Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως η οθόνη είναι ενεργή όταν σε παίρνουν?Δοκίμασε να έχεις κλειστή την οθόνη και πάρε τηλέφωνο το κινητό σου από κάποιον άλλον και μάλλον θα σου βγάλει την φωτογραφία του σε όλη την οθόνη.

 

 

Την εικόνα τη εβγαζε και όταν έκανα κλήσεις και όταν δεχόμουν .Τώρα την εμφανίζει σε ένα μικρό κύκλο

Link to comment
Share on other sites

Την εικόνα τη εβγαζε και όταν έκανα κλήσεις και όταν δεχόμουν .Τώρα την εμφανίζει σε ένα μικρό κύκλο
Δες ποιά εφαρμογή είχες για dialer στο παλιό σου κινητό και πέρασε την ίδια, λογικά αυτό εννοείς.
Link to comment
Share on other sites

Ενω προσπαθω να ελευθερωσω ραμ με το κουμπι που κλεινει εφαρμογες, που εχουν ολες οι συσκευες, στον chrome μου εχει βγαλει μια κλειδαρια απο κατω κ δεν τερματιζεται!μονο αν το κανω ατομικα με το δαχτυλο εγω!!πως διορθωνεται αυτο ξερουμε?
Link to comment
Share on other sites

Ενω προσπαθω να ελευθερωσω ραμ με το κουμπι που κλεινει εφαρμογες, που εχουν ολες οι συσκευες, στον chrome μου εχει βγαλει μια κλειδαρια απο κατω κ δεν τερματιζεται!μονο αν το κανω ατομικα με το δαχτυλο εγω!!πως διορθωνεται αυτο ξερουμε?

Αν πατήσεις πάνω στην κλειδαριά δεν ξεκλειδώνει;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή του dosms και αφού εγκαταστάθηκε μου πέταξε μήνυμα η συσκευή πως περιέχει ιό, αν θέλω να την απεγκαταστήσω ή παράβλεψη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.dosms

 

Λάθος εφαρμογή έχω κατεβάσει;

Συσκευή honor 6x με emui 5.0.1 official.

Link to comment
Share on other sites

Ενω προσπαθω να ελευθερωσω ραμ με το κουμπι που κλεινει εφαρμογες, που εχουν ολες οι συσκευες, στον chrome μου εχει βγαλει μια κλειδαρια απο κατω κ δεν τερματιζεται!μονο αν το κανω ατομικα με το δαχτυλο εγω!!πως διορθωνεται αυτο ξερουμε?

Αντί να το κλείσεις ατομικά όπως λες.. Κάνε αντίθετη κίνηση στο εικονίδιο (διώξε το δηλαδή προς την αντίθετη κατεύθυνση) και το λουκέτο θα φύγει.

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντί να το κλείσεις ατομικά όπως λες.. Κάνε αντίθετη κίνηση στο εικονίδιο (διώξε το δηλαδή προς την αντίθετη κατεύθυνση) και το λουκέτο θα φύγει.

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Ευχαριστω..το πετυχα!!

Link to comment
Share on other sites

Δες ποιά εφαρμογή είχες για dialer στο παλιό σου κινητό και πέρασε την ίδια, λογικά αυτό εννοείς.

 

Έλα που δεν μπορώ να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

Έλα που δεν μπορώ να το βρω...
Στις εφαρμογές πρέπει να στην εμφανίζει και απο εκεί θα δεις ποιά εφαρμογή/έκδοση είχες. Συνήθως η stock ονομάζεται "phone" (com.android.phone) εκτός αν είχες βάλει δικό σου dialer app.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή να καταγραψω σε βίντεο οτι μου διχνει η οθόνη για να προμοταρω ενα application που θελω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή να καταγραψω σε βίντεο οτι μου διχνει η οθόνη για να προμοταρω ενα application που θελω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Record my Screen.

M' αυτή όσες φορές χρειάστηκε να στείλω video που να δείχνει κάποιο bug σ' ένα παιχνίδι, δεν είχα πρόβλημα.

Ίσως και να υπάρχουν καλύτερες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Screenrecorderhd.NoRoot

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το aqua mail και το nine για κάνει σύγκριση;
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί καλά; Υποστηρίζει αναφορά ανάγνωσης; Υπάρχει κάποια δυσλειτουργία; Στο Aqua mail είχα πρόβλημα με έναν λογαριασμό exchange. Δεν σεταριζόταν με τίποτα. Το BlueMail έτρωγε περισσότερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς με την αναφορά ανάγνωσης αλλά γενικά και τα δύο λειτουργούν πολύ καλά. Προσωπικά, χρησιμοποιώ το aqua mail, μου αρέσει περισσότερο (έχω τρεις λογαριασμούς εκ των οποίων ο ένας είναι exchange).

Το μόνο που με ενοχλεί στο aqua mail σε σχέση με το Nine έχει να κάνει με τον συγχρονισμό του ημερολογίου (από Hotmail λογαριασμό). Το aqua mail σου επιτρέπει να συγχρονίσεις παρελθοντικές καταχωρήσεις μέχρι 12 μήνες πριν το πολύ, ενώ με το Nine μπορείς να συγχρονίσεις όλο το ημερολόγιο, χωρίς χρονικούς περιορισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή να καταγραψω σε βίντεο οτι μου διχνει η οθόνη για να προμοταρω ενα application που θελω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Du recorder ότι καλύτερο έχει και gif καταγραφή.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς με την αναφορά ανάγνωσης αλλά γενικά και τα δύο λειτουργούν πολύ καλά. Προσωπικά, χρησιμοποιώ το aqua mail, μου αρέσει περισσότερο (έχω τρεις λογαριασμούς εκ των οποίων ο ένας είναι exchange).

