Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ovelix αν βγεις καμία λύση να την γράψεις να τη δούμε. Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, σε Huawei p10 lite .

Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα, το Ντιν Ντιν του εισερχόμενου κατά τη διάρκεια της συνομιλίας. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνει επιλογή το viber όπως στα εξερχόμενα.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τη βοήθεια συντοπιτη και του xda...

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7764687

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο και ασχετο....

Τωρα τελευταια, δεχομαι κλησεις απο εναν τυπο απο Ιταλια, που ουτε τον ξερω, ουτε καμια επαφη εχω με Ιταλια, ουτε ξερω που βρηκε το κινητο μου κλπ.

Μια φορα καθε δυο-τρεις μερες, εχω μια κληση. Ειπα μια φορα να προσπαθησω να του πω οτι λαθος παιρνει, μιλωντας του αγγλικα, αλλα ηταν σαν να μην με ακουγε καν...

 

Υπαρχει κανενας δοκιμασμενος, καλος, αξιοπιστος call blocker, που απλα να κανει καλα τη δουλεια του;

Δεν θελω να φορτωνω το κινητο με χιλια δυο, αλλα δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο και ασχετο....

Τωρα τελευταια, δεχομαι κλησεις απο εναν τυπο απο Ιταλια, που ουτε τον ξερω, ουτε καμια επαφη εχω με Ιταλια, ουτε ξερω που βρηκε το κινητο μου κλπ.

Μια φορα καθε δυο-τρεις μερες, εχω μια κληση. Ειπα μια φορα να προσπαθησω να του πω οτι λαθος παιρνει, μιλωντας του αγγλικα, αλλα ηταν σαν να μην με ακουγε καν...

 

Υπαρχει κανενας δοκιμασμενος, καλος, αξιοπιστος call blocker, που απλα να κανει καλα τη δουλεια του;

Δεν θελω να φορτωνω το κινητο με χιλια δυο, αλλα δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση.

 

Τα περισσότερα κινητά πλέον έχουν ενσωματωμένο, είτε ως μπλοκ, είτε σαν επιλογή να στέλνεις την εισερχόμενη στον.τηλεφωνητή. Πέρασε τον στις επαφές σου και ψαξτο λίγο. Παρατεταμένο πάτημα πάνω στην επαφή ίσως σου βγάλει κάποια επιλογή, αλλιώς, στην επεξεργασία επαφής, πάτα τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και δες εκεί. :)

Αν δεν βρεις λύση, δοκίμασε αυτό... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Το χρησιμοποιουσα πριν χρόνια και δούλευε άψογα τότε.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινητά πλέον έχουν ενσωματωμένο, είτε ως μπλοκ, είτε σαν επιλογή να στέλνεις την εισερχόμενη στον.τηλεφωνητή. Πέρασε τον στις επαφές σου και ψαξτο λίγο. Παρατεταμένο πάτημα πάνω στην επαφή ίσως σου βγάλει κάποια επιλογή, αλλιώς, στην επεξεργασία επαφής, πάτα τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και δες εκεί. :)

Αν δεν βρεις λύση, δοκίμασε αυτό... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Το χρησιμοποιουσα πριν χρόνια και δούλευε άψογα τότε.

 

Λοιπον, κοιταξα τι επιλογες δινει στα contacts.

Δεν εχει ενσωματωμενο call blocker.

Εχει ομως επιλογη 'route to voicemail'.

Πως λειτουργει αυτο;

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με 'τηλεφωνητη'. Που θα τον στελνει; Δεν θελει καποιο σεταρισμα και με τον παροχο κινητης; Αλλιως πως;

Και αφου μου εξηγησετε περι voicemail,

εν τελει οποια επαφη ειναι δρομολογημενη για εκει, δεν θα χτυπα καν το τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κοιταξα τι επιλογες δινει στα contacts.

Δεν εχει ενσωματωμενο call blocker.

Εχει ομως επιλογη 'route to voicemail'.

Πως λειτουργει αυτο;

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με 'τηλεφωνητη'. Που θα τον στελνει; Δεν θελει καποιο σεταρισμα και με τον παροχο κινητης; Αλλιως πως;

Και αφου μου εξηγησετε περι voicemail,

εν τελει οποια επαφη ειναι δρομολογημενη για εκει, δεν θα χτυπα καν το τηλεφωνο;

 

Εάν έχεις samsung στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει μπλοκάρισμα κλήσεων και μηνυμάτων

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που θα κατεβάσω το YouTube Vanced

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις samsung στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει μπλοκάρισμα κλήσεων και μηνυμάτων

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που θα κατεβάσω το YouTube Vanced

 

Motorola motog 5 εχω, και εχει μονο το route to voicemail.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κοιταξα τι επιλογες δινει στα contacts.

Δεν εχει ενσωματωμενο call blocker.

Εχει ομως επιλογη 'route to voicemail'.

Πως λειτουργει αυτο;

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με 'τηλεφωνητη'. Που θα τον στελνει; Δεν θελει καποιο σεταρισμα και με τον παροχο κινητης; Αλλιως πως;

Και αφου μου εξηγησετε περι voicemail,

εν τελει οποια επαφη ειναι δρομολογημενη για εκει, δεν θα χτυπα καν το τηλεφωνο;

 

Αν έχεις ρυθμίσει τον τηλεφωνητή, θα τα στέλνει εκεί.

