Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα στο viber να με βλέπουν μόνο όσοι θέλω εγώ; Οι υπόλοιπες επαφές μου να μην βλέπουν αν έχω viber. Μια φορά που το έβαλα με 'κάρφοσε' σε άτομα που δεν ήθελα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα στο viber να με βλέπουν μόνο όσοι θέλω εγώ; Οι υπόλοιπες επαφές μου να μην βλέπουν αν έχω viber. Μια φορά που το έβαλα με 'κάρφοσε' σε άτομα που δεν ήθελα

 

Όχι δεν γίνετε, η ενημέρωση αποστέλεται με την εγκατάσταση οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάποια ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα στο viber να με βλέπουν μόνο όσοι θέλω εγώ; Οι υπόλοιπες επαφές μου να μην βλέπουν αν έχω viber. Μια φορά που το έβαλα με 'κάρφοσε' σε άτομα που δεν ήθελα
Δεν γίνεται αυτό δυστυχώς.....

 

 

Τελικά ξέρει κανένας πως να βγάλω την φωτογραφία του προφίλ μου από το Spotify? Και πως μου δείχνει πόσες μέρες μου απομένουν για την free έκδοση?

Περισσότερο με νοιάζει για την φωτογραφία

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό δυστυχώς.....

 

 

Τελικά ξέρει κανένας πως να βγάλω την φωτογραφία του προφίλ μου από το Spotify? Και πως μου δείχνει πόσες μέρες μου απομένουν για την free έκδοση?

Περισσότερο με νοιάζει για την φωτογραφία

 

Αν έχεις κάνει είσοδο στο Spotify με το λογαριασμό σου του Facebook δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Δεν μπορείς να το καταργήσεις ούτε να κάνεις καινούργιο λογαριασμό με το ίδιο email μόνη σου. Πρέπει να πας από τη σελίδα τους και εκει που λέει ‹‹σχετικά με›› θα πας εκεί που λέει φόρμα επικοινωνίας. Εκεί θα επιλέξεις το πρόβλημα σου, έχει τρία, τέσσερα στάδια και στο τέλος να πεις πως δεν βρήκες λύση και σου ανοίγει live chat με κάποιον του Spotify και σου δείχνει λύση εγγυημένα. Απαντούν πάντα και άμεσα. Αν τα αγγλικά σου είναι έστω μέτρια θα λύσεις το πρόβλημα σου σίγουρα.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει είσοδο στο Spotify με το λογαριασμό σου του Facebook δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Δεν μπορείς να το καταργήσεις ούτε να κάνεις καινούργιο λογαριασμό με το ίδιο email μόνη σου. Πρέπει να πας από τη σελίδα τους και εκει που λέει ‹‹σχετικά με›› θα πας εκεί που λέει φόρμα επικοινωνίας. Εκεί θα επιλέξεις το πρόβλημα σου, έχει τρία, τέσσερα στάδια και στο τέλος να πεις πως δεν βρήκες λύση και σου ανοίγει live chat με κάποιον του Spotify και σου δείχνει λύση εγγυημένα. Απαντούν πάντα και άμεσα. Αν τα αγγλικά σου είναι έστω μέτρια θα λύσεις το πρόβλημα σου σίγουρα.

 

Έκανα εγγραφή ως νέος χρήστης με το Mail μου μόνο. Αλλά επειδή ήθελα μετά από λίγο να ανεβάσω ένα τραγούδι στο Facebook, όταν πήγα να κάνω κοινοποίηση μου ζήτησε σύνδεση στο fb.

 

Σ ευχαριστω θα το δοκιμάσω!!

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το Spotify είναι για εμένα ο,τι καλύτερο για όποιον ακούει πολύ μουσική. Από τότε που έκανα πριμιουμ το έχω λιώσει. Τέλος πάντων χρησιμοποιώ την εφαρμογή sealnote για κρυφές σημειώσεις. Όμως είναι παρατημένη από τον Dev και πλέον με το Oreo έχει πρόβλημα με τα backups. Έχει κάποιος υπόψιν μια αντίστοιχη εφαρμογή που να είναι απλή, encrypted, και να μην έχει υποστηρίζεται;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Σε παλιότερες εκδόσεις του Nova launcher μπορούσες να προγραμματίσεις κάθε πότε θα πάρει αντίγραφο ασφαλείας.Στις τελευταίες εκδόσεις του Nova launcher δεν το έχω δει αυτό. Μήπως το έχει δει κάποιος και δεν επεσε στην αντίληψή μου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει την μπαταρία της bt συσκευής που έχω συνδεδεμένη στο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω παλαιότερη έκδοση του android 8.0.0 Μετά το τελευταίο update κάποια πραγματάκια δεν μου αρέσουν & θέλω να γυρίσω πίσω στην προηγούμενη έκδοση. Το κινητό του είναι το Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω παλαιότερη έκδοση του android 8.0.0 Μετά το τελευταίο update κάποια πραγματάκια δεν μου αρέσουν & θέλω να γυρίσω πίσω στην προηγούμενη έκδοση. Το κινητό του είναι το Xiaomi Mi A1
Καλύτερα να το ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει την μπαταρία της bt συσκευής που έχω συνδεδεμένη στο τηλέφωνο;

 

Γενική εφαρμογή δεν υπάρχει.