Το μόνο που με ενοχλεί στο aqua mail σε σχέση με το Nine έχει να κάνει με τον συγχρονισμό του ημερολογίου (από Hotmail λογαριασμό). Το aqua mail σου επιτρέπει να συγχρονίσεις παρελθοντικές καταχωρήσεις μέχρι 12 μήνες πριν το πολύ, ενώ με το Nine μπορείς να συγχρονίσεις όλο το ημερολόγιο, χωρίς χρονικούς περιορισμούς.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Η αναφορά ανάγνωσης είναι μια επιλογή που ζητάει από τον παραλήπτη επιβεβαίωση ότι το διάβασε. Αν απαντήσει καταφατικά, λαμβάνεις ένα mail που απλά αναφέρει πότε διαβάστηκε το μήνυμα. Την επιλογή αυτή την έχει το aqua mail, blue mail & nine. Στο aqua mail λειτουργεί καλά, αλλά δυστυχώς δεν μου δέχεται τον ένα exchange λογαριασμό. Το blue mail δέχεται όλους (4) τους λογαριασμούς μου, αλλά όταν έχω πάνω από έναν λογ/μο, δεν λειτουργεί η αναφορά. Το nine το έβαλα χθες και το δοκιμάζω. Τελικά μου αρέσει το όλο πρόγραμμα, αλλά και εδώ η αναφορά δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Η αναφορά ανάγνωσης είναι μια επιλογή που ζητάει από τον παραλήπτη επιβεβαίωση ότι το διάβασε. Αν απαντήσει καταφατικά, λαμβάνεις ένα mail που απλά αναφέρει πότε διαβάστηκε το μήνυμα. Την επιλογή αυτή την έχει το aqua mail, blue mail & nine. Στο aqua mail λειτουργεί καλά, αλλά δυστυχώς δεν μου δέχεται τον ένα exchange λογαριασμό. Το blue mail δέχεται όλους (4) τους λογαριασμούς μου, αλλά όταν έχω πάνω από έναν λογ/μο, δεν λειτουργεί η αναφορά. Το nine το έβαλα χθες και το δοκιμάζω. Τελικά μου αρέσει το όλο πρόγραμμα, αλλά και εδώ η αναφορά δεν λειτουργεί.

Και εγω ψαχνω ενα σωστο app email για να λειτουργει και η αναφορα οταν στελνω ενα email. To aqua mail που εβαλα για δοκιμη δυστυχως δεν εχει ελληνικο μενου...

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψαχνω ενα σωστο app email για να λειτουργει και η αναφορα οταν στελνω ενα email. To aqua mail που εβαλα για δοκιμη δυστυχως δεν εχει ελληνικο μενου...
Δεν συμβαίνει όμως ότι δεν είναι σωστή η εφαρμογή επειδή δεν έχει ελληνικά.

Είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν και γενικά δεν μπορείς να περιμένεις να βρεις όλες τις εφαρμογές με ελληνικό μενού.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το blue email εχει αναφορα αναγνωσης και σε μενα με 3(hotmail,gmail,εταιρικος) λογαριασμούς δουλευει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω κατεβάσει κάποια βίντεο κλιπ απο youtube.Ποιο πρόγραμμα προτείνεται για μετατροπή βίντεο κλιπ σε αρχεία ηχου

 

Format factory ! Αξίζει να δεις τι κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να μου δείχνει πόσες ώρες συνολικά έχω μιλήσει στο κινητό με κάποια επαφή?

 

Αυτό μπορώ να το δω και στον dialer αν πατήσω πάνω στις πληροφορίες επαφής αλλά δεν με βολεύει έτσι. Μου δείχνει μια τεράστια λίστα που λέει πχ

 

Σήμερα 59 λεπτά

Χθες 45 λεπτά κτλ και πρέπει να τα υπολογίσω μόνη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να μου δείχνει πόσες ώρες συνολικά έχω μιλήσει στο κινητό με κάποια επαφή?

 

Αυτό μπορώ να το δω και στον dialer αν πατήσω πάνω στις πληροφορίες επαφής αλλά δεν με βολεύει έτσι. Μου δείχνει μια τεράστια λίστα που λέει πχ

 

Σήμερα 59 λεπτά

Χθες 45 λεπτά κτλ και πρέπει να τα υπολογίσω μόνη μου.

Βεβαίως, λέγεται unlimited call log και είναι τέλεια!

Εμφανίζει και λίστα, αλλά και στα statistics συνολικό χρόνο ομιλίας ανά επαφή.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, λέγεται unlimited call log και είναι τέλεια!

Εμφανίζει και λίστα, αλλά και στα statistics συνολικό χρόνο ομιλίας ανά επαφή.

Σ ευχαριστώ!!!!!

Κατεβασα την free έκδοση του και με καλύπτει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα προτάσεις για ατζέντα που να μπορώ και σε άλλη συσκευή βάζοντας το e-mail να έχω τα ίδια στοιχεία στην ίδια εφαρμογή εννοείται. Ανδροιδ και οι 2 συσκευές. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...