Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το eBay ασπρισε πάλι , τουλάχιστον το δικό μου, μια χαρά ήταν μαύρο

 

Αλλάζει από τις ρυθμίσεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook έχει ρύθμιση για dark, night και ανάλογα το θέμα στο κινητό. Πχ 21:00 με 6:00 είναι σκοτεινό τις υπόλοιπες γίνετε λευκό ξανά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το eBay ασπρισε πάλι , τουλάχιστον το δικό μου, μια χαρά ήταν μαύρο
Όπως όλες οι εφαρμογές, το μαύρο theme εξαρτάται από το system theme.

Κανονικά δεν αλλάζει κατά βούληση του προγράμματος.

Αν έχεις μαύρο θέμα στις ρυθμίσεις, πρέπει να μείνει έτσι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλες οι εφαρμογές, το μαύρο theme εξαρτάται από το system theme.

Κανονικά δεν αλλάζει κατά βούληση του προγράμματος.

Αν έχεις μαύρο θέμα στις ρυθμίσεις, πρέπει να μείνει έτσι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Υπάρχουν και οι περιπτώσεις που η εκάστοτε εφαρμογή έχει διακόπτη για να επιλέξεις εσύ τι theme θέλεις να έχει, άσχετα από το theme που έχεις στο σύστημα σου.

 

Τέτοιο διακόπτη έχουν οι Facebook Messenger, WhatsApp και πόσες άλλες εφαρμογές, ενώ αντίθετα, η Facebook εφαρμογή δεν έχει, και παρόλο που στο σύστημα έχω επιλέξει dark theme, το Facebook εμφανίζεται με το κλασικό light theme.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει όμορφη εφαρμογή email που να μπορώ να προσθέσω ΜΌΝΟ email (Gmail) ΧΩΡΊΣ να πρέπει να μου έγκαταστησει και το αντίστοιχο Google account;; γιατί είχα το aquamail και μετά από hard reset μου εγκατέστησε 7 λογαριασμούς Google γιατί είχα 7 Gmail! και έγινε χαμός με τις επαφές κλπ! καμία ιδέα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

7 mail μα ποια είσαι τόσες δουλειές η βρομοδουλειές???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

@ ilka71, χρησιμοποιώ το Κ·9 mail, με παρόμοιο αριθμό μαιλ κ με διαφορετικη ρύθμιση ήχου κλπ, για κάθε ένα

 

@ tsiou55, έχω για android account, forums, διαφημιστικά, δουλειά, προσωπικό και αλλα 2 "να υπαρχουν" :-)

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω για διάφορες δουλειές! αλλά είναι σπαστικό να σου φτιάχνει Google account αντί για ένα email που θες!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ ilka71, χρησιμοποιώ το Κ·9 mail, με παρόμοιο αριθμό μαιλ κ με διαφορετικη ρύθμιση ήχου κλπ, για κάθε ένα

 

@ tsiou55, έχω για android account, forums, διαφημιστικά, δουλειά, προσωπικό και αλλα 2 "να υπαρχουν" :-)

έχει ωραίο widget;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ ilka71, χρησιμοποιώ το Κ·9 mail, με παρόμοιο αριθμό μαιλ κ με διαφορετικη ρύθμιση ήχου κλπ, για κάθε ένα

 

@ tsiou55, έχω για android account, forums, διαφημιστικά, δουλειά, προσωπικό και αλλα 2 "να υπαρχουν" :-)

 

τα άλλα 2 να υπάρχουν είναι ύποπτα :p :X

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι περιπτώσεις που η εκάστοτε εφαρμογή έχει διακόπτη για να επιλέξεις εσύ τι theme θέλεις να έχει, άσχετα από το theme που έχεις στο σύστημα σου.

 

