Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα στικάκι που από την μια πλευρά συνδέεται με υπολογιστή, και από την άλλη με κινητό. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να είναι διαθέσιμη σε windows & android με την οποία να έχω κλειδωμένο το στικάκι, και να το ανοίγω μόνο με κωδικό, είτε στα windows είτε στο android;
Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα εφαρμογή να αντικαθιστά το led για amoled οθόνη. Την Noled που ήταν και γνωστή απ ότι θυμάμαι , την έβγαλαν από το play; Αυτή την στιγμή δοκιμάζω την always on edge (AOE) , φαίνεται καλή και με πολλές παραμετροποιήσεις. Αλλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει καλύτερη, με μηδενική κατανάλωση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα εφαρμογή να αντικαθιστά το led για amoled οθόνη. Την Noled που ήταν και γνωστή απ ότι θυμάμαι , την έβγαλαν από το play; Αυτή την στιγμή δοκιμάζω την always on edge (AOE) , φαίνεται καλή και με πολλές παραμετροποιήσεις. Αλλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει καλύτερη, με μηδενική κατανάλωση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aπο οσες εχω δοκιμασει τουλαχιστον.

Οτι καλυτερο το Noled για amoled,Δοκιμασμενη χρονια,και με μικρη καταναλωσει στην μπαταρια,υπαρχει να την βρεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν διαγραψω το viber απο το κινητο, (αλλα διατηρησω-δεν διαγραψω το account)

η desktop εφαρμογη στον υπολογιστη θα εξακολουθησει να λειτουργει;

Θα συνεχίσει αλλά δεν σου εγγυάται κανείς ότι κάποια στιγμή δεν θα σου ζητήσει το κινητό για επαλήθευση. Και για να καταλάβεις τι εννοώ, έχοντας 2 μήνες περίπου να το ανοίξω στο pc σήμερα μου ζήτησε να σκανάρω το QR code ξανά, αλλιώς δεν δούλευε. Μετά έκανε κάτι αναβάθμιση, αλλά τον έλεγχο ασφαλείας τον ζήτησε πριν.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχίσει αλλά δεν σου εγγυάται κανείς ότι κάποια στιγμή δεν θα σου ζητήσει το κινητό για επαλήθευση. Και για να καταλάβεις τι εννοώ, έχοντας 2 μήνες περίπου να το ανοίξω στο pc σήμερα μου ζήτησε να σκανάρω το QR code ξανά, αλλιώς δεν δούλευε. Μετά έκανε κάτι αναβάθμιση, αλλά τον έλεγχο ασφαλείας τον ζήτησε πριν.

 

Sent from my SM-G970F

 

Καταλαβα...

Βεβαια, σε εμενα το σεναριο ειναι το ακριβως αναποδο, δηλαδη καθημερινο ανοιγμα στο pc, και σχεδον ποτε στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...

Βεβαια, σε εμενα το σεναριο ειναι το ακριβως αναποδο, δηλαδη καθημερινο ανοιγμα στο pc, και σχεδον ποτε στο κινητο.

 

Εχω το viber στο pc πάνω από 2 χρόνια και δεν μου ζήτησε ποτέ (όσο θυμάμαι τουλάχιστον) επαλήθευση. Νομίζω μόνο όταν αλλάξεις κινητό σου ζητάει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...

 

Βεβαια, σε εμενα το σεναριο ειναι το ακριβως αναποδο, δηλαδη καθημερινο ανοιγμα στο pc, και σχεδον ποτε στο κινητο.

Θα το αφαιρέσεις από το κινητό ή απλά δεν θα το χρησιμοποιείς; Αν το δεύτερο δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την εφαρμογή camcard για την αρχειοθέτηση των επαγγελματικών καρτών. Μετά από αυτό που έγινε με το camscanner, θέλω να βρω άλλη εφαρμογή για τις κάρτες. Πια θα συστήνατε ως καλύτερη; Με χρέωση καλύτερα, για να μην έχω διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Aπο οσες εχω δοκιμασει τουλαχιστον.

Οτι καλυτερο το Noled για amoled,Δοκιμασμενη χρονια,και με μικρη καταναλωσει στην μπαταρια,υπαρχει να την βρεις.

