Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι η σύγκριση μεταξύ Google dialer και True phone μοιάζει πολύ με την σύγκριση stock launcher με nova launcher σε αναλογία....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η σύγκριση μεταξύ Google dialer και True phone μοιάζει πολύ με την σύγκριση stock launcher με nova launcher σε αναλογία....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακριβώς... καμία σχέση... και είναι λογικό

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο true phone κάνει αναζήτηση ακόμα και σε πεδία αλλά εκτός του ονόματος. εμένα με έχει βολέψει πολύ. δεν θυμάμαι όνομα αλλά θυμάμαι ότι μένει Ζωγράφου πχ. ψάχνω για Ζωγράφου και βλέπω τις επαφές που μενουν Ζωγράφου. ένα παράδειγμα.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

παράδειγμα λέμε τώρα google dialer ok όλα καλά η να βάλω τις φωνές ? άμα δεν ξέρετε να δουλεύετε τον google dialer είναι προβλήμα σας ....αποχωρω δεν είναι τεχνολογικό φορούμ εδώ ...

cfca0f3eec187d677b1ab70e175ce1ee.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα λέμε τώρα google dialer ok όλα καλά η να βάλω τις φωνές ? άμα δεν ξέρετε να δουλεύετε τον google dialer είναι προβλήμα σας ....αποχωρω δεν είναι τεχνολογικό φορούμ εδώ ...

cfca0f3eec187d677b1ab70e175ce1ee.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

τις επαφές σε μια περιοχή τις δείχνει; όχι τα σημεία ενδιαφέροντος; κάνει συγκεντρωτικα τις κλήσεις ανά επαφή, ανά ημέρα; δεν τα έχω βρει αυτά; οι αναπαντητες οι εισερχόμενες, οι εξερχόμενες από ΤΗΝ ΊΔΙΑ επαφή γίνεται να φαίνονται μαζεμένες στο ίδιο όνομα;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τις επαφές σε μια περιοχή τις δείχνει; όχι τα σημεία ενδιαφέροντος; κάνει συγκεντρωτικα τις κλήσεις ανά επαφή, ανά ημέρα; δεν τα έχω βρει αυτά; οι αναπαντητες οι εισερχόμενες, οι εξερχόμενες από ΤΗΝ ΊΔΙΑ επαφή γίνεται να φαίνονται μαζεμένες στο ίδιο όνομα;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

απαντώ μόνος μου για την αναζήτηση για περιοχή και ΌΧΙ δεν τις δείχνει ο Google dialer αλλά ο Samsung dialer!!,

 

άρα για μένα μένει να δείχνει ΑΝΆ επαφή τις κλήσεις! μαζεμένες όχι όπως τώρα που δείχνει αναπάντητη, εισερχόμενη εξερχόμενη ξεχωριστά για την ίδια επαφή. γίνεται να τις δείχνει μαζεμένες ανά επαφή;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα λέμε τώρα google dialer ok όλα καλά η να βάλω τις φωνές ? άμα δεν ξέρετε να δουλεύετε τον google dialer είναι προβλήμα σας ....αποχωρω δεν είναι τεχνολογικό φορούμ εδώ ...

cfca0f3eec187d677b1ab70e175ce1ee.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Καλά.....πριν αποχωρήσεις από το φόρουμ δοκίμασε τον true...

Έχει τόσες επιλογές παραμετροποίησης ειδικά στην εμφάνιση που τελικά μπορεί και να σου αρέσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμφάνιση βέβαια πεστε το από την αρχή για να μην μας πρηζετε πως να έχω 200 άχρηστες εφαρμογές στο κινητό μου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι άχρηστο για εσένα κάποιος άλλος μπορεί να το θέλει.

Από ότι μπορείς να δεις και εσύ από τα downloads που έχει ο true στο play store 5-6 άτομα τον έχουν κατεβάσει όλοι και όλοι....άρα μάλλον δίκιο θα έχεις! Άχρηστη εφαρμογή.....

Εγώ επέλεξα android και όχι ios για να μπορώ να αλλάξω (ακόμα και σε εμφάνιση) το 90% της συσκευής μου.

Ζητάμε ταπεινά συγνώμη που σε "πρηξαμε".

