Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να βάλω στίγματα με το gps πχ.να οριοθετήσω ένα χωράφι τα όρια του δηλαδή και μετά να πάω να το βρω στο google maps ?
Το GPS area calculator ίσως;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να ανοίξεις το Maps την στιγμή που είσαι στον χώρο;;;;

θα το δοκιμασω ευχαριστω

Για το Κτηματολόγιο το θέλεις;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι! ξερεις καποιο αξιοπιστο ?

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ήρθε και η 10.2.1 στο Viber!!!

Τώρα θα βρείτε όλοι το Dark Mode στις ρυθμίσεις.

 

ωραιοι ειναι εκει στο viber, μας εδωσαν το dark mode,

αλλα χαλασαν το unread badge οταν εχουμε mute ενα group,

οτι ναναι... γυρισα σε παλιοτερη εκδοση και

θα τους τα ψαλω ενα χερακι..

Link to comment
Share on other sites

Καλά και το dark σκούρο μπλε είναι...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

πόσες φορές τους το έχω γράψει μια και το ανέφερες να βάλουν επιλογή mute και σε ατομική συνομιλία! τόσο δύσκολο είναι ρε φουστη μου?

ωραιοι ειναι εκει στο viber, μας εδωσαν το dark mode,

αλλα χαλασαν το unread badge οταν εχουμε mute ενα group,

οτι ναναι... γυρισα σε παλιοτερη εκδοση και

θα τους τα ψαλω ενα χερακι..

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω ευχαριστω

 

ναι! ξερεις καποιο αξιοπιστο ?

μη χρησιμοποιείς τέτοιες εφαρμογές για το κτηματολόγιο θα μπλέξεις. Αν δηλώσεις το ακίνητό σου ηλεκτρονικά υπάρχει εφαρμογή εντοπισμού ακινήτου πολύ εύκολη

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

ωραιοι ειναι εκει στο viber, μας εδωσαν το dark mode,

αλλα χαλασαν το unread badge οταν εχουμε mute ενα group,

οτι ναναι... γυρισα σε παλιοτερη εκδοση και

θα τους τα ψαλω ενα χερακι..

 

παλι αντιγραφουν το telegram

Link to comment
Share on other sites

απο το telegram ξεκινησε αυτη η μπουρδα;

εχω telegram, αλλα με κλειστες ειδοποιησεις, οποτε δεν το ειχα προσεξει,

τελειως λαθος... ανοιξα και ticket στο support τους και κανουν τους κινεζους,

λες και μιλαω με ασχετους ή παιδακια... στειλτε screenshot και που, πως,

να το δουμε κλπ..

εβαλα 10.0.0.12 και παιζει ρολοι,

οποτε θα μεινω με αυτη αν δεν το φτιαξουν,

ετσι κι αλλιως ακομα και dark mode δεν ημουν ποτε ιδιαιτερα φαν και

δεν θελω να φτιαξουν κατι αλλο, απο εδω και περα μπαινουμε σε "tapatalk mode" = αρχιζουμε να χαλαμε

Link to comment
Share on other sites

μη χρησιμοποιείς τέτοιες εφαρμογές για το κτηματολόγιο θα μπλέξεις. Αν δηλώσεις το ακίνητό σου ηλεκτρονικά υπάρχει εφαρμογή εντοπισμού ακινήτου πολύ εύκολη
Έχει δίκιο ο φίλος αν μπεις στο http://www.ktimatologio.gr στην υπηρεσία θέασης ορθοφωτοχαρτων μπορείς να βρεις εκεί το ακίνητο σου και να το σχεδιάσεις. Για ακριβειες μη μιλάμε είναι αστείο. Μιλάω σαν τοπογράφος αυτή τη στιγμή. Αν χρειάζεσαι παραπάνω πληροφορίες στείλει μου μήνυμα με χαρά να σε βοηθήσω

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε στο Viber Να Απομονωσουμε καποιους απο τις Επαφες μας,να μην βλεπουν οτι εχουμε το Viber??? Γινετε αυτο ?
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε στο Viber Να Απομονωσουμε καποιους απο τις Επαφες μας,να μην βλεπουν οτι εχουμε το Viber??? Γινετε αυτο ?

