Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παρατητησει κανεις μεγαλη καταναλωση μπαταριας απο το tapatalk?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι καν στις εφαρμογές που καταναλώνουν... Και το λιώνω στη χρήση.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Πείτε μου αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχεις τη δυνατότητα να βάλεις ξεχωριστό ήχο ειδοποιήσεων για SMS και email.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Πείτε μου αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχεις τη δυνατότητα να βάλεις ξεχωριστό ήχο ειδοποιήσεων για SMS και email.

Δεν χρειάζεται εφαρμογή. Πας στις ρυθμίσεις και ειδοποιήσεις των συγκεκριμένων εφαρμογών και βάζεις τον ήχο που θέλεις! Έχουν δικές τους ρυθμίσεις το Message και το mail.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ ότι τα notifications (π.χ. νέα μηνύματα) δεν έρχονται στο viber. Πάω ανοίγω την εφαρμογή και τότε εμφανίζονται όλα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ ότι τα notifications (π.χ. νέα μηνύματα) δεν έρχονται στο viber. Πάω ανοίγω την εφαρμογή και τότε εμφανίζονται όλα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;
Ναι σε εμένα και το έχει συμβεί σε ένα φίλο μου και σε ένα φίλο του.. Κινητά xiaomi και huawei.

Αλλά δεν το κάνει πάντα.

Edited by antouaa
Link to comment
Share on other sites

Google clock :

Του έχω 3 ξυπνητήρια ανά 5 λεπτά. Στο πρώτο εμφανίζεται στην οθόνη το "κουμπί" snooze - dismiss.

Στα άλλα 2 εμφανίζεται ως μικρή ειδοποίηση, που θα πρέπει να κάνω swipe την οθόνη, να κατεβάσω την μπάρα και να πατήσω την ειδοποίηση ώστε να ανοίξει η οθόνη με το "κουμπί".

Συμβαίνει σε άλλους που χρησιμοποιούν αυτή την εφαρμογή;

Συμβαίνει και σε Note 9 και σε S10+.

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ ότι τα notifications (π.χ. νέα μηνύματα) δεν έρχονται στο viber. Πάω ανοίγω την εφαρμογή και τότε εμφανίζονται όλα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

Εμένα με galaxy s10+ android 10 οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ ότι τα notifications (π.χ. νέα μηνύματα) δεν έρχονται στο viber. Πάω ανοίγω την εφαρμογή και τότε εμφανίζονται όλα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

Κοιτάξτε στις ρυθμίσεις εξοικονομησης μπαταρίας και επιλέξτε την εφαρμογή που σας ενδιαφέρει να είναι "χωρίς περιορισμούς".

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε στις ρυθμίσεις εξοικονομησης μπαταρίας και επιλέξτε την εφαρμογή που σας ενδιαφέρει να είναι "χωρίς περιορισμούς".
Θα το βάλω σε do not sleep μπας και φταει αυτό

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς Samsung Internet Browser Beta με Firefox Sync; Όπως και στο note 4, ενώ στην αρχή μου δούλευε, μετά εξαφανίστηκαν τα bookmarks. Καμιά ιδέα πώς τα επαναφέρω;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε εφαρμογή για tracking της συσκευής/κινητού του μικρού. Είναι 11 και ξεκίνησε τις πρώτες ποδηλαταδες η μαμά του μου έχει τσακίσει τα νεύρα, μην πω τίποτα χειρότερο.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε εφαρμογή για tracking της συσκευής/κινητού του μικρού. Είναι 11 και ξεκίνησε τις πρώτες ποδηλαταδες η μαμά του μου έχει τσακίσει τα νεύρα, μην πω τίποτα χειρότερο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.life360.android.safetymapd

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε εφαρμογή για tracking της συσκευής/κινητού του μικρού. Είναι 11 και ξεκίνησε τις πρώτες ποδηλαταδες η μαμά του μου έχει τσακίσει τα νεύρα, μην πω τίποτα χειρότερο.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.kids.familylink

Κάνει αυτό που ζητάς και πολλά παραπάνω.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ ότι τα notifications (π.χ. νέα μηνύματα) δεν έρχονται στο viber. Πάω ανοίγω την εφαρμογή και τότε εμφανίζονται όλα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;
Ενώ δεν είχα το πρόβλημα που αναφέρεις, τελευταία φορά που μου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό μου, ήταν η 1η Μαίου, η μέρα που έγραψες το post.

 

Από εκείνη την μέρα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να δω μηνύματα να με περιμένουν στο Inbox!!!

 

Δεν έχω κάνει αλλαγή στις ρυθμίσεις έτσι ώστε να ψαχτώ με την εξοικονόμηση μπαταρίας που προτάθηκε σε άλλο post, τα έχω κάνει άλλωστε αυτά για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ από πέρσι όταν και πήρα το κινητό, και επίσης είδα ότι τελευταίο update ήταν στις 17/4 οπότε δεν παίζει να είναι προβληματικό το συγκεκριμένο release build της εφαρμογής.

 

Δεν ξέρω τι φταίει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν είχα το πρόβλημα που αναφέρεις, τελευταία φορά που μου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό μου, ήταν η 1η Μαίου, η μέρα που έγραψες το post.

 

Από εκείνη την μέρα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να δω μηνύματα να με περιμένουν στο Inbox!!!

