Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλύτερο είναι το Newpipe (εκτός store βέβαια).

 

Επίσης αν έχεις Samsung μπορείς να κατεβάσεις από το galaxy store το vanced (ναι, το γνωστό κορυφαίο) όπου επίσης επίσης κατεβάζεις.

Φανταστικές οι λύσεις σου,κι απορώ ποτέ βάλανε το vanced στο galaxy store και μάλιστα να μπορεί να κατεβάζει κιόλας.

Όμως και τα 2 δεν κατεβάζουν σε mp3.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Σε android η προεπισκοπηση του mail στη lockscreen εμφανιζει μονο δυο γραμμες.Τον αποστολεα και τον τιτλο του mail.Και με gmail app ισχυει αυτο και με outlook κλπ.

Υπαρχει τροπος η mail app που να μου κανει και προεπισκοπηση των πρωτων γραμμων του κειμενου που περιεχει το μειλ.

Βασικα εννιω αυτο που κανει στη lockscreen το iphone.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι το Newpipe (εκτός store βέβαια).

Επίσης αν έχεις Samsung μπορείς να κατεβάσεις από το galaxy store το vanced (ναι, το γνωστό κορυφαίο) όπου επίσης επίσης κατεβάζεις.

Κι εγώ έχω το vanced, αλλά δεν τα κάνει mp3 και να τα κατεβάσει στη μνήμη της συσκευής. Παλιά γινόταν και με το κανονικό YouTube.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Σε android η προεπισκοπηση του mail στη lockscreen εμφανιζει μονο δυο γραμμες.Τον αποστολεα και τον τιτλο του mail.Και με gmail app ισχυει αυτο και με outlook κλπ.

 

Υπαρχει τροπος η mail app που να μου κανει και προεπισκοπηση των πρωτων γραμμων του κειμενου που περιεχει το μειλ.

 

Βασικα εννιω αυτο που κανει στη lockscreen το iphone.

 

Ευχαριστω

Εαν από την προεπισκόπηση του lockscreen, κάνεις προς τα κάτω ΚΑΙ στην την προεπισκόπηση του μαιλ, διαβάζεις πολλά περισσότερα.

Το κάνω σε μνμτα viber κ μαιλ

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εαν από την προεπισκόπηση του lockscreen, κάνεις προς τα κάτω ΚΑΙ στην την προεπισκόπηση του μαιλ, διαβάζεις πολλά περισσότερα.

-------

Tapa

Αρχικά σε ευχαριστώ.Ναι το γνωρίζω αυτό απλά έλεγα μήπως υπάρχει τρόπος χωρίς να κατεβάζω.Για παράδειγμα όταν δέχομαι μήνυμα απ' το hangout κάνει προεπισκόπηση αν θυμάμαι 4 γραμμές συνολικά.

Βολεύει πολύ όταν το έχεις στο γραφείο ακουμπήσει απέναντι χωρις να χρειάζεται να κάνεις κάτι να βλέπεις απευθείας προεπισκόπηση

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα οτι δεν ήθελες να αγγίζεις καν το κινητό.

Ενδιαφέρουσα ερώτηση.

Αναμένω κ γω απάντηση

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σε ευχαριστώ.Ναι το γνωρίζω αυτό απλά έλεγα μήπως υπάρχει τρόπος χωρίς να κατεβάζω.Για παράδειγμα όταν δέχομαι μήνυμα απ' το hangout κάνει προεπισκόπηση αν θυμάμαι 4 γραμμές συνολικά.

Βολεύει πολύ όταν το έχεις στο γραφείο ακουμπήσει απέναντι χωρις να χρειάζεται να κάνεις κάτι να βλέπεις απευθείας προεπισκόπηση

 

Αυτό νομίζω πως είναι στις γενικές ρυθμίσεις της συσκευής και όχι μόνο για τα mails αλλά για όλες τις ειδοποιήσεις (sms viber κλπ)

Όμως πόσο "καλό" είναι αυτό όταν μπορεί ο διπλανός σου να διαβάσει αρκετά μεγάλο μέρος του μηνύματος?

Εγω το έχω ρυθμίσει να μην εμφανίζεται τίποτα από το περιεχόμενο παρά μόνο η ειδοποίηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φανταστικές οι λύσεις σου,κι απορώ ποτέ βάλανε το vanced στο galaxy store και μάλιστα να μπορεί να κατεβάζει κιόλας.

Όμως και τα 2 δεν κατεβάζουν σε mp3.

