Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που έχω Google dialer πάντως δεν τον μπλοκάρει αυτόματα. Το δοκίμασα κιόλας με άλλο νούμερο και η κλήση ήρθε κανονικά. Άρα ίσως μόνο στα samsung να μπλοκάρονται αυτόματα αν προστεθούν σε μπλοκαρισμένη επαφή.

 

Η google μπλοκάρει αυτόματα μόνο όσους αριθμούς έχουν δηλωθεί ως ανεπιθύμητοι, βλ. εταιρίες προώθησης προϊόντων. Δημιουργείς μια επαφή ως blocked contact, εισάγεις όσα νούμερα επιθυμείς και μετά στην εφαρμογή την προσθέτεις στην λίστα αποκλεισμένων.

 

Το 2ο το κάνεις σε όλες σου τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Η google μπλοκάρει αυτόματα μόνο όσους αριθμούς έχουν δηλωθεί ως ανεπιθύμητοι, βλ. εταιρίες προώθησης προϊόντων. Δημιουργείς μια επαφή ως blocked contact, εισάγεις όσα νούμερα επιθυμείς και μετά στην εφαρμογή την προσθέτεις στην λίστα αποκλεισμένων.

 

Το 2ο το κάνεις σε όλες σου τις συσκευές.

 

Το γνωρίζω φίλε μου αυτό και το κάνω εδώ και χρόνια και σε παλιότερες συσκευές που είχαν άλλους dialers. Σε όλες τις περιπτώσεις όταν πρόσθετα έναν αριθμό στην μπλοκαρισμένη επαφή, έπρεπε να κάνω πάλι τη διαδικασία να μπλοκαριστεί η επαφή για να μπλοκάρει και τον νέο αριθμό που πρόσθεσα. Δεν γινόταν αυτόματα απλά με την προσθήκη του αριθμού

Link to comment
Share on other sites

Ο True Phone επιβεβαιώνω ότι θέλει ξανά ενεργοποίηση του block.

Το ίδιο συμβαίνει και με τον μαμά Xiaomi Dialer.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ωραιος akilleas, ευχαριστω!

και προφανως (για το true phone) θα θελει ξανα και σε ολες τις συσκευες βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος /εφαρμογή εύκολα να μπορώ να "επισυνάψω" ένα αρχείο σε επαφή που πχ να είναι σας Word να γράψω το ιστορικό και βέβαια να γίνεται sync;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος /εφαρμογή εύκολα να μπορώ να "επισυνάψω" ένα αρχείο σε επαφή που πχ να είναι σας Word να γράψω το ιστορικό και βέβαια να γίνεται sync;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Εαν γράψεις αυτά που θες, στις σημειώσεις της επαφής?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή προτείνετε για αποκλεισμό κλήσεων σε εισερχόμενες με απόκρυψη;

Δουλεύω True phone, έχει black list, αλλά δε βρίσκω τρόπο να μπλοκάρω κλήσεις με απόκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή προτείνετε για αποκλεισμό κλήσεων σε εισερχόμενες με απόκρυψη;

Δουλεύω True phone, έχει black list, αλλά δε βρίσκω τρόπο να μπλοκάρω κλήσεις με απόκρυψη.

Αν έχεις Wind, γίνεται πολύ εύκολα μέσω δικτύου. Δεν χρειάζεται εφαρμογή.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εαν γράψεις αυτά που θες, στις σημειώσεις της επαφής?
χμμμμ αυτό κάνω αλλά πχ θα ήθελα να συνδέσω και μια φώτο πχ σε μια επαφή (οχι φώτο του προσώπου της επαφής αλλά πχ μια εξέταση αιματολογικη)

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Wind, γίνεται πολύ εύκολα μέσω δικτύου. Δεν χρειάζεται εφαρμογή.

Έχω Vodafone. Δεν ξέρω αν μπορεί και στη Vodafone να γίνει μέσω δικτύου αλλά θα προτιμούσα να το κάνω εγώ κατ' επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone γίνεται με ένα μήνυμα στην εξυπηρέτηση, και αυτός που σε καλει με απόκρυψη δεν ακούει σήμα κατειλλημένου, αλλά ότι δεν δέχεσαι κλησεις με απόκρυψη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή προτείνετε για αποκλεισμό κλήσεων σε εισερχόμενες με απόκρυψη;

Δουλεύω True phone, έχει black list, αλλά δε βρίσκω τρόπο να μπλοκάρω κλήσεις με απόκρυψη.

Ο Google dialer πάντως έχει να μπλοκάρεις την απόκρυψη.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!

Δοκίμασα μερικές εφαρμογές και κατέληξα προς το παρών σ' αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Δοκίμασα και δουλεύει. Σ' αυτόν που καλεί δεν ακούγεται τίποτα. Ούτε απασχολημένο, ούτε ότι καλεί και δεν το σηκώνω. Απλά νεκρό και σε μερικά δευτερόλεπτα τον στέλνει στον τηλεφωνητή.

Σ' μένα ανοίγει μια ειδοποίηση ότι είχα κλήση από αριθμό με απόκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, γιατί έχω πελαγώσει λίγο.

Από την μία στιγμή Στην άλλη, καταστράφηκε το κινητό που είχα, Honor 8x, μετά από βουτιά που έφαγε κατά λάθος στο νερό.

Πήρα το επόμενο κινητό, Samsung A72, και θέλω απλά μέσω του play store να εγκατασταθούν οι εφαρμογές που είχα από το παλιό, στο καινούργιο.

