Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κάποιος Aqua mail να ρωτήσω κάτι;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλή χρήση κάνω, έχω στημένο το εταιρικό email.

 

Ρώτησε τι θέλεις, σίγουρα υπάρχουν και άλλοι χρήστες που το χρησιμοποιούν και ίσως μπορούν να σου απαντήσουν.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω αρκετά email από συγκεκριμένο αποστολέα που θέλω να τα βλέπω κάπου μόνα τους και όχι μαζί με όλα τα άλλα στο inbox.

Πως θα το κάνω αυτό;

Ίσως κάποιο folder?

Αλλά πως θα πηγαίνουν εκεί αυτόματα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, δυστυχώς.

Μπορεί να είναι κάποια εύκολη ρύθμιση, και απλά να μη την βρίσκω.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω αρκετά email από συγκεκριμένο αποστολέα που θέλω να τα βλέπω κάπου μόνα τους και όχι μαζί με όλα τα άλλα στο inbox.

Πως θα το κάνω αυτό;

Ίσως κάποιο folder?

Αλλά πως θα πηγαίνουν εκεί αυτόματα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φτιάχνεις εναν φάκελο στο inbox, και στην συνέχεια, κλικαρεις το μαιλ και φτιάχνεις εναν κανόνα "τα μαιλ απο τον τάδε αποστολέα ή με το τάδε θέμα" να πηγαινουν στον φάκελο που έφτιαξες

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνεις εναν φάκελο στο inbox, και στην συνέχεια, κλικαρεις το μαιλ και φτιάχνεις εναν κανόνα "τα μαιλ απο τον τάδε αποστολέα ή με το τάδε θέμα" να πηγαινουν στον φάκελο που έφτιαξες

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Πως φτιάχνω αυτό τον κανόνα που λες; μπορείς σε παρακαλώ να το περιγράφεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ti mail εχεις? (gmail, yahoo) για να σου απαντησω αυριο που θα ειμαι σε pc (αν δεν εχει απαντήσει καποιος αλλος).

Χρησιμοποιείς Browser ή outlook?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ti mail εχεις? (gmail, yahoo) για να σου απαντησω αυριο που θα ειμαι σε pc (αν δεν εχει απαντήσει καποιος αλλος).

Χρησιμοποιείς Browser ή outlook?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Gmail έχω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Gmail έχω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Ανοίγεις gmail από pc

Αριστερά στο μενού, κάτω κάτω > Δημιουργία νέας ετικέτας > Νέο Όνομα..(ένθετη.. αν θες να την βάλεις μέσα σε υπάρχον φάκελο) > Δημιουργία.

 

Αν κοιτάξεις στην αριστερή στήλη, μαζί με τα εισερχόμενα, κάδο, απεσταλμένα κλπ, είναι και ο φάκελος που έφτιαξες.

 

Για να πηγαίνουν συγκεκριμένα mail στον φάκελο αυτό:

ανοίγεις το mail που θες > επάνω επάνω ή και πάνω δεξιά, πατάς τις 3 κάθετες τελείες > φιλτράρισμα παρόμοιων μηνυμάτων > Διαλέγεις Αποστολέα ή Θέμα ή κάτι άλλο > δημιουργία φίλτρου > Εφαρμογή ετικέτας (διαλέγεις το φάκελο που έφτιαξες >Δημιουργία.

 

Τέλος. Αυτό ήταν

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις gmail από pc

 

Αριστερά στο μενού, κάτω κάτω > Δημιουργία νέας ετικέτας > Νέο Όνομα..(ένθετη.. αν θες να την βάλεις μέσα σε υπάρχον φάκελο) > Δημιουργία.

 

 

 

Αν κοιτάξεις στην αριστερή στήλη, μαζί με τα εισερχόμενα, κάδο, απεσταλμένα κλπ, είναι και ο φάκελος που έφτιαξες.

 

 

 

Για να πηγαίνουν συγκεκριμένα mail στον φάκελο αυτό:

 

ανοίγεις το mail που θες > επάνω επάνω ή και πάνω δεξιά, πατάς τις 3 κάθετες τελείες > φιλτράρισμα παρόμοιων μηνυμάτων > Διαλέγεις Αποστολέα ή Θέμα ή κάτι άλλο > δημιουργία φίλτρου > Εφαρμογή ετικέτας (διαλέγεις το φάκελο που έφτιαξες >Δημιουργία.

 

 

 

Τέλος. Αυτό ήταν

Θα το δοκιμάσω,

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μια ερώτηση για όσους δουλεύουν το εκπληκτικό aquamail.

