Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση προς χρήστες Blue mail με outlook λογαριασμούς, αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με τον push συγχρονισμό;

 

Κανένα απολύτως με δύο λογαριασμούς και σε δύο συσκευές.

Τελικά από χθες παρατηρώ το ίδιο πρόβλημα! Ξέρουμε τίποτα περί του θέματος;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος ένα καλό πρόγραμμα call block; Έχω δίκαρτο με android 7. (honor 8). Δεν με πειράζει αν είναι με πληρωμή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος ένα καλό πρόγραμμα call block; Έχω δίκαρτο με android 7. (honor 8). Δεν με πειράζει αν είναι με πληρωμή. Ευχαριστώ.

 

Οι περισσότεροι προτείνουν αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα μια εναλακτικη εφαρμογη (η εφαρμογες) οπως το sidesync το οποιο με ειχε βολεψει (για καποιο λογο στη RR N rom που εβαλα δε δουλευει πια) που να μπορω να βλεπω την οθονη του τηλ στο pc και να ανοιγω οπως στο sidesync προγραμματα πχ να δουλευω εικονες κτλ.Ευχαριστω.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά ας κάνω μια προσπάθεια:

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή στιλ Spotify, δωρεάν; Να μπορείς δηλαδή μέσω αυτής της εφαρμογής να ψάχνεις το κομμάτι και ύστερα να το αποθηκεύεις σε ένα playlist, για να μπορείς να το ακούσεις ακόμα και όταν είσαι offline;

Παίζει κάτι τέτοιο;

 

Δεν θέλω να έχω μουσικά κομμάτια στη μνήμη του τηλεφώνου μου, αλλά μόνο μέσα στην εφαρμογή, όπως ακριβώς γίνεται με το Spotify.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτή η εφαρμογή δεν υπάρχει στο κινητό μου αλλά σήμερα έβγαλε αναβάθμιση! ούτε να την εξαφανισω μπορώ από το play store! 7edaa94591c91b2810ec80af94c548fe.jpg

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

AirDroid για πρόσβαση από μακρυά ή Vysor για σύνδεση PC με το τηλέφωνο μέσω καλωδίου.

 

Eυχαριστω για την απαντηση,αλλα δεν ειναι αυτο που ζηταω δηλαδη οπως εκανε το side sync να χειριζομαι το τηλ με κλειστη οθονη απ το pc ( με ποντικι ) και να δουλευω πχ μια φωτο σε καποιο προγραμμα που εχω στο κινητο.Να βλεπω την οθονη του κινητου μου στο pc οχι απλα για μεταφορες αρχειων που κι αυτο γινοταν πανευκολα Drag&drop με το side sync,ασυρματα παντα.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το θυμούνται να υπενθυμίσω πως απαγορεύονται οι συζητήσεις για παράνομο λογισμικό.

Την επόμενη φορά θα υπάρξουν κυρώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί είχε βάλει 3,4 εφαρμογές για να μπλοκάρουμε διαφημίσεις για μη root συσκευές. Μήπως θυμάστε κάποιες;

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί είχε βάλει 3,4 εφαρμογές για να μπλοκάρουμε διαφημίσεις για μη root συσκευές. Μήπως θυμάστε κάποιες;

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για adblokcker σε non rooted συσκευές βάλε το NetGuard http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7054282 . Είναι η μόνη ad block εφαρμογή που είναι open source, δεν χρειάζεται να στέλνει δεδομένα σε εξωτερικούς DNS servers οπως κάνουν οι πιο πολλές ad block εφαρμογές, αλλα χρησιμοποιεί hosts files όπως ακριβώς το adaway.