 

Γιατί να τα θέλεις οπουδήποτε mp3? Αλλά και πάλι υπάρχουν τόσα προγράμματα που μπορείς να τα αλλάξεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω πως είναι στις γενικές ρυθμίσεις της συσκευής και όχι μόνο για τα mails αλλά για όλες τις ειδοποιήσεις (sms viber κλπ)

Όμως πόσο "καλό" είναι αυτό όταν μπορεί ο διπλανός σου να διαβάσει αρκετά μεγάλο μέρος του μηνύματος?

Εγω το έχω ρυθμίσει να μην εμφανίζεται τίποτα από το περιεχόμενο παρά μόνο η ειδοποίηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί να τα θέλεις οπουδήποτε mp3? Αλλά και πάλι υπάρχουν τόσα προγράμματα που μπορείς να τα αλλάξεις?

 

Δε το έχω βρει στις ρυθμίσεις σε καμμία συσκευή android που είχα κατά καιρους .Τώρα ένα 8pro έχω αλλά ούτε στο s21 ultra βρήκα .Αν έχεις κάτι υπόψη που ακριβώς το βρίσκω πες μου σε παρακαλώ

Δεν με χαλάει μωρέ και να δει κάποιος αντίθετα επειδή είμαι πολλές ώρες γραφείο και δέχομαι δεκαδες mail την ώρα λόγω δουλειάς θα με βόλευε πολύ Στο iphone βολεύει πολύ που γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω βρει στις ρυθμίσεις σε καμμία συσκευή android που είχα κατά καιρους .Τώρα ένα 8pro έχω αλλά ούτε στο s21 ultra βρήκα .Αν έχεις κάτι υπόψη που ακριβώς το βρίσκω πες μου σε παρακαλώ

Δεν με χαλάει μωρέ και να δει κάποιος αντίθετα επειδή είμαι πολλές ώρες γραφείο και δέχομαι δεκαδες mail την ώρα λόγω δουλειάς θα με βόλευε πολύ Στο iphone βολεύει πολύ που γίνεται

 

Δες στο κλείδωμα οθόνης-> ειδοποιήσεις - > λεπτομέρειες.

Δεν βλέπω όμως να επιλέγεις 4 γραμμές. Ίσως παίζει ρόλο η συσκευή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες στο κλείδωμα οθόνης-> ειδοποιήσεις - > λεπτομέρειες.

Δεν βλέπω όμως να επιλέγεις 4 γραμμές. Ίσως παίζει ρόλο η συσκευή

 

Σου εχει τυχει η οποιαδηποτε συσκευη android σε εισερχομενη ειδοποιηση mail στη lockscreen να βλεπεις 2-3 απ το κειμενο του mail?

Εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις συσκευες και δε το εχω δει καπου αν το εχεις δει πες μου τη συσκευη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο Android αν βγάλεις το κλείδωμα οθόνης τότε θα γίνει αυτό που θέλεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει τυχει η οποιαδηποτε συσκευη android σε εισερχομενη ειδοποιηση mail στη lockscreen να βλεπεις 2-3 απ το κειμενο του mail?

Εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις συσκευες και δε το εχω δει καπου αν το εχεις δει πες μου τη συσκευη.

Ευχαριστω

Δεν έχω δει μιας και όπως είπα έχω την επιλογή να μη φαίνεται το περιεχόμενο στις ειδοποιήσεις.

Όταν είχες Samsung, δεν σε βόλευε να βλέπεις τις ειδοποιήσεις στο pc?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες όταν τελειώνει ενα βίντεο στο YouTube δεν σβήνει η οθόνη όπως έκανε άλλες φορές, με αποτέλεσμα αν έχω βάλει κάποιο βίντεο και παίζει το βράδυ για λίγη ωρα το πρωί που ξυπνάω είναι η οθόνη ακόμα ανοιχτή και η μπαταρία τελειωμένη. Κάποιο bug είναι; Δεν το έχω με αυτόματη αναπαραγωγή. Το έχει πάθει άλλος;
Link to comment
Share on other sites

περνωντας σε android 11 ειναι τα πραγματα καλυτερα για αυτοματο backup στο cloud των εφαρμογων η θα πρεπει να το κανω εγω με καποια εφαρμογη χειροκινητα η αυτοματα?

Για να εχω εστω την επιφανεια εργασιας με τους φακελους να με ακολουθει σε καθε τηλεφωνο θα γινετε αυτοματα η γινετε πχ με nova launcher prime?

Μπορειτε να μου προτεινετε τις απλουστερες λυσεις για cloud η εστω τοπικα και αν γινετε αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Σε android η προεπισκοπηση του mail στη lockscreen εμφανιζει μονο δυο γραμμες.Τον αποστολεα και τον τιτλο του mail.Και με gmail app ισχυει αυτο και με outlook κλπ.

 

Υπαρχει τροπος η mail app που να μου κανει και προεπισκοπηση των πρωτων γραμμων του κειμενου που περιεχει το μειλ.

