Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά από ότι κατάλαβα, κ από όσο έψαξα, δεν υπάρχει ούτε double tap , ούτε answer on ear, για το p9 lite..κρίμα, γιατί το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό..
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις με proxy; εμένα έπαιζε με proxy αλλά όχι με vpn.

Όχι, με vpn και στις 2 συσκευές.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο καλο Full screen caller ? Χωρις διαφημισεις και να μου βγαζει την εικονα που εχω εγω στις επαφες ?

 

Samsung Galaxy J7 Andoid 6.01

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για ψαξε για float caller.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δεν το βρισκω στο Play Store .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για τον καθαρισμό, προσωπικά, πηγαίνω στο μενού του κινητού, ανοίγω το μενού "αρχεία", και μου εμφανίζει τον κατάλογο των αρχείων.

Εκεί διαλέγω τα υπολείμματα της εφαρμογής που διέγραψα (συνήθως έχει ο φάκελος το ίδιο όνομα καθώς και την ημερομηνία εγκατάστασης), παρατεταμένο πάτημα, και μετά διαγραφή, δεν χρειάζομαι καμία εφαρμογή να μου τα καθαρίσει, ίσως να υπάρχει βέβαια κίνδυνος να σβήσεις κάτι άλλο, προσωπικά δεν έχω πάθει κάποια νίλα από αυτή την μέθοδο μέχρι τώρα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω στο Play Store .

 

Χθες είχε προσφορά στο myappfree το Full caller (ή κάπως έτσι). Το τσέκαρα τώρα αλλά τελείωσε

Αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wroclawstudio.screencaller

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιες εφαρμογές που λόγω γεωγραφικής τοποθεσίας δεν μπορούμε να τις κατεβάσουμε. Το ερώτημα μου είναι το εξής, αν πάω με το κινητό μου στη γεωγραφική τοποθεσία από την οποία προέρχεται αυτή η εφαρμογή, θα μπορω να την κατεβάσω ή όχι; Είναι θέμα δηλαδή μόνο γεωγραφικής τοποθεσίας ή έχει να κάνει και με χώρα προέλευσης της συσκευής, αριθμό IMEI κτλ.; Είναι κάτι εφαρμογές πχ που έχω σταμπαρει από Ιταλία αλλά λόγω τοποθεσίας δεν μπορώ να τις κατεβάσω, δεν τις βγάζει καν στο store. Αν πάω με το κινητό μου στην Ιταλία θα αλλάξει κάτι; Θα τις βλέπω και θα μπορώ να τις κατεβάσω ή όχι γιατί μου το απαγορεύει το IMEI μου;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος εφαρμογές που λόγω γεωγραφικής τοποθεσίας δεν μπορούμε να τις κατεβάσουμε. Το ερώτημα μου είναι το εξής, αν πάω με το κινητό μου στη γεωγραφική από την οποία προέρχεται αυτή η εφαρμογή, θα μπορω να την κατεβάσω ή όχι; Είναι θέμα δηλαδή μόνο γεωγραφικής τοποθεσίας ή έχει να κάνει και με χώρα προέλευσης της συσκευής, αριθμό IMEI κτλ.; Είναι κάτι εφαρμογές πχ που έχω σταμπαρει από Ιταλία αλλά λόγω τοποθεσίας δεν μπορώ να τις κατεβάσω, δεν τις βγάζει καν στο store. Αν πάω με το κινητό μου στην Ιταλία θα αλλάξει κάτι; Θα τις βλέπω και θα μπορώ να τις κατεβάσω ή όχι γιατί μου το απαγορεύει το IMEI μου;