 

Θα πρέπει... ή να βγάζει εφαρμογή η bt συσκευή που έχεις π.χ τα plantronics έχουν ή να το υποστηρίζει η συσκευή από "μαμά"

 

Στο G4 που έχω το βγάζει αυτόματα και στο iphone επίσης το έχει ανέκαθεν από "μαμά" από το 2009 που ασχολούμαι.

 

Κοίτα και τα screenshot παρακάτω τα οποία είναι την ίδια ώρα και βλέπεις ότι η ένδειξη είναι ίδια. :)

 

unnamed.jpg

 

Capture_2018-01-06-11-37-25.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει την μπαταρία της bt συσκευής που έχω συνδεδεμένη στο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δες μηπως σου κάνει δουλειά αυτη η εφαρμογη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.littlepebbles.btwatcher

Δεν κάνει για όλα... Αλλά δοκίμασε το.

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι κάποιοι θα το ξέρουν ήδη... αλλά σίγουρα όχι ολοι.

Κι επειδή σε μένα η εφαρμογή του 17Track δεν δούλεψε ποτέ σωστά, κυρίως στο θέμα των ειδοποιήσεων (ποτέ δεν έχω λάβει ειδοποίηση για αλλαγή status), υπάρχει και η παρακάτω για package / shipment tracking, που και ειδοποιήσεις στέλνει και widget έχει κάπως πιο ανθρώπινο... Επίσης πολύ καλό το interface και σε web browser ( https://secure.aftership.com )

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aftership.AfterShip

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε παιδιά αν υπάρχει καμμία εφαρμογή που να μπορεί να κάνει ηχογράφηση σε κλήση στο viber;

 

Edit: Ψάχνοντας κάτι βρήκα......... αλλά όποια πρόταση δεκτή!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το Macrodroid και να το έχει συνδέσει με ασύρματο ηχείο;

Θέλω να δυναμώνει την ένταση της μουσικής μόλις συνδεθεί, αλλά δεν το κάνει.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω να δουλεύει η εφαρμογή Walk with my map για οκτώ συνεχόμενες ώρες, με δεδομένα, για να δω πόσα χιλιόμετρα θα περπατήσω, πόσα περίπου MB λέτε να χαλάσω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σημειώνω τα γενέθλια φίλων αλλά να με ειδοποιεί κάθε χρόνο αυτόματα με ειδοποίηση γίνεται με κάποιο ημερολόγιο η εφαρμογή?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σημειώνω τα γενέθλια φίλων αλλά να με ειδοποιεί κάθε χρόνο αυτόματα με ειδοποίηση γίνεται με κάποιο ημερολόγιο η εφαρμογή?

 

Μπορεις απλα στις google επαφες σου να συμπληρωσεις την ημερομηνια γεννεθλιων στο αντιστοιχο πεδιο για τις επαφες που σε ενδιαφερουν και να ρυθμισεις το ημερολογιο της συσκευης σου να παιρνει πληροφοριες απο το λογαροασμο σου google.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σημειώνω τα γενέθλια φίλων αλλά να με ειδοποιεί κάθε χρόνο αυτόματα με ειδοποίηση γίνεται με κάποιο ημερολόγιο η εφαρμογή?

 

 

Και στο ημερολόγιο της Google γίνεται αρκεί να ορίσεις επανάληψη κάθε χρόνο και για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως εφαρμογη που να κανει την ιδια δουλεια με τον ασφαλη φακελο της Samsung,αλλα να μην χρειαζεται root;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μια εφαρμογή για να κάνω λίστα με ονόματα και δίπλα σε άλλο κουτί το ποσό που έχουν πληρώσει.να μπορώ να την στείλω κιόλας και να την συγχρονίζω με το σύννεφο για παν ενδεχόμενο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή;

Ένα excelόφυλλο στο Google Drive δε σε βολεύει;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση χαζή.Υπαρχει τρόπος ένα βίντεο πού μού έχουν στείλει στο Viber να το αποθηκευσω στη συλλογή στο τηλ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση χαζή.Υπαρχει τρόπος ένα βίντεο πού μού έχουν στείλει στο Viber να το αποθηκευσω στη συλλογή στο τηλ

 

Στην εφαρμογη viber. Ρυθμισεις,Μεσα και διαλεξε πως θες, με wifi η με δεδομενα. Βαζεις τικ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...