Παλιότερα, Δεν θυμάμαι σε ποια αλλαγή κινητού ήταν, αλλά μόλις έμπαινε καινούργιο κινητό στο λογαριασμό του Google, και στο play store, έκανε αυτόματα εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές στο καινούργιο κινητό. Τώρα Δεν έκανε τίποτα.

Μήπως υπάρχει κάποιο τρόπος? Να έχω ξανά τις εφαρμογές που είχα. Γιατί το ψάξιμο θα με φάει μέρες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Nova launcher prime. Περνάνε τα χρόνια, χρειάζομαι μεγαλύτερα εικονίδια.:) Στις ρύθμισες αρχικής οθόνης /διάταξη εικονιδίων μου επιτρέπει 150% μέγιστο. Παλιότερα θυμάμαι είχα την δυνατότητα ανάλογα βεβαία και με την διάταξη, τα εικονίδια να μεγαλώνουν τόσο ωστε να καλύπτουν όλη την σειρά στην οθόνη (δηλαδή από οτι υπολογίζω 170 %). Σίγουρα κατι θα υπάρχει μέσο του χαμού των ρυθμίσεων. Γνωρίζει κάνεις τον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

γι αυτον ακριβως τον λογω εμεινα στην τελευταια 5.χ εκδοση,

δεν μ αρεσε καθολου που μικρυναν τα εικονιδια και δεν μας εδιναν και δυνατοτητα να τα μεγαλωσουμε,

ακομα και σε 10αρι android, τρεχει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

ε κάνεις απεγκατάσταση αυτή την έκδοση που έχεις, κατεβάζεις την 5αρα και την κάνεις sign με μια εφαρμογή σαν το apk signer και την κάνεις μετά εγκατάσταση οπότε δεν παίρνει updates
Link to comment
Share on other sites

ε κάνεις απεγκατάσταση αυτή την έκδοση που έχεις, κατεβάζεις την 5αρα και την κάνεις sign με μια εφαρμογή σαν το apk signer και την κάνεις μετά εγκατάσταση οπότε δεν παίρνει updates

 

Την 5.5.4 που κατέβασα απο apkpure , ξανά εως 150 μου δίνει..

Link to comment
Share on other sites

Τότε δοκίμασε με άλλο launcher; θυμάμαι είχε προταθεί πριν καιρό ένας για μεγάλους ανθρώπους, αλλά δεν θυμάμαι πως λεγόταν, big κάτι νομίζω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

 

Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, γιατί έχω πελαγώσει λίγο.

 

Από την μία στιγμή Στην άλλη, καταστράφηκε το κινητό που είχα, Honor 8x, μετά από βουτιά που έφαγε κατά λάθος στο νερό.

 

Πήρα το επόμενο κινητό, Samsung A72, και θέλω απλά μέσω του play store να εγκατασταθούν οι εφαρμογές που είχα από το παλιό, στο καινούργιο.

 

Παλιότερα, Δεν θυμάμαι σε ποια αλλαγή κινητού ήταν, αλλά μόλις έμπαινε καινούργιο κινητό στο λογαριασμό του Google, και στο play store, έκανε αυτόματα εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές στο καινούργιο κινητό. Τώρα Δεν έκανε τίποτα.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο τρόπος? Να έχω ξανά τις εφαρμογές που είχα. Γιατί το ψάξιμο θα με φάει μέρες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δοκίμασε να πας στο playstore στην καρτέλα με τις εφαρμογές (εννοείται ότι έχεις βάλει το ίδιο Gmail) και εκεί που λέει εγκατεστημένες, επιλεγεις μη εγκατεστημένες και λογικά θα σου βγάλει όλες τις εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν στις συσκευές σου με αυτό το gmail και επιλέγεις ποιες θες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 5.5.4 που κατέβασα απο apkpure , ξανά εως 150 μου δίνει..

 

Θα έλεγα να ανεβάσεις την γραμματοσειρά στις ρυθμίσεις της συσκευής σου. Έτσι θα λυθεί το πρόβλημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να ανεβάσεις την γραμματοσειρά στις ρυθμίσεις της συσκευής σου. Έτσι θα λυθεί το πρόβλημα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ωστόσο δεν έχει σχέσει με το μέγεθος της γραμματοσειράς. Μιλάμε για το μέγεθος των εικονιδίων σε nova και τις ρυθμίσεις του . Το μέγεθος της γραμματοσειρές σαφώς και αποσταθεροποιείται από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Καλά να είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ωστόσο δεν έχει σχέσει με το μέγεθος της γραμματοσειράς. Μιλάμε για το μέγεθος των εικονιδίων σε nova και τις ρυθμίσεις του . Το μέγεθος της γραμματοσειρές σαφώς και αποσταθεροποιείται από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Καλά να είσαι!

 

Ναι, δεν έχει σχέση με τα εικονίδια. Απλά το ανέφερα ως πλάγια λύση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν στην εφαρμογή της κάμερας του κινητού samsung galaxy a72 να μην σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις σε τι ανάλυση θα είναι οι φωτογραφίες και τα βίντεο που τραβάς?

 

 

Γιατί έχω χρησιμοποιήσει και άλλα κινητά Samsung ίδιας ακριβώς έκδοσης Android και μου είχε μια χαρά επιλογή ανάλυσης φώτο και βίντεο.

 

 

Τι ακριβώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...