Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει σημασία αν είχες ανεβάσει σε αρχικό μέγεθος. Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Κάνε αυτό που σου λέω και θα είσαι οκ. Αν σίγουρα δεν είχες ανεβάσει ποτέ σε αρχικό δεν έχει να φοβηθείς ότι θα χάσεις σε ποιότητα.
α λες; θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω εδώ τι έγινε σε ευχαριστώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα του το πώ.

Αλλά σπασμενη εφαρμογή αμφιβάλλω αν ξέρει τι είναι. Επειδή είναι άσχετος, μου κάνει εντύπωση σε μαμά τηλέφωνο τέτοιο θέμα.

Θα βάλω το malwarebytes και θα τσεκάρω.

2 τα ενδεχόμενα:

- αν το κάνει από Την αρχή που πήρε το κινητό,.τότε η εταιρεία έχει κάποια δική της εφαρμογή που βάζει τις διαφημίσεις. Δύσκολο να το κόψει χωρίς ροοτ

- αν ξεκίνησε να γίνεται ξαφνικά τότε φταίει ο φίλος γιατί κάποια εφαρμογή που πέρασε δημιουργεί το θέμα. Πρέπει να την βρει και να την βγάλει .

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα του το πώ.

Αλλά σπασμενη εφαρμογή αμφιβάλλω αν ξέρει τι είναι. Επειδή είναι άσχετος, μου κάνει εντύπωση σε μαμά τηλέφωνο τέτοιο θέμα.

Θα βάλω το malwarebytes και θα τσεκάρω.

 

Φιλε δες μηπως κατεβασε καποιο παιχνιδι , η εφαρμογη τυπου task/ram manager. Ας δει ποιες εφαρμογες κατεβασε περιπου οταν αρχισαν ο ιδιαφημισεις και θα βρεθει ο ενοχος:)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες μηπως κατεβασε καποιο παιχνιδι , η εφαρμογη τυπου task/ram manager. Ας δει ποιες εφαρμογες κατεβασε περιπου οταν αρχισαν ο ιδιαφημισεις και θα βρεθει ο ενοχος:)
Τιποτα παιδια, μου λεει οτι το ζητημα ξεκινησε μετα την εγκατασταση του instagram. Του ειπα να το ξυλωσει και να το παρακολουθει προς το παρον.

 

Αλλες εφαρμογες δεν εχει. Ουτε καν fb. Ολες ολε 3-4 εφαρμογες εχει απο το playstore.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από κει μου δημιουργήθηκε η απορία. Μου ήρθε ένα Mail (νομίζω από public) για το νέο s9 και s9+ και έλεγε κάτι για σελφι που γίνονται emoji

Λογικα θεμα χρονου ειναι να βγει καποια εφαρμογη που θα κανει κατι ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θεμα χρονου ειναι να βγει καποια εφαρμογη που θα κανει κατι ιδιο.
Στο allo της Google γίνεται αυτό αν έχω καταλάβει καλά τι εννοείτε.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

α λες; θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω εδώ τι έγινε σε ευχαριστώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ναι είχες δίκιο έκανα recover space και μειώθηκε όντως ο χώρος που έπιανε το Google photos ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη οπως η συλλογη της samsung για φωτογραφιες και βιντεο(κυριως το μενου της ειναι που με βολευει) αλλα να εχει μεσα και την επιλογη favorites(το αστερακι που βρισκεις ευκολα καποιες φωτογραφιες που θες)...χρησιμοποιω το quick pic το οποιο ειναι πααααρα πολυ κοντα σε αυτο που θελω αλλα δεν εχει favorites...πολυ καλη ειναι και η foto συλλογη αλλα ουτε αυτη εχει favorites..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη οπως η συλλογη της samsung για φωτογραφιες και βιντεο(κυριως το μενου της ειναι που με βολευει) αλλα να εχει μεσα και την επιλογη favorites(το αστερακι που βρισκεις ευκολα καποιες φωτογραφιες που θες)...χρησιμοποιω το quick pic το οποιο ειναι πααααρα πολυ κοντα σε αυτο που θελω αλλα δεν εχει favorites...πολυ καλη ειναι και η foto συλλογη αλλα ουτε αυτη εχει favorites..
Η foto που χρησιμοποιώ κι εγώ μπορεί να μην έχει favorites, έχει όμως ετικέτες. Φτιάξε λοιπόν μια ετικέτα favorites και θα βάζεις εκεί όποια θέλεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Καποιο προγραμμα σωστο σε προγνωση καιρου, υπαρχει παιδια να μου συστησετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Καποιο προγραμμα σωστο σε προγνωση καιρου, υπαρχει παιδια να μου συστησετε;
Ειχα το yoWindow και ήταν άψογο στις προβλέψεις του https://play.google.com/store/apps/details?id=yo.app.free
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το yoWindow και ήταν άψογο στις προβλέψεις του https://play.google.com/store/apps/details?id=yo.app.free

Ενταξει θα το δοκιμασω φιλε.Ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το yoWindow και ήταν άψογο στις προβλέψεις του https://play.google.com/store/apps/details?id=yo.app.free

 

Kαι πολύ όμορφο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Καποιο προγραμμα σωστο σε προγνωση καιρου, υπαρχει παιδια να μου συστησετε;
Εγώ χρησιμοποιώ το the weather channel και τουλάχιστον στις live θερμοκρασίες πέφτει μέσα αλλά και στις προβλέψεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή όπου μπορείς να κατεβάσεις βίντεο από HTML5 όπου ανοίγει σε kvs6 player;

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια πιστεύετε πως είναι η πιο αξιόπιστη εφαρμογή καιρού;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια πιστεύετε πως είναι η πιο αξιόπιστη εφαρμογή καιρού;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Weather timeline και today weather!

