Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αλλά τα εικονίδια προσαρμοζονται σε μέγεθος, δεν τίθεται θέμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και τον Tesla μπορείς να συνεχίσεις να τον χρησιμοποιείς, σου δίνει την επιλογή και τα εικονίδια τα αλλάζεις εύκολα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να δωσω αλλο ενα παραδειγμα:

το drivesync / autosync for google drive εχει γινει τραγικο στις τελευταιες εκδοσεις,

εχω εντοπισει τουλαχιστον 4-5 προβληματα που δεν υπηρχαν σε παλιοτερες εκδοσεις,

δεν ξερω τι εγινε, απο τοτε, εβγαλε ο developer update(s) για pie, δεν ξερω κι εγω τι,

και κατεστρεψε την εφαρμογη..

γιατι εγω που δεν εχω ουτε pie, ουτε oreo, να επωμίζομαι τις συνεπειες;

αγορασμενη την εχω την εφαρμογη, 10 ευρω πληρωσα μαλιστα για την ultimate εκδοση,

εχω στειλει ενα σωρο mail στον developer και κανει τον κινεζο,

για πειτε μου τωρα, θα κατσω με σταυρωμενα τα χερια;

οχι βεβαια! εννοειται οτι θα βρω παλια καλη εκδοση που δουλευαν ολα ρολοι και

θα την κανω και sign και τελος!

Link to comment
Share on other sites

Nova Prime ξέρω.

Υπάρχει και ultimate έκδοση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για αλλη εφαρμογη τωρα, δεν ειμαστε στο θεμα της νοβα, android εφαρμογες λεγεται το νημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παμε κι αλλο ενα παραδειγμα:

εισαι παρισι, διακοπες με την γυναικα των ονειρων σου (με updates του android θα ασχολεισαι; οχι βεβαια! ουτε καν ιντερνετ δεν ανοιγεις, ουτε data δεν εχεις καν) και

εκει που ειστε πανω στον πυργο του αιφελ ή στο σηκουανα λες α τι ωραια, ελα να βγαλουμε φωτογραφια (γιατι τα smartphones μας τα κανουν ολα πλεον, σωστα; ),

ανοιγεις λοιπον την αγαπημενη σου εφαρμογη φωτογραφιας και σου λεει "δεν τρεχω αν δεν με κανεις update!!!"

το πετας το "εξυπνο τηλεφωνο" ή δεν το πετας;

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που κάποιος έχει χρήματα για διακοπές στο Παρίσι, θα έχει χρήματα και για αγορά δεδομένων, προκειμένου να τα χρησιμοποιεί στις διακοπές του.

Επομένως, κάνει το update που δεν διαρκεί κανέναν αιώνα και είναι έτοιμος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για αλλη εφαρμογη τωρα, δεν ειμαστε στο θεμα της νοβα, android εφαρμογες λεγεται το νημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παμε κι αλλο ενα παραδειγμα:

 

εισαι παρισι, διακοπες με την γυναικα των ονειρων σου (με updates του android θα ασχολεισαι; οχι βεβαια! ουτε καν ιντερνετ δεν ανοιγεις, ουτε data δεν εχεις καν) και

 

εκει που ειστε πανω στον πυργο του αιφελ ή στο σηκουανα λες α τι ωραια, ελα να βγαλουμε φωτογραφια (γιατι τα smartphones μας τα κανουν ολα πλεον, σωστα; ),

 

ανοιγεις λοιπον την αγαπημενη σου εφαρμογη φωτογραφιας και σου λεει "δεν τρεχω αν δεν με κανεις update!!!"

 

το πετας το "εξυπνο τηλεφωνο" ή δεν το πετας;

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να μου ζητήσει η εφαρμογή κάμερας update για να τραβήξει φώτο.

Ή είσαι εξαιρετικά γκαντέμης ή η εφαρμογή είναι για τα μπάζα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το handcent εχει καμια εξτρα δυνατοτητα να δειχνει ποτε το sms εφτασε οντως στην συσκευη του παραληπτη;

Προσεξτε, δεν λεω απλως να φυγει απο το δικο μας δικτυο(πχ cosmote/voda), αλλα ποτε οντως πηγε στην συσκευη του παραληπτη.

Καπως σαν την αναφορα αναγνωσης, που εχουν στους υπολογιστες τα προγραμματα emails.

 

Βρηκα αυτο εδω, αλλα δεν ξερω αν οντως λειτουργει

http://www.handcent.com/dir/new/help/doHelp?hid=329

Link to comment
Share on other sites

και τα άσχημα νέα συνεχίζονται : https://www.xda-developers.com/adb-backup-and-restore-depreciated/

 

edit: σας έχω κι άλλο: το aquamail ετοιμάζεται για μηνιαία συνδρομή 1,33 ευρώ το μήνα!

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Το handcent εχει καμια εξτρα δυνατοτητα να δειχνει ποτε το sms εφτασε οντως στην συσκευη του παραληπτη;

Προσεξτε, δεν λεω απλως να φυγει απο το δικο μας δικτυο(πχ cosmote/voda), αλλα ποτε οντως πηγε στην συσκευη του παραληπτη.

Καπως σαν την αναφορα αναγνωσης, που εχουν στους υπολογιστες τα προγραμματα emails.

 

Βρηκα αυτο εδω, αλλα δεν ξερω αν οντως λειτουργει

http://www.handcent.com/dir/new/help/doHelp?hid=329

 

Εγώ έχω το textra που έχει αυτό που θέλεις, και για εμένα είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

και τα άσχημα νέα συνεχίζονται : https://www.xda-developers.com/adb-backup-and-restore-depreciated/

 

edit: σας έχω κι άλλο: το aquamail ετοιμάζεται για μηνιαία συνδρομή 1,33 ευρώ το μήνα!

