Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Κρυπτογράφηση του telegram είναι ανώτερη απο των άλλων, που έτσι κ αλλιώς οι γνωστές υπηρεσίες της αμερικής με τα 3 γράμματα, δεν θέλουν να είναι ιδιαίτερα ανεπτυγμένη. Αντίθετα με του telegram....

 

Αν κ όσοι παρακολούθησαν την υπερήφανη ανακοίνωση της αστυνομίας μας για τον αποκρυπτογραφιτεί των wu, viber θα μετακομίσουν σιγά σιγά...

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

H Κρυπτογράφηση του telegram είναι ανώτερη απο των άλλων, που έτσι κ αλλιώς οι γνωστές υπηρεσίες της αμερικής με τα 3 γράμματα, δεν θέλουν να είναι ιδιαίτερα ανεπτυγμένη. Αντίθετα με του telegram....

 

Αν κ όσοι παρακολούθησαν την υπερήφανη ανακοίνωση της αστυνομίας μας για τον αποκρυπτογραφιτεί των wu, viber θα μετακομίσουν σιγά σιγά...

Γιατί telegram και όχι signal?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν σχεση οι δυο εφαρμογες, αλλη κατηγορια το telegram, αλλη το signal..

 

 

δηλαδή..??

Link to comment
Share on other sites

Πως προεκυψε ρε παιδια τροσο μαματη εφαρμογη αυτο το telegram ρε παιδια και εδω και εφτα χρονια οχι μονο εχει τους λιγοτερους χρηστες απο τους γνωστους messengers αλλα εχει το μεριδιο του λεοντος μονο σε κατι χωρες σαν το Ιραν, το Ουζμπεκισταν και η Αιθιοπια;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή..??

 

το signal sms δεν ειναι;

το telegram ειναι chat-ο-εφαρμογη, τυπου irq,

εχει καναλια (που δεν κανεις διαλογο, μονο διαβαζεις-παρακολουθεις-ενημερωνεσαι οταν τα ενημερωνουν),

αλλα και groups που ειναι μεσα λαοθαλασσα και μιλανε, ολοι με ολους,

και πριβε φυσικα μπορεις να μιλησεις με καποιον..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει καμμία εφαρμογή η οποία να μπλοκάρει ανεπιθύμητα τηλεφωνήματα ;;

Αλλά να μην καλλεί καθόλου το τηλέφωνο, όχι να χτυπάει και να βλέπεις ότι είναι στην "μαύρη λίστα" ...:X

Ευχαριστώ !!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει καμμία εφαρμογή η οποία να μπλοκάρει ανεπιθύμητα τηλεφωνήματα ;;

Αλλά να μην καλλεί καθόλου το τηλέφωνο, όχι να χτυπάει και να βλέπεις ότι είναι στην "μαύρη λίστα" ...:X

Ευχαριστώ !!

 

Αυτό δεν γίνεται. Όταν σε καλεί μπλοκαρισμένο τηλέφωνο θα πάει να χτυπήσει και θα φαίνεται ότι το κλείνεις. Κάτι καλύτερο δεν γίνεται.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

το signal sms δεν ειναι;

το telegram ειναι chat-ο-εφαρμογη, τυπου irq,

εχει καναλια (που δεν κανεις διαλογο, μονο διαβαζεις-παρακολουθεις-ενημερωνεσαι οταν τα ενημερωνουν),

αλλα και groups που ειναι μεσα λαοθαλασσα και μιλανε, ολοι με ολους,

και πριβε φυσικα μπορεις να μιλησεις με καποιον..

 

 

με λίγα λόγια δεν ξέρεις καν τι είναι το signal, αλλά το έβγαλες "καμία σχέση"...οκ

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ακουσει να αναφερεται πουθενα το signal, μονο οταν εψαχνα εφαρμογη sms το ειχα δει,

ενω το telegram παντου το πετυχαινω, εχω καμια 30αρια καναλια-γκρουπς-πριβε τσατς..

αρα;; δεν υπαρχει signal απλα... ενω το telegram ειναι (και για μενα αρεσει/δεν αρεσει σε καποιους) διαρκως ανερχομενο,

οπως ειναι και το discord

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ακουσει να αναφερεται πουθενα το signal, μονο οταν εψαχνα εφαρμογη sms το ειχα δει,

ενω το telegram παντου το πετυχαινω, εχω καμια 30αρια καναλια-γκρουπς-πριβε τσατς..