 

Την βρήκα, αλλά υπήρξε κανένα πρόβλημα και την αφαίρεσαν από το play; Αν είναι κάποιο θέμα ασφαλείας, παίζει ρόλο νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την εφαρμογή camcard για την αρχειοθέτηση των επαγγελματικών καρτών. Μετά από αυτό που έγινε με το camscanner, θέλω να βρω άλλη εφαρμογή για τις κάρτες. Πια θα συστήνατε ως καλύτερη; Με χρέωση καλύτερα, για να μην έχω διαφημίσεις.
Γιατί, είναι της ίδιας εταιρείας;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα, αλλά υπήρξε κανένα πρόβλημα και την αφαίρεσαν από το play; Αν είναι κάποιο θέμα ασφαλείας, παίζει ρόλο νομίζω..
Είναι απλά αρχαία εφαρμογή. Εποχής 2010 με το galaxy s. Όταν σήμερα σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές έχουν AOD, λογικό είναι να μην ασχοληθεί άλλο ο προγραμματιστής.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα, αλλά υπήρξε κανένα πρόβλημα και την αφαίρεσαν από το play; Αν είναι κάποιο θέμα ασφαλείας, παίζει ρόλο νομίζω..

 

δουλευει και μαλιστα πολυ καλα,δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου σχερικα με προβληματα ασφαλειας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω το viber στο pc πάνω από 2 χρόνια και δεν μου ζήτησε ποτέ (όσο θυμάμαι τουλάχιστον) επαλήθευση. Νομίζω μόνο όταν αλλάξεις κινητό σου ζητάει.
Και όμως μου ζήτησε χωρίς να αλλάξω κάτι. Όταν εγκαθιστάς στο κινητό την εφαρμογή το ξέρω ότι ζητάει επαλήθευση σε κάθε άλλη δευτερεύουσα συσκευή (υπολογιστή ή tablet), αλλά αυτή τη φορά δεν έκανα κάτι, από όσο θυμάμαι, και η εγκατάσταση στο κινητό είχε γίνει το Πάσχα. Επίσης έχει αλλάξει ελαφρώς η διαδικασία. Δεν ανοίγει αυτόματα το κινητό την κάμερα για να σκανάρει το QR code, αλλά πρέπει να το επιλέξεις χειροκίνητα από το μενού πατώντας στο εικονίδιο που συμβολίζει ένα QR code.

 

 

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την εφαρμογή camcard για την αρχειοθέτηση των επαγγελματικών καρτών. Μετά από αυτό που έγινε με το camscanner, θέλω να βρω άλλη εφαρμογή για τις κάρτες. Πια θα συστήνατε ως καλύτερη; Με χρέωση καλύτερα, για να μην έχω διαφημίσεις.

 

Τι εγινε με το camscanner?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή προτείνετε σε αντικατάσταση του camscaner?

 

 

 

 

Σε προηγούμενα posts θα δείτε ότι προτείνονται: Office Lens, Mobile Doc Scanner, Adobe Scan.

 

Δοκίμασε τις και κράτησε αυτή που σου αρέσει περισσότερο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενα posts θα δείτε ότι προτείνονται: Office Lens, Mobile Doc Scanner, Adobe Scan.

 

Δοκίμασε τις και κράτησε αυτή που σου αρέσει περισσότερο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk

Δεν είχα δει κάτι,

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες, ψαχνω προγραμμα που να κανει αναζητηση μεσα σε εφαρμογες και σελιδες. Να βαζω για παραδειγμα τη λεξη phone και να την ψαχνει στην εφαρμογη που εχω ανοιξει και στη σελιδα που ειμαι. Εχω εφαρμογες με πελατολογια που ειναι χιλιαδες και πρεπει να βρω τροπο για να τα βρισκω γρηγορα.

 

Παλια ειχα την search anywhere αλλα δεν λειτουργει αλλο.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανω export σε αρχειο(πχ txt, doc) καποιες μηνυματικες συζητησεις/sms, απο το handcent sms?

Κοιταξα λιγο, αλλα δεν βρηκα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, είναι της ίδιας εταιρείας;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ναι.Δεν έχει ακουστεί κάτι για αυτή, αλλά ποιος ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

Θέλαμε να κάνουμε μια μέτρηση και δεν είχαμε μετρό μαζί και ένας έβγαλε ένα iPhone που είχε και με μια εφαρμογή άρχισε να μετράει από άκρη σε άκρη..!!

Πάνω στη φούρια να γίνει η μέτρηση δε μου πέρασε απ το μυαλό να ρωτήσω.

Μήπως ξέρει κάποιος καμιά παρόμοια εφαρμογή για android??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θέλαμε να κάνουμε μια μέτρηση και δεν είχαμε μετρό μαζί και ένας έβγαλε ένα iPhone που είχε και με μια εφαρμογή άρχισε να μετράει από άκρη σε άκρη..!!

Πάνω στη φούρια να γίνει η μέτρηση δε μου πέρασε απ το μυαλό να ρωτήσω.

Μήπως ξέρει κάποιος καμιά παρόμοια εφαρμογή για android??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Distance meter ψαξε
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...