Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή που να δείχνει σωστά τα στατιστικά της μπαταρίας χωρίς να καταπίνει - επιβαρύνει την μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω αυτή και μου αρέσει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery&hl=en_US

Link to comment
Share on other sites

κι όμως έχουν κάνει φοβερή δουλειά, μόνο τα custom filters να βάλεις που τα ανεβάζω online και τα παίρνουν όλες μα όλες μου οι συσκευές (desktop, laptop και δύο κινητά) μου φτάνει προσωπικά
Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν τραβάω μια φωτο η ένα βίντεο να το στέλνω στο λάπτοπ η στο δευτερο κινητο αλλά να μην γινεται αυτόματα να επιλεγω εγω ποτε θα σταλεί και που .Ποια εφαρμογη προτείνεται. Δεν ξερω αν ζηταω πολλα και αν γινεται γιατι δεν εχω ασχοληθεί με το συγκεκριμενο θέμα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν τραβάω μια φωτο η ένα βίντεο να το στέλνω στο λάπτοπ η στο δευτερο κινητο αλλά να μην γινεται αυτόματα να επιλεγω εγω ποτε θα σταλεί και που .Ποια εφαρμογη προτείνεται. Δεν ξερω αν ζηταω πολλα και αν γινεται γιατι δεν εχω ασχοληθεί με το συγκεκριμενο θέμα.

Εγώ χρησιμοποιώ το resilio, δες το μήπως και σε βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν τραβάω μια φωτο η ένα βίντεο να το στέλνω στο λάπτοπ η στο δευτερο κινητο αλλά να μην γινεται αυτόματα να επιλεγω εγω ποτε θα σταλεί και που .Ποια εφαρμογη προτείνεται. Δεν ξερω αν ζηταω πολλα και αν γινεται γιατι δεν εχω ασχοληθεί με το συγκεκριμενο θέμα.
Ρίξε μια ματιά στο pushbullet

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν τραβάω μια φωτο η ένα βίντεο να το στέλνω στο λάπτοπ η στο δευτερο κινητο αλλά να μην γινεται αυτόματα να επιλεγω εγω ποτε θα σταλεί και που .Ποια εφαρμογη προτείνεται. Δεν ξερω αν ζηταω πολλα και αν γινεται γιατι δεν εχω ασχοληθεί με το συγκεκριμενο θέμα.

 

Μπορείς να τα στέλνεις στο email σου και να τα παίρνεις από όποια συσκευή θες.

Link to comment
Share on other sites

σωστό κι αυτό, προσπάθησα κι εγώ με pushbullet τις προάλλες, αλλά έχει μικρό όριο, τελικά ξεκίνησα να ετοιμάζω το email, το οποίο δεν χρειάστηκε καν να το στείλω, το αποθήκευσε στα draft μου (πρόχειρα) και μπήκα μετά από το browser και τα κατέβασα
Link to comment
Share on other sites

Kαι μία άλλη καλύτερη λύση και για πιό μεγάλα αρχεία είναι το Google Drive που όλοι με android συσκευές έχουν
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας. Θα τα δοκιμάσω και θα δω ποιό με βολεύει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το acr ειδοποιεί με μπιπ κατά την συνομιλία τον συνομιλητή ;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το acr ειδοποιεί με μπιπ κατά την συνομιλία τον συνομιλητή ;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι. Αρκεί να μην έχεις Android 9 στο οποίο δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αρκεί να μην έχεις Android 9 στο οποίο δεν λειτουργεί.

 

Επιβεναιωμενο?? Για να μην κάνω την αναβάθμιση σε pie (p20 pro)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεναιωμενο?? Για να μην κάνω την αναβάθμιση σε pie (p20 pro)
Σε εμένα λειτουργεί μια χαρά στο p20pro με pie.

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα λειτουργεί μια χαρά στο p20pro με pie.