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αν είχες να διαλέξεις ένα;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια πιστεύετε πως είναι η πιο αξιόπιστη εφαρμογή καιρού;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πιστεύω πως μία από τις καλύτερες είναι η Weather Underground :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wunderground.android.weather

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ποια πιστεύετε πως είναι η πιο αξιόπιστη εφαρμογή καιρού;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες 3 μηνύματα πίσω από το ποστ σου

Έχει γίνει ξανά η ερώτηση :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειναι σχετικο για τον καθενα ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για τον καιρο. Εχει να κανει καθαρα με τους σταθμους της καθε περιοχης. Κατα συνεπεια η εφαρμογη με τους περισσοτερους σταθμους θα εχει και τις πιο εγκυρες προβλεψεις. Η εφαρμογη με τους παερισσοτερους σταθμους ειναι το accu weather. Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε πως ολες οι εταιρειες κινητης, απ' οσο ξερω, στην μαμισια τους εφαρμογη καιρου τραβουν δεδομενα απο το accu. Μπορει να μην ειναι φαναχτερη σα λατερνα αλλα κανει αυτο για το οποιο προοριζεται και το κανει καλα.

Αξιοπιστη επισης ειναι και η εφαρμογη weather timeline που τραβαει δεδομενα απο αλλους προβάιντερ οπως το weathrer underground που και απο μονο του ειναι εξαιρετικο σαν εφαρμογη.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει όλες τις γνωστές εφαρμογές καιρού, έχω διαπιστώσει ότι καμία δεν είναι απόλυτα ακριβής. Εγώ προσωπικά όταν θέλω να δω μια γενική πρόβλεψη του καιρού της επόμενης ημέρας, δηλαδή στο περίπου τη θερμοκρασία και το αν θα βρέξει, μπαίνω στην ΕΜΥ. Σίγουρα πιο αξιόπιστη από αυτές τις εφαρμογές.

http://www.hnms.gr/emy/el/forecast/deltia_kairou/prognosi_2imeron

 

Γύρω στο μεσημέρι βγάζει αναλυτική πρόγνωση για την επόμενη ημέρα ανά περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει όλες τις γνωστές εφαρμογές καιρού, έχω διαπιστώσει ότι καμία δεν είναι απόλυτα ακριβής. Εγώ προσωπικά όταν θέλω να δω μια γενική πρόβλεψη του καιρού της επόμενης ημέρας, δηλαδή στο περίπου τη θερμοκρασία και το αν θα βρέξει, μπαίνω στην ΕΜΥ. Σίγουρα πιο αξιόπιστη από αυτές τις εφαρμογές.

http://www.hnms.gr/emy/el/forecast/deltia_kairou/prognosi_2imeron

 

Γύρω στο μεσημέρι βγάζει αναλυτική πρόγνωση για την επόμενη ημέρα ανά περιοχή.

 

Καλό μεσημέρι

Έτσι για την συζήτηση να αναφέρω οτι έχω εγκατεστημένες 3 εφαρμογές καιρού foreca , gismeteo , weather underground . Η πιο αξιόπιστη για μένα είναι η foreca , την χρησιμοποιώ 6-7 χρόνια και σπάνια πέφτει έξω ( όταν λέω έξω εννοώ αντί για βροχή χιονόνερο και από ήλιο ελαφριά συννεφιά ) . Μακράν η καλύτερη

Καλό μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι

Έτσι για την συζήτηση να αναφέρω οτι έχω εγκατεστημένες 3 εφαρμογές καιρού foreca , gismeteo , weather underground . Η πιο αξιόπιστη για μένα είναι η foreca , την χρησιμοποιώ 6-7 χρόνια και σπάνια πέφτει έξω ( όταν λέω έξω εννοώ αντί για βροχή χιονόνερο και από ήλιο ελαφριά συννεφιά ) . Μακράν η καλύτερη

Καλό μεσημέρι

Σχετικό είναι αυτό. Την έχω δοκιμάσει και τη foreca και έπεφτε έξω αρκετές φορές
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη με τους παερισσοτερους σταθμους ειναι το accu weather. Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε πως ολες οι εταιρειες κινητης, απ' οσο ξερω, στην μαμισια τους εφαρμογη καιρου τραβουν δεδομενα απο το accu.

 

Πολλές πλέον εταιρίες παίρνουν δεδομένα από το weather.com, το οποίο αν δε κάνω λάθος χρησιμοποιεί σταθμούς του weather underground (μέσα σ' αυτές και η Samsung με το S8 και το S9).

 

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ για widget το Chronus, το οποίο έχει να διαλέξεις ανάμεσα σε 7 weather providers (ανάμεσά τους οι yahoo weather, weather.com, weather underground), οπότε είμαι καλυμμένος.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...