Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω τον απλό εδώ και χρόνια, δεν τον δουλεύω πολύ, αλλά ποτέ δεν είδα διαφημίσεις ή Bloat...

 

Bloat δεν έχει άλλα διαφημίσεις έχει μέχρι και όταν κάνεις παύση.

Όχι τις διαφημίσεις που έχουν άλλα, που παίζει βίντεο σε όλη την οθόνη, αλλά μια εικόνα στην μέση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω την Pro έκδοση του MX Player, όσοι είστε με την απλή, αν βάλετε κάποιο ad blocker συνεχίζει να δείχνει τις διαφημίσεις;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω την Pro έκδοση του MX Player, όσοι είστε με την απλή, αν βάλετε κάποιο ad blocker συνεχίζει να δείχνει τις διαφημίσεις;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Με adguard δεν βλέπω καμία διαφήμιση στον δωρεάν.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με adguard δεν βλέπω καμία διαφήμιση στον δωρεάν.
Άρα το πιο πιθανό να μπορούν να τις κόβουν και άλλα ad blocks (blokada, block this κτλ).

Thanks.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά δεν έχετε δει αυτά τα καινούργια mx share κτλπ που έχουν βάλει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω στο σπίτι κάμερες της cubitech και ο τεχνικός μου είχε περάσει στην εφαρμογή mms hdcvi serial number για να βλέπω online το σπίτι. Μετά την αναβάθμιση σε 10 η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν λειτουργεί. Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τον τεχνικό να σου πει, αυτή θεωρώ την καλύτερη λύση... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τον τεχνικό να σου πει, αυτή θεωρώ την καλύτερη λύση... ;)
Δες μήπως στην εφαρμογή σου έχεις κανένα update.

Σε μένα έτσι έγινε και μόλις το έκανα δούλεψε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας κάποιον player που να παίζει σωστά την ταινία με υπότιτλους όταν την παίζω με stremio; Όσους δοκίμασα δε βγάζουν τους υπότιτλους.(Σε tv box)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας κάποιον player που να παίζει σωστά την ταινία με υπότιτλους όταν την παίζω με stremio; Όσους δοκίμασα δε βγάζουν τους υπότιτλους.(Σε tv box)

 

Mx player. Νομίζω πως είναι ο καλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση που να κάνω select ένα κείμενο στον Chrome και να το κάνει ανάγνωση στα ελληνικά για να το ακούω όταν οδηγάω;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ημερολογιο εχω το Επαγγελματικο Ημερολογιο και της Google.

Πριν κανω φορματ στο κινητο οι ειδο[ποιησεις απο τα συμβαντα πηγαν και σαν email στο gmail αλλα μετα το φορματ δεν πανε.

Τι και που πρεπει να αλλαξω ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες επαγγελματικό ημερολόγιο; εγώ ξέρω μόνο το ημερολόγιο της Google και αυτό έχω, υπάρχει κάποιο άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες επαγγελματικό ημερολόγιο; εγώ ξέρω μόνο το ημερολόγιο της Google και αυτό έχω, υπάρχει κάποιο άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Business calendar εννοεί, απλά μπερδεύει τον κόσμο με την μετάφραση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Business calenda εχω απλα το εγραδε στα ελληνικα.

Τελικα χθες ενεργοποιησα το gmail στο κινητο και αποψε μου ηρθαν τα mail.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στα Huawei υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω για κάθε εφαρμογή, το αν θα συνδέεται σε όλα τα data, μόνο μέσω wi fi, ή καθόλου. Το Samsung δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή στο store που κάνει αξιόπιστα αυτή την δουλειά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στα Huawei υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω για κάθε εφαρμογή, το αν θα συνδέεται σε όλα τα data, μόνο μέσω wi fi, ή καθόλου. Το Samsung δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή στο store που κάνει αξιόπιστα αυτή την δουλειά;

 

Για τα Huawei πας:

Settings->Wireless & networks->Data usage->Network access

Εδω ρυθμιζεις για τις εφαρμογες την προσβαση σε Wi-Fi και Mobile data ξεχωριστα ενω για τις συστηματος μονο την προσβαση στα mobile data.

Αν πατησεις πανω πανω στο neteork access κι επιλεξεις το Advanced network settings μπορεις να ρυθμισεις αν θες η καθε εφαρμογη ξεχωριστα να δουλευει internet στο παρασκηνιο και οταν εισαι σε roaming.