 

Στάλθηκε από P20 Pro

 

Αδερφέ μου πήρες pie!!! Τυχερέ!!!! Πες διαφορές, πες διαφορές. Σίγουρα λειτουργεί το acr, εεε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου προτείνετε εφαρμογές για τις ακόλουθες εξής περιπτώσεις (Samsung Note 9) :

1. Υπάρχει εφαρμογή για αυτόματη ηχογράφηση των συνομιλιών που κάνω στο κινητό;

2. Έναν καλό και εύχρηστο mp3 / music player.

3. Ψάχνω μια εφαρμογή που να λειτουργεί ας πούμε σαν music player και να τραβάει δεδομένα από το youtube. Πως είναι ας πούμε το spotify; Αλλά με βίντεο από youtube. Δεν με ενδιαφέρει απαραίτητα να φαίνεται το βίντεο την ώρα που παίζει. Θα με ενδιέφερε όμως να μπορώ καθώς χρησιμοποιώ το κινητό, η μουσική να παίζει, όχι όπως όταν σερφάρω με την εφαρμογή YouTube ή τον Chrome και μόλις μεταβαίνω σε άλλη εφαρμογή σταματάει. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Και στις 3 περιπτώσεις, δεκτές και προτάσεις εφαρμογών που δεν είναι free. :)

Edited by philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μου πήρες pie!!! Τυχερέ!!!! Πες διαφορές, πες διαφορές. Σίγουρα λειτουργεί το acr, εεε?
Την είχα περάσει απο funky εδω και κανα μήνα και πραγματικά απολαμβάνω το κινητό

Για να μην βγαίνουμε από το θέμα όμως, λειτουργεί απροβληματιστα το acr. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι η φωνή του συνομιλητή ακούγεται λίγο πιο χαμηλά από ότι με oreo. Διορθώνετε όμως μέσα από το μενού του acr για αύξηση db και όλα μια χαρά.

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου προτείνετε εφαρμογές για τις ακόλουθες εξής περιπτώσεις (Samsung Note 9) :

1. Υπάρχει εφαρμογή για αυτόματη ηχογράφηση των συνομιλιών που κάνω στο κινητό;

2. Έναν καλό και εύχρηστο mp3 / music player.

3. Ψάχνω μια εφαρμογή που να λειτουργεί ας πούμε σαν music player και να τραβάει δεδομένα από το youtube. Πως είναι ας πούμε το spotify; Αλλά με βίντεο από youtube. Δεν με ενδιαφέρει απαραίτητα να φαίνεται το βίντεο την ώρα που παίζει. Θα με ενδιέφερε όμως να μπορώ καθώς χρησιμοποιώ το κινητό, η μουσική να παίζει, όχι όπως όταν σερφάρω με την εφαρμογή YouTube ή τον Chrome και μόλις μεταβαίνω σε άλλη εφαρμογή σταματάει. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Και στις 3 περιπτώσεις, δεκτές και προτάσεις εφαρμογών που δεν είναι free. :)

3. Ψάξε για το new pipe εκτός play store... Θα σε καλύψει.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου προτείνετε εφαρμογές για τις ακόλουθες εξής περιπτώσεις (Samsung Note 9) :

1. Υπάρχει εφαρμογή για αυτόματη ηχογράφηση των συνομιλιών που κάνω στο κινητό;

2. Έναν καλό και εύχρηστο mp3 / music player.

3. Ψάχνω μια εφαρμογή που να λειτουργεί ας πούμε σαν music player και να τραβάει δεδομένα από το youtube. Πως είναι ας πούμε το spotify; Αλλά με βίντεο από youtube. Δεν με ενδιαφέρει απαραίτητα να φαίνεται το βίντεο την ώρα που παίζει. Θα με ενδιέφερε όμως να μπορώ καθώς χρησιμοποιώ το κινητό, η μουσική να παίζει, όχι όπως όταν σερφάρω με την εφαρμογή YouTube ή τον Chrome και μόλις μεταβαίνω σε άλλη εφαρμογή σταματάει. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Και στις 3 περιπτώσεις, δεκτές και προτάσεις εφαρμογών που δεν είναι free. :)

1. Total Recall

2. Ο στοκ της σαμσουνγκ ειναι υπεροχος.