Στο νήμα που δίνω λινκ πιο πάνω θα βρεις πληροφορίες για σχεδόν όλες τις εναλλακτικές λύσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτή η εφαρμογή δεν υπάρχει στο κινητό μου αλλά σήμερα έβγαλε αναβάθμιση! ούτε να την εξαφανισω μπορώ από το play store! 7edaa94591c91b2810ec80af94c548fe.jpg

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι εφαρμογή ακριβώς. Είναι κάποιο προεγκατεστημενο font! Γραμματοσειρα δηλαδή! Πήγαινε στις ρυθμίσεις συσκευής και δες αν υπάρχει γραμματοσειρα με αυτό το ονομα.

 

Ρυθμίσεις, εμφανιση, γραμματοσειρα.

 

Και δες από κει αν μεσα υπάρχει δυνατότητα διαγραφής!

 

Παράδειγμα :

663c9507652c496e0c9d886554108a99.jpg

 

Στο Google play ο προγραμματιστης λέει :

this is a font manager for android device, it could change the system font. It has pre-installed in system-settings-display by manufacture, and we provide better font service in version 5i Thank you.

 

Οπότε κάποιες συσκευές το έχετε μεσα.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Για adblokcker σε non rooted συσκευές βάλε το NetGuard http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7054282 . Είναι η μόνη ad block εφαρμογή που είναι open source, δεν χρειάζεται να στέλνει δεδομένα σε εξωτερικούς DNS servers οπως κάνουν οι πιο πολλές ad block εφαρμογές, αλλα χρησιμοποιεί hosts files όπως ακριβώς το adaway.

Στο νήμα που δίνω λινκ πιο πάνω θα βρεις πληροφορίες για σχεδόν όλες τις εναλλακτικές λύσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Κοκομπλοκο σε πήγε!!!

:p :p :D :D

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για adblokcker σε non rooted συσκευές βάλε το NetGuard http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7054282 . Είναι η μόνη ad block εφαρμογή που είναι open source, δεν χρειάζεται να στέλνει δεδομένα σε εξωτερικούς DNS servers οπως κάνουν οι πιο πολλές ad block εφαρμογές, αλλα χρησιμοποιεί hosts files όπως ακριβώς το adaway.

Στο νήμα που δίνω λινκ πιο πάνω θα βρεις πληροφορίες για σχεδόν όλες τις εναλλακτικές λύσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Σε ευχαριστώ. Βασικά ενα άλλο έψαχνα που με είχε βολέψει και δεν το θυμάμαι. Θα δοκιμάσω και αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Βασικά ενα άλλο έψαχνα που με είχε βολέψει και δεν το θυμάμαι. Θα δοκιμάσω και αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως ένα απ' αυτά Adguard, Block this,

Adclear; Δεν έχω ομως δουλέψει κανένα για να σε βοηθήσω περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ή εφαρμογη να εχω on screen buttons σε samsung συσκευη χωρις root;

Το home,back και recents μονο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάποια εφαρμογή για Formula 1,τώρα που ξεκινά η σαιζόν; Εκτός της Official F1 ® App

Ρίξε μια ματιά στο sofascore.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα τις τελευταίες μέρες με την εφαρμογή Gmail; δεν με ειδοποιεί για email, τα βλέπω μόνο όταν μπω εγώ στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο sofascore.

 

Thanks. Έβαλα το Race Calendar 2017 .

Τίμια εφαρμογή και χωρίς διαφημίσεις,για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ή εφαρμογη να εχω on screen buttons σε samsung συσκευη χωρις root;

Το home,back και recents μονο.

Το Back Button σου δίνει το back και επιλέγεις home ή recents.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ένα απ' αυτά Adguard, Block this,

Adclear; Δεν έχω ομως δουλέψει κανένα για να σε βοηθήσω περισσότερο!

Το 2ο ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το XT1021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Υπαρχει πουθενα το apk για το google assistant?

Δεν υπάρχει apk.

Έχε ως γλώσσα στη συσκευή σου τα English US, με ενημερωμένο το Google app από το play store και θα σου έρθει αυτόματα.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Υπαρχει πουθενα το apk για το google assistant?

Θέλει google services 10.5.35, google app 6.14 και Android 6+.

English γλώσσα και ενεργοποιημένο το Google now

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...