Το λινκ που έχεις μιλάει για κάτι άλλο.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το textra που έχει αυτό που θέλεις, και για εμένα είναι καλύτερο.

 

Δεν την γνωριζα αυτη την εφαρμογη.

Για πες λιγο παραπανω εσυ που την χρησιμοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

@patrickdrd, καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου, αλλά προσωπικά (ίσως και λόγω επαγγέλματος) το θεωρώ μονόδρομο να προχωρώ στις νέες εκδόσεις των εφαρμογών και να μην μένω σε παλιότερες, κυρίως για λόγους ασφαλείας. Για λιγότερο κρίσιμες εφαρμογές, επιλέγω τις beta εκδόσεις ή ακόμα και "χεράτη" εγκατάσταση του apk, για να παίρνω γρήγορα τις διορθώσεις (κυρίως) και τις καινούριες δυνατότητες.

 

Αν μια εφαρμογή πάρει "κακό" δρόμο για τα γούστα μου, την αντικαθιστώ με μια εναλλακτική. Αυτό θα το κάνω ακόμα και με εφαρμογές που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά για κάποιο λόγο η εκάστοτε εταιρία σταματάει την ανάπτυξη (πχ samsung focus).

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι.πρωτη φορά χρησιμοποιώ τα gestures του miui.μπαινω λοιπόν στην εφαρμογή των μηνυμάτων της xiaomi και έχοντας ενεργοποιημενα τα 3 πλήκτρα πλοήγησης πατάω το τετραγωνάκι παρατεταμένα και μου ανοίγουν οι ρυθμίσεις της εφαρμογής.οταν όμως έχω ενεργοποιημενα τα gestures δε μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις της εφαρμογής....μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι.πρωτη φορά χρησιμοποιώ τα gestures του miui.μπαινω λοιπόν στην εφαρμογή των μηνυμάτων της xiaomi και έχοντας ενεργοποιημενα τα 3 πλήκτρα πλοήγησης πατάω το τετραγωνάκι παρατεταμένα και μου ανοίγουν οι ρυθμίσεις της εφαρμογής.οταν όμως έχω ενεργοποιημενα τα gestures δε μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις της εφαρμογής....μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχουν επανω δεξια οι 3 κάθετες τελιτσες να τις πατήσεις για ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν επανω δεξια οι 3 κάθετες τελιτσες να τις πατήσεις για ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι!στις επαφές πχ υπάρχει αυτό που λες , στα μηνύματα όχι! Σε σένα υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι!στις επαφές πχ υπάρχει αυτό που λες , στα μηνύματα όχι! Σε σένα υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι υπάρχει. Εγω εχω το mi max 3. Στα μνμ εχει πανω δεξια τις 3 τελιτσες. Πιθανόν θα υπάρχουν διαφορές μεταξυ των Xiaomi κι ας φορανε ολα miui, δεν ξερω.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το true caller έχει σταματήσει να είναι δωρεάν η αυτόματη απόρριψη spam?
Όχι, μέχρι χτες (Παρασκευή) τουλάχιστον.

 

Μου έκοψε κλήσεις από εταιρία Παροχής Ρεύματος, Συνδρομητικής Τηλεόρασης, ακόμη και από το 11888, το οποίο το έχουν δηλώσει χρήστες ως spam (λάθος κατά τη γνώμη μου γιατί μπορεί να σε καλούν μετά από δική σου αίτηση λόγω προβλήματος).

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν την γνωριζα αυτη την εφαρμογη.

Για πες λιγο παραπανω εσυ που την χρησιμοποιεις.

 

Δοκίμασέ την. Υποστηρίζει αναφορά παράδοσης, 160 χαρακτήρες με Ελληνικά. Μάλιστα έχει ρύθμιση να στέλνει με μικρά Ελληνικά αν το μήνυμα έχει λίγα γράμματα, και να τα μετατρέπει σε κεφαλαία αν είναι περισσότερα για να στείλει 160 χαρακτήρες ανά sms. Στο απεσταλμένο μήνυμα αν κάνεις swipe αριστερά βλέπεις την ώρα αποστολής, και αν παραδόθηκε άλλη ώρα, και την ώρα παράδοσης. Για εμένα η εμφάνισή του είναι πιο όμορφη και 'ξεκάθαρη'. Την έχω αγοράσει και την χρησιμοποιώ πάντα. Δοκίμασε την δωρεάν, και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ την. Υποστηρίζει αναφορά παράδοσης, 160 χαρακτήρες με Ελληνικά. Μάλιστα έχει ρύθμιση να στέλνει με μικρά Ελληνικά αν το μήνυμα έχει λίγα γράμματα, και να τα μετατρέπει σε κεφαλαία αν είναι περισσότερα για να στείλει 160 χαρακτήρες ανά sms. Στο απεσταλμένο μήνυμα αν κάνεις swipe αριστερά βλέπεις την ώρα αποστολής, και αν παραδόθηκε άλλη ώρα, και την ώρα παράδοσης. Για εμένα η εμφάνισή του είναι πιο όμορφη και 'ξεκάθαρη'. Την έχω αγοράσει και την χρησιμοποιώ πάντα. Δοκίμασε την δωρεάν, και αποφασίζεις.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία καλή εφαρμογή για dialer? Αυτός της xiaomi δε μου αρέσει.χρησιμοποιουσα της google αλλά στο mi 8 μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συγκεκριμένη.βασικα θέλω μια η οποία να συνδυάζεται καλά με τον νόβα,ώστε όταν πατάω παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής να μου βγάζει 2-3 άτομα για άμεση κλήση.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...