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η ηχογράφηση κλήσεων με ενδιαφέρει πιο πολύ. Αν έχει μόνο υπό προϋποθέσεις εγγραφή κλήσεων τι να το κάνω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι άχρηστο για εσένα κάποιος άλλος μπορεί να το θέλει.

Από ότι μπορείς να δεις και εσύ από τα downloads που έχει ο true στο play store 5-6 άτομα τον έχουν κατεβάσει όλοι και όλοι....άρα μάλλον δίκιο θα έχεις! Άχρηστη εφαρμογή.....

Εγώ επέλεξα android και όχι ios για να μπορώ να αλλάξω (ακόμα και σε εμφάνιση) το 90% της συσκευής μου.

Ζητάμε ταπεινά συγνώμη που σε "πρηξαμε".

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

με πρηξατε ρε σεις διότι σας λέμε ότι αν έχεις xiaomi για παράδειγμα από info EEA δηλ με google dialer προεγκατεστημένο δεν υπάρχει το κατάλληλο API για να ενεργοποιηθεί η ηχογράφηση κλήσεων και μετά μου λέτε ότι βάζω Ζωγράφου και βρίσκω την επαφή,σας απέδειξα ότι είστε λάθος και εκεί ...μετά μου λέτε να κάνουμε διαγωνισμό ομορφιάς ...ε δεν θα σας ακολουθήσω στον ολισθηρό δρόμο που έχετε πάρει ...μου φτάνει το black theme του google dialer,έχουμε μια αδυναμία στις λατινες...:p

ποιο android που το έχουν πηδήξει όλοι και όλες με μοναδική υπεύθυνη την μεγαλύτερη διαφημιστική εταιρεία του κόσμου?ακούς κυρία google ? θα έρθει και σένα η σειρά σου

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα λέμε τώρα google dialer ok όλα καλά η να βάλω τις φωνές ? άμα δεν ξέρετε να δουλεύετε τον google dialer είναι προβλήμα σας ....αποχωρω δεν είναι τεχνολογικό φορούμ εδώ ...

cfca0f3eec187d677b1ab70e175ce1ee.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Απορία: έχει αναζήτηση με Τ9 που προσωπικά με βολεύει αφάνταστα?

Ήρεμα ρωτάω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τις αυτονόητες διευκολύνσεις σου αφαιρούν.

Όχι πρέπει να βάλεις εκείνο για να κάνεις το άλλο, όχι πρέπει να κατεβάσεις αυτό για να κάνεις εκείνο κλπ. Τα εύκολα δύσκολα μας τα κάνουν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα λέμε τώρα google dialer ok όλα καλά η να βάλω τις φωνές ? άμα δεν ξέρετε να δουλεύετε τον google dialer είναι προβλήμα σας ....αποχωρω δεν είναι τεχνολογικό φορούμ εδώ ...

cfca0f3eec187d677b1ab70e175ce1ee.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Για γράψε Χαλκιαδάκης στα Ελληνικά. Τι σου βγάζει?

Την πιο πάνω σημείωση την βρήκε γιατί ήταν στις σημειώσεις της επαφής και ήταν Ελληνικά.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

δουλέψτε λίγο τον google dialer...

προφανώς και κάνει όλα τα βασικά (και περισσότερα)

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική εφαρμογή η bitwarden password manager δεν χρειάζεται να θυμάσαι τίποτα μπαίνει σε όλες τις συσκευές, είναι open source.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δουλέψτε λίγο τον google dialer...

 

προφανώς και κάνει όλα τα βασικά (και περισσότερα)

Μιλάω για επαφές που έχεις ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ στο τηλέφωνο (λογαριασμό σου) και όχι search στο ίντερνετ.

 

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

ποιός σου μίλησε για search στο internet? Αναζήτηση μέσα στην εφαρμογή του dialer είναι....και σαφώς θα έβγαζε τον Χαλκιαδάκη ( αν είχα τέτοια επαφή).....προφανώς δεν έχω και σου δείχνει όλα τα κοντινά διαθέσιμα που μπορεί να σε ενδιαφέρουν...