Τέτοιο διακόπτη έχουν οι Facebook Messenger, WhatsApp και πόσες άλλες εφαρμογές, ενώ αντίθετα, η Facebook εφαρμογή δεν έχει, και παρόλο που στο σύστημα έχω επιλέξει dark theme, το Facebook εμφανίζεται με το κλασικό light theme.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Εμένα πάντως τη νύχτα γίνεται μαύρο και την ημέρα πάει στο λευκό. Τώρα είναι μαύρο το Facebook σε μένα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει όμορφη εφαρμογή email που να μπορώ να προσθέσω ΜΌΝΟ email (Gmail) ΧΩΡΊΣ να πρέπει να μου έγκαταστησει και το αντίστοιχο Google account;; γιατί είχα το aquamail και μετά από hard reset μου εγκατέστησε 7 λογαριασμούς Google γιατί είχα 7 Gmail! και έγινε χαμός με τις επαφές κλπ! καμία ιδέα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Νομίζω στα περισσότερα email apps με το που βάλεις Google mail αυτόματα αναγνωρίζεται από το Android και το αντίστοιχο Google account.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στα περισσότερα email apps με το που βάλεις Google mail αυτόματα αναγνωρίζεται από το Android και το αντίστοιχο Google account.
δεν είναι μαλ@κια αυτό; μετά συγχρονίζει επαφές ημερολόγιο κλπ που δεν θέλω!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να αποθηκευουμε τους χιλιαδες κωδικους που θελει πλεον ο μεσος ανθρωπος και να εινια προσβασιμο απο κινητο και pc?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να αποθηκευουμε τους χιλιαδες κωδικους που θελει πλεον ο μεσος ανθρωπος και να εινια προσβασιμο απο κινητο και pc?
Λογαριασμός Google.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να αποθηκευουμε τους χιλιαδες κωδικους που θελει πλεον ο μεσος ανθρωπος και να εινια προσβασιμο απο κινητο και pc?

 

Εγω εχω αυτο https://www.lastpass.com/ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lastpass.lpandroid&hl=el με app στο κινητο και addon στο firefox

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να αποθηκευουμε τους χιλιαδες κωδικους που θελει πλεον ο μεσος ανθρωπος και να εινια προσβασιμο απο κινητο και pc?
Εμένα με έχει βολέψει το enpass, γιατί δεν αποθηκεύει τους κωδικούς σε δικούς του servers. Έχεις την επιλογή είτε σε δικό σου cloud, είτε τοπικά
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να αποθηκευουμε τους χιλιαδες κωδικους που θελει πλεον ο μεσος ανθρωπος και να εινια προσβασιμο απο κινητο και pc?

 

safeincloud. Συγχρονίζει pc, tablet, κινητό. Ίσως το καλύτερο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.safeincloud.free&hl=el

Έχω πληρώσει το pro και είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να αποθηκευουμε τους χιλιαδες κωδικους που θελει πλεον ο μεσος ανθρωπος και να εινια προσβασιμο απο κινητο και pc?
Εγώ χρησιμοποιώ το Keepass2Android που είναι open source.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Keepass2Android που είναι open source.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

ευχαριστώ.θα το δοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τους ''χιλιάδες κωδικούς'' έχει πολύ πλάκα...μήπως άθελα μας κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη?

ένας δύο άντε το πολύ τρεις είναι υπέρ αρκετοί και δεν χρειάζεται καν εφαρμογή για να θυμάσαι τους χιλιάδες.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τους ''χιλιάδες κωδικούς'' έχει πολύ πλάκα...μήπως άθελα μας κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη?

 

ένας δύο άντε το πολύ τρεις είναι υπέρ αρκετοί και δεν χρειάζεται καν εφαρμογή για να θυμάσαι τους χιλιάδες.

Στην περίπτωση μου δεν είναι ότι θέλω ή πρέπει να έχω "χιλιάδες κωδικούς".

 

Είναι ότι κάποιο site/forum ζητάει απλά 6-12 χαρακτήρες, κάποιο άλλο θέλει ΚΑΙ πεζούς και κεφαλαίους χαρακτήρες, μετά από κάποιο διάστημα πολλά από αυτά σου ζητάνε (πολύ σωστά κατά την άποψη μου) να αλλάξεις τον κωδικό για ασφάλεια, και έτσι λίγο πολύ καταλήγεις να έχεις περισσότερους από 2-3 διαφορετικούς κωδικούς να θυμάσαι.

 

Σαν κωδικούς δεν πρέπει να παίζω με περισσότερους από 5-6, αλλά είναι πολλά τα sites/forum και από το να παίζω με τις πιθανότητες (όταν ο browser ξεχνάει στον υπολογιστή μου για κάποιο λόγο τον κωδικό) να βάλω τον σωστό από αυτούς που έχω, έχω την εφαρμογή και τον βλέπω από εκεί. ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τους ''χιλιάδες κωδικούς'' έχει πολύ πλάκα...μήπως άθελα μας κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη?

 

ένας δύο άντε το πολύ τρεις είναι υπέρ αρκετοί και δεν χρειάζεται καν εφαρμογή για να θυμάσαι τους χιλιάδες.

Βάλε 2-3 κωδικούς παντού και μετά τρέχα να αλλάξεις όποιον από αυτόν κυκλοφορήσει online σε κάποιο χακινγκ (που θα τον έχεις περάσει σε καμιά δεκαριά σελίδες) που όλο και τυχαίνει 1-2 φορές τον χρόνο σε γνωστές υπηρεσίες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...