, σελίδες στον Chrome. Δεν τον χρησιμοποιώ γιατί έχω τον samsung browser, αλλά δεν μπορώ να τον απεγκαταστησω γιατί είναι στοκ από την Google.

Κ απενεργοποιηση που τον έκανα, συνέχισαν να μου ανοίγουν σελίδες, άσχετα αν λειτουργούσα αλλά προγράμματα

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα εφαρμογή (και την απεγκατέστησα), γιατί αρχίσαν να πετάγονται διάφορες σελίδες ίντερνετ όταν ανοίγω chrome ή samsung internet.

 

Δίεγραψα απο τις 2 πιο πάνω εφαρμογές, ιστορικο, cookies, κλπ

 

Εγκατέστησα την εφαρμογή "Malwarebytes Security: Virus Cleaner, Anti-Malware" μηπως βρει κάτι, αλλά τζίφος.

 

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που μπορει να σκαναρει και να βρει κάτι?

Πριν από το Tapatalk μήπως εγκατέστησες και κάποια άλλη εφαρμογή;

 

Μήπως τελικά σου δημιουργεί αυτή η εφαρμογή το πρόβλημα, κι εσύ νόμισες ότι ήταν το Tapatalk επειδή ήταν η τελευταία που εγκατέστησες. ;)

 

Επίσης μέσα στις Ρυθμίσεις του τηλεφώνου, στις Εφαρμογές, μήπως σου εμφανίζει κάποια με περίεργο όνομα, που δεν θυμάσαι να την εγκατέστησες εσύ;

 

 

Για ρίξε μια ματιά και σ' αυτά.

Ποτέ δεν ξέρεις.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το Tapatalk μήπως εγκατέστησες και κάποια άλλη εφαρμογή;

Για ρίξε μια ματιά και σ' αυτά.

Ποτέ δεν ξέρεις.

Σε ευχαριστώ για την υπόδειξη, αλλά δυστυχώς δεν έχω εγκαταστήσει κάτι εδώ και μήνες.

 

 

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις "επιτρέψει' στον chrome και γι'αυτό πετάει παράθυρα στο άσχετο....

Ψαξτο λίγο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις "επιτρέψει' στον chrome και γι'αυτό πετάει παράθυρα στο άσχετο....

Ψαξτο λίγο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν χρησιμοποιώ καθολου τον chrome

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχετε να προτείνετε καμιά εφαρμογή που να κάνει αυτόματα ή χειροκίνητα την μεταφορά apps από την εσωτερική μνήμη του κινητού στην κάρτα μνήμης.

 

Και υπάρχει τρόπος να επιλέξεις ότι κατεβάζεις από το google play να το εγκαθιστά στην κάρτα μνήμης ή πρέπει να το εγκαταστήσεις πρώτα στην εσωτερική μνήμη και μετα να κάνεις μεταφορά στην κάρτα μνήμης αν αυτό επιτρέπετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχετε να προτείνετε καμιά εφαρμογή που να κάνει αυτόματα ή χειροκίνητα την μεταφορά apps από την εσωτερική μνήμη του κινητού στην κάρτα μνήμης.

 

Και υπάρχει τρόπος να επιλέξεις ότι κατεβάζεις από το google play να το εγκαθιστά στην κάρτα μνήμης ή πρέπει να το εγκαταστήσεις πρώτα στην εσωτερική μνήμη και μετα να κάνεις μεταφορά στην κάρτα μνήμης αν αυτό επιτρέπετε;

 

Κάποτε χρησιμοποιούσα τη Link2sd, η οποία μετέφερε τις εφαρμογές στην κάρτα, δηλαδή εκανες πρώτα εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη κα μετά μεταφορά Δεν ξέρω ομως αν δουλεύει ακόμη, έχουν περάσει πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω φραγήαποκλεισμό σε όλες τις εισερχόμενες κλήσεις με τη μία, να μπορώ να τις ανοίγω και να τις κλείνω με μια κίνηση; Όχι όμως το κλασικό που γράφεις κωδικό στο dialer, δεν θέλω ο καλών να ακούει μήνυμα πως έχω ενεργοποιημένο φραγή. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω φραγήαποκλεισμό σε όλες τις εισερχόμενες κλήσεις με τη μία, να μπορώ να τις ανοίγω και να τις κλείνω με μια κίνηση; Όχι όμως το κλασικό που γράφεις κωδικό στο dialer, δεν θέλω ο καλών να ακούει μήνυμα πως έχω ενεργοποιημένο φραγή.

Πριν λίγες μέρες έψαχνα εφαρμογή για αποκλεισμό κλήσεων με απόκρυψη!

Κατέληξα σ' αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Απ' ότι βλέπω κάνει και αυτό που ζητάς.

84301b2a66a817dec9f0e0c99b779794.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά το all calls δεν μου μπλοκάρει όλες τις κλήσεις.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά το all calls δεν μου μπλοκάρει όλες τις κλήσεις.

Περίεργο! Τώρα το δοκίμασα με 4 διαφορετικά νούμερα (κινητά και σταθερά) και τις μπλόκαρε!

