Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Distance meter ψαξε

 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές, αλλά χωρίς την ακρίβεια της μέτρησης με laser.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινετε μια εφαρμογη για επαφες με την οποια να βαλω καποιες επαφες σε μια ομαδα και να βλεπω μονο αυτες, χωρις να χρειαζεται να σκαναρω ολες τις επαφες του τηλεφωνου.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινετε μια εφαρμογη για επαφες με την οποια να βαλω καποιες επαφες σε μια ομαδα και να βλεπω μονο αυτες, χωρις να χρειαζεται να σκαναρω ολες τις επαφες του τηλεφωνου.

 

Δεν το έχει ήδη το κινητό σου;Πχ εμένα το λέει labels

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει το note 9, εννοείται πως έχει και groups και favorites.

Ότι βάλεις στα favorite (απλά κλικ στο αστέρι στην επαφή) στα εμφανίζει πάνω πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει το note 9, εννοείται πως έχει και groups και favorites.

Ότι βάλεις στα favorite (απλά κλικ στο αστέρι στην επαφή) στα εμφανίζει πάνω πρώτα.

 

Τον εταιρικο αριθμο τον εχω σε Huawei Y8 και θα ηθελα πατωντας ενα εικονιδιο ή μπαινοντας στις επαφες να βλεπω μονο τα εταιρικα νουμερα και οχι και τα προσωπικα και να ψαχνω ολες τις επαφες για να βρω ενα συναδελφο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να μου συγχρονίζει μέσω wifi ένα συγκεκριμένο φάκελο στον οποίο έχω τα τραγούδια μου στα δύο μου κινητα και στο tv box μου ταυτόχρονα,για να μη χρειάζεται κάθε φορά να τα κατεβάζω και στα 3?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το ξαναρώτησα στο παρελθόν αλλα ή δεν μου απάντησε κάποιος ή έχασα την απάντηση...... σόρρυ.

Υπάρχει εφαρμογή να κάνει hidden κάποιες εφαρμογές?

Tα samsung π.χ. το έχουν απο την μάνα τους.... Φτιάχνουν έναν εικονικό partition κ μέσα βάζεις οτι θες κρυμμένο. Εφαρμογές ή και αρχεία.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να μου συγχρονίζει μέσω wifi ένα συγκεκριμένο φάκελο στον οποίο έχω τα τραγούδια μου στα δύο μου κινητα και στο tv box μου ταυτόχρονα,για να μη χρειάζεται κάθε φορά να τα κατεβάζω και στα 3?
FolderSync για δοκίμασε

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Υπάρχει εφαρμογή για facebook σε android που:

1) να μου φέρνει τα νέα με μοναδικό κριτήριο τον χρόνο που ανεβαίνουν (να βλέπω πάντα πάνω πάνω το πιο πρόσφατο)

2) να μου φέρνει τα νέα από ΟΛΑ τα groups, pages κτλ που ακολουθώ (η κανονική εφαρμογή δεν ξέρω τι σκατά αλγόριθμο χρησιμοποιεί αλλά από πολλά pages groups κτλ δεν βλέπω ποτέ νέα στο newsfeed)

3) να μην σκίζει την μπαταρία

4) να μην έχει διαφημίσεις (πληρώνω αν χρειαστεί)

 

Με καίνε τα 1 και 2

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

 

 

Υπάρχει εφαρμογή για facebook σε android που:

 

1) να μου φέρνει τα νέα με μοναδικό κριτήριο τον χρόνο που ανεβαίνουν (να βλέπω πάντα πάνω πάνω το πιο πρόσφατο)

 

2) να μου φέρνει τα νέα από ΟΛΑ τα groups, pages κτλ που ακολουθώ (η κανονική εφαρμογή δεν ξέρω τι σκατά αλγόριθμο χρησιμοποιεί αλλά από πολλά pages groups κτλ δεν βλέπω ποτέ νέα στο newsfeed)

 

3) να μην σκίζει την μπαταρία

 

4) να μην έχει διαφημίσεις (πληρώνω αν χρειαστεί)

 

 

 

Με καίνε τα 1 και 2

Μπες απλά από browser. Εγώ ας πούμε χρησιμοποιώ τον brave browser. Για κινητό μιλάμε πάντα!

 

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

FolderSync για δοκίμασε

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

ευχαριστώ. φαίνεται καλό, αλλα αντιμετωπίζω πρόβλημα. πάτησα αμφίδρομος συγχρονισμός, δηλαδή αν σβήνω κομμάτι, να το σβήνει και απο το cloud. οταν ομως δοκίμασα συγχρονισμό στη 2η συσκευή, πάτησα μονο να κατεβάζει απο το cloud στη συσκευή. αλλά μου έβγαζε σφάλμα. δηλαδή κοινώς θέλω απο την κυρία συσκευή να συγχρονίζει και οταν σβηνω τραγούδια, και απο τις άλλες 2 συσκευές, απλως να κατεβάζει στη μνημη τα τραγούδια κατα τον συγχρονισμό.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τα κινητά που δεν έχουν αρχικά google play store?

 

Μπορείς να το βάλεις υποθέτω κατεβάζοντας το επίσημο .apk αρχείο και το εγκαθιστάς σαν απλή εφαρμογή αλλά τι ακριβώς γίνεται με τα προγράμματα που κατεβάζεις από το google play store που θα κατεβάσεις?

 

Θα μπορείς να τα κάνεις αναβάθμιση μέσω του google play store.apk που θα κατεβάσεις ή όχι?