Δεν χρειάζεται να αναλύσω κάτι παραπάνω....ή δοκιμάστε τον, ή μην το δοκιμάζετε....

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει η εφαρμογή sesame, εσείς ψάχνετε ακόμα επαφές μέσα από τον dialer; Δεν υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος για να κάνεις αναζήτηση και κλήση επαφής.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εξήγησέ μας το πόσο γρήγορη είναι η εφραμογή αυτή....εγώ κάνω ένα touch (ανοίγει ο dialer)...δεύτερο touch στο πεδίο αναζήτησης....1-2, το πολύ 3 γράμματα και touch στο τηλεφωνάκι...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εξήγησέ μας το πόσο γρήγορη είναι η εφραμογή αυτή....εγώ κάνω ένα touch (ανοίγει ο dialer)...δεύτερο touch στο πεδίο αναζήτησης....1-2, το πολύ 3 γράμματα και touch στο τηλεφωνάκι...

Γλιτώνεις ένα touch τουλάχιστον. Δεν είναι όμως μόνο αυτό. Στον google dialer που έχω κι εγώ, το πεδίο της αναζήτησης είναι πάνω πανω και δεν βολεύει πολλές φορές με το ένα χέρι αν έχεις μεγάλη συσκευή.

Το sesame είναι εργαλείο. Το χρησιμοποιώ και για αναζήτηση εφαρμογών. Δεν ανοίγω συρτάρι εφαρμογών πλέον για να κάνω αναζήτηση. Συν ότι μπορείς να φτιάξεις shortcuts για πολλές γνωστές εφαρμογές και να κάνεις πιο γρήγορα πολλά πράγματα. Δεν υπάρχει σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Το sesame είναι το πιο απίστευτο πολυεργαλειο, ας το χαρακτηρισουμε έτσι.

Και σε συνδυασμό με nova launcher, κάνει θαύματα.

Χαίρομαι που το ανέφερε ο φίλος, δυστυχώς πολλοί δεν γνωρίζουν την ύπαρξή του και τις δυνατότητές του.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ποιός σου μίλησε για search στο internet? Αναζήτηση μέσα στην εφαρμογή του dialer είναι....και σαφώς θα έβγαζε τον Χαλκιαδάκη ( αν είχα τέτοια επαφή).....προφανώς δεν έχω και σου δείχνει όλα τα κοντινά διαθέσιμα που μπορεί να σε ενδιαφέρουν...

 

Δεν χρειάζεται να αναλύσω κάτι παραπάνω....ή δοκιμάστε τον, ή μην το δοκιμάζετε....

τώρα και συ τι το συνεχίζεις είναι προφανές οτι δεν ξέρουν να τον δουλεύουν νομίζουν ότι είναι απλά ένας dialer που παίρνεις τηλέφωνο ....και βρήκαν τη έτοιμη μπούρδα με χρώματα και αρώματα

ο google dialer είναι ολόκληρη μηχανή για όποιον ξέρει ..αλληλεπίδρασης,σοβαρευτείτε μερικοί εδω μέσα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική εφαρμογή η bitwarden password manager δεν χρειάζεται να θυμάσαι τίποτα μπαίνει σε όλες τις συσκευές, είναι open source.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κατεβασα κι εγω αλλα δεν καταλαβα πως δουλευει και με δυσκολεψε.Ισως να το ξαναπροσπαθησω αλλα δεν εχω ασχοληθει και πολυ με τετοια προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Το sesame είναι το πιο απίστευτο πολυεργαλειο, ας το χαρακτηρισουμε έτσι.

Και σε συνδυασμό με nova launcher, κάνει θαύματα.

Χαίρομαι που το ανέφερε ο φίλος, δυστυχώς πολλοί δεν γνωρίζουν την ύπαρξή του και τις δυνατότητές του.

Ειναι δωρεαν η επι πληρωμη το sesame?

Link to comment
Share on other sites

δουλέψτε λίγο τον google dialer...

προφανώς και κάνει όλα τα βασικά (και περισσότερα)

 

Ξαναρωταω μιας και δεν το βρήκα.

Έχει αναζήτηση με T9? Μια πολύ χρήσιμη και στάνταρ εφαρμογή (τουλάχιστον για μένα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...