Προσπάθησε μέσω vpn Ιταλίας να τις κατεβάσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιες εφαρμογές που λόγω γεωγραφικής τοποθεσίας δεν μπορούμε να τις κατεβάσουμε. Το ερώτημα μου είναι το εξής, αν πάω με το κινητό μου στη γεωγραφική τοποθεσία από την οποία προέρχεται αυτή η εφαρμογή, θα μπορω να την κατεβάσω ή όχι; Είναι θέμα δηλαδή μόνο γεωγραφικής τοποθεσίας ή έχει να κάνει και με χώρα προέλευσης της συσκευής, αριθμό IMEI κτλ.; Είναι κάτι εφαρμογές πχ που έχω σταμπαρει από Ιταλία αλλά λόγω τοποθεσίας δεν μπορώ να τις κατεβάσω, δεν τις βγάζει καν στο store. Αν πάω με το κινητό μου στην Ιταλία θα αλλάξει κάτι; Θα τις βλέπω και θα μπορώ να τις κατεβάσω ή όχι γιατί μου το απαγορεύει το IMEI μου;

Δεν έχει σχέση το IMEI !! Μπορείς με vpn (καθάρισε και το cashe του playstore )

Δες αυτό

(γενικά υπάρχουν πολλά video για vpn και playstore)
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιες εφαρμογές που λόγω γεωγραφικής τοποθεσίας δεν μπορούμε να τις κατεβάσουμε. Το ερώτημα μου είναι το εξής, αν πάω με το κινητό μου στη γεωγραφική τοποθεσία από την οποία προέρχεται αυτή η εφαρμογή, θα μπορω να την κατεβάσω ή όχι; Είναι θέμα δηλαδή μόνο γεωγραφικής τοποθεσίας ή έχει να κάνει και με χώρα προέλευσης της συσκευής, αριθμό IMEI κτλ.; Είναι κάτι εφαρμογές πχ που έχω σταμπαρει από Ιταλία αλλά λόγω τοποθεσίας δεν μπορώ να τις κατεβάσω, δεν τις βγάζει καν στο store. Αν πάω με το κινητό μου στην Ιταλία θα αλλάξει κάτι; Θα τις βλέπω και θα μπορώ να τις κατεβάσω ή όχι γιατί μου το απαγορεύει το IMEI μου;

Βάζεις το tunnelbear και μια χαρά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το IMEI !! Μπορείς με vpn (καθάρισε και το cashe του playstore )

Δες αυτό

(γενικά υπάρχουν πολλά video για vpn και playstore)

 

Από VPN τι θα πρότεινες; Υπάρχουν πολλά και είναι λίγο χάσιμο.

Αν κάνω εκκαθάριση cashe και και πιο πολύ δεδομένων στο play store παίζει να χαθούν οι αγορές που έχω κάνει καθώς και η σύνδεση με την κάρτα μου ή καμία σχέση;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από VPN τι θα πρότεινες; Υπάρχουν πολλά και είναι λίγο χάσιμο.

 

Είτε το TunnelBear ή το Opera VPN.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και απλά διαλέγω χώρα στο tunnelbear πχ, και είναι σαν να είμαι εκεί; ή κάνω και τίποτα άλλο; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με Opera vpn δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Απλά διαλέγεις περιοχή και είσαι έτοιμος.

Φαντάζομαι έτσι θα δουλεύει και το tunnelbear

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για την κάμερα του s6 που να γράφει απεριόριστο βίντεο γιατί με την μαμά εφαρμογή γράφει μόνο 5 λεπτά και μετά πάλι από την αρχή.Και πως μπορώ να ένωσω τα βίντεο να παίζουν συνέχεια σαν ενα Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω ενεργοποιημενο το adguard δεν μπορει να ενεργοποιηθει το tunelbear, με το που ανοιγω το διακοπτη το αποσυνδεει κατευθειαν. ΕΙναι λογικο; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για την κάμερα του s6 που να γράφει απεριόριστο βίντεο γιατί με την μαμά εφαρμογή γράφει μόνο 5 λεπτά και μετά πάλι από την αρχή.Και πως μπορώ να ένωσω τα βίντεο να παίζουν συνέχεια σαν ενα

