Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα γράφει... το στοιχείο δεν βρέθηκε...

 

Αυτό με το φακέλωμα δεν θα το καταλάβω ποτέ.

Η εφαρμογή απλά αναλαμβάνει να στείλει ένα SMS αντί για σένα.

Τίποτα το φοβερο.Αν θες την βάζεις Αλλιώς στείλτο μόνος σου μη τυχόν και σε παρακολουθεί ο προγραμματιστής.

Πόσους θα παρακολουθήσει ο προγραμματιστής; Όλη την Ελλάδα ή την μισή; ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι το σκεφτονται. Πολλοι το συζητανε σχετικα με τα sms με ή χωρις προσθετη βοηθητικη εφαρμογη. Το ζητημα ειναι οτι στις περιεργες εποχες που ζουμε και που ακομα πιο δυσκολες θα γινουν και να ειμαστε ολοι μας σιγουροι γι αυτο, πρεπει να ειμαστε και λιγο επιφυλακτικοι. Οχι κακοπροαιρετοι, ουτε προκατειλημενοι. Απλα επιφυλακτικοι. Αυτο ηθελα να πω. Δεν ηθελα να φανω υπερβολικος.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το φακέλωμα δεν θα το καταλάβω ποτέ.

Η εφαρμογή απλά αναλαμβάνει να στείλει ένα SMS αντί για σένα.

Τίποτα το φοβερο.Αν θες την βάζεις Αλλιώς στείλτο μόνος σου μη τυχόν και σε παρακολουθεί ο προγραμματιστής.

 

Το προβλημα δε ειναι το φακελωμα αλλα οτι δινεις στην εφαρμογη δικαιωματα να στελνει sms και να διαβαζει παραλληλα.

Αυτο σημαινει οτι ανα πασα στιγμη ο developer μπορει απομακρυσμενα να δωσει εντολη στην εφαρμογη να στειλει sms σε οποιον αριθμο θελει.

Σου δινω μια περιπτωση να στειλει μηνυμα σε ενα πενταψηφιο και να σε εγγραψει στην ταδε υπηρεσια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

 

Εν το μεταξύ ο προγραμματιστής δυο εφαρμογές έχει φτιάξει όλες και όλες!

Η μια είναι αυτή «μένουμε σπίτι» και η άλλη : «Κρατήσεις - Μπουζούκια & Clubs»

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=georakapps.kratiseis

Θεός! Απλά..

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ ο προγραμματιστής δυο εφαρμογές έχει φτιάξει όλες και όλες!

Η μια είναι αυτή «μένουμε σπίτι» και η άλλη : «Κρατήσεις - Μπουζούκια & Clubs»

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=georakapps.kratiseis

Θεός! Απλά..

Η πρώτη αχρηστεύτηκε πλέον, οπότε είπε να φτιάξει μία πιο χρήσιμη! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι η πρώτη σκέψη.

Όταν έρθει η ώρα όμως να στείλεις sms με διαφορετικό κωδικό, ψάχνεις να βρεις ποιο κωδικό πρέπει να βάλεις. Σε αυτή την εφαρμογή στα έχει έτοιμα.

 

Samsung galaxy s10

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως εγώ πού την έχω κατεβάσει, μου ανοίγει.

Σε όσους δεν την έχουν, δεν τους ανοίγει. Πλέον δεν την εμφανίζει ούτε με αναζήτηση.

 

Samsung galaxy s10

Μάλλον παίζει μόνο σε Android 10.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εφαρμογή 'μένουμε σπίτι' κολλάει. Την εγκαθιστώ, την ανοίγω, βάζω όνομα & διεύθυνση, και μετά δεν πατιέται κανένα κουμπί. Ούτε το πίσω. Έχω galaxy s10+ android 10
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εφαρμογή 'μένουμε σπίτι' κολλάει. Την εγκαθιστώ, την ανοίγω, βάζω όνομα & διεύθυνση, και μετά δεν πατιέται κανένα κουμπί. Ούτε το πίσω. Έχω galaxy s10+ android 10

 

Γιατί θα πρέπει να δώσεις τα στοιχεία σου σε κάποιον dev? Για να μη στείλεις ένα SMS το οποίο στην ουσία απλά το κάνεις προώθηση (δεν χρειάζεται να το ξαναγράψεις)?

Δεν το θεωρώ έξυπνο.

Γνώμη μου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, δεν χρειάζεται να κατεβάσετε εφαρμογή!

Ανοίγετε αυτή την σελίδα https://www.workremotely.gr/sms/ , βάζετε τα στοιχεία σας (μόνο την πρώτη φορά), διαλέγετε τον λόγο εξόδου και το SMS είναι έτοιμο!

Βάζετε και μια συντόμευση στην αρχική οθόνη και μπαίνετε με ένα πάτημα

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί πρέπει να κατεβάσουμε εφαρμογές, να κάνουμε συντομεύσεις η δεν ξέρω τι άλλο, και όλα αυτά αντί να στέλνουμε ένα απλό SMS.

 

Γεμίζουμε τις συσκευές μας με άχρηστες και αχρείαστες εφαρμογές. Γενικότερα μιλάω και όχι μόνο για την συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί πρέπει να κατεβάσουμε εφαρμογές, να κάνουμε συντομεύσεις η δεν ξέρω τι άλλο, και όλα αυτά αντί να στέλνουμε ένα απλό SMS.

 

Γεμίζουμε τις συσκευές μας με άχρηστες και αχρείαστες εφαρμογές. Γενικότερα μιλάω και όχι μόνο για την συγκεκριμένη περίπτωση.