 

Βασικα εννιω αυτο που κανει στη lockscreen το iphone.

 

Ευχαριστω

Πας κλείδωμα οθόνης / ειδοποιήσεις και βάζεις οπως στην φωτογραφία. c7a907090fb89801d71f41161f36cfb3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από Telegram, Zello , Signal , χρησιμοποιώ και discord. Πολύ καλό!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι τι χρησοπμοιπουν και οι άλλοι ,αν είναι να μιλάω εγώ και το γκομενάκι υπάρχουν πολλά,δυστυχώς όλοι έχουν μεσενγκερ και WhatsApp,αυτή είναι η αλήθεια,τώρα για Chanel και αλλά το telegram είναι μια χαρά,τα υπόλοιπα μόνο χώρο πιάνουν
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι τι χρησοπμοιπουν και οι άλλοι ,αν είναι να μιλάω εγώ και το γκομενάκι υπάρχουν πολλά,δυστυχώς όλοι έχουν μεσενγκερ και WhatsApp,αυτή είναι η αλήθεια,τώρα για Chanel και αλλά το telegram είναι μια χαρά,τα υπόλοιπα μόνο χώρο πιάνουν

Σωστά. Ούτε εγώ ρισκάρω να κατεβάσω Telegram ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή για να δω αν την έχει κάποιος φίλος. Κι αν δεν υπάρχει κανείς γνωστός να αναγκάζομαι πάλι να την απεγκαταστήσω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα το επαναλάβω άλλη μια φορά... Δεν βάζουμε τελεγκραμ μόνο και μόνο για να μιλάμε με τους φίλους μας ( ή τους φέρνουμε εκεί ή στο signal αν σεβόμαστε την ιδιωτικότητα μας) αλλά και γιατί υπάρχουν πολλές σοβαρές ομάδες και κανάλια όπου εκεί βρίσκεις αυτά που σε ενδιαφέρουν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πας κλείδωμα οθόνης / ειδοποιήσεις και βάζεις οπως στην φωτογραφία. c7a907090fb89801d71f41161f36cfb3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλος αρχικα σε ευχαριστω.

Αυτο που εβαλες αφορα το one ui της Samsung και στην ουσια σου λεει να μην εχεις σκετα εικονιδια στις ειδοποιησεις αλλα να σου εχει και περιγραφη.

Αυτο που λεω ειναι στα εισερχομενα μειλ να σου κανει στη lockscreen και προεπισκοπηση του κειμενου και οχι μονο τιτλο και αποστολεα

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Ούτε εγώ ρισκάρω να κατεβάσω Telegram ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή για να δω αν την έχει κάποιος φίλος. Κι αν δεν υπάρχει κανείς γνωστός να αναγκάζομαι πάλι να την απεγκαταστήσω.

 

Σιγά το ρίσκο ρε'συ,δεν είπαμε να κάνεις τον κασκαντέρ. Εφαρμογές λέμε να κατεβάσουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το ρίσκο ρε'συ,δεν είπαμε να κάνεις τον κασκαντέρ. Εφαρμογές λέμε να κατεβάσουμε. :)

Βαριέμαι να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία να κατεβάσω την εφαρμογή, να βάλω τον αριθμό του κινητού μου και ότι άλλο χρειαστεί, να μπω στο Telegram, να δω αν υπάρχει κάποιος γνωστός μέσα κι αν όχι ξανά απεγκατάσταση.

Τώρα το τι άλλο μπορεί να έχει αυτή η εφαρμογή μέσα που θα με ενδιαφέρει τόσο πολύ, δεν ξέρω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλά μην συγκρίνετε το videoder με τα άλλα που λέτε. Το videoder κατεβάζει από όπου θες. Δεν αρκείται στο YouTube.

 

Το videoder προτιμώ και εγώ. Μάλλον προτιμούσα μιας και από ότι φαίνεται δεν συνεργάζεται καλά με αandroid 11 είμαι.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες, απορία, στέλνω μια φώτο με το Viber και όταν πάω μέσα από την εφαρμογή να την δω και εγώ, γυρίζει η φωτό δεξιά , κάτι που δεν επιθυμώ, δεν συνέβαινε αυτό, πως τα κατάφερα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες, απορία, στέλνω μια φώτο με το Viber και όταν πάω μέσα από την εφαρμογή να την δω και εγώ, γυρίζει η φωτό δεξιά , κάτι που δεν επιθυμώ, δεν συνέβαινε αυτό, πως τα κατάφερα;

 

 

bug ειναι...βγάζεις φώτο κάθετα, την στέλνεις, πατάς μετά να την δεις και την γυρνάει στο πλάι...

περιμένουμε update

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...