Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον mx player πως βλέπω τα αρχεία από το τοπικό δίκτυο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από μόνο του δεν μπορεί . Απλά μπορείς μέσο κάποιου file Explorer πχ es εξερεύνηση και μετά το ανοίγεις με mx player

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς χρήστες Blue mail με outlook λογαριασμούς, αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με τον push συγχρονισμό;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποια εφαρμογή η οποία να εμφανίζει ποιες εφαρμογές καταναλώνουν ΜΒ και πόσα, όταν συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω wind και όχι ασύρματα;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς χρήστες Blue mail με outlook λογαριασμούς, αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με τον push συγχρονισμό;

 

Κανένα απολύτως με δύο λογαριασμούς και σε δύο συσκευές.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποια εφαρμογή η οποία να εμφανίζει ποιες εφαρμογές καταναλώνουν ΜΒ και πόσα, όταν συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω wind και όχι ασύρματα;

 

Μπορείς να το βλέπεις μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής σ. Δες κι αυτό αμα θες. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βλέπεις μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής σ. Δες κι αυτό αμα θες. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog

Οκ. Θα το δοκιμάσω αυτό. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο προηγούμενο κινητό δύο sim που δεν πολυχρησιμοποιώ και αφού αγόρασα πακέτο για μια απ' αυτές βλέπω ότι οι επαφές μου (στο Google) δεν είναι ενημερωμένες ενώ στο Google είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός και οι ενημερώσεις του Ημερολογίου (σχεδόν) σωστές.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Για κάνε ένα force sync τις επαφές σου και ξαναδοκίμασε

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω ένα πρόγραμμα, να μου βγάζει στο Gmaps, τη διαδρομή που κάνω. Με λίγα λόγια αν ξεκινήσω από ένα σημείο Α, και περασω από κάποια σημεία να καταγράφονται με κάποιο τρόπο και να μου εμφανίζει τη γραμμή στο maps. Υπάρχει κάτι?

Συγκεκριμένα, θέλω να βρω κάποια σύνορα σε χωράφια, και ο μόνος τρόπος να γίνει είναι περπατώντας στα σύνορα τους..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάνε ένα force sync τις επαφές σου και ξαναδοκίμασε

 

Ευχαριστώ για τη συμβουλή αλλά λύθηκε χθες όταν άφησα για αρκετή ώρα το συγχρονισμό ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω ένα πρόγραμμα, να μου βγάζει στο Gmaps, τη διαδρομή που κάνω. Με λίγα λόγια αν ξεκινήσω από ένα σημείο Α, και περασω από κάποια σημεία να καταγράφονται με κάποιο τρόπο και να μου εμφανίζει τη γραμμή στο maps. Υπάρχει κάτι?

Συγκεκριμένα, θέλω να βρω κάποια σύνορα σε χωράφια, και ο μόνος τρόπος να γίνει είναι περπατώντας στα σύνορα τους..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Καλυτερα θα σου απαντησουν στο θεμα Android - προτάσεις: GPS και πλοήγηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα θα σου απαντησουν στο θεμα Android - προτάσεις: GPS και πλοήγηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Ναι, μάλλον έχεις δίκιο. Ποσταρα και εκεί. :) Ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω ένα πρόγραμμα, να μου βγάζει στο Gmaps, τη διαδρομή που κάνω. Με λίγα λόγια αν ξεκινήσω από ένα σημείο Α, και περασω από κάποια σημεία να καταγράφονται με κάποιο τρόπο και να μου εμφανίζει τη γραμμή στο maps. Υπάρχει κάτι?

Συγκεκριμένα, θέλω να βρω κάποια σύνορα σε χωράφια, και ο μόνος τρόπος να γίνει είναι περπατώντας στα σύνορα τους..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Με sportstracker μπορείς να βλέπεις που έχεις περπατήσει. Άσχετο αλλά δοκίμασε και την εφαρμογή maps measure. Κάνει αυτό που θες απευθείας! Τουλάχιστον σε συνδυασμό με το tracker θα κάνεις σίγουρα δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση,υπαρχει καποια εφαρμογη που να διχνει τους κωδικους προσβασης σου η να κανει ανακτηση κωδικων?εχω ξεχασει τον κωδικο μ στο facebook!μονο στην εφαρμογη μπαινω γιατι δν εχω κανει αποσυνδεση!υπαρχει καποιος τροπος για να δω τον κωδικο?συγνωμη αν το εγραψα σε λαθος νημα!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την μαμίσια εφαρμογή για email στο S7e. Μου επαναφέρει πολλές φορές ως μη αναγνωσμένα παλιά emails παρόλο που τα διαγράφω. Ξαφνικά άρχισε να μου το κάνει πριν από κανά μήνα και μου το συνεχίζει και με την nougat.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την μαμίσια εφαρμογή για email στο S7e. Μου επαναφέρει πολλές φορές ως μη αναγνωσμένα παλιά emails παρόλο που τα διαγράφω. Ξαφνικά άρχισε να μου το κάνει πριν από κανά μήνα και μου το συνεχίζει και με την nougat.

