Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Data & call plan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trecone.cctbmx

 

καi παρόμοια

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό το διάστημα θέλω να κάνω μετάβαση από δύο κινητά σε ένα δίκτυο, ψάχνω για εφαρμογές με διπλούς λογαριασμούς. Θα τις χρειαστώ σε viber, WhatsApp, what's up, wechat και δε θυμάμαι αν έχω κάποια άλλη. Επίσης παλιότερα είχα διαπιστώσει για υψηλή χρήση μπαταρίες με τέτοιες εφαρμογές. Έχετε να μου προτείνεται κάποια για να κάνω σήμερα κιόλας τη μετάβαση;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κανένα. Έτσι το έχω σε όλες μου τις συσκευές.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με microg , να διαβάζει η να υποκλέπτει οτιδήποτε;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με microg , να διαβάζει η να υποκλέπτει οτιδήποτε;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι open source οπότε δε νομίζω.

 

Αν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα το είχαν δει μέσα στο source του οι devs και οι χρήστες.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Data & call plan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trecone.cctbmx

 

καi παρόμοια

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Ευχαριστώ!

Το δοκίμασα, αν και δεν το κράτησα, δεν βλέπω καλές βαθμολογίες από τους χρήστες όμως..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δέχθηκα κλήση από Τυνησία σήμερα (χτύπησε μια φορά, κλασική περίπτωση scam), υπάρχει κάποιος τρόπος ή app έτσι ώστε είτε να κάλω blacklist ολόκληρες χώρες είτε να κάνω whitelist τις κλήσεις από Ελλάδα, έτσι ώστε να μην δέχομαι κλήσεις από άλλες χώρες;

Ευχαριστώ!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε:

Στα παλιά κινητά, όριζες μήνα, ή 10ήμερο στις κλίσεις, και σου έβγαζαν χρόνους εισερχομένων και εξερχομένων, και ήξερες στο περίπου πόση ώρα μίλησες.

Ξέρω ότι οι εταιρίες με τις εφαρμογές τους σου δίνουν τον υπολειπόμενο χρόνο δωρεάν, αλλά υπάρχει εφαρμογή κλίσεων που να σου δίνει τον χρόνο εισερχομένων και εξερχομένων στο smartphone που χρησιμοποίησες στο τάδε χρονικό διάστημα;

 

Δοκιμασε και το Callistics, θέλει λίγο ψάξιμο γιατί έχει πολλές επιλογές, αλλά είναι πολύ δυνατό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπήρχε επιλογή στο Truecaller για απόρριψη κλήσεων από χώρες του εξωτερικού.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει τσικι-τσικι συσκευή δεν βάζεις να σου συγχρονίζει μόνο τα email 3μήνου;

 

Πρόσφατα χρειάστηκε να δουλεύω το Outlook App σε ένα Moto G προπολεμικό. Δεν λέω αργούσε αλλά, τελικά η δουλεία μου γίνονταν και είχα 4 e-mail accounts.

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις του Outlook app αλλά δεν έχει τέτοιες επιλογές... Οπότε το αφήνουμε να σέρνεται όπως φαίνεται...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πιο καινούριο πιο πρακτικό και πιο εύκολο από αυτό που σου έστειλα?

Δεν πρόκειται να βρείς με τίποτα..... Δλδ το δοκίμασες και δεν σου άρεσε ή δεν έκανες την δουλειά σου?

 

Αν δεν σου κάνει κόπος το στέλνεις και σε μένα?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να την εγκαταστήσω στο κινητό του παιδιού μου με φίλτρα αλλά και μέσω αλλού κινητού (η pc) να μπορώ να βλέπω εάν υπάρχει κίνδυνος από κάτι που βλέπει;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δέχθηκα κλήση από Τυνησία σήμερα (χτύπησε μια φορά, κλασική περίπτωση scam), υπάρχει κάποιος τρόπος ή app έτσι ώστε είτε να κάλω blacklist ολόκληρες χώρες είτε να κάνω whitelist τις κλήσεις από Ελλάδα, έτσι ώστε να μην δέχομαι κλήσεις από άλλες χώρες;

 

Ευχαριστώ!

Καλά δεν έχεις συγγενείς, φίλους σε ξένες χώρες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα κι εγω δεχτηκα απο λονδινο χθες,

αν ειχα Truecaller χαλαρα θα τις μπλοκαρα τις κλησεις εξωτερικου επισης,

κι αλλη φορα με πηραν και το σηκωσα και μου ειπαν οτι εκαναν μια ερευνα και αηδιες,

τους ειπα δεν ενδιαφερομαι να μην με ξαναπαρουν και τους μπλοκαρα,

σε cosmote αριθμο ολα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για εφαρμογή scan επαγγελματικών καρτών? Αν διαβάζει σωστά και τα Ελληνικά ακόμα καλύτερα.