Ξέρει κανείς που βρίσκεται ρύθμιση για ναν καλύπτει η προβολή των emails τν οθόνη ανεξάρτητα από το ζουμάρισμα που κάνω; Να μην κάνω δηλαδή scroll δεξιά κ αριστερά αλλά να ‘βλέπει’ προσαρμοσμένο για την οθόνη το κείμενο ανεξάρτητα αν ζουμάρω ;

Link to comment
Share on other sites

αυτό πρέπει να είναι

Το έχω ήδη δοκιμάσει αυτό αλλά δεν ..

Δεν ξέρω αν για για κάποιο λόγο φταίει η συσκευή μου. Σε άλλες εφαρμογές όμως όπως πχ τα doc το officesuite κατι αναλογο δουλευει κανονικά;

Στην δικιά σου συσκευή έχεις δοκιμάσει αν το επιλέξεις και μετά το βγάλεις, δουλεύει ή κάνει κάτι άλλο ;

Μπορεί να το τσεκάρει και κάποιος άλλος;

Οπως και να είναι σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος ένα πιο ενημερωμένο και πιο άμεσο app από αυτό?

 

 

Το έχω εδώ και μήνες και ενώ στην αρχή ήταν μια χαρά ενημερωμένο πλέον έχει σταματήσει να ενημερώνετε.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Αccubattery είναι αξιόπιστη όσον αφορά την ένδειξη της τρέχουσας χωρητικότητας της μπαταρίας;

Την εγκατέστησα χτες, και μετά από φόρτιση μού έδειξε ότι η χωρητικότητα της είναι 2.300mAh (η μπαταρία του κινητού μου εργοαστασιακά έχει 4.200mAh).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Αccubattery είναι αξιόπιστη όσον αφορά την ένδειξη της τρέχουσας χωρητικότητας της μπαταρίας;

Την εγκατέστησα χτες, και μετά από φόρτιση μού έδειξε ότι η χωρητικότητα της είναι 2.300mAh (η μπαταρία του κινητού μου εργοαστασιακά έχει 4.200mAh).

 

Την έχω και ως τώρα δεν είχα μεγάλες αποκλίσεις, αλλά θέλει να κάνεις πολλές μετρήσεις δεν αρκεί μόνο μία. Ας πούμε έχω 11 μετρήσεις με το δικό μου και ένα μ.ο. 2477 με εργοστασιακα 3350. Σε μια μέτρηση μου έδειξε 1650 ομως. Είναι ανάλογα σε ποιο εύρος είσαι νομίζω.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω και ως τώρα δεν είχα μεγάλες αποκλίσεις, αλλά θέλει να κάνεις πολλές μετρήσεις δεν αρκεί μόνο μία. Ας πούμε έχω 11 μετρήσεις με το δικό μου και ένα μ.ο. 2477 με εργοστασιακα 3350. Σε μια μέτρηση μου έδειξε 1650 ομως. Είναι ανάλογα σε ποιο εύρος είσαι νομίζω.
Το διάβασα αυτό που λες ότι χρειάζεται αρκετές μετρήσεις, απλά ήθελα να ξέρω αν το αποτέλεσμα που δείχνει είναι αξιόπιστο.

 

Έχω το κινητό 1 χρόνο, και δεν μπορώ να καταλάβω αν 'έπεσε' η μπαταρία ή είναι κάποια εφαρμογή που μου την 'τρώει'!!

Μπορεί να το βγάλω το πρωί από τον φορτιστή, να μην το πειράξω καθόλου, και μετά από 2-3 ώρες να έχω χάσει 5-6% μπαταρία.

Δεν έβγαλα άκρη και με το betterbatterystats, και ήθελα να δω αν είμαι για αλλαγή μπαταρίας. ;)

 

Σ' ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα αυτό που λες ότι χρειάζεται αρκετές μετρήσεις, απλά ήθελα να ξέρω αν το αποτέλεσμα που δείχνει είναι αξιόπιστο.

 

Έχω το κινητό 1 χρόνο, και δεν μπορώ να καταλάβω αν 'έπεσε' η μπαταρία ή είναι κάποια εφαρμογή που μου την 'τρώει'!!

Μπορεί να το βγάλω το πρωί από τον φορτιστή, να μην το πειράξω καθόλου, και μετά από 2-3 ώρες να έχω χάσει 5-6% μπαταρία.