 

Αν είναι gmail, δε φταίει η εφαρμογή. Κάπου στις ρυθμίσεις ασφαλείας του gmail, έχει επιλέξει "...Να επιτρέπονται οι λιγότερο ασφαλείς εφαρμογές: MH ΕΝΕΡΓΟ..." Αυτό τίκαρέ το, και θα δουλέψει, όπως θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργό είναι τικαρισμένο αυτό. Αλλά μου έρχονται ειδοποιήσεις για αδιάβαστα μηνύματα και από άλλα mail πχ otenet άρα μάλλον κάτι παίζει με την εφαρμογή ίσως

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση,υπαρχει καποια εφαρμογη που να διχνει τους κωδικους προσβασης σου η να κανει ανακτηση κωδικων?εχω ξεχασει τον κωδικο μ στο facebook!μονο στην εφαρμογη μπαινω γιατι δν εχω κανει αποσυνδεση!υπαρχει καποιος τροπος για να δω τον κωδικο?συγνωμη αν το εγραψα σε λαθος νημα!

Δεν έχει 2-3 τρόπους ανάκτησης;

Με κανέναν δεν μπορείς;

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση,υπαρχει καποια εφαρμογη που να διχνει τους κωδικους προσβασης σου η να κανει ανακτηση κωδικων?εχω ξεχασει τον κωδικο μ στο facebook!μονο στην εφαρμογη μπαινω γιατι δν εχω κανει αποσυνδεση!υπαρχει καποιος τροπος για να δω τον κωδικο?συγνωμη αν το εγραψα σε λαθος νημα!

 

Εαν στο pc, χρησιμοποιήσεις mozilla (για τους αλλους browsers δεν γνωριζω), πας ρυθμισεις - ασφαλεια - αποθηκευμενοι λογαριασμοι, και βλεπεις ολα τα pass απο ολα τα σιτες που μπαινεις.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εαν στο pc, χρησιμοποιήσεις mozilla (για τους αλλους browsers δεν γνωριζω), πας ρυθμισεις - ασφαλεια - αποθηκευμενοι λογαριασμοι, και βλεπεις ολα τα pass απο ολα τα σιτες που μπαινεις.

 

Νομιζω οτι αυτο γινεται μονο αν στον Mozilla εχεις κανει συνδεση με λογαριασμό Firefox και μπαινεις με αυτον

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για pc. Αστο το κινητο.

Απο pc δεν εχεις μπει ποτε?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!απο τοτε π αλλαξα τον κωδικο δν εχω μπει απο το pc,στο pc μου διχνει τον παλιο κωδικο
Link to comment
Share on other sites

Εγω τουλάχιστον, δενξερω κατι αλλο να σου πω,. Μεχρι εκει ηταν οι γνωσεις μου

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν έναν ψηφιακό βοηθό που να καταλαβαίνει και να μιλάει Ελληνικά υπάρχει ο Κίτσος!

Κάνει βασικά πράγματα και τα κάνει πολύ καλά!

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.doctorandroid.kitsos

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

εχω παρεια ενα μπλουτουθ χειριστιριο για τα παιχνιδακια,αλλα οταν το συνδεο το βλεπει μονο σαν πληκτρολογιο οποτε παιχνιδακια γιοκ.....εχουμε καποιο προγραμματακι να του ορισω τι θα κανει?καμια βοηθεια για το τι πρεπει να κανω?

αυτο εχω.....

http://www.everbuying.net/product1228412.html

Link to comment
Share on other sites

εχω παρεια ενα μπλουτουθ χειριστιριο για τα παιχνιδακια,αλλα οταν το συνδεο το βλεπει μονο σαν πληκτρολογιο οποτε παιχνιδακια γιοκ.....εχουμε καποιο προγραμματακι να του ορισω τι θα κανει?καμια βοηθεια για το τι πρεπει να κανω?

αυτο εχω.....

http://www.everbuying.net/product1228412.html

 

Αν και είσαι σε λάθο; νήμα, θα σου δώσω μια φρήγορη απάντηση.

Έχω κάτι παρόμοιο και ανάλογα με κάποιο συνδυασμό πλήκτρων που θα πατήσεις για να ανοίξει, μπαίνει και σε διαφορετικό mode.

Βρες το manual αν είχε μέσα ή google it, ή στείλε email στο everbuying.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...