 

Δεν έχω κάνει αλλαγή στις ρυθμίσεις έτσι ώστε να ψαχτώ με την εξοικονόμηση μπαταρίας που προτάθηκε σε άλλο post, τα έχω κάνει άλλωστε αυτά για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ από πέρσι όταν και πήρα το κινητό, και επίσης είδα ότι τελευταίο update ήταν στις 17/4 οπότε δεν παίζει να είναι προβληματικό το συγκεκριμένο release build της εφαρμογής.

 

Δεν ξέρω τι φταίει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Κι εμένα δούλευε και ξαφνικά έπαθε το συγκεκριμένο πρόβλημα χωρίς κάποια αλλαγή. Δοκίμασε αυτό με το battery save settings (να μην μπαίνει σε sleep το viber). Εμένα νομίζω το έλυσε το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγορασμένη χρόνια Την προηγούμενη έκδοση του flight Radar 24 όταν έκανε αναβάθμιση μου ζήταγε να πάω στη νέα έκδοση αλλά εγώ την είχα αγοράσει life time την παλιά και έπαιζε κανονικά

Τώρα όμως πλέον έχει σταματήσει να παίζει ούτε το apk που είχα στον υπολογιστή μου τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση Αφού την έχω πληρώσει για lifetime ξέρει κανείς?bfa1c8009d4e5fb1f1b5d26ef9f4360f.jpg45738193e187d0f5a50e2677a76e5a7e.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω δεν γίνεται.Σαν ευχαριστια σου δίνει 3 μήνες δωρεάν

. Στείλε τους mail

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενώ δεν είχα το πρόβλημα που αναφέρεις, τελευταία φορά που μου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό μου, ήταν η 1η Μαίου, η μέρα που έγραψες το post.

 

Από εκείνη την μέρα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να δω μηνύματα να με περιμένουν στο Inbox!!!

 

Δεν έχω κάνει αλλαγή στις ρυθμίσεις έτσι ώστε να ψαχτώ με την εξοικονόμηση μπαταρίας που προτάθηκε σε άλλο post, τα έχω κάνει άλλωστε αυτά για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ από πέρσι όταν και πήρα το κινητό, και επίσης είδα ότι τελευταίο update ήταν στις 17/4 οπότε δεν παίζει να είναι προβληματικό το συγκεκριμένο release build της εφαρμογής.

 

Δεν ξέρω τι φταίει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Αν έχεις android 10 (δεν θυμαμαι αν το είχε και το 9) ανάλογα την χρήση που κάνεις κόβει εφαρμογές από το background... Αν δεν δούλευες το viber ή είχες καιρό μηπως στο έκοψε μ πήγαινε στα battery savings και δες εκεί να είναι εκτός του optimization

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δούλευε και ξαφνικά έπαθε το συγκεκριμένο πρόβλημα χωρίς κάποια αλλαγή. Δοκίμασε αυτό με το battery save settings (να μην μπαίνει σε sleep το viber). Εμένα νομίζω το έλυσε το θέμα

 

 

 

[/color]Αν έχεις android 10 (δεν θυμαμαι αν το είχε και το 9) ανάλογα την χρήση που κάνεις κόβει εφαρμογές από το background... Αν δεν δούλευες το viber ή είχες καιρό μηπως στο έκοψε μ πήγαινε στα battery savings και δες εκεί να είναι εκτός του optimization

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

Είμαι με Android 10 εδώ και αρκετό καιρό.

Όπως έγραψα δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου που να δικαιολογεί το κόψιμο των ειδοποιήσεων της εφαρμογής, ενώ και το battery optimization για να τρέχει στο background ή όχι η εφαρμογή είναι ήδη ρυθμισμένα.

 

Δε νομίζω να φταίει κάτι από τη δική μου πλευρά.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση σχετική με το Outlook αν το χρησιμοποιεί κάποιος. Email με ψηφιακή υπογραφή πως γίνεται να τα διαβάσω? Όσα έχουν ψηφιακή υπογραφή εμφανίζονται ως κενό μήνυμα. Στη default εφαρμογή του κινητού εμφανίζονται κανονικά.

 

Solved: για τον λογαριασμό είχα τη δυνατότητα να τον συνδέσω και ως pop και ως imap. Με το δεύτερο εμφανίζονται κανονικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες δε λαμβάνω ειδοποιήσεις απο το gmail. έχει φάει κάποιο κόλλημα η εφαρμογή? μήπως ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το YouTube vanced για να μην έχω διαφημίσεις. Πως κάνει αναβάθμιση; κάθε φορά που κάνει και το YouTube; είναι συνδεδεμένο με το Google λογαριασμό.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το YouTube vanced για να μην έχω διαφημίσεις. Πως κάνει αναβάθμιση; κάθε φορά που κάνει και το YouTube; είναι συνδεδεμένο με το Google λογαριασμό.
Αν βάλεις και το MicroG μπορείς να συνδέσεις τον λογαριασμό σου.

 

Update δεν δίνουν συχνά, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι θα αντιμετωπίσεις προβλήματα.

Ίσως να δίνουν μετά από κάποιο major update της κανονικής έκδοσης του YouTube.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το YouTube vanced για να μην έχω διαφημίσεις. Πως κάνει αναβάθμιση; κάθε φορά που κάνει και το YouTube; είναι συνδεδεμένο με το Google λογαριασμό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8022489#post8022489

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...