3. Youtube Vanced

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για το 3. ψάξε το Ymusic το χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα και είναι πολύ, κάνει και Download

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καμια απλή εφαρμογή που να προσθέτει 2,3 βασικά gestures στο κινητό υπάρχει?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα μετά από λίγο ψάξιμο και τις προτάσεις σας τα εξής:

1. Τον ACR call recorder (αγόρασα την pro έκδοση με 2 ευρώ). Παρατηρήσεις:

- Με δοκιμαστικές κλήσεις που έκανα δεν λειτουργεί σωστά αν επιλέξεις ως τύπο αρχείου ηχογράφησης το MP3 ή το MP3-HQ οπότε το γύρισα στο default M4A και δουλεύει κανονικά.

- Ηχογραφεί δυνατά τον εισερχόμενο ήχο, ωστόσο η φωνή μου από το μικρόφωνο στην ηχογράφηση είναι υπερβολικά χαμηλή, σχεδόν δεν την ακούω.

- Χρειάστηκε να απενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις την εμφάνιση ειδοποίησης όταν είναι ενεργοποιημένο, καθώς μου έβγαζε ότι "τρέχει" (σαν ειδοποίηση) ακόμα και στη lock screen.

- Το δοκίμασα το total recall, ωστόσο δεν μπόρεσα να το κρατήσω με τέτοιο user interface :lol:

 

2. Music Player: πράγματι πολύ καλός ο stock της Samsung. Βασικά περίμενα ότι θα ήταν ήδη εγκατεστημένος γι' αυτό δεν αξιώθηκα να ψάξω (τον θεωρούσα ανύπαρκτο).

3. Έβαλα και το YMusic! Καλό φαίνεται, θα το δω όμως στην πράξη εν καιρώ. :)

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα μετά από λίγο ψάξιμο και τις προτάσεις σας τα εξής:

1. Τον ACR call recorder (αγόρασα την pro έκδοση με 2 ευρώ). Παρατηρήσεις:

- Με δοκιμαστικές κλήσεις που έκανα δεν λειτουργεί σωστά αν επιλέξεις ως τύπο αρχείου ηχογράφησης το MP3 ή το MP3-HQ οπότε το γύρισα στο default M4A και δουλεύει κανονικά.

- Ηχογραφεί δυνατά τον εισερχόμενο ήχο, ωστόσο η φωνή μου από το μικρόφωνο στην ηχογράφηση είναι υπερβολικά χαμηλή, σχεδόν δεν την ακούω.

- Χρειάστηκε να απενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις την εμφάνιση ειδοποίησης όταν είναι ενεργοποιημένο, καθώς μου έβγαζε ότι "τρέχει" (σαν ειδοποίηση) ακόμα και στη lock screen.

- Το δοκίμασα το total recall, ωστόσο δεν μπόρεσα να το κρατήσω με τέτοιο user interface :lol:

 

2. Music Player: πράγματι πολύ καλός ο stock της Samsung. Βασικά περίμενα ότι θα ήταν ήδη εγκατεστημένος γι' αυτό δεν αξιώθηκα να ψάξω (τον θεωρούσα ανύπαρκτο).

3. Έβαλα και το YMusic! Καλό φαίνεται, θα το δω όμως στην πράξη εν καιρώ. :)

 

1. Το acr θα σταματήσει να λειτουργεί με τον ερχομό του Android 9 (pie)

2. Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

3. Βάλε καλύτερα new pipe που σου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω (είναι εκτός store, googlαρέ το). Δεν έχει διαφημίσεις, παίζει στο παρασκήνιο και μπορείς να κατεβάσεις βίντεο και mp3.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...