Δεν έβγαλα άκρη και με το betterbatterystats, και ήθελα να δω αν είμαι για αλλαγή μπαταρίας. ;)

 

Σ' ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Το BBS είναι το καλύτερο εργαλείο για έλεγχο μπαταρίας αλλά θέλει ροοτ για να δεις τι γίνεται στο 100%.

Το χρησιμοποιώ εδώ και 7-8 χρόνια για να βρω ακριβώς τι τρώει την μπαταρία σε όποιο κινητό είχα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.Θελω να ρωτησω το εξης.Εχω 2 συσκευες.Η βασικη είναι ένα iPhone κ η άλλη ένα Galaxy Note 8.Εβγαλα μια twin sim cosmote για να μπορεσω να τα δουλευω εναλλαξ.Τωρα θελω να μαθω αν υπαρχει τροπος τα viber k WhatsApp να δουλευουν κ στις 2 συσκευες εφόσον φυσικα είναι κλειστει η μια κ με ποιον τροπο καθως το νουμερο είναι το ιδιο κ στις 2 σιμ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ρούτερ 2 repeater στο σπίτι. Όταν κινούμαι, εντός ή εκτός στον κήπο, χάνεται το σήμα, δεν πιάνει καλά πχ αυτό που είναι κάτω, αλλά παραμένει συνδεδεμένη η συσκευή σε αυτό. Υπάρχει τρόπος να πηγαίνει σε αυτό που έχει δυνατότερο σήμα;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ρούτερ 2 repeater στο σπίτι. Όταν κινούμαι, εντός ή εκτός στον κήπο, χάνεται το σήμα, δεν πιάνει καλά πχ αυτό που είναι κάτω, αλλά παραμένει συνδεδεμένη η συσκευή σε αυτό. Υπάρχει τρόπος να πηγαίνει σε αυτό που έχει δυνατότερο σήμα;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρησιμοποιούσα αυτό για το παλιό μου κινητό και δούλευε άψογα.. Τώρα με το xiaomi mi5 που έχω μου το έκλεινε συνέχεια και αλλάζω χειροκίνητα!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.seah0rse.swififree

Link to comment
Share on other sites

Το BBS είναι το καλύτερο εργαλείο για έλεγχο μπαταρίας αλλά θέλει ροοτ για να δεις τι γίνεται στο 100%.

Το χρησιμοποιώ εδώ και 7-8 χρόνια για να βρω ακριβώς τι τρώει την μπαταρία σε όποιο κινητό είχα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Δώσε ένα λινκ αν δεν σου κάνει κόπος Jung

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα λινκ αν δεν σου κάνει κόπος Jung

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Μπορείς να την κατεβάσεις και από το Google Play, και από το xda.

Εγώ έχω την έκδοση από το xda.

 

Για να τρέξει απλά να ξέρεις ότι χρειάζεται root access ή αν το κινητό δεν είναι rooted να το συνδέσεις σε υπολογιστή και να τρέξεις 3 adb command εντολές.

 

 

Google play edition: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asksven.betterbatterystats

xda edition: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

 

Οι 3 adb command εντολές:

adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.BATTERY_STATS

 

adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.DUMP

 

adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.PACKAGE_USAGE_STATS

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κατεβάσεις και από το Google Play, και από το xda.

Εγώ έχω την έκδοση από το xda.

 

Για να τρέξει απλά να ξέρεις ότι χρειάζεται root access ή αν το κινητό δεν είναι rooted να το συνδέσεις σε υπολογιστή και να τρέξεις 3 adb command εντολές.

 

 

Google play edition: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asksven.betterbatterystats

xda edition: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

 

Οι 3 adb command εντολές:

adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.BATTERY_STATS

 

adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.DUMP

 

adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.PACKAGE_USAGE_STATS

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φιλε!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα αυτό για το παλιό μου κινητό και δούλευε άψογα.. Τώρα με το xiaomi mi5 που έχω μου το έκλεινε συνέχεια και αλλάζω χειροκίνητα!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.seah0rse.swififree

 

Έχει να αναβαθμηστεί από το 2016. Η τελευταία αναβάθμηση ήταν για το android 6, και είμαστε στο 10! Πόσο αξιόπιστο μπορεί να είναι; Πώς είμαστε σίγουροι ότι δεν θα δημιουργήσει προβλήματα στην λειτουργία της συσκευής; Νομίζω ότι εφαρμογές που επεμβαίνουν στην λειτουργία της συσκευής, και έχουν να αναβαθμηστούν πάνω από 2 χρόνια, πρέπει να τις προσέχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...