 

3 τελειες κατω δεξια.Ρυθμίσεις-ιδιωτικό απορητο- λίστα αποκλεισμού.Δοκιμασε εκεί δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 τελειες κατω δεξια.Ρυθμίσεις-ιδιωτικό απορητο- λίστα αποκλεισμού.Δοκιμασε εκεί δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω

Μαλλον Αυτο ειναι ...Σε ευχαριστω πολυ

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

πόσες φορές τους το έχω γράψει μια και το ανέφερες να βάλουν επιλογή mute και σε ατομική συνομιλία! τόσο δύσκολο είναι ρε φουστη μου?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως αυτό είναι κάτι που χρειάζεται. Απορώ πως δεν το φτιάχνουν.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

στην free έκδοση τουλάχιστον δεν κάνει τίποτα

 

Παλιότερα που το είχα ψάξει, δούλευε με επεξεργαστές mediatek. Με τους άλλους όχι. Το είχα σε ένα Alcatel.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω επαναφορά το note 8 μετά την αναβάθμιση, ένα από αυτά που βαριέμαι στο στήσιμο ξανά είναι το εξής :

 

Έχω μπλοκάρει πολλές κλήσεις ως ανεπιθύμητες και έχει ησυχάσει το κεφάλι μου.. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τις αποθηκεύσω για να μην το ξανακάνω από την αρχή;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω επαναφορά το note 8 μετά την αναβάθμιση, ένα από αυτά που βαριέμαι στο στήσιμο ξανά είναι το εξής :

 

Έχω μπλοκάρει πολλές κλήσεις ως ανεπιθύμητες και έχει ησυχάσει το κεφάλι μου.. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τις αποθηκεύσω για να μην το ξανακάνω από την αρχή;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον θα χρειαστεί να τις ξαναπερασεις.

Πριν κανείς επαναφορά και χαθούν, καλυτέρα πέρνα τα όλα σε μια επαφη, ώστε να μπλοκάρεις μόνο αυτή την επαφή οπότε χρειάζεται, είτε κανείς επαναφορά, είτε αλλάζεις τηλέφωνο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος αν μπεις στο http://www.ktimatologio.gr στην υπηρεσία θέασης ορθοφωτοχαρτων μπορείς να βρεις εκεί το ακίνητο σου και να το σχεδιάσεις. Για ακριβειες μη μιλάμε είναι αστείο. Μιλάω σαν τοπογράφος αυτή τη στιγμή. Αν χρειάζεσαι παραπάνω πληροφορίες στείλει μου μήνυμα με χαρά να σε βοηθήσω

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ξέρω φίλε μου αλλά είναι χωράφι και δίπλα του δεν έχει τίποτα δηλαδή είναι γενικά χωράφια είναι λίγο δύσκολο να το υποδείξω

Υποτίθεται εγώ θέλω να κάνω το εξής , να πάω εκεί και μέσω gps να το οριοθετήσω έτσι ώστε να το δώσω στο κτηματολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου αλλά είναι χωράφι και δίπλα του δεν έχει τίποτα δηλαδή είναι γενικά χωράφια είναι λίγο δύσκολο να το υποδείξω

 

Υποτίθεται εγώ θέλω να κάνω το εξής , να πάω εκεί και μέσω gps να το οριοθετήσω έτσι ώστε να το δώσω στο κτηματολόγιο

Θα γράψεις στο play store ΕΓΣΑ87. Θα βρεις μια εφαρμογή την κατεβάζεις.μετα πηγαίνεις στο σημείο που θες κάνεις καταγραφή της θέσης σου και αυτή η εφαρμογή μετατρέπει τις συντεταγμένες ΕΓΣΑ87. τις καταγράφεις και όταν συμπληρώσεις τη δήλωση του κτηματολογίου κάπου λέει "προσεγγιστική θέση μέσω gps χειρός". Τις γράφεις εκεί και είσαι οκ...θα το βρούνε μια χαρά.ΠΡΟΣΟΧΗ.μιλαμε πάντα για προσεγγιστικές μετρήσεις δεν αντιπροσωπεύουν σε καμία περίπτωση μετρήσεις που θα σου κάνει ένας μηχανικός για να να φτιάξει ένα σωστό τοπογραφικό διάγραμμα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε μια εφαρμογή παρόμοια με το photoshop για . Το χρειάζομαι περισσότερο για επεξεργασία εγγράφων

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε εφαρμογη που να δειχνει σε widget πληροφοριες για την συσκευη οπως διαθεσιμη εσωτερικη μνημη, μνημη ραμ, μνημη sd, και γενικα τετοιες πληροφοριες;

Να ειναι σε widget ομως, οχι να μπαινω σε εφαρμογη να τα βλεπω. Στο store που εψαξα βρισκω αρκετες αλλα δεν εχουν widget

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη να μου δινει άμεσα τις συντεταγμενες του μερους που εκεινη τη στιγμη βρισκομαι. Δεν μπορω να βρω πως γινεται με google maps , βρισκω μονο κοινοποιηση της θεσης μου με sms, viber κλπ και εγω δεν θελω αυτο. Θελω να σώζω καθε σημειο που ειμαι και να βαζω και ονομα στις συντεταγμενες του. Εχω δοκιμασει και το ΕΓΣΑ 87 αλλα δεν λειτουργει σωστα (εχει bugs, χανει τα αποθηκευμενα σημεια και αλλα). Εχει κανεις καμια ιδεα ? Βολευομαι και με google maps αρκει να μου πειτε πως γινεται.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...