Βασικά βγάζει απασχολημένο στους άλλους και σε μένα δε χτυπάει καν.

Εκτός αν θες να την απορρίπτει με άλλο τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο! Τώρα το δοκίμασα με 4 διαφορετικά νούμερα (κινητά και σταθερά) και τις μπλόκαρε!

Βασικά βγάζει απασχολημένο στους άλλους και σε μένα δε χτυπάει καν.

Εκτός αν θες να την απορρίπτει με άλλο τρόπο!

 

Το ξαναδοκίμασα και όντως δουλεύει. Δεν ξέρω τι σκάλωμα είχε φάει. Υπάρχει τρόπος να απορρίπτει αλλά να μην το βγάζει απασχολημένο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναδοκίμασα και όντως δουλεύει. Δεν ξέρω τι σκάλωμα είχε φάει. Υπάρχει τρόπος να απορρίπτει αλλά να μην το βγάζει απασχολημένο;

Νομίζω σε όλα λέει απασχολημένο ότι είναι. Ακόμα και με τον dialer της Microsoft που είχα τότε ελεγε ότι είναι απασχολημένος και με τον Google dialer τώρα τα ίδια λέει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω φραγήαποκλεισμό σε όλες τις εισερχόμενες κλήσεις με τη μία, να μπορώ να τις ανοίγω και να τις κλείνω με μια κίνηση; Όχι όμως το κλασικό που γράφεις κωδικό στο dialer, δεν θέλω ο καλών να ακούει μήνυμα πως έχω ενεργοποιημένο φραγή.

σχετικα με την φραγη στις κλησεις in και out, σε συνδυασμο με τα μηνυματα, για 1 αριθμο, λιστα ή ολα.

 

υπαρχουν 3 τροποι

- απο τον παροχο τηλεφωνιας

- απο την συσκευη μας

- απο εφαρμογη στο playstore

 

στην πρωτη περιπτωση, πρεπει να δουμε τις επιλογες που υπαρχουν εκει που εχουμε λογαριασμο. Συνηθως εχει καποια χρεωση. Σε καποιες περιπτωσεις φτανουμε και σε χρηση του εισαγγελεα.

στην δευτερη περιπτωση εχει να κανει με τα μενου τις συσκευης που εχουμε. διαφερει αναμεσα σε μοντελα, ακομα και αυτα που πανε σε αλλες χωρες/ηπειρους

οσο για το Νο3, υπαρχουν εφαρμογες στο playstore. Οι καλες ειναι επιπληρωμη. Πριν καθε δοκιμη, διαβαστε τα σχολια που υπαρχουν, κατα προτιμηση βαση ημερομηνιας (προσφατα) και να ειστε στο playstore στα αγγλικα. Στο playstore απο ελλαδα μην περιμενετε μεγαλη συμμετοχη απο χρηστες

 

στο θεμα της συμπεριφορας

- εαν επιλεξουμε τον παροχο, τοτε η αλλη πλευρα θα ακουσει μηνυμα "αδυναμιας συνδεσης" χωρις να καταλαβει οτι ειναι blacklist

- εαν επιλεξουμε την συσκευη μας ή εφαρμογη απο το playstore, τοτε απο τεχνικης αποψης, ο παροχος θα "περασει' την κληση στην συσκευη μας, και το λογισμικο θα τσεκαρει την blacklist. Εαν βρισκεται ο αριθμος εντος, το μονο που μπορει τεχνικα να κανει ειναι η αμεση απορριψη της κλισης, δηλαδη reject. Οποτε η αλλη πλευρα (ενοχλητικος αριθμος) θα καταλαβει οτι πρακτικα του κλεισαμε στα μουτρα το τηλεφωνο. Εαν εχει λιγο τσιπα μεσα του, δεν θα ξαναπαρει. Υπαρχουν ομως και μερικοι που μας εκδικουνται με αλλους τροπους.

 

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές στη κάρτα μνήμης?Τι συσκευή έχεις είπαμε?

 

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Δεν είναι για το δικό μου κινητό.

Και μιλάω για ένα samsung galaxy a42 2017 νομίζω.

Αλλά γιατί απορείς? Ακόμα και σε νεότερα κινητά αν καταφέρεις και γεμίσεις τον εσωτερικό χώρο του κινητού σου τι θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ποια ήταν η εφαρμογή για απεγκατάσταση εφαρμογών, για τις οποίες δε δίνεται από default αυτή η επιλογή;

 

Για non-root λύση ενδιαφέρομαι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Να μπορείς δηλαδή να απεγκαταστησεις και όχι να απενεργοποιήσεις που είναι και αυτό που όλοι κάνουμε μια εφαρμογή που δεν σε αφήνει εκτός αν κάνεις ρουτ το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ποια ήταν η εφαρμογή για απεγκατάσταση εφαρμογών, για τις οποίες δε δίνεται από default αυτή η επιλογή;

 

Για non-root λύση ενδιαφέρομαι.

 

Ισως να μιλας ή να σε βολεψει τεςπα το Adbappcontrol

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...