Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και που θα βρούμε την έκδοση 299.0.0.12.236;

 

Με ένα ψαξιματάκι στο google.. παράδειγμα εδώ:

 

https://mobile.softpedia.com/apk/facebook/299.0.0.12.236+Beta/

Link to comment
Share on other sites

Με ένα ψαξιματάκι στο google.. παράδειγμα εδώ:

 

 

 

https://mobile.softpedia.com/apk/facebook/299.0.0.12.236+Beta/

μόνο από apkmirror κατεβάζω

είναι πολύ εύκολο να βρεις οποία version με ασφάλεια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δύο ερωτήσεις για εφαρμογές τηλεφώνου.

Στο True Phone υπάρχει η δυνατότητα της αυτόματης απόρριψης όταν μας καλούν με απόκρυψη αριθμού; Έψαξα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και δεν βρήκα κάτι.

Στην εφαρμογή True Caller υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζει μαζί με τις κλήσεις τα μηνύματα στην αρχική οθόνη ; Σε πιο παλιές εκδόσεις δεν τα εμφάνιζε μαζί και τώρα ψάχνω αν υπάρχει επιλογή απόκρυψης των SMS.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κ απο εμενα.... θα ηθελα την βοηθεια σας μιας που ειστε εδω ολοι πολυ ψαγμενοι με διαφορα θεμματα ..... οπιος ξερει θα ηθελα να μου πει αν θπαρχει τροπος η κολπο να εχω το ιδιο viber με τον ιδιο αριθμο σε δυο διαφορετικες συσκευες!!!! ειναι sos οπιος γνωριζει περιμενω με αγωνια ...... ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!:) επισεις υπαρχει τροπος να μην εχω ηχο κλησεις στο messanger?????????? το θελω αθορυβο!!!!!!!!! Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δύο ερωτήσεις για εφαρμογές τηλεφώνου.

Στο True Phone υπάρχει η δυνατότητα της αυτόματης απόρριψης όταν μας καλούν με απόκρυψη αριθμού; Έψαξα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και δεν βρήκα κάτι.

Στην εφαρμογή True Caller υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζει μαζί με τις κλήσεις τα μηνύματα στην αρχική οθόνη ; Σε πιο παλιές εκδόσεις δεν τα εμφάνιζε μαζί και τώρα ψάχνω αν υπάρχει επιλογή απόκρυψης των SMS.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Δεν ξέρω για τους dialers που αναφέρεις, αλλά η φραγή κλήσεων με απόκρυψη γίνεται μέσω των παρόχων.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε... και καλή εβδομάδα !

έχετε να προτείνετε καποιο dialer app γιατί ο στοκ της σαμσουνγκ στο τηλεφωνο μου αλλάζει τη σύνταξη και απ' οτι είδα δεν ρυθμίζεται αυτό... είναι ας πούμε η επαφή "Νικολάου Αρης" και την κάνει "Αρης Νικολάου". Σε όσες συσκευές είχα εως τώρα ήταν όλα ok

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε... και καλή εβδομάδα !

έχετε να προτείνετε καποιο dialer app γιατί ο στοκ της σαμσουνγκ στο τηλεφωνο μου αλλάζει τη σύνταξη και απ' οτι είδα δεν ρυθμίζεται αυτό... είναι ας πούμε η επαφή "Νικολάου Αρης" και την κάνει "Αρης Νικολάου". Σε όσες συσκευές είχα εως τώρα ήταν όλα ok

 

Μπες στις ρυθμίσεις και βάλε επίθετο πρώτα και μετά ονομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε... και καλή εβδομάδα !

έχετε να προτείνετε καποιο dialer app γιατί ο στοκ της σαμσουνγκ στο τηλεφωνο μου αλλάζει τη σύνταξη και απ' οτι είδα δεν ρυθμίζεται αυτό... είναι ας πούμε η επαφή "Νικολάου Αρης" και την κάνει "Αρης Νικολάου". Σε όσες συσκευές είχα εως τώρα ήταν όλα ok

True phone.

Εξαιρετικός σε όλα και με φοβερή παραμετροποίηση.

Εκτός συναγωνισμού κατά τη γνώμη μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

True phone.

 

Εξαιρετικός σε όλα και με φοβερή παραμετροποίηση.

 

Εκτός συναγωνισμού κατά τη γνώμη μου.

ακριβώς και με δική του in call screen πολύ όμορφη

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο TrueCaller δινει την δυνατότητα για φραγή κλήσεων με απόκρυψη αλλά δυστυχώς ο TruePhone οχι.

Τελικά μίλησα με τον πάροχο μου χθές και ζήτησα να ενεργοποιήσει την φραγή. Problems solved.:)

Επέστρεψα τελικά στον TruePhone που με έχει κερδίσει σαν dialer.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές Wind έχουν πάντως τη δυνατότητα φραγής των αριθμών με απόκρυψη, μέσω εντολής δικτύου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές Wind έχουν πάντως τη δυνατότητα φραγής των αριθμών με απόκρυψη, μέσω εντολής δικτύου.

 

Όλοι την έχουν αυτή τη δυνατότητα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε Cosmote και Vodafone ενεργοποιείς και απενεργοποιείς τη φραγη εισερχομένων με απόκρυψη μόνο μέσω της εξυπηρέτησης πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε Cosmote και Vodafone ενεργοποιείς και απενεργοποιείς τη φραγη εισερχομένων με απόκρυψη μόνο μέσω της εξυπηρέτησης πελατών.