αρα;; δεν υπαρχει signal απλα... ενω το telegram ειναι (και για μενα αρεσει/δεν αρεσει σε καποιους) διαρκως ανερχομενο,

οπως ειναι και το discord

 

Link to comment
Share on other sites

ναι, τα εχω δει αυτα, ωραια ειναι, αλλα:

1) whatsapp δεν παιζει στην ελλαδα, προσωπικα δεν ξερω κανεναν να το χρησιμοποιει, ουτε εναν

2) facebook messenger, skype & viber εχουμε επισης,

τα wechat, qq & imessage επισης δεν τα ξερω, προφανως κι αυτα σε αλλες χωρες χρησιμοποιουνται..

αρα; τι να την κανω μια τετοια ερευνα;

Link to comment
Share on other sites

ναι, τα εχω δει αυτα, ωραια ειναι, αλλα:

 

1) whatsapp δεν παιζει στην ελλαδα, προσωπικα δεν ξερω κανεναν να το χρησιμοποιει, ουτε εναν

 

2) facebook messenger, skype & viber εχουμε επισης,

 

τα wechat, qq & imessage επισης δεν τα ξερω, προφανως κι αυτα σε αλλες χωρες χρησιμοποιουνται..

 

αρα; τι να την κανω μια τετοια ερευνα;

whatsapp δεν παίζει στην Ελλάδα;;;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι, τα εχω δει αυτα, ωραια ειναι, αλλα:

1) whatsapp δεν παιζει στην ελλαδα, προσωπικα δεν ξερω κανεναν να το χρησιμοποιει, ουτε εναν

2) facebook messenger, skype & viber εχουμε επισης,

τα wechat, qq & imessage επισης δεν τα ξερω, προφανως κι αυτα σε αλλες χωρες χρησιμοποιουνται..

αρα; τι να την κανω μια τετοια ερευνα;

 

Νομίζω Ελλάδα έχουμε Viber και Whatsapp κυρίως και φυσικά facebook/messenger. Το Skype έχει υποχωρήσει πολύ τα τελευταία χρόνια γενικά, όχι μόνο στην Ελλάδα. Τα weChat και QQ είναι ένα σκαλί κάτω από Facebook/Whatsapp, γιατί οι Κινέζοι είναι πολυάριθμοι, αλλά εκτός της Ασιατικής περιοχής, ο υπόλοιπος κόσμος δεν τα προτιμάει γενικά... Το Viber από την άλλη, αν και είναι πολύ συνηθισμένο στην Ελλάδα, ο υπόλοιπος κόσμος δεν το προτιμάει τόσο όσο το Whatsapp. Ουσιαστικά Viber και Telegram είναι στα ίδια επίπεδα παγκοσμίως πάνω κάτω, ενώ το Skype πάει προς εξαφάνιση...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν γίνεται. Όταν σε καλεί μπλοκαρισμένο τηλέφωνο θα πάει να χτυπήσει και θα φαίνεται ότι το κλείνεις. Κάτι καλύτερο δεν γίνεται.

Πάντως στο Nokia που έχω όταν βάζω στη μαύρη λίστα κάποια νούμερα δεν χτυπάνε όταν με καλούν. Από την ενσωματωμένη εφαρμογή!

Ούτε καν μηνύματα μπορούν να με στείλουν!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Nokia που έχω όταν βάζω στη μαύρη λίστα κάποια νούμερα δεν χτυπάνε όταν με καλούν. Από την ενσωματωμένη εφαρμογή!

Ούτε καν μηνύματα μπορούν να με στείλουν!

 

Μη μπερδεύεσαι evris. Σε εσένα δεν χτυπάει. Σε αυτόν που σε καλεί ισχύει ότι γράφει ο φίλος απο πάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α έτσι... Σε μένα λέει ότι είμαι κατειλημμένος ή δεν είμαι διαθέσιμος. Δεν θυμάμαι. Στο Lumia έλεγε το πρώτο.

Πάντως να μη χτυπάει καθόλου δεν υπάρχει. Ακόμα και το νούμερο να καταργήσεις θα σε πει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.

Οπότε τι περιμένουμε; Να είναι τελείως βουβό όταν μας καλούν;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεσαι evris. Σε εσένα δεν χτυπάει. Σε αυτόν που σε καλεί ισχύει ότι γράφει ο φίλος απο πάνω.

 

Αυτό δεν είναι το σημαντικό; Να μην χτυπάει σε σένα. Τώρα στον άλλο klein.

 

Εν τω μεταξύ από τοτε που έβαλα το true caller με έχουν ξεσκίσει στις προσφορές. Ναι μεν πολλές από αυτές τις είχα μπλοκάρει και τις υπόλοιπες τις αναγνωρίζω, αλλά τόσο επιμονή δεν έχω ξαναδεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το σημαντικό; Να μην χτυπάει σε σένα. Τώρα στον άλλο klein.

