Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το blue email εχει αναφορα αναγνωσης και σε μενα με 3(hotmail,gmail,εταιρικος) λογαριασμούς δουλευει

Σε αυτο κατασταλαξα να το δω φιλε μου.:)

To μόνο που παρατηρησα ειναι οτι δε συγχρονιζεται με τους λογαριασμους του pc. Δηλαδη πχ. εχω στα απεσταλμενα 2 email απο το λογαριασμο στο pc αλλα στην εφαρμογη της συσκευης δεν μου τα βγαζει. Η κατι δεν εχω ρυθμισει σωστα;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το blue email εχει αναφορα αναγνωσης και σε μενα με 3(hotmail,gmail,εταιρικος) λογαριασμούς δουλευει
Έχω εδώ και χρόνια το K @ mail https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onegravity.k10.free&hl=en και εντάξει τη δουλειά του την έκανε το είχα συνηθίσει και δεν είχα ασχοληθεί να κοιτάξω άλλες εφαρμογές.

Αλλά απ' ότι βλέπω το blue mail έχει κάτι εκατομμύρια downloads σε σχέση με το K-@ mail που έχει κάτι χιλιάδες μόνο και επίσης έχει και πιο υψηλή βαθμολογία.

Μάλλον θα στραφω προς το blue mail κι εγώ.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα προτάσεις για ατζέντα που να μπορώ και σε άλλη συσκευή βάζοντας το e-mail να έχω τα ίδια στοιχεία στην ίδια εφαρμογή εννοείται. Ανδροιδ και οι 2 συσκευές. Ευχαριστώ.

 

Evernote, onenote

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα προτάσεις για ατζέντα που να μπορώ και σε άλλη συσκευή βάζοντας το e-mail να έχω τα ίδια στοιχεία στην ίδια εφαρμογή εννοείται. Ανδροιδ και οι 2 συσκευές. Ευχαριστώ.

 

Αν εννοείς μια απλή εφαρμογή σημειώσεων, δες και το Google Keep.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο κατασταλαξα να το δω φιλε μου.:)

To μόνο που παρατηρησα ειναι οτι δε συγχρονιζεται με τους λογαριασμους του pc. Δηλαδη πχ. εχω στα απεσταλμενα 2 email απο το λογαριασμο στο pc αλλα στην εφαρμογη της συσκευης δεν μου τα βγαζει. Η κατι δεν εχω ρυθμισει σωστα;

 

Τελικά κατέληξα στο nine. Σετάρισε αυτόματα και τα τέσσερα mail μου, είναι στα Ελληνικά και πολύ λειτουργικό. Πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες εναλλακτικές του aqua mail το οποίο παραμένει κορυφή. Δεν είναι δωρεάν, αλλά αξίζει. Αν στις 14 ημέρες που είναι η δοκιμαστική έκδοση λειτουργήσει καλά θα το αγοράσω. Το blue mail μου έδειχνε 8% κατανάλωση μπαταρίας σε αντίθεση με το 3% του nine.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στο nine. Σετάρισε αυτόματα και τα τέσσερα mail μου, είναι στα Ελληνικά και πολύ λειτουργικό. Πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες εναλλακτικές του aqua mail το οποίο παραμένει κορυφή. Δεν είναι δωρεάν, αλλά αξίζει. Αν στις 14 ημέρες που είναι η δοκιμαστική έκδοση λειτουργήσει καλά θα το αγοράσω. Το blue mail μου έδειχνε 8% κατανάλωση μπαταρίας σε αντίθεση με το 3% του nine.

Καλημερα.Εχει ενεργοποιηση αναφορας ανάγνωσης; Δουλευει με wifi μονο ανοικτο η θελει και τον συγχρονισμό;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφορά ανάγνωσης, αλλά την ενεργοποιείς σε κάθε μήνυμα. Δεν βρήκα ρύθμιση να είναι μόνιμα ενεγοποιημένη. Για τον συγχρονισμό δεν ξέρω τι ακριβώς λες. Εμένα οι τρεις λογαριασμοί είναι push και το Gmail ανά 15 λεπτά, είτε είμαι με wi Fi είτε με 4g.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφορά ανάγνωσης, αλλά την ενεργοποιείς σε κάθε μήνυμα. Δεν βρήκα ρύθμιση να είναι μόνιμα ενεγοποιημένη. Για τον συγχρονισμό δεν ξέρω τι ακριβώς λες. Εμένα οι τρεις λογαριασμοί είναι push και το Gmail ανά 15 λεπτά, είτε είμαι με wi Fi είτε με 4g.

Εκανα μια δοκιμη να στειλω στο αλλο email μου μυνημα απο το pc αλλα δεν μου ερχεται ειδιποιηση για νεο email στην εφαρμογη.Μονο εαν την ανοιξω τη βλεπω.Ουτε ηχο ουτε ενδειξη εχει οτι ηρθε email.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά. Μάλιστα στο smart watch έχει πλήρεις επιλογές στα ελληνικά. Το έχω εξαιρέσει από την εξοικονόμηση μπαταρίας, για να μην το κλείνει το λειτουργικό. Δες και στις ρυθμίσεις του κάθε λογαριασμού. Μπορείς να ρυθμίσεις από εκεί τις ειδοποιήσεις για κάθε έναν χωριστά.
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά. Μάλιστα στο smart watch έχει πλήρεις επιλογές στα ελληνικά. Το έχω εξαιρέσει από την εξοικονόμηση μπαταρίας, για να μην το κλείνει το λειτουργικό. Δες και στις ρυθμίσεις του κάθε λογαριασμού. Μπορείς να ρυθμίσεις από εκεί τις ειδοποιήσεις για κάθε έναν χωριστά.

Μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις που εχεις σε καθε λογαριασμο; Κατι δε τικαρω καλα... Α και για την αναγνωση παραδοσης (αποδεικτικο) πας σε καθε λογαριασμο και εκει που λει Περιεχομενο για συγχρονισμο-Ηλεκτρονικο ταχυδρομειο το πατας και σε βγαζει Για προχωρημενους.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους ειδικούς. Χρησιμοποιώ την μαμά εφαρμογή της samsung για email. Μετά από μερικές μέρες μου διαγράφονται μόνα τους τα email από το φάκελο εισερχομενων. Έχω τρεις λογαριασμούς συνδεδεμένους. Δυο yahoo και ενα gmail. Έχω το s7 edge. Κάθε βοήθεια δεκτή.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους ειδικούς. Χρησιμοποιώ την μαμά εφαρμογή της samsung για email. Μετά από μερικές μέρες μου διαγράφονται μόνα τους τα email από το φάκελο εισερχομενων. Έχω τρεις λογαριασμούς συνδεδεμένους. Δυο yahoo και ενα gmail. Έχω το s7 edge. Κάθε βοήθεια δεκτή.
Δεν σου διαγράφονται... Απλά έχεις κάποιο όριο σε πόσες ημέρες θα συγχρονίζει τα email.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του email και τσεκαρε για μεγαλύτερο διάστημα ή όλα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις που εχεις σε καθε λογαριασμο; Κατι δε τικαρω καλα... Α και για την αναγνωση παραδοσης (αποδεικτικο) πας σε καθε λογαριασμο και εκει που λει Περιεχομενο για συγχρονισμο-Ηλεκτρονικο ταχυδρομειο το πατας και σε βγαζει Για προχωρημενους.

 

Ρυθμίσεις, επιλέγεις λογαριασμό (πχ Yahoo), Ειδοποιήσεις. Από εκεί ρυθμίζεις τον κάθε λογαριασμό για τις ειδοποιήσεις, το χρώμα, συχνότητα συγχρονισμού κλπ. Σχετικά με την αναφορά, δεν το είχα προσέξει, και κάθε φορά που έγραφα μήνυμα το ενεργοποιούσα από το μενού πάνω δεξιά. Νομίζω ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου διαγράφονται... Απλά έχεις κάποιο όριο σε πόσες ημέρες θα συγχρονίζει τα email.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του email και τσεκαρε για μεγαλύτερο διάστημα ή όλα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, επιλέγεις λογαριασμό (πχ Yahoo), Ειδοποιήσεις. Από εκεί ρυθμίζεις τον κάθε λογαριασμό για τις ειδοποιήσεις, το χρώμα, συχνότητα συγχρονισμού κλπ. Σχετικά με την αναφορά, δεν το είχα προσέξει, και κάθε φορά που έγραφα μήνυμα το ενεργοποιούσα από το μενού πάνω δεξιά. Νομίζω ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα!

Ναι βρε φιλε ελπιζω να βοηθησα και εγω για την αναφορα.... Θελω ομως εαν μπορεις να μου πεις τι να τικαρω και τι οχι ωστε να ερχονται τα email αμμεσα. Χωρις να ανοιγω τον συγχρονισμο. (συχνοτητα κτλ) Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μου δείνει πληροφοριες, για το σήμα κινητής της περιοχης μου, ποια εταιρεια έχει το καλυτερο, απο ποια κεραία παίρνω σήμα κ.α Τέλος να τονίσω οτι το τηλέφωνο μου είναι dual sim, οποτε αν μου δείχνει πληροφοριες και τις 2 sim, ακόμα καλυτερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει μια ειδοποίηση στον chrome κάτι έχει κολλήσει οι Δεν ξέρω τι ένα σάιτ για επιμήκυνση κτλ (μην γελάτε) πως το διώχνω;Η εφαρμογή αυτή malware κτλ δεν έκανε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε φιλε ελπιζω να βοηθησα και εγω για την αναφορα.... Θελω ομως εαν μπορεις να μου πεις τι να τικαρω και τι οχι ωστε να ερχονται τα email αμμεσα. Χωρις να ανοιγω τον συγχρονισμο. (συχνοτητα κτλ) Ευχαριστω.

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Μου έρχονται όλα τα mail άμεσα. Δες στο forum της εφαρμογής για το θέμα σου. Έχει και οδηγίες χρήσης.

http://nine-faq.9folders.com/

Link to comment
Share on other sites

ogyoutube . Εάν είναι Root και έχεις xposed υπάρχει module ..youtube background playback
Δοκίμασα αυτό το module και ενώ πατάω το home, σταματάει η αναπαραγωγή.

Έχω την έκδοση 2.0.4 του module.

Δεν είναι συμβατό με κάποιες άλλες εκδόσεις Υoutube; Έχω την 1.3.11

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σοβαρό call blocker που να μπορώ να βάλω τα πρώτα ψηφία των αριθμών π.χ. 2139898*** , γιατί μας τα έχουν κάνει τσουρέκια κάποιες εταιρίες......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Το εορτολόγιο σου λέει ποιος άγιος/α γιορτάζει σήμερα και όχι ποια επαφή σου, αν θυμάμαι καλά.

 

Edit

Μάλλον, λάθος. Είδα τώρα την εφαρμογή και προβάλλει τις επαφές, και έχει ρύθμιση να σε ειδοποιεί συγκεκριμένη ώρα.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...