Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο Tapatalk με Android 11 όταν πας να ανεβάσεις μια φώτο μέχρι να σου δείξει τις φώτο στην γκαλερί πλέον κάνει περίπου 10 δευτερόλεπτα; πριν ήταν άμεση η εμφάνιση των φώτο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν καλώ κάποιους και έχουν βάλει ένα τραγούδι να ακούει ο καλών πως το έχουν κάνει; είναι κάποια εφαρμογή; η δυνατότητα του παροχου;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατότητα του παρόχου επί πληρωμή

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή τηλεφώνου, τελικά βολεύτηκα με την εφαρμογή τηλεφώνου της Google Phone app.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή τηλεφώνου, τελικά βολεύτηκα με την εφαρμογή τηλεφώνου της Google Phone app.

Ποιά συσκευή έχεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή τηλεφώνου, τελικά βολεύτηκα με την εφαρμογή τηλεφώνου της Google Phone app.
Κι εγώ με αυτή είμαι, και είναι πολύ καλή.

 

Απλά επειδή έχω Huawei συσκευή, το Google Phone τον Σεπτέμβριο δεν ήταν συμβατό, και έπρεπε να μπω στο beta channel για να το εγκαταστήσω.

 

Δεν ξέρω μετά από τόσο καιρό αν κάνω απεγκατάσταση την εφαρμογή και βγω από το beta channel, αν η stable εφαρμογή θα μπορεί να γίνει εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με αυτή είμαι, και είναι πολύ καλή.

 

Απλά επειδή έχω Huawei συσκευή, το Google Phone τον Σεπτέμβριο δεν ήταν συμβατό, και έπρεπε να μπω στο beta channel για να το εγκαταστήσω.

 

Δεν ξέρω μετά από τόσο καιρό αν κάνω απεγκατάσταση την εφαρμογή και βγω από το beta channel, αν η stable εφαρμογή θα μπορεί να γίνει εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Θα ήθελα να μπορούσα να απενεργοποίησω την δυνατότητα απάντησης με sms....

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος η προσθετο η browser που να μην εμφανιζει συγκεκριμενα αρθρα; Πχ δεν θα ηθελα να βλεπω ουτε τιτλο ειδησης που περιεχει τις λεξεις: Κορονοιος, Συψας, Σαρηγιαννης, Παγωνη... You get the point... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος η προσθετο η browser που να μην εμφανιζει συγκεκριμενα αρθρα; Πχ δεν θα ηθελα να βλεπω ουτε τιτλο ειδησης που περιεχει τις λεξεις: Κορονοιος, Συψας, Σαρηγιαννης, Παγωνη... You get the point...

Χαχα... μάλλον πολλά ζητάς! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος η προσθετο η browser που να μην εμφανιζει συγκεκριμενα αρθρα; Πχ δεν θα ηθελα να βλεπω ουτε τιτλο ειδησης που περιεχει τις λεξεις: Κορονοιος, Συψας, Σαρηγιαννης, Παγωνη... You get the point...

Σε καταλαβαίνω…

Από ό,τι ξέρω μόνο στο φβ μπορείς να ρυθμίσεις να παραλείπει κάποιες λέξεις ή άρθρα που περιέχουν τις λέξεις.

Κάπου στις ρυθμίσεις το είχα δει, δεν έχω χρόνο να το ψάξω τώρα, αλλά εκεί ξέρω ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Πως από Facebook μπορώ να μου ανοίγει εξωτερικούς συνδέσμους σε Chrome? Δεν το βρίσκω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν "χτύπημα κάρτας";

Πχ να βγάζει report ανά ημέρα/εβδομάδα/μήνα πόση ώρα βρισκόμουν σε μια συγκεκριμένη διεύθυνση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν "χτύπημα κάρτας";

Πχ να βγάζει report ανά ημέρα/εβδομάδα/μήνα πόση ώρα βρισκόμουν σε μια συγκεκριμένη διεύθυνση

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο το Timeline στο Google Maps, μπορείς να το δεις πατώντας το avatar σου στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους.

Ψαχνω μια εφαρμογη που να μπορεις να κανεις κληση σε αριθμους με ομιλια. Καλωντας εναν αριθμο με την ομιλια (speak to dial). Οχι μονο καλωντας ονοματα απο τον καταλογο αλλα και μεσα απο τον dialer να καλεις τον αριθμο. Υπαρχει εφαρμογη τετοια? Ευχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Πως από Facebook μπορώ να μου ανοίγει εξωτερικούς συνδέσμους σε Chrome? Δεν το βρίσκω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω ρυθμισμένο κι εγώστο Chrome, αλλά είναι σπαστικό και δυσκολο να ψάχνεις, με μία αναζήτηση στην google βρήκα αυτό:

https://clausvisby.com/el/235-how-do-i-open-links-using-chrome-from-android-facebook-app.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους.

Ψαχνω μια εφαρμογη που να μπορεις να κανεις κληση σε αριθμους με ομιλια. Καλωντας εναν αριθμο με την ομιλια (speak to dial). Οχι μονο καλωντας ονοματα απο τον καταλογο αλλα και μεσα απο τον dialer να καλεις τον αριθμο. Υπαρχει εφαρμογη τετοια? Ευχαριστω.

 

Δεν έχει το τηλ σου? Απο το μενου του dialer, βρες "γρήγορη κλήση".