 

Α, ναι.. εγώ εννοούσα γενικά τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις κλήσεων της κάθε συσκευής, έχει επιλογή είτε για απόρριψη είτε για να μη χτυπούν οι κλήσεις με απόκρυψη, ανάλογα τον launcher.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτή όμως η δυνατότητα της WIND ισχύει ανεξαρτήτως συσκευής.

https://www.wind.gr/support/idiotes/simvolea-ipiresies/pos-aporripto-tis-iserchomenes-klisis-me-apokripsi-arithmou-sto-kinito

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή όμως η δυνατότητα της WIND ισχύει ανεξαρτήτως συσκευής.

https://www.wind.gr/support/idiotes/simvolea-ipiresies/pos-aporripto-tis-iserchomenes-klisis-me-apokripsi-arithmou-sto-kinito

Στη Cosmote μόνο μπλοκάρισμα των πενταψήφιων αριθμών έχει. Δεν έχει κάτι τέτοιο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Μπορούμε να πληρώσουμε σε POS με NFC, για παράδειγμα με εφαρμογή όπως το Curve - Your wallet in one card;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Μπορούμε να πληρώσουμε σε POS με NFC, για παράδειγμα με εφαρμογή όπως το Curve - Your wallet in one card;

 

Μπορείς να πληρώσεις.

Έτσι κάνω με το my alpha wallet.

Για την εφαρμογή που λες, θα σου απαντήσουν όσοι την έχουν.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Μπορούμε να πληρώσουμε σε POS με NFC, για παράδειγμα με εφαρμογή όπως το Curve - Your wallet in one card;

 

Ναι, με την curve συνδέεις τις κάρτες σου στο google pay. Εναλλακτικά οι 4 μεγάλες τράπεζες έχουν βγάλει δικές τους προτάσεις για ανέπαφες πληρωμές με τις κάρτες τους (Eurobank, Εθνική και Πειραιώς έχουν ενσωματώσει τις ανέπαφες πληρωμές στις mobile banking εφαρμογές τους, ενώ η Alpha έχει την εφαρμογή My Alpha Wallet).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες δε μπορώ να συνδέσω με το Chromecast το YouTube Vanced. Μου βγάλει μήνυμα να κάνω ενημέρωση τις υπηρεσίες Google play και δεν υπάρχει στην πραγματικότητα κάποια ενημέρωση να γίνει. Να σημειώσω ότι οι άλλες εφαρμογές πχ το κανονικό YouTube, Netflix συνδέονται κανονικά στο Chromecast. Έχει κάποιος άλλος θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες δε μπορώ να συνδέσω με το Chromecast το YouTube Vanced. Μου βγάλει μήνυμα να κάνω ενημέρωση τις υπηρεσίες Google play και δεν υπάρχει στην πραγματικότητα κάποια ενημέρωση να γίνει. Να σημειώσω ότι οι άλλες εφαρμογές πχ το κανονικό YouTube, Netflix συνδέονται κανονικά στο Chromecast. Έχει κάποιος άλλος θέμα;

Δε θυμάμαι αν ήταν σ' αυτό το νήμα ή σε κάποιο άλλο, είχε αναφερθεί αυτό το πρόβλημα πριν λίγο καιρό και από άλλα παιδιά! Σε κάποιους έγραφε, όπως εσένα, για ενημέρωση Google play και σε μένα για παράδειγμα το Vanced δε βλέπει καθόλου το Chromecast!

Το μαμά YouTube το βλέπει κανονικά το Chromecast, αλλά το Vanced βλέπει μόνο τη smart TV που έχω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω. Στην εργασία μου έχουμε πόρτες που ανοίγουν με κάρτα. Ακουμπάμε εξωτερικά την κάρτα και ανοίγει η πόρτα (δε την περνάμε την κάρτα συρταροτη).

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα/εφαρμογή που να μπορεί να διαβάσει αυτή την κάρτα με nfc και μετά να χρησιμοποιώ το κινητό με το nfc για να τις ανοίγω;

Να πω εδώ ότι ο κλειδαρας μπορεί να βγάλει αντίγραφο μέσα σε δευτερόλεπτα και δίνει κάτι σα μικρό μπρελόκ.

Βέβαια η ερώτησή μου στους γνωστες της τεχνολογίας γιατί δε ξέρω αν η κάρτα ή το μηχανηματάκι που ανοίγει με την κάρτα μπορούν να μετατραπούν και να διαβάζουν nfc.

Ευχαριστώ

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι να μπορώ να βάζω κωδικό η κάτι άλλο σέ εφαρμογή; Νά μήν μπαίνει όποιος να είναι δηλαδή; Μόνο εγώ με κάποιο πριν η κωδικό δηλαδή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα/εφαρμογή που να μπορεί να διαβάσει αυτή την κάρτα με nfc και μετά να χρησιμοποιώ το κινητό με το nfc για να τις ανοίγω;

Αν η κάρτα είναι NFC, μπορείς. Αν είναι RFID όχι. Κατέβασε για αρχή κάποιο NFC Scanner για να δεις αν ανιχνεύει την κάρτα σου. (πχ NFC Tools)

 

Υπάρχει κάτι να μπορώ να βάζω κωδικό η κάτι άλλο σέ εφαρμογή; Νά μήν μπαίνει όποιος να είναι δηλαδή; Μόνο εγώ με κάποιο πριν η κωδικό δηλαδή

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > βρες από την λίστα αυτή που θέλεις να κλειδώσεις > κλείδωμα εφαρμογής και ακολούθησε τις οδηγίες.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...