 

Αυτα σε EMUI 9.1

Σου εγραψα τις αγγλικες διοτι το εχω στα αγγλικα, εσυ κανεις την μεταφραση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για τα Huawei πας:

 

Settings->Wireless & networks->Data usage->Network access

 

Εδω ρυθμιζεις για τις εφαρμογες την προσβαση σε Wi-Fi και Mobile data ξεχωριστα ενω για τις συστηματος μονο την προσβαση στα mobile data.

 

Αν πατησεις πανω πανω στο neteork access κι επιλεξεις το Advanced network settings μπορεις να ρυθμισεις αν θες η καθε εφαρμογη ξεχωριστα να δουλευει internet στο παρασκηνιο και οταν εισαι σε roaming.

 

 

 

Αυτα σε EMUI 9.1

 

Σου εγραψα τις αγγλικες διοτι το εχω στα αγγλικα, εσυ κανεις την μεταφραση.

Νομιζω ο άνθρωπος ηδη τα γνωρίζει αυτα. Ρωτάει πως θα κάνει κατι αντίστοιχο σε Samsung, αν υπαρχει καποια εφαρμογή κλπ.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή που να επιλεγω τι ειδοποιήσεις θα δεχτω? Για παράδειγμα δε θελω την νυχτα να το βαζω αθόρυβο αλλά να μπορώ να εχω ανοιχτό τον ηχο για κλήσεις μηνύματα ξυπνητήρι WhatsApp και μερικα άλλα και να βαλω στο αθόρυβο ειδοποιήσεις τυπου Facebook enikos κτλ. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή που να επιλεγω τι ειδοποιήσεις θα δεχτω? Για παράδειγμα δε θελω την νυχτα να το βαζω αθόρυβο αλλά να μπορώ να εχω ανοιχτό τον ηχο για κλήσεις μηνύματα ξυπνητήρι WhatsApp και μερικα άλλα και να βαλω στο αθόρυβο ειδοποιήσεις τυπου Facebook enikos κτλ. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε το macrodroid.

Κάνει παπάδες!!

Εσύ θα επιλέξεις μια συγκεκριμένη ώρα για trigger και απενεργοποίηση στις ειδοποιήσεις που θες.

Και αντίστοιχα άλλο ένα που την τάδε ώρα θα τις ενεργοποιεί και πάλι.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ο άνθρωπος ηδη τα γνωρίζει αυτα. Ρωτάει πως θα κάνει κατι αντίστοιχο σε Samsung, αν υπαρχει καποια εφαρμογή κλπ.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά. Πάντος ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!δεν ξέρω αν είναι σχετικό το θέμα που θα αναλύσω !! Έχει να κάνει με την μη εγκατάσταση του Netflix σε ένα chuwi hi pad τάμπλετ!! Είναι android δεν το έχει στο play store και όταν πας να το κατεβάσεις από το chrome σου λέει ότι δεν είναι συμβατή αυτή η εφαρμογή!! Κάπου διάβασα ότι πρέπει να δώσω άδεια από την ασφάλεια σε εφαρμογές μην εγκεκριμένες από το play store και ούτε αυτό το βρίσκω !! Υποσημειώση το τάμπλετ το έχω αγοράσει για δώρο σε φίλη!! Και δεν το έχω στα χέρια μου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!δεν ξέρω αν είναι σχετικό το θέμα που θα αναλύσω !! Έχει να κάνει με την μη εγκατάσταση του Netflix σε ένα chuwi hi pad τάμπλετ!! Είναι android δεν το έχει στο play store και όταν πας να το κατεβάσεις από το chrome σου λέει ότι δεν είναι συμβατή αυτή η εφαρμογή!! Κάπου διάβασα ότι πρέπει να δώσω άδεια από την ασφάλεια σε εφαρμογές μην εγκεκριμένες από το play store και ούτε αυτό το βρίσκω !! Υποσημειώση το τάμπλετ το έχω αγοράσει για δώρο σε φίλη!! Και δεν το έχω στα χέρια μου!!

 

Πως γίνεται να νην έχει την εφαρμογή στο play store;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την sideload από κάποιο site πχ apkpure.

Αν δε βγάζεις άκρη ριξε και μια ματιά στο xda

https://forum.xda-developers.com/general/device-reviews-and-information/chuwi-hipad-root-twrp-info-t3891827

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...