Έτσι πιστεύω κι εγώ. Επίσης άδειες για ανάγνωση και αποστολή sms δεν θα έπρεπε να δίνονται τόσο εύκολα σε άγνωστους devs. Είναι και τα προσωπικά στοιχεία ένα θέμα. Δίνεις τηλέφωνο, ονοματεπώνυμο και διεύθυνση.
Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνετε έτσι δεν είναι,τι έχετε πάθει ,βρε τι λέτε,γιατι τους devs των εκατοντάδων που έχετε βάλει μέχρι τώρα πίνετε καφέ κάθε πρωί η μήπως πίνετε κάτι άλλο και δεν μας δίνετε
Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνετε έτσι δεν είναι,τι έχετε πάθει ,βρε τι λέτε,γιατι τους devs των εκατοντάδων που έχετε βάλει μέχρι τώρα πίνετε καφέ κάθε πρωί η μήπως πίνετε κάτι άλλο και δεν μας δίνετε

 

Δεν αντιλέγω. Όμως τουλάχιστον ας υπάρχει κάποιος καλύτερος λόγος, κάτι πιο ουσιαστικό. Όχι να ξεβρακωθω για να μη στείλω ένα SMS που στο φινάλε μια φορά το γαφω και μετά μόνο προώθηση το κάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που θα έβαζες τα χρήματα σου, στην Εθνική τράπεζα ή στην τράπεζα του μπαρμπα-Μήτσου; Πόσες εφαρμογές έχουν πιαστεί με malware από αναγνωρισμένους devs και πόσες από άγνωστους; Νο 1 κανόνας ασφαλείας είναι να προσέχουμε τι εγκαθιστούμε στη συσκευή μας, πιο απλά δεν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

To Samsung S20 Ultra θα ελέγχει ένα xs max
Τί πρόβλημα σου βγάζει το TeamViewer;

 

Τα παρακάτω τα έχεις;

Requirements

 

To be able to use this feature, you must meet the following requirements:

 

The iOS device (iPhone or iPad)*requires iOS 12 or newer*to be installed.

 

Make sure, that the latest updates are installed for the*TeamViewer QuickSupport*app on the iOS device.

 

You have TeamViewer*14 or higher installed on the device you want to connect with. This is possible with*Windows,*macOS,*Linux,*Android, or*iOS*devices.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και λέτε για εφαρμογές μένω σπίτι κλπ

Αν θέλω να πάω σε μια έξοδο και στη τράπεζα και σε μάρκετ στέλνω 2 SMS το ένα μετά το άλλο?

Ξέρει κανείς??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και λέτε για εφαρμογές μένω σπίτι κλπ

Αν θέλω να πάω σε μια έξοδο και στη τράπεζα και σε μάρκετ στέλνω 2 SMS το ένα μετά το άλλο?

Ξέρει κανείς??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πούνε κι αυτοί που πρέπει να κάνουν πάνω από δύο... ή και τα 6! ;)

Edit: Στο X βάζεις δύο αριθμούς λογικά. Το αντίστοιχο για τράπεζα και σουπερμάρκετ.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και λέτε για εφαρμογές μένω σπίτι κλπ

Αν θέλω να πάω σε μια έξοδο και στη τράπεζα και σε μάρκετ στέλνω 2 SMS το ένα μετά το άλλο?

Ξέρει κανείς??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και offtopic, στελνεις καθε φορα και νεο sms.

Δηλαδη στελνεις οτι πας τραπεζα, αφου βγεις απο την τραπεζα στελνεις οτι πας σουπερ.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει στην τηλεόραση 2 διαφορετικές απόψεις.

Η πρώτη είναι ότι στέλνεις ένα μήνυμα με τον αριθμό που δηλώνει πού θα πας πρώτα, και μόλις τελειώσεις τη δουλειά σου στέλνεις και το 2ο μήνυμα με τον καινούριο αριθμό για το πού θέλεις να πας.

Η δεύτερη είναι ότι δεν επιτρέπεται να πας σε παραπάνω από 1 μέρη την ημέρα. Δηλαδή επιτρέπεται 1 μήνυμα ανά ημέρα.

 

 

Δεν ξέρω τι ισχύει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να καταγραφει όλες τις κλήσεις, μηνύματα, GPS, μηνύματα viber, whatsapp χωρίς να υπάρχει ένδειξη ότι υπάρχει τέτοια εφαρμογή που να τρέχει; πλέον ο μικρός πήρε κινητό και θέλω να τον ελέγχω που και που.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει στην τηλεόραση 2 διαφορετικές απόψεις.

Η πρώτη είναι ότι στέλνεις ένα μήνυμα με τον αριθμό που δηλώνει πού θα πας πρώτα, και μόλις τελειώσεις τη δουλειά σου στέλνεις και το 2ο μήνυμα με τον καινούριο αριθμό για το πού θέλεις να πας.

Η δεύτερη είναι ότι δεν επιτρέπεται να πας σε παραπάνω από 1 μέρη την ημέρα. Δηλαδή επιτρέπεται 1 μήνυμα ανά ημέρα.

 

 

Δεν ξέρω τι ισχύει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Αν θες την ίδια μέρα να κάνεις δυο τρία πράγματα την ημέρα οπωσδήποτε, δεν νομίζω να σε περιορίζουν. Εδώ το σκυλί μπορείς να το βγάλεις ως και 3 φορές την ημέρα απ' ότι άκουσα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απ τα λεγόμενα πλήρης σύγχυση!!

Κάποιος που να γνωρίζει επί αυτού και να μπορεί να μας διαφωτίσει γιατί βλέπω είμαστε πολλοί που δεν γνωρίζουμε ακριβώς τι γίνεται στην περίπτωση αυτή, πολλαπλών εργασιών δηλαδή στην ίδια έξοδο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...