Εαν δεν έχει, βάλε ex dialer. Αυτον έχω και έχει και Ελληνικά στα κουμπιά των αριθμών

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

κανενα αξιοπιστο site που να εχει λιστα με παλιοτερες εκδοσεις των εφαρμογων?

ειχα βρει παλια ενα αλλα δε το θυμαμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανενα αξιοπιστο site που να εχει λιστα με παλιοτερες εκδοσεις των εφαρμογων?

ειχα βρει παλια ενα αλλα δε το θυμαμαι.

apkmirror

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Φιλε coulis σ ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δεν ψαχνω αυτο. Ισως εγω δεν ημουν σαφης και δεν το εθεσα σωστα πιο πανω.

Ψαχνω μια εφαρμογη που να λες τον αριθμο στο κινητο κι αυτο να καλει. Για παραδειγμα να ειμαι στον dialer και με ενα κουμπι εφαρμογης να λεω:καλεσε μου το 6999999999. Και να τον καλει. Για εναν που ειναι στον δρομο και θελει να εχει ελευθερα τα χερια του, ή να οδηγει και να μπορει να "λεει" τον αριθμο που θελει να καλεσει. Ελπιζω να εγινα σαφης. Επισης ευχομαι να υπαρχει καποια τετοια εφαρμογη επειδη την χρειαζομαι για το επαγγελμα μου.

Προσωπικα εχω το xiaomi mi max 2.

Eυχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Τωρα το καταλαβα.

Ενδιαφέρον ν, αναμενω κ γω απαντηση ή εκτος κι αν γίνεται με το οκ google αυτο που λες

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Τωρα το καταλαβα.

Ενδιαφέρον ν, αναμενω κ γω απαντηση ή εκτος κι αν γίνεται με το οκ google αυτο που λες

 

Tapatalk

 

Όχι δεν γίνεται. Με τον assistant μπορείς να του πεις να πάρει κάποιον από τις επαφές μόνον. Πρέπει όμως να έχεις τις επαφές σου περασμένες με λατινικούς χαρακτήρες και εννοείται όλες οι φωνιτιξες εντολές να είναι στα αγγλικά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ειναι να υπηρξει αυτη η εφαρμογη. Μια λυση. Ενα μυαλο να την κατασκευασει, οπως τοσες αλλες που εχουν δημιουργηθει για πιο δυσκολες "λυσεις". Πιστευω πως γινεται. Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω το google messeges σε δύο τηλεφωνικές συσκευές ταυτόχρονα και όταν έρχεται ένα sms να μου το εμφανίζει και στις δύο συσκευές; Αυτό που θέλω είναι η μία μονάχα συσκευή να έχει κάρτα sim και εφόσον είναι συνδεδεμένη στο διαδίκτυο, με το που θα έρθει ένα sms να μπορώ να το δω με κάποια άλλη συσκευή που να μην έχει μέσα κάρτα sim ( και να έχει το messages φυσικά εγκατεστημένο) ή να το δω σε ένα tablet.

 

Μέχρι τώρα το καλύτερό που έχω καταφέρει είναι να μεταφέρω το google messages στον H/Y και να μπορώ απο εκεί μέσα να βλέπω τα sms που έρχονται στο κινητό μου και να απαντάω σε αυτά μέσω του H/Y.

 

Πρακτικά θέλω να κάνω ότι και με το messanger που μπορείς να το έχεις σε όσες συσκευές θέλεις ταυτόχρονα και να το δουλεύεις απο όπου θέλεις.

.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω το google messeges σε δύο τηλεφωνικές συσκευές ταυτόχρονα και όταν έρχεται ένα sms να μου το εμφανίζει και στις δύο συσκευές; Αυτό που θέλω είναι η μία μονάχα συσκευή να έχει κάρτα sim και εφόσον είναι συνδεδεμένη στο διαδίκτυο, με το που θα έρθει ένα sms να μπορώ να το δω με κάποια άλλη συσκευή που να μην έχει μέσα κάρτα sim ( και να έχει το messages φυσικά εγκατεστημένο) ή να το δω σε ένα tablet.

 

 

 

Μέχρι τώρα το καλύτερό που έχω καταφέρει είναι να μεταφέρω το google messages στον H/Y και να μπορώ απο εκεί μέσα να βλέπω τα sms που έρχονται στο κινητό μου και να απαντάω σε αυτά μέσω του H/Y.

 

 

 

Πρακτικά θέλω να κάνω ότι και με το messanger που μπορείς να το έχεις σε όσες συσκευές θέλεις ταυτόχρονα και να το δουλεύεις απο όπου θέλεις.

Η εφαρμογή έχει την επιλογή "Messages for web".

Εγκατέστησε την στις 2 συσκευές που θέλεις, τρέξε την επιλογή και στις 2 συσκευές, και διάβασε το bar code της συσκευής που έχει τα μηνύματα με την συσκευή που θέλεις να εμφανιστούν.

 

Όσο οι 2 συσκευές θα έχουν πρόσβαση στο internet, τα μηνύματα θα εμφανίζονται ταυτόχρονα και στις 2 συσκευές.

 

Edit:

Απλά από την 2η συσκευή να ξέρεις ότι όπως είναι φυσιολογικό δεν θα μπορείς να στείλεις sms, παρά μόνο μηνύματα RCS τα οποία θα δέχονται κανονικά οι επαφές σου που έχουν και αυτοί ενεργοποιημένη την υπηρεσία RCS στην εφαρμογή.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...