Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν προλαβαίνω! και να ξετσεκαρω να μην συγχρονίζει επαφές ημερολόγιο κλπ τα έχει ΉΔΗ συγχρονισει. και γίνεται ένας χαμός ειδικά με τις επαφές

 

ΣτοXiaomi που έχω εάν πας Accounts and sync έχει ρύθμιση για auto sync ενώ ακριβώς από κάτω έχει επιλογή να γίνεται μόνο με WiFi.

Κλείσε το αυτόματο και δήλωσε μόνο με WiFi.

Μετά κλείνεις το WiFi και περνάς τον λογαριασμό με "ντάτες". Λογικά θα μπορείς τώρα να διαλέξεις τι να συγχρονίσει.

 

Άλλη λύση για τις επαφές είναι ότι μπορείς να διαλέξεις ποιες θα σου εμφανίζει ο dialer.

Ξετικάρεις το νεο Gmail, εάν έχει ήδη συγχρονίσει, και είσαι οκ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβαίνω! και να ξετσεκαρω να μην συγχρονίζει επαφές ημερολόγιο κλπ τα έχει ΉΔΗ συγχρονισει. και γίνεται ένας χαμός ειδικά με τις επαφές

από τις ρυθμίσεις των επαφών μπορείς να επιλέξεις εσύ από πιο λογαριασμό θέλεις να βλέπεις τις επαφές

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Από S10 και την εκπληκτική εφαρμογή Samsung notes έκανα την μετάβαση σε Poco f3.

Είναι πολύ βασικό για μένα να έχω σημειώσεις που κλειδώνονται και ανοίγουν μόνο με κωδικό.

Στο Poco με την μαμά εφαρμογη πατάω απόκρυψη σε μια σημείωση και μετά δεν μπορώ να την βρω πουθενά, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα ήμουνα υποχρεωμένος, συνεπώς θέλω να μου προτείνετε μια εφαρμογή όπου υπάρχει η δυνατότητα κλειδώματος σημειωσεων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από S10 και την εκπληκτική εφαρμογή Samsung notes έκανα την μετάβαση σε Poco f3.

Είναι πολύ βασικό για μένα να έχω σημειώσεις που κλειδώνονται και ανοίγουν μόνο με κωδικό.

Στο Poco με την μαμά εφαρμογη πατάω απόκρυψη σε μια σημείωση και μετά δεν μπορώ να την βρω πουθενά, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα ήμουνα υποχρεωμένος, συνεπώς θέλω να μου προτείνετε μια εφαρμογή όπου υπάρχει η δυνατότητα κλειδώματος σημειωσεων

Standard Notes.

open-source, completely encrypted.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.standardnotes

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Standard Notes.

open-source, completely encrypted.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.standardnotes

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

φιλε με εσωσες, ειλικρινα σου ειμαι υποχρεωμενος.

 

εαν εισαι απο θεσσαλονικη κερναω καφε

 

 

 

ωπα ανω τουμπα βλεπω, εγω κατω τουμπα ειμαι αρα σιγουρακι ο καφες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε με εσωσες, ειλικρινα σου ειμαι υποχρεωμενος.

 

εαν εισαι απο θεσσαλονικη κερναω καφε

 

 

 

ωπα ανω τουμπα βλεπω, εγω κατω τουμπα ειμαι αρα σιγουρακι ο καφες

Χαίρομαι που βοήθησα. :)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και στο One note μπορείς να βάλεις κωδικό στις σημειώσεις.

Αυτό της Microsoft δεν είναι; Είχε και τότε κωδικούς; Δεν θυμάμαι...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ θερμά όλους για τις απαντήσεις σας.