 

Τι ακριβώς γίνεται με αυτού του είδους των κινητών όπως π.χ. είναι το huawei mate 30 & 30 pro.

 

Συγνώμη αν έκανα αυτό το ποστ σε λάθος τοπικ.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το autosync for google drive κ; ι ησύχασα. Δουλεύει άψογα σε σχέση με το άλλο που έτρωγε σκάλωματα. Αγόρασα και την premium έκδοση και όλα κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εάν είδες τo mate 30 και το θέλεις, δυστυχώς θα το έχεις μόνο για φωτογραφική μηχανή, και όχι για κινητό.

Οι εφαρμογές για να δουλέψουν σωστά σε Android ή ISO χρειάζονται και τα απαραίτητα services Android ή ISO.

Από την στιγμή που δεν τα έχεις, το χρησιμοποιείς ως φωτογραφική.

Τώρα εάν υπάρχει η δυνατότητα να το ρουταρεις, βάζεις Gapps και είσαι μια χαρά.

Αλλά η Huawei στις συσκευές τις το απαγόρευσε.

Άρα το παίρνεις για φωτογραφική μηχανή.

Τώρα όσο αφορά το λειτουργικό της. Huawei βλέπουμε......

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι οποιοδήποτε κινητό δεν έρχεται αρχικά με google play & services δεν μπορείς να τα βάλεις απλά εγκαθιστώντας το google play.apk αρχείο στο κινητό?

 

 

Και τι ακριβώς είναι το gapps?

 

 

Και για πιο λόγο έγινε κάτι τέτοιο στα κινητά hauwei? Απ' ότι θυμάμαι παλιότερα μοντέλα τις μια χαρά είχαν και το google play.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι οποιοδήποτε κινητό δεν έρχεται αρχικά με google play & services δεν μπορείς να τα βάλεις απλά εγκαθιστώντας το google play.apk αρχείο στο κινητό?

 

Και τι ακριβώς είναι το gapps?

 

Και για πιο λόγο έγινε κάτι τέτοιο στα κινητά hauwai? Απ' ότι θυμάμαι παλιότερα μοντέλα τις μια χαρά είχαν και το google play.

Σωστά, δε γίνεται με μία απλή εγκατάσταση της εφαρμογής.

 

Gapps = Google Apps, μπορείς να τα περάσεις εάν είσαι rooted flashάροντας το ανάλογο αρχείο.

 

Για το λόγο μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ -

Παύση του αποκλεισμού της Huawei από τις ΗΠΑ.

 

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ δεν είμαστε Η.π.α. αλλά Ελλάδα και Ευρώπη γιατί λοιπόν πιάνει κι εμάς αυτός ο περιορισμός όσο αφορά την εταιρία huawei και τα κινητά της τουλάχιστον.

 

 

Και αν το κινητό δεν είναι ρουτ τότε απλά ξεχνάω το google play store και γενικότερα τα google services?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην ειρωνεύεσαι τον άλλον με υφακι.

 

Αν έχεις να προσθέσεις κάτι εποικοδομητικό στη συζήτηση κανε το. Δεν χρειάζονται τέτοιου είδους ποστ.

 

Κι επειδή βιάστηκες να σου πω ότι δεν έχω αγοράσει huawai ακόμα και δεν ρωτάω για εμένα καθότι εγώ είμαι ευχαριστημένος με το samsung κινητό που έχω.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Απλά η φάση με τα κινητά είναι λίγο κάπως.. η μάζα ακούει κάτι και η έλλειψη πληροφόρησης παραπλανει..

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεφύγει από το θέμα του νήματος+ ότι ο τύπος που πετάχτηκε απο το πουθενά προφανώς απογοητευμένος και χωρίς καν να ψάξει επί του θέματος που φαίνεται να τον ταλαντιζει,είναι το λιγότερο αγενής με τον τρόπο που απάντησε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι αγενής?

 

 

 

Δηλαδή ο ktlk είναι ευγενικός λέγοντας μου με υφάκι "Πριν αγοράσουμε, προσεχουμε.. νόμος"

 

 

Οκ τι να πω αφού βλέπεις το δικό μου αγένεια ενώ το δικό του ποστ μια χαρά δεν έχω να πω κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Να κανετε παράθεση παιδια σε οποιον απαντατε,μην χανετε η μπαλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ δεν είμαστε Η.π.α. αλλά Ελλάδα και Ευρώπη γιατί λοιπόν πιάνει κι εμάς αυτός ο περιορισμός όσο αφορά την εταιρία huawei και τα κινητά της τουλάχιστον.

 

 

Και αν το κινητό δεν είναι ρουτ τότε απλά ξεχνάω το google play store και γενικότερα τα google services?

Φίλε ψαξου γιατί δεν το κατέχεις καθόλου το θέμα.

Καταρχήν δεν βάζεις ένα απλό apk και ξαφνικά έχεις play store, google services κλπ

Είναι ένα ολόκληρο σύστημα framework για να δουλέψει το Google account με τα πάντα και μπαίνει μέσα στο σύστημα με ιδιαίτερη διαδικασία.

Δεύτερον η απαγόρευση για το Huawei δεν είναι μόνο για ΗΠΑ. Είναι για όλον τον δυτικό κόσμο. Ποιός ασχολείται με Ελλάδα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα δεν το καταλάβατε μερικοί, η απαγόρευση δεν είναι στο που πουλάει η Huawei, αλλά στο ότι οι αμερικανικές εταιρείες για παράδειγμα Google δεν μπορούν να πουλήσουν στην Huawei τεχνολογία ή οτιδήποτε άλλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...