Αν όχι, θα τα στέλνει από εκεί που ήρθανε :lol:

Εγώ έτσι τα μπλόκαρα όταν δεν είχε το κινητό μπλοκ, χωρίς να έχω τηλεφωνητή. Πρακτικά, έτσι τα μπλοκάρεις ;)

Δοκίμασε το αρχικά χωρίς να ορίσεις τηλεφωνητή. Λογικά, αν δε βάλεις τίποτα (και δεν έχεις τηλεφωνητή), απλά κόβει τις κλήσεις.

Από τις ρυθμίσεις της sim το ορίζεις αυτό (dialer-settings-sim and network, call settings, sim1/2, voicemail, advanced) και φυσικά από εκεί μπορείς να δεις αν σου έχουν ορίσει τηλεφωνητή η όχι, αυτό πιθανότατα θα είναι κενό. Αν δεν δουλέψει κενό, όρισε έναν άκυρο αριθμό τηλεφωνητή (π.χ. +30690 σκέτο, χωρίς τα υπόλοιπα νούμερα) ώστε να τα στέλνει εκεί και να κόβεται η κλήση.

Κάνε τις δοκιμές σου με ένα άλλο κινητό η και με το σταθερό σου για να είσαι σίγουρος. ;)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ανάγκη να φωτογραφίζω πανοραμικές φωτογραφίες σε εσωτερικούς χώρους.

Ποιά εφαρμογή προτείνετε;

Είμαι με galaxy note 8.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ανάγκη να φωτογραφίζω πανοραμικές φωτογραφίες σε εσωτερικούς χώρους.

Ποιά εφαρμογή προτείνετε;

Είμαι με galaxy note 8.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα έχει ήδη panorama mode η κάμερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει δυνατότητα να εγκατασταθεί το Viber με τον ίδιο λογαριασμό σε 2 κινητά? (σε τάμπλετ οκ)
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

μου εξηγεί κανείς γιατί τώρα τελευταία το ρημαδι το Twitter δεν κάνει ανανέωση των tweet όταν είμαι συνδεδεμένος στο WiFi μου ενώ με δεδομένα κατεβάζει σφαίρα;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου εξηγεί κανείς γιατί τώρα τελευταία το ρημαδι το Twitter δεν κάνει ανανέωση των tweet όταν είμαι συνδεδεμένος στο WiFi μου ενώ με δεδομένα κατεβάζει σφαίρα;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήρες pie τώρα τελευταία ? ;)

https://piunikaweb.com/2019/01/16/netflix-or-twitter-not-working-on-your-phone-with-wifi-android-pie-could-be-culprit/

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και στην 9 σε μένα το ACR.

 

Ακούς και τον συνομιλητή; Πιο κινητό έχεις; Εγώ με mate 20 pro, πριν ένα μήνα που το δοκίμασα, δεν άκουγα τον συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

Ακούς και τον συνομιλητή; Πιο κινητό έχεις; Εγώ με mate 20 pro, πριν ένα μήνα που το δοκίμασα, δεν άκουγα τον συνομιλητή.

Όλα τα ακούω, με Nokia 8.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ακούω, με Nokia 8.

 

Ακομη και αν μιλας απο ακουστικο bt?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και αν μιλας απο ακουστικο bt?

Δεν το δοκίμασα με ακουστικά Bluetooth. Με ενσύρματα ακουστικά καταγράφει τα πάντα πάντως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκίμασα με ακουστικά Bluetooth. Με ενσύρματα ακουστικά καταγράφει τα πάντα πάντως!

 

Αν μπορεις, δοκιμασε με bt και πες μας.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

χμμμ ναι μετά την pie άρχισε το βιολί αυτό! από το άρθρο δεν καταλαβαίνω αν και τι πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις του ρούτερ για να (εάν) φτιάξει;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χμμμ ναι μετά την pie άρχισε το βιολί αυτό! από το άρθρο δεν καταλαβαίνω αν και τι πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις του ρούτερ για να (εάν) φτιάξει;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλες οι λύσεις που προτείνει εκεί είναι προσωρινές, οπότε αμφιβάλλω πολύ στο αν αξίζει να δοκιμάσεις κατι.

Γνώμη μου, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις κάποιο update. Αφού έχει αναγνωριστεί ως πρόβλημα, κάποια στιγμή θα διορθωθεί πιστεύω. Μέχρι τότε, μπαίνεις twitter από data η εναλλακτικά από pc η κάποιο παλιό κινητό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το VidMate είναι ασφαλές για να κατεβάζεις βιντεο κτλ; Γιατί μου το βγάζει "malware" το antivirus του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το VidMate είναι ασφαλές για να κατεβάζεις βιντεο κτλ; Γιατί μου το βγάζει "malware" το antivirus του κινητού.

 

Ασφαλές είναι. Αν πρέπει κάτι να πετάξεις είναι το antivirus στο κινητό σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...