Εμ.... Αυτό λέω κι εγώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το σημαντικό; Να μην χτυπάει σε σένα. Τώρα στον άλλο klein.

 

 

 

Εν τω μεταξύ από τοτε που έβαλα το true caller με έχουν ξεσκίσει στις προσφορές. Ναι μεν πολλές από αυτές τις είχα μπλοκάρει και τις υπόλοιπες τις αναγνωρίζω, αλλά τόσο επιμονή δεν έχω ξαναδεί.

Εγώ πάλι, είχα τόσες πολλές κλήσεις από εταιρείες για προσφορές (κινητής τηλεφωνίας, ρεύματος, αερίου, και πάει λέγοντας), και με το TrueCaller βρήκα την υγειά μου.

Κόβει σχεδόν όλες αυτές τις κλήσεις γιατί έχουν δηλωθεί ως spam από τους υπόλοιπους χρήστες.

 

Και κάτι που αφορά αυτό που συζητιέται στα προηγούμενα posts.

Οι κλήσεις από τα νούμερα που έχουν δηλωθεί ως spam απλά εμφανίζονται μόνο με το εικονίδιο της αναπάντητης κλήσεις. Το τηλέφωνό δεν χτυπάει εκείνη την ώρα.

Δεν ξέρω αν φταίει το ότι έχω την Premium έκδοση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το WhatsApp.. Μόνο Telegram!!!
Κι εγώ το χρησιμοποιώ.

Επίσης νομίζω ότι στέλνει τα βίντεο και τις φώτος σε πραγματικό μέγεθος.

Κάτι αλλο.

Εχετε να προτείνετε τίποτα groups από κει με εφαρμογές,εικονίδια,wallpapers?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το σημαντικό; Να μην χτυπάει σε σένα. Τώρα στον άλλο klein.

 

Εν τω μεταξύ από τοτε που έβαλα το true caller με έχουν ξεσκίσει στις προσφορές. Ναι μεν πολλές από αυτές τις είχα μπλοκάρει και τις υπόλοιπες τις αναγνωρίζω, αλλά τόσο επιμονή δεν έχω ξαναδεί.

 

Το σημαντικό ποικίλει......

Αν πχ βάλω ένα γνωστό μου άτομο ή έναν πελάτη μου στη μαύρη λίστα αλλά χωρίς να το καταλάβει, πόσο ωραίο είναι να φαίνεται ότι του το κλείνω???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, είχα τόσες πολλές κλήσεις από εταιρείες για προσφορές (κινητής τηλεφωνίας, ρεύματος, αερίου, και πάει λέγοντας), και με το TrueCaller βρήκα την υγειά μου.

Κόβει σχεδόν όλες αυτές τις κλήσεις γιατί έχουν δηλωθεί ως spam από τους υπόλοιπους χρήστες.

 

Και κάτι που αφορά αυτό που συζητιέται στα προηγούμενα posts.

Οι κλήσεις από τα νούμερα που έχουν δηλωθεί ως spam απλά εμφανίζονται μόνο με το εικονίδιο της αναπάντητης κλήσεις. Το τηλέφωνό δεν χτυπάει εκείνη την ώρα.

Δεν ξέρω αν φταίει το ότι έχω την Premium έκδοση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Δεν έχει να κάνει με την premium. Και η δωρεάν αν έχεις δεδομένα το κλείνει αμέσως και απλά βλέπεις την κλήση. Απλά από τότε που το έβαλα παρατήρησα ότι κάθε μέρα έχω πάρα πολλές κλήσεις οι οποίες και απορρίπτονται είτε από το true caller είτε επειδή ήδη τις είχα σε λίστα απόρριψης.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό ποικίλει......

Αν πχ βάλω ένα γνωστό μου άτομο ή έναν πελάτη μου στη μαύρη λίστα αλλά χωρίς να το καταλάβει, πόσο ωραίο είναι να φαίνεται ότι του το κλείνω???

 

Σωστός ο πάμπλο!

 

Το σημαντικότερο σε αυτή την κατάσταση είναι να μην καταλάβει αυτός που σε καλέι ότι του το κλείνεις.;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την premium. Και η δωρεάν αν έχεις δεδομένα το κλείνει αμέσως και απλά βλέπεις την κλήση. Απλά από τότε που το έβαλα παρατήρησα ότι κάθε μέρα έχω πάρα πολλές κλήσεις οι οποίες και απορρίπτονται είτε από το true caller είτε επειδή ήδη τις είχα σε λίστα απόρριψης.

 

Να γραφτείς στο άρθρο μητρώου 11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...