Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις τη blacklist στο τηλέφωνο (και όχι στις επαφές σου), τότε όχι, εκτός από κάποιες συσκευές που το υποστηρίζουν μεταφορά αν αγοράσεις ίδια μάρκας. Αν έχεις καταχωρημένη μια επαφή με όλα τα "μαυρισμένα" νούμερα περασμένα σε αυτή, τότε μεταφέρεται όπως όλες οι επαφές σου. Στη νέα συσκευή απλά μπλοκάρεις τη συγκεκριμένη επαφή.

 

Θέλει χρόνο (χρόνια) μέχρι να γίνει σωστά, αλλά αξίζει τον κόπο. Προσωπικά, όποτε με παίρνουν από κάποια τέτοια εταιρία, τους λέω ευγενικά να με ξανακαλέσουν αργότερα (η αν έχω δουλειά το κλείνω χωρίς να πω κάτι) και τους περνάω στη συγκεκριμένη επαφή. Ούτε φωνές, ούτε εκνευρισμός, ούτε τίποτα. :)

 

+1, κατά την ταπεινή μου γνώμη μακράν η καλύτερη λύση, και σαφώς προτιμότερη από το να εμπιστευτείς εφαρμογές τρίτων για κάτι τόσο προσωπικό όσο οι κλήσεις σου.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι προλάβατε και βάλατε τον true phone, ποια έκδοση είναι;
Είναι ξανά στο play store, μπορείς να το κατεβάσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι κατέβηκε ξανά... Τι στο καλό συμβαίνει? Ελπίζω να μην είναι και τίποτα άλλο πέρα από την ηχογράφηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει στο xda την τελευταία έκδοση

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-true-phone-best-dialer-contact-t2934816/amp/

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει στο xda την τελευταία έκδοση

 

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-true-phone-best-dialer-contact-t2934816/amp/

Επίσης εξηγεί και του λόγους που ανεβοκατεβαίνει στο store

 

"Hi, guys, bad news again...

 

Seems like Google has entered an endless cycle with it's app review policy.

 

Yesterday Google approved that violation was removed and returned True Phone to Google Play.

 

Today Google removed it once again and send us completely the same email, telling us that True Phone violates this

 

https://play.google.com/about/monetization-ads/ads/#!?zippy_activeEl=interfering#interfering

Considering that we have no overlay ads, no full-screen ads and no popup ads it seems to be ridiculous.

 

So we filled out an appeal form and sent it to Google.

 

Sorry for that, but it seems to be not our fault this time."

Edited by Gx2
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Η black list είναι κανονική επαφή στις επαφές μου και με ακολουθεί παντού (σε νέα συσκευή ή επαναφορά κλπ.)

Προσθέτω νέα νούμερα μέσα στην επαφή αυτή, τώρα έχει πάνω από 40 αριθμούς!!!

 

μηπως υπαρχει κανας τροπος να μας δωσεις τους αριθμους,

να τους περασουμε κι εμεις στην black list επαφη μας;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε καμια εφαρμογή που πατώντας το εικονίδιο της να κλειδώνει η συσκευή.

Μετά όμως να ξεκλειδώνει με το δακτυλικά αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iglint.android.screenlockpro&hl=el

Ίσως το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μία βλακεία.πού θα βρω ένα παλιότερο σημερινό βεβαία αρχείο επαναφοράς του viber?γιατί εκανα format στο κινητό και κατά λάθος πάτησα να κάνει αντίγραφο μετά το στήσιμο,αντί να πατήσω επαναφορά συνομιλιών.

Υποτίθεται τα κρατάει το drive?

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το viber σας λειτουργει σημερα;
Ναι δεν έχει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάω ρυθμίσεις εφαρμογές και έχει μια επιλογή που λέει δίδυμη εφαρμογή και λέει απενεργοποιημένη. Πατάω και δεν μου έχει καμία επιλογή. Μπορώ να το ενεργοποιήσω κάπως; Για να έχω 2 λογαριασμούς σε κάποιες εφαρμογές το θέλω. Κατέβασα το clone app δούλεψε κανονικά την πρώτη φορά και μετά από κάποια ώρα δεν ανοίγει η εφαρμογή. Δεν αφήνει η Huawei? Χρειάζεται κατι στις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω συζήτηση για το true caller, πως λειτουργεί; Στην ουσία δεν ανεβάζει τις επαφές όλων και τις συγκρίνει; Δεν σας απασχολεί το ηθικό κομμάτι;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω συζήτηση για το true caller, πως λειτουργεί; Στην ουσία δεν ανεβάζει τις επαφές όλων και τις συγκρίνει; Δεν σας απασχολεί το ηθικό κομμάτι;
Η συζήτηση γίνεται για την εφαρμογή True Phone που είναι dialer, και όχι την εφαρμογή true caller που λες εσύ.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το adclear καλό χρυσό αλλά ρουφάει μπαταρία.Καποιο εξίσου αποτελεσματικό αλλά λιγότερο ενεργοβορο;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση γίνεται για την εφαρμογή True Phone που είναι dialer, και όχι την εφαρμογή true caller που λες εσύ.

 

Τι είναι ο σκελετός πίσω από ένα δέντρο;

Μια ξανθιά που παίζει κρυφτό! :O

Link to comment
Share on other sites

Έχω το adclear καλό χρυσό αλλά ρουφάει μπαταρία.Καποιο εξίσου αποτελεσματικό αλλά λιγότερο ενεργοβορο;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θα βγάλεις άκρη με το πόση μπαταρία καταναλώνουν αυτές που εφαρμογές.

Και σ' εμένα το Adguard που το έχω αγορασμένο φαίνεται πάντα ως η πιο ενεργοβόρα εφαρμογή, η ίδια η εταιρεία 'χτυπιέται' πως η ένδειξη στην κορυφή της λίστας είναι ψεύτικη.

 

Δοκίμασε το Blokada.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...