Μάλλον έχεις επιλέξει να γράφει σε 4k, άλλαξε την ρύθμιση στα 1080p και θα γράφει όσο θες.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω ενεργοποιημενο το adguard δεν μπορει να ενεργοποιηθει το tunelbear, με το που ανοιγω το διακοπτη το αποσυνδεει κατευθειαν. ΕΙναι λογικο;

Εφόσον το adguard χρησιμοποιεί vpn σύνδεση, δεν μπορείς να έχεις και στο tunelbear. Είναι περιορισμός του Android για ασφάλεια. μπορείς να έχεις μόνο μία vpn.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες το opera vpn δουλεύει; συνδέθηκα μέσω Αμερικής αλλά πχ η εφαρμογή tmz μου λέει δεν είναι διαθέσιμη.

 

116b6cbde5f5f572fc6fc4c8c5f3c913.jpg

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Εφαρμογές τύπου battery doctor κλπ κάνουν τίποτα? Βελτιώνουν την απόδοση της μπαταρίας ή την κάνουν χειρότερη? Το τηλέφωνο που έχω είναι samsung galaxy S6 edge plus.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Εφαρμογές τύπου battery doctor κλπ κάνουν τίποτα? Βελτιώνουν την απόδοση της μπαταρίας ή την κάνουν χειρότερη? Το τηλέφωνο που έχω είναι samsung galaxy S6 edge plus.

Μην ασχοληθείς καν. Δεν κάνουν απολύτως τίποτα αυτές οι εφαρμογές.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω κι εγώ 2 λίγο δύσκολες ερωτήσεις;

1ον. Στο Viber μετά από ένα hard reset και με την τελευταία έκδοση όταν μου στέλνουν κάποιο link από κάποιο site, αυτό δεν μου βγαίνει μπλε και δεν μπορεί να πατηθεί ώστε να μεταβαίνω κατευθείαν στη σελίδα μέσω του browser. Κοίταξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι που να μου λέει κάτι επί του θέματος...

2ον. Χρησιμοποιώ chrome και σερφάρω στο κινητό με ποντίκι Bluetooth. Από την προηγούμενη εβδομάδα αδυνατώ να κάνω ζουμ με διπλό κλικ και με πατημένο τον κέρσορα τράβηγμα του ποντικιού (αντιγράφοντας δηλαδή την αντίστοιχη λειτουργία η οποία επιτυγχάνεται με τον ίδιο τρόπο με το δάκτυλο). Επίσης, σε κάποιες φόρμες κωδικών δεν πιάνει το ποντίκι ώστε να ανοίξει πληκτρολόγιο όπως έκανε παλιά... Πατάω, αναβοσβήνει η γραμμή ότι επιλέχθηκε η φόρμα αλλά δεν ανοίγει πληκτρολόγιο... Πρέπει να το πατήσω με το χέρι. Υποψιάζομαι ότι είναι πάλι καμιά πατέντα του chrome που αντί να μας πηγαίνει μπροστά μας πηγαίνει πίσω (όπως που σε πολλά site πλέον όπως πχ στο facebook δεν μπορείς να κάνεις χωρίς κομπίνα copy κάποιο ποστ ή κάποια φράση...) αλλά ρωτάω κι εγώ μήπως και κανένα τσακάλι ξέρει κάτι περισσότερο!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

μετά από ξεκλείδωμα bootloader με διαγραφή δεδομένων,έχοντας κάνει μπακ απ με την εφαρμογή mybackup pro στο τοπικό (storage),όταν προσπάθησα να περάσω το μπακ απ και να επαναφέρω τα δεδομένα,δεν βρήκα πουθενά το συγκεκριμένο αρχείο.μήπως έπρεπε να κάνω το μπακ απ στο δίκτυο ή στο my computer για σωστή επαναφορά?μάλλον,δεν κτλβα πως λειτουργεί η εφαρμογή και έχασα αρχεία κλήσεων,σμσ,φωτο,βίντεο.υπάρχει περίπτωση να αποκαταστήσω τη ζημιά?

ευχαριστώ

KT23
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...