Κάποια στιγμή είχα δοκιμάσει την camcard αλλά αν θυμάμαι καλά κατηγορήθηκε η εταιρεία για κλοπή προσωπικών δεδομένων, οπότε θα ήθελα να την αποφύγω

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για εφαρμογή scan επαγγελματικών καρτών? Αν διαβάζει σωστά και τα Ελληνικά ακόμα καλύτερα.

Κάποια στιγμή είχα δοκιμάσει την camcard αλλά αν θυμάμαι καλά κατηγορήθηκε η εταιρεία για κλοπή προσωπικών δεδομένων, οπότε θα ήθελα να την αποφύγω

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Και τι κλοπή προσωπικών δεδομένων να κάνει μια εφαρμογή που σκαναρει στοιχεία κάρτας;;

Δεν είναι ότι αποκτάει πρόσβαση σε τραπεζικούς λογαριασμούς.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Και τι κλοπή προσωπικών δεδομένων να κάνει μια εφαρμογή που σκαναρει στοιχεία κάρτας;;

Δεν είναι ότι αποκτάει πρόσβαση σε τραπεζικούς λογαριασμούς.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Φυσικά και ισχύει!!!

Ίσως δεν το άκουσες, ίσως δεν θέλεις να το πιστέψεις για τους δικού σου λόγους άλλα είναι αλήθεια.

Τους πιάσανε με την την γίδα στην πλάτη. Από μένα όχι...

Έχεις κάτι παρόμοιο να προτείνεις?

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Wind εχεις?

Εμενα με πηραν απο Τυνησια σε wind αλλα ειδα οτι εβγαλε ανακοινωση η βονταφον για το ιδιο θεμα, Αρα δεν ειναι θεμα μονο της wind.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχύει!!!

Ίσως δεν το άκουσες, ίσως δεν θέλεις να το πιστέψεις για τους δικού σου λόγους άλλα είναι αλήθεια.

Τους πιάσανε με την την γίδα στην πλάτη. Από μένα όχι...

Έχεις κάτι παρόμοιο να προτείνεις?

Ποσταρε εδώ το άρθρο που μιλάει για το συγκεκριμένο app.

Και έχεις μπερδέψει κάτι.

Δεν εχω προσωπικό θέμα να πιστέψω ή όχι αν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρε εδώ το άρθρο που μιλάει για το συγκεκριμένο app.

Και έχεις μπερδέψει κάτι.

Δεν εχω προσωπικό θέμα να πιστέψω ή όχι αν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το πρόβλημα που αναφέρει ο salmador αφορούσε το CamScanner της ίδιας εταιρείας.

https://www.google.com/amp/s/www.kaspersky.com/blog/camscanner-malicious-android-app/28156/amp/

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν ξέρουν, το λέω ξανά: η εφαρμογή camscanner θεωρήθηκε ύποπτη και όταν το διάβασα, την έβγαλα καλού κακού από το κινητό μου. Την είχα αφήσει όμως σε άλλο κινητό που δεν χρησιμοποιείται συχνά και στο οποίο εν τέλει εστάλησαν μηνύματα από 5ψηφιο αριθμό, τα οποία ήταν με χρέωση. Σπάσαμε το κεφάλι μας να δούμε από πού προέκυψε αυτό και είδαμε ότι δεν είχαμε βγάλει την εφαρμογή. Εννοείται ότι την αφαίρεσα αμέσως κι από εκεί. Έπειτα από έρευνα στο διαδίκτυο είδαμε ότι ευθυνόταν ακριβώς γι' αυτό. Όποιος θέλει, το πιστεύει. Όποιος δεν θέλει, με το καλό να τη βάλει αν και λένε πως διορθώθηκε το θέμα αλλά παρόλα αυτά εγώ θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ο καθένας ας κάνει τις δικές του επιλογές. Αλλά ας μην αμφισβητούμε τόσο εύκολα κάτι για το οποίο δεν τα γνωρίζουμε όλα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει εφαρμογή να μου αποθηκεύσει τα wifi δίκτυα που έχω συνδεθεί και να τα περάσω ξανά στο κινητό μετά από φορμάτ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει εφαρμογή να μου αποθηκεύσει τα wifi δίκτυα που έχω συνδεθεί και να τα περάσω ξανά στο κινητό μετά από φορμάτ;

αν συγχρονίζεις με Google το κάνει αυτό που θες, εδώ και χρόνια δεν ασχολούμαι πια, μετά από φορματ η πέρασμα νέας ρομ, μόλις συνδεθώ στον google μου συγχρονίζει μαζί με επαφές και τα δίκτυα wifi

Link to comment
Share on other sites

αν συγχρονίζεις με Google το κάνει αυτό που θες, εδώ και χρόνια δεν ασχολούμαι πια, μετά από φορματ η πέρασμα νέας ρομ, μόλις συνδεθώ στον google μου συγχρονίζει μαζί με επαφές και τα δίκτυα wifi

 

Επαφές συγχρονίζω στο Google. Είναι κάτι που πρέπει να το έχω επιλέξει ή γίνεται από μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...