Μια τελευταία ερώτηση παρακαλώ, στο S10 για ηχογράφηση κλήσεων είχα το acr. Ηχογραφούσε τα πάντα, κρατούσε αρχείο, γενικά ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος. Τώρα στο Poco το κατέβασα αλλά ειλικρινά δεν βγάζω άκρη. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ηχογράφησης να μου προτείνετε? Δωρεάν η και επί πληρωμή?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Επανερχομαι και παλι για να συζητησουμε το προβλημα που εχω. Στο κινητο μου (Android 10) υπαρχει η μαμα alarm εφαρμογη που την χρησιμοποιω καθε πρωι και η οποια μου ανοιγει πρωτα το κινητο (που ειναι κλειστο απο βραδυς) και μετα χτυπαει το alarm. Θελω να βαλω καποια αλλη γιατι δεν μου πολυαρεσει η μαμα, αλλα καμμια 7-8 αλλες που δοκιμασα δεν καταφερνουν να ανοιξουν το κινητο. Μπαινω στα settings, βρισκω την εφαρμογη και δινω τα permissions, δινω allow modify system settings καθως και τσεκαρω not optimized. Παρ ολ αυτα καμμια δεν καταφερνει να ανοιξει το κινητο. Να σημειωσω οτι η συσκευη δεν ειναι root, εν τουτοις η μαμα εφαρμογη καταφερνει να την ανοιξει κανονικα. Εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει και καμμία δεν λειτουργει? Ευχαριστω. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Επανερχομαι και παλι για να συζητησουμε το προβλημα που εχω. Στο κινητο μου (Android 10) υπαρχει η μαμα alarm εφαρμογη που την χρησιμοποιω καθε πρωι και η οποια μου ανοιγει πρωτα το κινητο (που ειναι κλειστο απο βραδυς) και μετα χτυπαει το alarm. Θελω να βαλω καποια αλλη γιατι δεν μου πολυαρεσει η μαμα, αλλα καμμια 7-8 αλλες που δοκιμασα δεν καταφερνουν να ανοιξουν το κινητο. Μπαινω στα settings, βρισκω την εφαρμογη και δινω τα permissions, δινω allow modify system settings καθως και τσεκαρω not optimized. Παρ ολ αυτα καμμια δεν καταφερνει να ανοιξει το κινητο. Να σημειωσω οτι η συσκευη δεν ειναι root, εν τουτοις η μαμα εφαρμογη καταφερνει να την ανοιξει κανονικα. Εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει και καμμία δεν λειτουργει? Ευχαριστω.
Υποθέτω πως η εταιρεία έχει δώσει στην δική της εφαρμογή alarm ό,τι permissions χρειάζονται για να ενεργοποιεί την συσκευή σου όταν αυτή είναι κλειστή, κάτι που δεν μπορούν να κάνουν με κλειδωμένο τον bootloader και χωρίς root access οι 3rd party εφαρμογές του Google Play.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που με την μια να μπορώ να επιλέξω να σβήσει μια λέξη από πολλές επαφές; πχ να σβήσω την λέξη σπίτι από πολλές επαφές

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως η εταιρεία έχει δώσει στην δική της εφαρμογή alarm ό,τι permissions χρειάζονται για να ενεργοποιεί την συσκευή σου όταν αυτή είναι κλειστή, κάτι που δεν μπορούν να κάνουν με κλειδωμένο τον bootloader και χωρίς root access οι 3rd party εφαρμογές του Google Play.
Σ' ευχαριστω. Θα σταματησω να το παλευω τουλαχιστον μεχρις οτου να ληξει η εγγυηση και να προχωρησω σε rooting. Καλη σου μερα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το myphone και taptalk? Σε όποιο θέμα και να προσπαθήσω να μπω μου βγάζει το παρακάτω.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το myphone και taptalk? Σε όποιο θέμα και να προσπαθήσω να μπω μου βγάζει το παρακάτω.
Ναι, διάβασε εδώ:

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406781

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Όντως η 8.8.7 δουλεύει κανονικά. Ή τουλάχιστον όπως δούλευε. Και πάλι ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να ρυθμίσει το Facebook του να ανοίγει τα link σε εξωτερικό browser (όπου προφανώς έχουμε adblock κλπ για να μην μας πρίζουν)

Οι τελευταίες εκδόσεις του Facebook δεν έχουν την επιλογή αυτή στο μενού τους με αποτέλεσμα όλα τα link να ανοίγουν στον ενσωματωμένο browser. Ο μόνος τρόπος να το πετύχουμε είναι να κατεβάσουμε κάποια παλιότερη έκδοση όπως το 299.0.0.12.236 και να κάνουμε τη ρύθμιση. Μετά το update η ρύθμιση θα έχει παραμείνει στη νέα έκδοση και όλα comple.

Σε συσκευές samsung (και άλλες) που είναι προεγκατεστημένο το Facebook και δεν γίνεται απεγκατάσταση δεν κατάφερα να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

απορώ γιατί μερικές εφαρμογές δεν είναι υποχρεωμένες να δίνουν changelog και το επιτρέπει η Google :down

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να ρυθμίσει το Facebook του να ανοίγει τα link σε εξωτερικό browser (όπου προφανώς έχουμε adblock κλπ για να μην μας πρίζουν)

Οι τελευταίες εκδόσεις του Facebook δεν έχουν την επιλογή αυτή στο μενού τους με αποτέλεσμα όλα τα link να ανοίγουν στον ενσωματωμένο browser. Ο μόνος τρόπος να το πετύχουμε είναι να κατεβάσουμε κάποια παλιότερη έκδοση όπως το 299.0.0.12.236 και να κάνουμε τη ρύθμιση. Μετά το update η ρύθμιση θα έχει παραμείνει στη νέα έκδοση και όλα comple.

Σε συσκευές samsung (και άλλες) που είναι προεγκατεστημένο το Facebook και δεν γίνεται απεγκατάσταση δεν κατάφερα να το κάνω.

...και που θα βρούμε την έκδοση 299.0.0.12.236;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...